DHEA alebo iné možnosti na zlepšenie AMH

lenka_21
1. júl 2011

Ahojte kocky, verim, ze tato diskusia sa bude pomaly naplnat. Kedze som prednedavnom obdrzala vysledok z AMH a bol dost nizky 0.38 ug/l 😢 ☹ 😢 zacala som patrat po internete 😉 😉 😉 Dostala som sa na anglicke forum a tam baby maju uz dlhsie roky diskusiu ohladom tejto temy, lebo AMH v USA a UK vysetruju uz dlhsie.
Baby mi doporucili pripravok DHEA (na prirodnej baze), vraj je vela druhov, ale treba hladat tie na prirodnej baze a tak ma zaujima ci nema niekto skusenosti s tymto pripravkom? Samozrejme su tam aj ine preparaty, ale najviac sa spomina prave tento ....

lenka_21
autor
1. júl 2011

@pink_lady Ahoj, dakujem za odpoved ... toto forum som si nastudovala aj som tam pisala 🙂 😉 🙂 , ale tam sa iba riesi AMH ale ziadne moznosti zlepsenia ... na tej anglickej som nasla kopec veci ... baby tam odporucali aj Konzym Q10 ... atd.
Ja si planujem to DHEA kupit, ale pochopila som, ze urcite krvne testy musia byt v poriadku a tak sa dohodnem s endokrinologickou, aby mi ich sledovala plus viem, ze si treba vybrat prirodny preparat, lebo pripravkov je vela 😕 😕 😕 Mne automaticky narhli darcovske vajicka (ja s tym nemam problem), ale stoji to vela penazi a verim, ze nie kazdy si to tu moze dovolit. V tom anglickom fore je kopec bab, kt.sa AMH zlepsilo a su tehotne aj prirodzene aj po klasickom IVF a to je pre vela bab urcite nadej 🙂 😉 🙂 Chcem sa v CAR na ten vitaminovy doplnok opytat, ale ked som sa pytala tak mi povedali, ze nic neexistuje ☹ ☹

Jedna kocka z USA mi poslala tento link ... vraj je to jedna z renomovanych klinik v NY, ale je to anglicky ... ja tomu rozumiem, ale kazdy asi nie ☹
http://www.centerforhumanreprod.com/dhea.html

nika009
1. júl 2011

@lenka_21 mne tiez dost pomohli americke fora a aj planujem skusit niektore rady. Vcera som zacala s obilnymi klickami 🙂 Tiez som tam citala o DHEA a planujem si tie vitaminy objednat (myslim ze som ich nasla v nejakom Eshope v CR). Ako hovoris, vela zenam sa podarilo otehotniet. Verim ale, ze najvacsiu silu ma pozitivny pristup. Moje FSH je 13 a zacinam svoje prve IVF.

lenka_21
autor
1. júl 2011

@nika009 S pozitivnym pristupom suhlasim ... my sa snazime uz roky, mam toho dost za sebou a tak viem, ze nikdy nic nevyzera tak zle ako sa zda 🙂 😉 🙂 Ked som sa dozvedela o mojom nizkom AMH tak som zacala patrat, lebo v jednom CAR mi povedali darcovske a silna stimulka .... duhe tvrdi skusit soft a mozno potom darcovske ... a teraz si mam vybrat 😕 😕 😕
Na fertilityfriend je toho kopec a baby maju skusenosti s kombinaciou vysoke FSH a zle AMH ... z toho co som pochopila FSH je dost kolisave a moze sa menit, AMH je skor smerodatne, ale da sa s tym nieco robit ... mne tu na Sk tvrdili, ze nic iba darcovske ... ja nemam problem s darcovskymi (my si chceme adoptovat babetko), ale cena je od 4 700 Eur a takuto sumu urcite nikto netaha z praveho vrecka ☹ ... na jeden pokus peniazky mame, ale co ak by bol potrebny dalsi pokus ....

