Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Diagnóza hyperaktívny močový mechúr. Poznáte ju?

jafnka
29. jan 2011

Ahojte kočky. Má niektorá skúsenosti s touto diagnózou? Mne doktor povedal, že ju mám. Ani ma poriadne nevyšetril a tabletky, ktoré mi predpísal nezabrali. Viete mi dať nejaké tipy alebo poradiť nejakého dobrého doktora?

jafnka
autor
31. jan 2011

nikto s tým nemá skúsenosti? teda niežeby som to niektorej želala len som dúfala, že mi niekto bude vedieť poradiť

amdeis
31. jan 2011

@jafnka a to je co hyperaktivny mm prosim? 😕 To som este nepocula.

jafnka
autor
31. jan 2011

@amdeis ja som to tiež počula až od dr. ide o to, že musím neustále chodiť na wc. nič ma nebolí, nepichá, nesvrbí len vkuse behám cikať. mechúr si totiž stále myslí, že je plný. zhoršuje sa to keď som nervózna alebo cestujem. cesta Zvolen-Bratislava keď to bolo najhoršie tak som musela ísť 6krát. je to ozaj nepríjemné lebo sa mi nedá poriadne nikam ísť aj keď je to už teraz kúsok lepšie.

amdeis
31. jan 2011

Nemas infekciu? A ak nie nebude to aj psychickeho razu? A aj ti ujde? Lebo mne teda od tehotenstva ujde pri roznych prilezitostiach aj bez prilezitosti. Ak by si trpela teda aj pomocovanim rozneho stupna gynekolog ti moze napisat odporucanie a vseobecny doktor ti moze predpisovat vlozky, ktore ti preplati poistovna. To sice neriesi pricinu, ale pokial si aj cvrknes ci mas strach, ze neudrzis, tak to dost pomoze.

jafnka
autor
31. jan 2011

chvalabohu ešte mi necvrklo. no, ono sa to ťahá už dva roky. najprv som bola len u všeobecnej dr. - tá ma ani za ten svet nechcela napísať k urológovi, furt mi len kázala mať nohy a kríže v teple a piť urologické čaje. nebrala mi ani krv len som jej zakaždým ocikala nejaký papierik na ktorom nič nezistila. keď som ju konečne prehovorila tak mi napísala lístok k urológovi. ten poslal moč na rozbor. mala som nejakú baktošku tak mi predpísal gyrablok, ktorý som brala asi 2 týždne. baktéria zmizla, ale problém ostal. spravil mi sono obličiek aj mechúra a že je tam všetko ok tak mi povedal, že mám hyperaktívny močový mechúr a predpísal mi tabletky (názov si už nepamätám). tie som brala cca 4 mesiace. zase žiaden rozdiel. tak som sa pýtala gynekológa, či s tým nemôže niečo spraviť on tak mi tiež predpísal tabletky mictonetten. tiež som ich brala cca 4 mesiace až do tohto leta. kúsok sa to zlepšilo tak mi dr. povedal, že ich vysadíme a uvidíme, čo sa stane. a ešte furt čakám, ale žiadne ďalšie zlepšenie. inak ja si myslím, že to bude skôr nejaký psychický problém, ale môj názor vôbec neberú do úvahy. lebo podľa mňa sa to nezlepšilo od tých tabletiek, ale preto, že som toto leto skončila VŠ a vydala som sa. tak som sa objednala do centra pro bios na preventívnu prehliadku všetkého možného. tam mi snáď už poradia.

amdeis
31. jan 2011

@jafnka tiez sa priklanam k nazoru, ze je to psychika. Myslim, ze by nebolo od veci navstivit psychologa, myslim, ze sa da aj bez vymenneho listka. A pouvazovala by som nad zmenou obvodneho samana za obvodneho lekara. 😅

jafnka
autor
31. jan 2011

@amdeis na 22.2. som objednaná na prehliadku do pro bios-u. zatiaľ som na nich počula len dobré tak dúfam, že tam mi ozaj pomôžu. chcem sa tam prihlásiť ku všetkým možným doktorom - všeobecný, gynekológ, očný dr. a majú tam aj urológa a psychológa. tak sa na nich spolieham.

