Diastáza priamych brušných svalov. Máte túto diagnózu?

jabadaba
24. apr 2009

Ahojte,

je tu niekto s takouto diagnozou? Ak ano, ako cvicite na posilnenie takto rozlezenych svalov? Nemam ani najmensiu chut na abdominoplastiku a chcem sa dat do poriadku prirodzene. Brchucho mi ani tak velmi nevisi, len ho mam dost ochabnute a svaly rozidene. Nie strasne, ale diagnoza tam je. ☹ Som nestastna.

poleva
30. júl 2012

bol niekto na kavitáciu odtiaľ ???

zuzulienka1973
1. aug 2012

Ahojte .Ta diastaza je len kozmetickym problemom alebo to aj nejako boli alebo taha?

majamat
1. aug 2012

@zuzulienka1973 konkretne diastaza neboli, ale mozu byt problemy s tym, ze brusne organy nie su pevne ulozene a v polohe lezmo su inak a v stoji sa vtlacia do toho uvolneneho brucha. toto moze vyvolavat rozne tazkosti a medzi tym urcite aj nejaku tu bolest.

zuzulienka1973
3. aug 2012

Moze to byt diastaza?Nebola som este na takomto vysetreni.10 rokov mam problemy s bruchom.Ono ma neboli ale strasne taha.Ked sa poriadne niecim stiahnem je to o nieco lepsie.Nejaky specialny pas nemam.Omotavam sa elastickym obvazom.Bola som u gastroenterologa,na neurologii,na plucnom,ortopedii a nic mi nenasli.Taha ma to tak,ze mi to robi problemi s dychanim branicou.V polohe lezmo mi to nevadi.Len ked stojim.Lebo moja doktorka uz nevie kam ma ma poslat.Ze vraj sa stym mam naucit zit.Bola jej uzasna odpoved.Tak radte.

majamat
3. aug 2012

@zuzulienka1973 myslim, ze by to mohlo byt. mas vacsie brusko? ja som s diastazou nebola na vysetreni nikdy, ale uz na pohlad je jasne, ze mam vacsie brucho ako ma byt. uz po porode mi dr. doporucovali stahujuci pas. ci mas diastazu zistis tak, ze si lahnes na chrbat, napnes brusne svaly akoby si chcela robit brusaky, ale nedvihnes sa do sedu, musis byt rovno a nahmatas si svaly v strede brucha. mne sa to da zistit najviac v oblasti pupku. medzi svalmi je medzera, ktora tam nema byt.

poleva
9. aug 2012

@corin prosím ťa mám brucho ako ty a že mám pruh,máš ho aj ty ?? 😒

corin
10. aug 2012

@poleva: pruh je taká vypuklina niekde v slabinach alebo na bruchu... pri diastáze sa robí v pupku... keď máš "čudné" brucho nemusíš mať hned pruh, možno len tú diastázu. Ináč, niekde vyššie som už písala, že mi to na chirurgii spravili, takže zbohom pruh a diastáza 🙂

corin
10. aug 2012

Ozaj, skúšali ste niekto na brucho lymfodrenáž??? Lebo aj po OP diastázy ho mam strašné s kopou tuku :(

majamat
10. aug 2012

ahojte. cvicite niekto este tie cviky na diastazu? ako ste na tom? ja ich cvicim uz 11tyzden, ale teraz nenosim stahujuci pas. mam pocit, ze mam brucho trochu klesnute. asi preto, ze sa mi uz trochu stiahli svaly a aj sa mi konecne pohla vaha smerom dolu. zatial to este nie je moc, ale aspon sa uz konecne nieco deje.

poleva
10. aug 2012

@corin ja mam vypukly pupok,tak čo mám vlastne ?

poleva
10. aug 2012

@corin prosim ťa operovali ťa ? napíš viac ak môžeš,dakujem

majamat
10. aug 2012

@poleva mas pruh v pupku, aj ja mam vypukly pupok.

corin
12. aug 2012

@poleva: ako piše majamat, maš herniu a podla Tuplerovej aj diastazu, keďže hernia v pupku sa robí prave "vďaka" diastaze. Operacia celkom OK... 7 stehov v strede brucha od pupku hore, bolesti minimalne... v stredu ma operovali a v sobotu rano som už bola doma... nemocnicna strava bola super, schudla som tam 2 kila, takže dalsie plus 😉 Akurat že tam, kde mi to stiahli zostala priehlbina, lebo koža nad diastázou bola príserne natiahnuta a už sa nestiahla do povodneho stavu. Teraz cakam, co z toho bude, zatial výzorovo nic moc... a ani brucho sa vobec nezmensilo ☹

corin
12. aug 2012

@majamat: držím palce a obdivujem... ja som teraz stale niekde von s deckami a tusim by som necvicila ani tolko, čo predtým 🙂

