DHEA alebo iné možnosti na zlepšenie AMH

lenka_21
1. júl 2011

Ahojte kocky, verim, ze tato diskusia sa bude pomaly naplnat. Kedze som prednedavnom obdrzala vysledok z AMH a bol dost nizky 0.38 ug/l 😢 ☹ 😢 zacala som patrat po internete 😉 😉 😉 Dostala som sa na anglicke forum a tam baby maju uz dlhsie roky diskusiu ohladom tejto temy, lebo AMH v USA a UK vysetruju uz dlhsie.
Baby mi doporucili pripravok DHEA (na prirodnej baze), vraj je vela druhov, ale treba hladat tie na prirodnej baze a tak ma zaujima ci nema niekto skusenosti s tymto pripravkom? Samozrejme su tam aj ine preparaty, ale najviac sa spomina prave tento ....

lenka_21
autor
2. dec 2011

@malevil Podla mna to pichanie vo vajecnikoch bola ovulka resp. ti rastlo vajko ... co je supeer 🙂 Ja som to bezne mavala a tak sa nemusis bat ... inac teraz uz centrum asistovanej reprodukcie v Brne - Reprofit zacalo doporucovat babam s nizkym AMH uzivanie DHEA a ako denna davka je 75 mg ... takze mozes to kludne brat ... Akurat cca po mesiaci uzivania by som si dala skontrolovat HP ... len pre istotu 😉 Co sa tyka Malatoninu, ja na neho nedam dopustit, lebo som ho brala 2xkrat a cca po 3 mesiacoch uzivania som zistila, ze som tehu 🙂 Drzim palceky!!!

@kacenkab Akekolvek vedlajsie ucinky (vyrazky, ochlpenie) sa stratia ked prestanes uzivat DHEA ... moja plet sa tusim tiez trosku zhorsila, ale neriesila som to... Ako som uz pisala, Melatonin je za normalnych okolnosti spankovy hormon a preto ho treba uzivat tesne pred spanim 😉

@lola22 Co sa tyka melatoninu tak ho doporucil Doc.Valky s Iscare BA, vraj to pomaha pri tvorbe vajicok a ked som citala zahranicne fora tak to zistili ako vedlajsi ucinok ... no ked mas AMH v poriadku tak ti to asi netreba i ked jeho uzivanym sa nic nestane, lebo je to len vyzivovy doplnok ... a ano melatonin je spankovy hormon a tak to treba uzivat tesne pred spanim 🙂 😉 🙂

malevil
5. dec 2011

@lenka_21 Jeeej, no bodaj by si mala pravdu, sama som zvedava, lebo to bola taky ina bolest, ako ked som mavala akoze ovulaciu(a mozno som ju ani nemavala), tak dufam, ze to na nieco bude dobre. Len este tak udrzat to embryo vo vnutri 😎

kikina9
6. dec 2011

Holky, taky mi bohužel zjistili nízké AMH, a to 0,37 ☹ Myslíte, že mám ještě šanci na těhotenství s vlastními vajíčky? Mám za sebou 2 IVF, při prvním nedošlo ani k ET, při druhém mi zvýšili dávky léků, měla jsem 4 vajíčka, nakonec vydrželo jen jedno embryjko, podařilo se mi otěhotnět, ale bohužel v 9. TT zamlklý potrat ☹
Začátkem příštího roku chceme zkusit ještě jedno IVF, ale někdy přemýšlím, jestli to není jen zbytečné vyhazování peněz, a na psychice ty neúspěchy taky nepřidají 😖
Mohla bych se zeptat, v čem DHEA může pomoct, když zásoba vajíček je už velmi malá? Určitě počet vajíček nezvýší? A kde se dají tyto léky sehnat, a kolik stojí?

evulatko
6. dec 2011

@kikina9, Lenka z teto diskuse mela AMH 0,38 a otehotnela prirozene🙂... ja jsem si DHEA objednavala pres www.biovea.com, doslo cca do dvou tydnu, doporucili mi to lekari v caru (Reprofit), tak ted doufaaaam🙂

kikina9
6. dec 2011

U mě by přirozené těhotenství bylo asi zázrak, protože i manžel má horší spermiogram ☹ A na kolik vás to DHEA vyšlo?