Mne doporucili stranku dhea.com ... vraj si mam dat pozor odkial to DHEA objednavam, lebo nie vsetky su rovnake ... cakam na vyjadrenie od tejto firmy, ci vedia zabezpecit dodavku na Sk...

nika009
1. júl 2011

lenka _21 ja ani neviem svoje AMH, tusim mi ho lekar hovoril a bolo zle, ale vtedy som bola v takom soku ze som len zachytila to FSH. A vtedy som vobec netusila co to je. Idem na IVF, ale sance nie su vysoke, ako tu rozne citam. Ak by to teda nevyslo, skusim darovane. Nastastie sa mi ponukla sesternica, isla by darovat. Myslim, ze baby ktore boli uspesne s DHEA, celkovo zmenili zivotospravu, asi aj v tom to je. Vela som citala aj o psenic. klickoch a akupunkture. Nepit kavu a obmedzit sladke. Tiez sa mi zda, ze pre uspesnost IVF musi byt telo absolutne zdrave. Mam kamaratku, ktorej az po 3 neusp. IVF zistili v tele zapal, zial niektori lekari si neurobia namahu s potrebnymi vysetreniami. Ak by si zistila info o tom DHEA, daj mi vediet 🙂

Je super, ze stale bojujeme 😉

lenka_21
autor
1. júl 2011

@nika009 Ja mam tiez ponuku na darcovske, ale ako viem na SK a v CZ ti nemoze darovat vajicka niekto koho poznas a tak by som sa na to nespoliehala ak zijest tu ☹ Musis ist do poradovnika na darcovske ... a podla info na Sk sa dost dlho caka ☹ a ta cena je plus/minus ako som pisala 😢 😢 😢
Skoda, ze nevies svoje AMH, je to dolezitejsi parameter ako FSH. Do kt.CAR chodis? Kedy ides na IVF?
Ja uz po tolkych rokoch poznam snad vsetky vysetrenia a tak som si ich a mm dala urobit .... 😉

Ak vies po anglicky, tak si pozri stranky, kt.som tu vlozila ... je tam dost o DHEA ...
Co som zistila, nedoporucuje sa to brat ludom kt.maju hranicne testosterony a DHEA (ja som si to pozerala na mojom HP) a mam to OK ...
Vedlajsie ucinky su akne a narast ochlpenia na tvari, ale vraj ked to prestanes uzivat tak tieto symtomy odznieju (ak ich dostanes). Existuje nejaka micronizovana verzia, vraj niektore kocky mali problem so spankom a tak to neberu vecer. Doporucena davka je medzi 25 mg do 75 mg denne a doba uzivania 3-4 mesiace...
Uvidim co mi odpisu z tej stranky dhea.com ... ci to vedia poslat aj na SK a baby na FF by mi mali poslat aj dalsie stranky, kde sa to dat objednat ...

Drzim palceky 😉

lenka_21
autor
3. júl 2011

Caute kocky, takze mam dalsiu radu na posilnenie vajok od kociek z fora FF.
Vraj vcelie produkty - hlavne vceli pel (bee pollen), materska kasicka (royal jelly) a propolis su dobre a kocky z nizkym AMH s tymito produktami maju taktiez dobre vysledky ... Nastastie na SK sa daju tieto produkty bezproblemov objednat.

Co sa tyka DHEA - mam tu anglicku stranku www.biovea.com ... potom na tej stranke si treba dat do vyhladavaca DHEA, lebo tam maju rozne produkty...

Verim, ze Vam to pomoze a patram dalej ... Inac pisem si tam s kockami cca 1 tyzden a uz su tam 2 tehulky s velmi nizkym AMH po IVF a tak to dava nadej 🙂 😉 🙂

lenka_21
autor
3. júl 2011

Kocky, tak doplnila som zatial co sa mi podarilo zistit pre baby s nizkym AMH ... @v555 @naveen @rienok @lenkalienka0 @ivta5
@nika009 - mohla by si poslat info o klickoch ... a plus infosky, kt. si vypatrala ty ....