tinika
24. feb 2011

@jafnka tak drzim prsty nech zistia z čoho to je potom napis, rada si prečitam, lem mam pocit, ze som na tom rovnako, stale chodim na wcko, aj ked skoro nič neide, ja mam pocit ze mi uz mechur praskne, je to dost na nič, ked som s malym von a som s nim sama, ze mi ho nema kto postrazit, trepat sa spat domov, ked kočik davam do pivnice a peso na 3p. s malym sa mi nechce a teraz ked som zase tehu tak sa tesim na to čo ma čaka, uz terez chodim často a ked ma male bude kopat ako starsi tak sa mam na čo tesit :D

jafnka
autor
24. feb 2011

@tinika v utorok som bola na tej prehliadke, tak mi dr predpísal spasmed, výsledky z odberov budem vedieť až 16teho marca tak uvidíme. a tvoj malý/á nech len pekne kopká aspoň budeš vedieť že je v poriadku 😉 a ak som ešte negratulovala tak gratulujem k mimi 🙂

tinika
24. feb 2011

@jafnka dakujem 🙂

marika80
25. feb 2011

Ahojte, ja mam/mala hyperaktviny mechur. Sposobila som si to sama, kedze som raz ako mlada zaba citala,ze ak nevyprazdnujes mechur tak dostanes infekciu. tak som chodila na zachod stale. Mne to doktor vysvetlil, ze tie zvierace su uz uvolnene a mam sa snazit hned nepodliehat nutkaniu ist na zachod. (nejako to vysiela impulz do mozgu, ze mi treba na zachod). Predpisal mi aj nejake tabletky tie nezabrali a potom mi predpisal druhe a tie hej. brali som ich mozno 5 mesiacov (doktor vravel, ze to treba dlhsie) ale ja som ich prestala a vidim rozdiel. V noci som sa predtym budila aj 2-3 krat na zachod a teraz vydrzim od 8 a pol hodky. Taktiez cez den to uz tak nepocitujem, predtym to bolo hrozne, vzdy som musela rozmyslat, kde pojdeme,aby som mala aj moznost ist na zachod. Tiez mi robili vysetrenie mocu ci nie je infekcia v tele a krvi ci nie je cukrovka. Drzim palce, viem, ze to je neprijemne.

tinika
3. mar 2011

PROSBA O POMOC

Nasmu synovcovi diagnostikovali leukemiu a bude potrebovat trensplantaciu krvotvornych buniek (inac povedane - kostnej drene) takze takto prosim vsetkych znamych nech tento odkaz daju zdielat a hlavne kto sa toho neboji a chcel by pomoct ne...ch ide cim skor.

Treba ist na transfuznu stanicu vo vasom meste, povedat ze chcete byt darcom krvotvornych buniek a hlavne si to nerozmysliet. Ak ju chcete darovat nasmu synovcovi, treba povedat, že je to pre Mareka Novackého, r.č. 090826/7712 na krvnej skupine nezalezi.

ĎAKUJEME

titkovamiriam
3. mar 2011

tinika ina pomoc ma nenapadla ako dat na Facebook

tinika
3. mar 2011

@titkovamiriam vdaka aj to moze pomoct

titkovamiriam
3. mar 2011

URCITE už to zdielaju aj moji znami-už sme tak hladali pre kamaratku ☹

tinika
3. mar 2011

@titkovamiriam dakujem a kamaratke sa nasiel vhodny darca? niektory z mojich znamych ostanu aj v registri darcov pre inych ludi

titkovamiriam
3. mar 2011

nasla ona presla vsetkym moznym,teraz sa ma relativne dobre tak moc drzim palceky

tinika
3. mar 2011

@titkovamiriam ako rychl nasli darcu? tu na sk? z rodiny či cudzieho? tak drzime prsteky, nech sa drzi a je uz zdravučka a kolko ma ročkov?

titkovamiriam
3. mar 2011

ma 31 tusim na sk-cudzieho,ako rychlo to fakt neviem-ale par tyzdnov

silmarrien
22. mar 2012

@marika80 Marika, pamatas si este ako sa volali lieky, ktore si brala? Dakujem!

domenyova
8. okt 2013

Aj ja mam hyperaktivy mm, velmi casto chodim cikat za hodinu aj 2-3x ,ked idem von s malou tak nic nepijem aj hodinu predtym a vonku tiez nic a ako tak vydrzim 2 hodiny bola som v lekara a ten mi povedal ze velmi sa stym neda nic robit. Gynekolog aj urolog.Prosim vas ku komu mam ist este aby mi uz pomohli? Chcem si uzivat s dcerkou a nie doma sediet, budem rada za kazdu radu.

timicka
8. dec 2014

@marika80 Ahoj 🙂 prosim ta ako sa volali tie druhe tabletky co si brala ktore ti zabrali? Dakujeem

Tu začni písať odpoveď...

Odošli