evulatko
6. dec 2011

Baleni 25mg 180 kapsli za 20 Euro, brat by se melo 75mg za den. Preji hodne moc stesti, ono to nakonec vyjde kazde, ktera to nevzda...🙂

kikina9
6. dec 2011

@evulatko Děkuji, tobě taky přeji moc moc štěstíčka v podobě malého ubrečeného uzlíčku 🙂 Taky věřím, že nám to vyjde, bez toho by to asi nešlo, ale je fakt, že někdy mám chvilky, kdy propadám beznaději ☹ Na druhou stranu jsem strašně ráda, že už alespoň jedno dítko mám, každý nemá tolik štěstí. Ale tak ráda bych pořídila dcerce sourozence, kterého si i ona strašně moc přeje 😒 Tak uvidíme, třeba se štěstí na nás ještě jednou usměje 🙂

evulatko
7. dec 2011

@kikina9. Tobe taky moc stesti a urcite to vyjde🙂))))

kacenkab
7. dec 2011

@kikina9 - ahoj, určite má zmysel to dhea brať, určite máš šancu, je to odporúčané aj pred ivf, podporuje to tvorbu vajíčok. ja mám amh 0,5, myslím si, že ak nemám úplnú nulu, tak tam mám hádam ešte nejakú zásobu.
amh je hormón produkovaný obalmi vajíčka. Však baby to tu už kdesi písali. Ja si ešte okrem dhea dávam melatonín, včelie produkty, koenzým Q10, kys listovú - naordinovala som si taký koktail podľa Lenky 🙂
Môj partner má našťastie super spermiogram, tak dúfam tajne, že sa nám podarí prirodzene otehotnieť. Na jednom ivf som už bola, nepodarilo sa získať vajičko, a priznám sa, na ďalšie sa mi už moc nechce.

kacenkab
7. dec 2011

@lenka_21 leni, vôbec to neriešim... 🙂 len sa tu tuším na to ktosi pýtal sa mi zdá...neviem už
Skôr možno je to asi dobre, keď to beriem ako znak, že sa čosi deje, že to možno funguje. 🙂

kacenkab
7. dec 2011

Baby držím palčeky nám všetkým 🙂

lenka_21
autor
7. dec 2011

@kikina9 Moja nevesaj hlavu ... ja som ten pripad co spominala @evulatko Ja mam AMH 0,38 a podarilo sa mi tehu spontanne ... moj mm ma tiez zly SPG, morfologia 99,5% patologicky zlych 😕 😕 ... snazime sa dlho, poskusali sme vsetko od IUI cez IVF, roky nic a bum minuly rok tiez spontanne tehu, ale MA a do roka a do dna som opat otehotnela (a to mi dali skoro ziadnu sancu ani prostrednictvom IVF) a opat spontanne tehu 😀 😀 😀 Podla mna ked ti uz raz tehu vyslo, tak sa to podari opat ... drzim palceky 😉

@kacenkab V pohodke,len som ta chcela ukludnit ... tak nech sa to tam poriadne deje ...

No a mam povzbudenie, s babami co si pisem na zahranicnom fore a maju AMH od 0,5 a nizsie su v poslednej dobe 6 tehuliek (jedna spontanne a 5 prostrednictvom IVF) 🙂 😉 🙂

evuliatko74
7. dec 2011

@lenka_21 @kacenkab
Ahoj, ja som sa prave pred tromi dnami tiez dozvedela, ze mam AMH 0,36. Som z toho este stale v soku, no nie som typ, ktory bude teraz sediet a plakat do hrnca a tak zhanam info a citam a citam...
Zaujala ma ta DHEA, ale ked som pozerala na nete, tak existuje vela typov krabiciek, rozne silne davky, tobolky, tabletky, caje... Vobec sa v tom nevyznam. Neviete mi poradit blizsie?
Skusila by som, lebo by sme tiez chceli este jedno mimi.
Dakujem za rady.

lenka_21
autor
8. dec 2011

@evuliatko74 Odporucana denna davka je 75 mg a ja by som odporucala bud kapsule, alebo tabletky. Ja viem, ze je vela DHEA len si treba dat pozor, aby to nebola DHA lebo v tom je rozdiel i ked aj Omega 3 kyselinu su dobre a poznam baby co beru okrem tohto vsetkeho aj toto 🙂 😉 🙂

