Detox minimálne rok pred otehotnením

nissank
22. sep 2014

Ahojte.
Chcem zacat detoxikaciou minimalne 1 rok pred otehotnenim. Prida sa niekto? Vylucim cukor, bielu muku,mlieko,drozdie,psenicu. Sladkost si dam jedine raz za mesiac ked bude mat niekto narodeniny alebo meniny,aby sa nepovedalo...
Chlieb nahradim- psenom,pohankou, hnedou ryzou, ryzovymi chlebykmi,zemiakmi..
Bude to vlastne take bezlepkove stravovanie.

sono2
22. sep 2014

A Načo. Je to potrebné?

tinkax
22. sep 2014

ja by som sa pridala lebo tiez sa chcem detoxikovat kvoli zdraviu,ale aj sa mi darilo lenze v tom pripade neexistuje nic take ze dam si ked je oslava aby sa nepovedalo, pretoze okamzite zacina opat zavislost na cukor muku a pod. Proste skusala som a akonahle si dam ze vynimocne tak je vsetko v čudu 😖

mirreckall
22. sep 2014

@nissank držím palce, aby si to vydržala, my niečo také podobné držíme už rok a pol, aj keď chlieb papáme špaldový alebo plnozrnný ale to tak krajec raz za dva dni...sladkosť si doprajeme výnimočne, skôr naozaj niekde na oslave koláčik, doma nám netreba a keď už máme chuť tak tvaroh, pohánka, kokos a med...toho sa nevieme dojesť :D a dooobeda papáme len ovocie a zeleninu a na raňajky dávame zeleninovo-ovocné smothies a nedaj sa odradiť rečami, hlavné je začať ...a odporúčam postupne uberať a nie naraz všetko 🙂

nissank
autor
22. sep 2014

@sono2 tak aby som sa lepsie citila a pre pocit ze som nieco urobila aby som mala zdrave dieta

nissank
autor
22. sep 2014

@tinkax mas pravdu. Najlepsie vynechat uplne a nerobit kompromisy.

keziah
22. sep 2014

@nissank pokial planujes babatko, davam ti do pozornosti nizsie pastnuty link, je to mimoriadne zaujimava a nekonvecna stranka o vyzive buducich rodicov a deti. Okrem ineho tam zistis, preco nie je dobre jest rozne pufovane vyrobky, ako napr. tie ryzove chlebiky, co spominas, ak to chces najst rychlo, daj si v tom clanku ctrl f krysy
http://vyzivujicitradice.cz/caste-dotazy/#&pane...

nissank
autor
22. sep 2014

@mirreckall dakujem. ano aj tak chcem robit postupne vsetko uberat .chlieb jedine ked si spravim sodovy so spaldovej muky.

nissank
autor
22. sep 2014

@keziah dakujem precitam si to

evittam
22. sep 2014

@nissank Tak veď ako každý chce. Ale ja som žiadny detox nepodstúpila a mám dve zdravé a krásne deti 🙂 . Tisíce žien tiež nie a sme všetci tu. Zase len nejaké výmysly.....Len aby potom tvoje dieťa nezostalo alergické na všetko možné.....Ale držím pršteky.

monkabr
22. sep 2014

@nissank To je urcite dobry napad, urobis nieco pre svoje zdravie aj zdravie dietatka. Urcite tvoje dietatko nezostane alergicke na vsetko mozne, to je hlupost, mozes mu tym iba pomoct. Pride do cisteho tela bez toxinov. Po dobrej detoxikacii, este lepsie, ked ju bude robit aj partner (kvalita spermii), by si mala aj lahsie otehotniet...

brady1
22. sep 2014

@nissank tak začni brať kyselinu listovu, ak chceš robit niečo pre zdravie buduceho dietata. pozor len aby sisa tou detoxikaciou neoslabila a potom v tehotenstve budeš chorlava, v tehotenstve potrebuješ dvojnasobok energie a preto treba jest vyváženú stravu teda všetko s mierou. aj sladke aj tučne všetko s mierou.