Podla mna tie produkty su dobre celkovo na plodnost ... TAK DO OPLODNENIA 😀 😀 😀

marca22
4. júl 2011

Holky,když mám AMH 0,01 tak to už bude asi dobrá bída co? Koukám tu na ty produkty co doporučujete,ale mám takovou obavu že už to asi u mě nemá ani cenu objednávat.

lenka_21
autor
4. júl 2011

@marca22 Neviem ci by som hned vesala hlavu ... vies aj ake mas vysledky FSH? Na FF som citala pribehy bab, kt.mali aj takuto hodnotu a hlavne to DHEA im pomohlo a mali uspesne stimulky ... vytvorili sa im sice iba 2-3 vajicka, oplodnilo sa iba jedno, ale z toho jedneho su tehulky ... 🙂 😉 🙂
Kedy ti merali AMH? Bola si na opakovanom odbere? Uz ste nieco aj skusali napr.IVF ... podla pasu mas 22 rokov, ale neviem ci je to aktualne 😉

marca22
4. júl 2011

@lenka_21 FSH mám 40,7 a měřili mi to letos v červnu. Už jsme 2 x stimulovali na ivf ale při prvním bylo sice vajíček dost,ale pomalu rostli,takže mi to stopli a při druhém jsem měla jen 2 folíky a z toho 1 nezralé vajíčko,takže nám nabídli darovaná,ale my přešli jinam,protože mi tam nechtěli udělat žádná vyšetření,teď čekáme na výsledky z imunologie a jdeme na genetiku. Já mám strach že kdyby to bylo imunologické abych si to nějakýma doplňkama ještě nezhoršila,většinou podporují i imunitu a kdybych už takhle měla přehnané reakce,tak nevím,radši počkám alespoň na výsledky. Je mi 22,právě proto jsem z toho strašně v šoku a nemůžu tomu ani uvěřit

lenka_21
autor
4. júl 2011

@marca22 No FSH je vysoke, ale podla mna by bolo dobre spravit opakovane testy ... FSH je tiez kolisave a su tu baby, kt.sa to podarilo znizit ... 🙂 Ano co sa tyka vcelych produktov tak posilnuju imunitu, ale ked ich budes mat v poriadku tak to mozes kludne uzivat. Taktiez si zatial mozes kupit Koenzym Q10 ten je tiez dobry na vyvoj vajicok.
Ake si mala stimulacie pocas IVF ... kratky alebo dlhy protokol? Do ktoreho CAR chodis?
Suhlasim, ze pri veku 22 je takyto vysledok tazky, ale je stale kopec moznosti a tak nevesaj hlavu 🙂

lenka_21
autor
4. júl 2011

@marca22 Este je tu tato tema... skus tam napisat babam a opytat sa co doporucuju na znizenie FSH...
https://www.modrykonik.sk/forum/tema/je-tu-nekd...

marca22
4. júl 2011

Měla jsem oba protokoly krátké,první 4 ampule Fostimon a druhý 5 ampulí Menopur + tamoxifen,to už si nepamatuju kolik,ale od půlky mi změnili Menopur na Merional,protože menopur nebyl k dostání a ten merinal je nekvalitní,takže z těch 2 folíků mi ještě ten 1 praskl a na punkci jsem šla s 1. Předtím jsme chodili k Apolináři,teď do Gennetu,kde tvrdí že v mém věku to nejspíš imunologické bude,protilátky proti štítné žláze nebo nadledvinkám,oboje máme v rodině,takže je to možné,akorát s tím nikdo neměl problém otěhotnět,ale oni si děti pořizovaly do 20 let,takže jim to asi ještě šlo.A ten koenzym prodávají v kapslích? Jinak kotvičník také podporuje zrání foliklů,když jsem ho brala měla jsem dokonce v jednom vaječníku 3 v jednom cyklu,ale stejně jsem neotěhotněla,nejspíš budu mít i nekvalitní vajíčka,ale pro někoho kdo má vajíčka v pořádku by mohl být dobrý 😉

aduskatt
4. júl 2011

nedocitali ste sa niekde nahodou, ci sa da nieco robit s veeeeeeelmi vysokym AMH?☹ mne v CARe tvrdili, ze nic

lenka_21
autor
4. júl 2011

Babyyyyy,tak som nasla tuto stranku ... da sa tam objednat DHEA a vedia to dodat do vsetkych krajin EU ... nasla som tam 3 verzie DHEA ... napisala som babam do toho zahranicneho fora, ci nepoznaju tie pripravky ... cakam na odpoved...

http://www.vitamass.net/cs/dhea-7keto-105/

lenka_21
autor
4. júl 2011

@marca22 Ak ti tvrdia, ze to bude imunologicke, tak prv absolvuj vsetky vysetrenia a potom uvidis ako dalej ... Neviem nie som odbornik na stimulacie, ale zatial co som sa docitala na zahranicnych forach, tak babam s nizkym AMH pomohli male davky hormonov a kratke protokoly ... niekore ani nepichali injekcie, brali iba tabletky ... nemali vela vajicok, ale sa im oplodnili a su tehotne ... samozrejme na vyslo im to na viac pokusov ...