Ja som si objednavala DHEA z biovea - 25 mg a 50 mg kapsule po 180ks
http://www.biovea.com/eu/product_detail.aspx?NA...

evuliatko74
8. dec 2011

@lenka_21 super, dakujem, prestudujem si to.
A ako dlho si DHEA uzivala ty?
Aj si sa o tom radila s lekarom, ci ani nie?
Inak mimochodom - gratulujem k tehu a dufam, ze vsetko bude bez problemov pokracovat... 😉

lenka_21
autor
9. dec 2011

@evuliatko74 Ja som to brala spolu so vsetkymi ostatnymi doplnkami cca 2 mesiacea potom prislo prekvapko 😀 Konzultovala som to so zahranicnym centrom asistovanej reprodukcie, lebo tu na SK sice meraju AHM, ale len skonstatuju, ze takyto je vysledok a max.ak mas nizke tak ti navrhnu darcovske vajicka. Mna odpisala klinika New Hope v New Yorku a baby v zahranicnom fore mi napisali podrobnosti ... nastastie mam fantasticku endokrinologicku a s tou sme sa dohodli, ze ma bude sledovat ... zobrala mi krv na zaciatku a skontrolovala HP (odber by sa mal spravit medzi 1-3 DC) a potom o mesiac znova ...kedze sa nic nezmenilo,pokracovala som v uzivani tabletiekdalej - vsetko co som brala su len doplnky vyzivy a tak sa netreba bat. Teraz som sa uz od dalsich kociek dozvedela, ze Reprofit v Brne (CAR) zacina tiez doporucovat DHEA svojim pacientkam a robia aj stimulacne protokoly pre baby s nizkym AMH ...

Drzim palceky ... dakujem za gratulku, verim, ze po tom vsetko to uz bude konecne uspesne!!! 🙂 😉 🙂

martinana22
12. dec 2011

Ahojky holky, snažíme se s manželem o miminko teprve pár měsíců. Pracuji v laboratoři ve výzkumu a uplně náhodou jsem si změřila sama koncentraci AMH a výsledek 72 pmol/l mě dost vyděsil. Nikde si nemůžu moc sehnat informace o vysokém AMH, většinou píší o nízkém, co to může znamenat? Přeji všem hodně štěstí Martina

evuliatko74
13. dec 2011

@martinana22
To bude asi v nejakych inych jednotkach. To moje bolo tusim ug/l, alebo ng/l??? Uz neviem presne...
Ty by si sa tomu mohla rozumiet viac, ked robis v labaku. Tak sa na to skus kuknut a daj vediet, OK?

lenka_21
autor
19. dec 2011

@martinana22 Ahoj, pozerala som sa na tabulku ... ano podla tohto mas vysoke AMH, co vacsinou maju zeny s polycystickymi vajecnikmi ... navrhujem navstevu centra asistovanej reprodukcie a tam ti poradia. V principe to znamena, ze ak by si stimulovala na IVF tak ti musia opatrne davkovat lieky, lebo sa ti moze vytvorit vela vajicok, ale nedozreju na dostatocne velke, aby sa mohli odobrat ... No urcite by som to konzultovala s CAR. Drzim palceky!

Ovarian Fertility - pmol/L

Optimal Fertility 28.6 - 48.5
Satisfactory Fertility 15.7 - 28.6
Low Fertility 2.2 - 15.7
Very Low / undetectable 0.0 - 2.2
High Level > 48.5

staga
22. dec 2011

ahojte som tu nova mam za sebou 2 neuspesne IVF a lekarka mi povedala aby som si kupila DHEA 50mg a aby som ho uzivala 3 krat 1 tabletku - co si o tom myslite?

staga
22. dec 2011

@lenka_21 ahoj prosim ta z kadial si si objednala ten DHEA? a aky 25 alebo 50mg?

staga
22. dec 2011

@sortka ahoj a ake bolo davkovanie, ako si ich brala?

evulatko
22. dec 2011

@staga, mne doktor rekl 75mg za den, takze to Tvoje davkovani mi prijde docela dost... objednavala jsem si to pres www.biovea.com

staga
22. dec 2011

@evulatko dik za odpoved, aj mne sa to zda vela, hlavne po tom co som tu citala tak mozno to budem brat 3 krat 25mg aty ake si mala davkovanie?