monkabr
22. sep 2014

@brady1 Zdrava, pomala detoxikacia telo neoslabi, ine je to s niektorymi extremnymi sposobmi, kedy clovek cele dni hladuje a konzumuje iba urcite typy zivin. Nemyslim si, ze je to zrovna zdravy detox, ci pred tehotenstvom ci nie. Pokial bude mat dostatocny prisun mineralov, vitaminov atd., tak telo neoslabi, skor naopak. Ved detox sa robi aj koli tomu, aby clovek nebol chorlavy. Po zdravom detoxe, aby clovek bol chorlavejsi ako pred nim, to urcite nie.

meluela
22. sep 2014

@nissank nechcem byt zla, ale pride prvy trimester a budes mozno vdacna cloveku co vymyslel biely rozok a piskoty 😀 par tyzdnov to bola jedina strava z ktorej mi nebolo rano na blitie .. potom zauraduju tehotenske chute ... strukoviny ktore mam inak rada som nemohla ani vidiet a jedine jedlo po ktorom mi bolo dobre bola husacina s mastenymi loksami (inak to velmi nemusim), nehovoriac o tone kukuricnych cipsov v 1 kg gastrobaleni ku ktorym som si radsej varila domacu stiplavu omacku z jalapeno paprik 😉
Urcite je fajn sa rozumne stravovat, ale ten humbuk okolo psenice je uplne vedla. Jasne ze je lepsie celozrnne nez biele, treba preferovat kvalitne tuky, sladkosti s mierou, cim menej tym lepsie, vela zeleniny, ovocia, dat si zalezat na kvalite mäsa a mliecnych vyrobkov (activia asi nebude najlepsia volba), skumat pridavne latky, vyhybat sa menuckovym restauraciam a fastfoodom, polotovarom. Pozor aj na bioobchody, lebo darmo je pseno ci goji na papieri zdrave, ale ked ho vypestoval cinan na toxickej pôde tak to uz radsej ten biely rozok. Kedysi som bola dost fanusik takychto exotickych potravin z bio obchodov, potom som vsak prisla na to, ze zvacsa mi nedeklaruje ako to bolo vyrobene a odkial to pochadza a ked ma nieco biocertifikat z ciny alebo bangladesa a viem co su to za krajiny a aka je v nich miera korupcie, tak mi je jasne ze nic nemusi byt tak ako sa to tvari.

nanka3
22. sep 2014

Detox rok pred tehotenstvom???? Tak to sa mi zda drasticke a zbytocne, byt tebou, stavujem sa normalne, mozno by som pozmenila jedalnicek, pridala viac ovocia a zeleniny( aj ked neviem, ako sa teraz stravujes), mat 5 jedal pocas dna, dat si to, co si telo pyta, podla mna prave tymto obmedzovanim mozes svojmu babatku narobit tazkosti, chces sa podobne"zdravo" stravovat aj ked porodis? No neviem.... Niekedy nebol net a nase mamy jedli vsetko, alergie neboli take rozsirene ako dnes, podla mna tym, ze takto obmedzis svoj jedalnicek, tvoje telo si odvykne na "bezne" potraviny. A dieta, ked uz bude mat 1-2 roky, tiez sa bude stravovat tak, ako tu opisujes? Pretoze, ked mu das zrazu "normalne jedlo", chlieb smaslom+dzem+ mlieko, tak skor hrozi daka alergicka reakcia, kedze to bude pre neho nove. Rob ako myslis, ale osobne si myslim, ze je zbytocne z tvojej strany, nechcem ti brat iluzie, ale ani tehotenstvo sa neda naplanovat tak, ze od zajtra drzim detox a o rok otehotniem, jedine co by som ti poradila, je 3 mesiace predtym, ako sa zacnete snazit o babo, zacni brat kyselinu listovu, to zmysel ma. Inak drzim prsty 🙂