@aduskatt Bohuzial ja mam nizke a aj mne povedali, ze sa neda nic robit, ale zistila som,ze sa da 🙂 😉 🙂 Nevies nahodou po anglicky??? Ja som hladala na nizke AMH,ale urcite je tam aj vysoke ... poslala by som ti link ....

aduskatt
4. júl 2011

@lenka_21 posli, preluskam sa.............mne jednoducho povedali, ze 1 je dobre, dva mierne zle a tri katastrofa, co sa casto nevidi..a ja mam 12,4........a neboli mi schopni ani vysvetlit, co to znamena......nizku hladinu viem pochopit, ale ta vysoka co sposobuje a ako z toho von..nedockala som sa☹.......dakujem za snahu, skus ten link teda ak mozes

marca22
4. júl 2011

@lenka_21 Na tom něco bude,také reaguji na clostibelgyt a na to FSH moc ne,jenže mi ho nasadili jen na 1 cyklus na zkoušku,a i přesto že jsem reagovala mi tvrdili že při ivf reagovat nebudu,oni by chtěli aby mi ty vajíčka narostly do týdne,ale to u mě nehrozí,prostě mi rostou pomaleji,ale rostou. Uvidíme co nám řeknou v Gennetu,třeba tu minimálku ještě zkusíme,pokud bude imuno dobré. 😉

marca22
4. júl 2011

@aduskatt to je divné, AMH je normální od 2 do 5 pokud vím,samozdřejmě to tvé je vysoké i tak,ale je zajímavé že co CAR to jiný názor 😕

aduskatt
4. júl 2011

@marca22 nad tri je uz zle....ale to asi zavisi od toho, ako maju nakalibrovane pristroje.......ale vacsina aj zahranicnych materialov uvadza hodnotu nad tri ako velmi vysoku......ale to je jedno, ci tri, ci pat, proste tych 12 je hruuuuuuza

lenka_21
autor
4. júl 2011

@aduskatt @marca22 ... Pozor baby, zalezi ake jednotky pouzival labak ... ja mam vysledok v ng/ml ...

Ovarian Fertility Potential pmol/L ng/mL

Optimal Fertility 28.6 - 48.5 4.0 - 6.8
Satisfactory Fertility 15.7 - 28.6 2.2 - 4.0
Low Fertility 2.2 - 15.7 0.3 - 2.2
Very Low / undetectable 0.0 - 2.2 0.0 - 0.3
High Level > 48.5 >6.8

aduskatt
4. júl 2011

@lenka_21 PCO mam, len ma zaraza, ze mi jednoducho povedali, ze sa neda s tym nic robit.....

aduskatt
4. júl 2011

@lenka_21 hej, pisala som o kalibracii🙂......na Slovensku to vsak robi len jeden labak a tym padom su pre SVK tie hodnoty jednotne....teda aspon neviem, ze by to okrem nich robil aj niekto iny....aj obvodni gyndosi posielaju do toho jedneho labaku do blavy vsetky vzorky

lenka_21
autor
4. júl 2011

@aduskatt

Tu su tusim aj rady ... aj lieky ... casto sa opakuje, ze vysoke AMH sposobuje PCO a pri stimulke moze vyvolat OHSS, ale stimulovat sa da, len opatrne ...

http://community.babycentre.co.uk/post/a9472995...

aduskatt
4. júl 2011

@lenka_21 no jo....PCO mam, ale vyzera to tak, ze len na jednom vajecniku..........cele je to u mna divne

marca22
4. júl 2011

@aduskatt Ale to PCO se léčit dá ne?

aduskatt
4. júl 2011

@marca22 liecit nie, ale da sa stimulovat vajecnik, aby produkoval len jedno vajko.......ale ked prestanes s hormonmi, mas to tak ako predtym.......

marca22
4. júl 2011

@aduskatt Fakt? Já vim že jsem jednou byla na jednom fóru a tam to ženským něčím léčily,už ale nevím kde to bylo.