staga
22. dec 2011

@evulatko ahoj a ku komu chodis do RP? ja tam tiez chodim k Vitouskovej a tiez mi odporucala tieto lieky, ake davkovanie budes mat?

evulatko
22. dec 2011

@staga, ja uz to beru necely mesic, chodim ke Stelclovi, prave on mi rikal, ze mam brat 75mg za den🙂

lenka_21
autor
23. dec 2011

@staga Standarne davkovanie je ako pisala @evulatko, ale kedze ide o vyzivovy doplnok a kazali ti 3xdenne 50mg tak by som to asi brala ... popripade si objednaj 25mg a 50mg a mozes to kombinovat ... ja som si to tiez objednavala na www.biovea.com ... ak si precitas cely tuto diskusiu (nie je toho vela 😉 tak sa dozvies aj odpovede na dalsie tvoje otazky 🙂 A nevesaj hlavu ... bude to dobre!!!

tina50
27. dec 2011

Ahojte Babulky.
Dnes som sa prvykrat nalogovala na tuto stranku...velmi sa z toho tesim 🙂
Patrim k snazilkam co ma tiez nizku AMH(nema pri sebe vysledky ale zda sami ze okolo 0,13 ☹ co je dost mizerne.Manzelm ma b)spermiogram ale v posledno case vela spermii ale tiez velke percento patolog. ☹
S manzelom sme absolvovali 4xIVF(3xSK a 1xCZ)Naposledy CZ
Prva IVF -kratky protokol 13folikul -8oplodnili po predlzenej kultivcii dozili 2 ,vlozili a neujali sa ☹
Druha IVF-dlhy protokol 5folikulov -3sa podarilo oplodnit na druhy den vkladali obe dozite.Neujali sa ☹
Tretia IVF-kratky protokol 6folokulov-po predlzenej kult. 3vlozili(nic neostalo na mrazenie ani raz)Neujali sa ani tie ☹ ☹ ☹
Po roku sme skusili Cechy.Tu mi navrhli antagonisticky protokol a tvarili sa ze to urcite vijde,ze to vidia moc optimisticky.Vysledok bol ale opacny.Nastimulovali ma tak ze mi zreli folikuly a po odbere zistili ze je jeden prazdny a 2abnormalne.Nic mi nvkladali a verdikt znel,ze moje vajicka mi uz asi nikdy nedozreju a ze mame sancu tak akurat na darcovske vajicko ☹ ....zrutil sa mi cely svet..ved to poznate....nic sa mi nechcelo a nikomu som uz ani neverila.
Po par mesiacoch som opät nabrala sily a zacala sa zhanat za informaciami ako sa da z tohto zacarovaneho kruhu uniklnut.Zaciname pomaly rozmyslat aj nad adopciou....ale tuzba po vlastnom je obrvska.
Prepacte ze som sa tak ropisla ale mm konecne pocit ze si ma niekto vypocuje a poradi,lebo u lakara co som si nenaordinovala sama tak to nemam.
Prcitala som si cely prispevok k DHEA...a uprimne sa tesim ze aspon aka taka mala nadej nam svita ,pre tie co mame nizkeAMH 😉
chcem sa len opytat tych kt.to uzivali a maju pribalak,kedze ide o hormon Androgen....nie je mozn si vypestovat neaku rakovinu??????

Babulky dakujem za akekolvek info a ak niekto pomysla nad kupou dhea rada si to s nim kupim napoly🙂

majte sa a vsetkym prajem vela uspechov 🙂 😉

tina50
27. dec 2011

...jeeeeej a ospravedlnujem sa za mnozstvo chybajucich pismenok v texte....ale to je tak ked sa stale ponahlame 🙂

zujanka
29. dec 2011

ahojte Aj mne odporúčali DHEA akurát ho nie je nikde dostať/na Slovensku nie je registrovaný/ Vraj si nosia baby z Maďarska ale odkiaľ? Prešli sme tam kopu lekární a obtelefonovali pol sveta☹ a nič. Neviete niektorá? Objednávanie cez net nám nedoporučili.