lucka1987
22. sep 2014

@nissank osobne by mi stacil prusun cerstveho ovocia a zeleniny, vela listovej zeleniny, vynechanie bieleho peciva / je super si doma robit spaldove peciva, certsve, vonave a chutne / zabudla na pastety a parky, pripadne margariny, nepit sladke ochutene vody.... podla mna to je taky zdravy zaklad, ked uz tak..... 😉

monkabr
22. sep 2014

Neviem, preco si niektori ludia myslia, ze pri detoxe sa clovek nemoze normalne stravovat. Nasad si silne prirodne antioxidanty a normalne sa pritom stravuj, ked tak, obmedz niektore potraviny, ale nemusis ich uplne vylucit. Takato detoxikacia sice trva dlhsie, ale je zdrava.

@nanka3 Preco by sa malo dieta stravovat tak, ako tu opisuje ? Myslim, ze jej ide len o ocistu tela pred otehotnenim, co je velmi vhodne. Preco by malo mat alergicku reakciu na mlieko, dzem a chlieb ? To je uplna hlupost. Dieta neprima cez pupocnu snuru chlieb a mlieko, ale ziviny. Je jedno, odkial ich mamicka ziska.

Skuste pouzit google, detox pred tehotenstvom je vhodny a odporucany.
https://www.google.sk/?gws_rd=ssl#q=detoxikacia...

nanka3
22. sep 2014

@monkabr ja som ten chlieb.... uviedla ako priklad, je jasne, ze ziviny idu cez pupocnu snuru, ale samozrejme odvijaju sa od stravy, urcite je ich zlozenie ine, ked bude jest detox stravu ako keby jedla " normalnu" stravu, kamaratka drzala cosi podobne, jedla prevazne zeleninu a ovocie, pecivo takmer vobec, ak tak len "zdrave", okrem toho ryzu, zemiaky.... Sladkosti ani tucne nejedla vobec, clovek by si myslel, ze v podstate v pohode strava, ale kocke zacalo byt dost zle, schudla, stale bola chora, zima jej bola..... Som za detox ale max 6 tyzdnov, nie jeden rok, tolko moj nazor, ale kazdy nech robi podla svojho uvazenia 😉

monkabr
22. sep 2014

@nanka3 Aha ten rok som prehliadla, to je moc, vsetkeho vela skodi, aj antioxidantov... S tymi zivinami, nemyslim si, ze chce pokracovat v detoxe aj v tehotenstve, to snad nie... Rok pred tym sa zdravo stravovat, to ano. Detoxikovat staci uplne 2-3 mesiace, popritom zdrave stravovanie a obmedzenie niektorych potravin... Ale detoxikovat rok, o tom som este asi ani nepocula. Neviem, aku chybu robila ta tvoja kamoska. Ja som za zdravu detoxikaciu, radsej trochu dlhsiu, ale pestra strava musi proste byt. V ziadnom pripade by som nesla do drastickych detoxikacnych kur ako je napr. Neera a podobne. To je hazard so zdravim.
Ja si robim detox kazdu jesen 2-3 mesiace so silnymi prirodnymi antioxidantami + probiotika, vyvazenu, zdravu stravu a pohyb mam cely rok. A mam roky pokoj, ani nepamatam, kedy som bola naposledy chora

ukulela
22. sep 2014

no, ja som napr pred tehu nejedla chlieb skoro vobec, len vynimocne (ku kyslej polievke 🙂) - skratka som ho nepotrebovala. ale v tehu - ked som si na ranajky nedala chlieb, alebo rozok, bola som hladna a bolo mi zle 🙂 takaby si potom nedopadla akoja .. skratka mrndos si to vypytal - a bolo 🙂

nissank
autor
22. sep 2014

@brady1 ja som nemyslela s tym detoxom,ze budem hladovat. Len vynecham cukor atd. Uz som sa stravovala takto takze som sa ovela lepsie citila aj vyzerala. viac ako rok som to zanedbavala a neviem sa nejak nakopnut.
@meluela prve tehotenstvo som mala krasne, nebolo mi vobec zle, nemala som ani chute, ani mi nebolo z nicoho zle takze super. ale teraz to moze byt ine.
@nanka3 ja nebudem hladovat. Chcem sa len zdravsie stravovat ako doteraz. podla mna cukor, chlieb je silna droga z coho sa tazko vzdava.
@monkabr suhlasim s tebou ja beriem aj vitaminy tie dolezite zinok, Vit C, mala by som aj ine, len teraz sa to neda, ale mam vela veci vyskusane aj prestudovane.

@nanka3 tvoja kamoska mozno malo jedla ale aj kvoli tomu ze mala malo tukov v jedle, Pribera sa hlavne zo sacharidov .

nanka3
23. sep 2014

@nissank ok, urob ako myslis, hlavne rozumne, aby to tvoje telo zvladlo a bolo dostatocne pripravene na materstvo, drzim prsteky 😉

kast
10. nov 2014

@nissank Ahoj, momentálne uvažujem nad niečim podobným. Resp. pravda je taká, že kvôli zdravotným problémom, ktoré som mala, som sa cca rok dozadu začala oveľa zdravšie stravovať - zelenina tvorí prevažnú časť mojej stravy (domáca), pravidelný príjem ovocia, vylúčila som mliečne výrobky - zriedka si dám nejaký syr, prevažne ovčí alebo kozí - je to zdravšie než kravský, mäso sa tiež snažím konzumovať len domáce, zďaleka ho nejem toľko ako kedysi, sacharidy obmedzujem čo najviac - cestoviny, ryžu a pod. nejem vôbec, pečivo veeeeľmi zriedkavo, aj to výhradne z maličkých pekárničiek, kde sa výsostne urazia, ak sa spýtaš či je to určite z celozrnnej múky 😀 občas jem zemiaky, skôr konzumujem strukoviny (fazuľu a hrach), rôzne orechy, semiačka a olivový olej. Soľ používam čo najmenej, aj to himalájsku. Cukor ako taký nepoužívam vôbec, zriedkakedy zjem niečo sladké - snažím sa vyberať zdravšie varianty, čiže napr. kvalitnú čokoládu so stéviou namiesto cukru. Žiadne vysmážance a pod. mi nehrozia 🙂 Tiež som zaradila pravidelný pohyb 🙂 Zo začiatku to bolo veľmi ťažké, naozaj som zistila, že existuje silná, extrémne silná závislosť na jedle! Môj priateľ sa stravuje veľmi podobne ako ja. Zdravotný stav sa mi postupne aj vplyvom rôznych byliniek a zlepšuje. Predtým som brala 9 rokov antikoncepciu, takže to telo bolo riadne zanesené a zahumusené! Napriek tomu, že si myslím, že sa stravujem celkom fajn, chystám sa skočiť za p. Albertovou v BA - rieši práve detoxikáciu pred plánovaným otehotnením. Nechám si poradiť, vypracovať plán detoxu a verím, že napriek slovám gynekológa - že to prirodzene nepôjde, budúci rok sa zadarí a bude z toho krásne zdravé bábo 😉 Budem rada, ak sa ozveš aké sú tvoje predstavy detoxu a ako sa ti v tom darí 🙂 Tieto veci proste fungujú! A asi všetci chceme mať zdravé deti a čo najprirodzenejšie 😉 Nechcem brať nikomu jeho názor, ale keď čítam, ako naše matky nič takéto nerobili a mali zdravé deti bez alergií - tak samozrejme, je to pravda, ale naše matky nekonzumovali toľko bordelu, umelín a toxínov v jedle ako my. Dnes proste kvalita jedla ide na bodu mrazu len preto, aby bolo čo najlacnejšie. Každý sa teší v supermarketoch, aké sú tie rožky super lacné a huráááá, majú vlastnú pekáreň, jaká paráda, že sú akože čerstvé. Ale keby si ľudia pozreli dokument o tom, z čoho sa tieto rožky v supermarketoch dopekajú, tak ak má trocha rozumu, v živote by ho už nedal do úst! To nemá s múkou a cestom ktoré kvasí absolútne, ale absolútne nič spoločné... žiaľ.