majamat
12. aug 2012

@corin no je to taztke. ja to teraz castejsie zanedbam, lebo som s malou tiez 2x denne a aj po 2 hod. vonku. ked ideme do obchodu a tlacim kocik, pripadne, aj ked mala popri me beha, tak cvicim. tiez, ked ju uspavam. no zaujimalo by ma, ako su na tom tie, co dlhsie cvicili a mali mensie brucho. ci cvicia dalej, alebo prestali a ako to vyzera s nimi teraz. ci to vobec ma vyznam, lebo fakt vidim len minimalnu zmenu a to po 10t. mozno to je sposobene aj tym, ze mi klesa hmotnost. fakt je, ze cvicim bez pasu, ale ak sa to rychlo vrati do starych kolaji, ked prestanem cvicit, tak to potom nema vyznam. neviem si predstavit, cvicit dlhodobo. ved uz tie 4.m je to narocne. asi popozeram ktore cvicili a napisem konkretne im.

poleva
12. aug 2012

@majamat a ako to riešiš ??

majamat
12. aug 2012

@poleva ja cvicim tie cviky, nosim brusny pas a stahujuce nohavicky. vcera som si zas jedny kupila v tescu a su celkom dobre. stali 10e a zobrala som si mensie, lebo sa snazim schudnut. mam este dvoje, jeny su dobre, ale boli za 18e a jedny z Lidlu, tie su nanic. mozno keby som mala mensie cislo, len tam sa to neda vyskusat. pas som si kupila hned po porode, ale rozmyslam, ze si dam aj predpisat, lebo ten co mam, mi je strasne velky.

poleva
12. aug 2012

@majamat ale máš potvrdený pruh ?? nemusí sa to zoperovať?

majamat
12. aug 2012

@poleva ak by si chcela cvicit. na pupok ti to asi nepomoze. to len operacia a najlepsie na plastickej chirurgii. ak by si este planovala dieta, tak operaciu az potom.

majamat
12. aug 2012

@poleva ja som nikdy s tym u dr. nebola, viem isto, ze to mam a mam aj pupok vonku.

majamat
12. aug 2012

@poleva tu na 10 str. mam fotku brucha teraz a aj v tehu.

poleva
13. aug 2012

@majamat ale ved ide o to že pruh je životu nebezpečný

majamat
13. aug 2012

@poleva ani nie konkretne pruh, ale jeho komplikacie a to konkretne zaskrtenie criev. s tym sa neda dho fungovat a zachvilu sa objavia priznaky.

jabadaba
autor
13. aug 2012

@corin ahoj, prosim Ta, ako Ti operovali ten pupocny pruh? Myslim, slo to laparoskopicky? A ako sa citis, aku zmenu badas v oblasti pupka? Mna snad slahne, mam tolko operacii za posledne roky za sebou, ze sa mi do dalsej nechce, ale ani s vyvalenym knoflom namiesto estetickeho pupka sa mi nechce existovat. Ako sa Ti upravou pruhu napravila diastaza? Zmensila sa? Ci zanikla uplne? Citis sa uz lepsie ako pred tym? Ja viem, otazok ako z verklika, sorry, Ale chytam sa kazdej slamky. 🙂 😉

jabadaba
autor
13. aug 2012

@poleva jezismarja, nestras. Ani nezaspim. Kukam na svoj pupok a pot ma zalieva co vsetko mi moze sposobit. Sakra prace toto! No nemam ho dobry, je vyvaleny... 😒 Ake su tie komplikacie? Ci mam vobec googlit takto pred spanim. 😝

majamat
13. aug 2012

@jabadaba do pruhu sa mozu dostat creva a zaskrtia sa. a neboj sa. je tu vela mamin, ktore maju diastazu a aj pruh a nic take sa im to nestalo. myslim, ze to nie je velky pruh a riziko je nizke.

poleva
14. aug 2012

@majamat
@jabadaba
ja idem bud.týžden k chirurgovi,som skoro 2 roky po pôrode
snažím sa na to nemyslieť

majamat
14. aug 2012

@poleva ja som 1,5r. tiez sa chystam k chirurgovi, ale chcem brusny pas na predpis. prvy som si kupovala. cez leto sa moc neda, ale v zime mozem nosit. teraz nosim stahujuce nohavicky. pred 2 dnami som si jedny kupila z tesca a su super, len su mi male. to som zobrala mensie, lebo chcem schudnut a uz sa mi zacina hybat vaha. obleciem ich aj teraz, len su mi strasne tesne. a dokonca sa mi zdaju trochu lepsie ako take, co mam za 18e. skoda, ze ich predtym nemali. za tu sumu by som mala dvoje.

jabadaba
autor
15. aug 2012

@majamat hej, uz som si nacitala co to o komplikaciach. No snad nas nic take nepostretne. Nemam to ani ja nejake obrovske, len mierne vypuleny pupok, tak hadam ten otvor pod nim nie je nejaky zasadny pre moje creva.
Aj ja si s oblubou kupujem stahujuce pradlo, dobre sa v tom citim. Ja mam z Mark and Spencer, maju pekne kusky, jedny mam v dvoch velkostiach, vacsie som nosila hned po porode a mensie nosievam teraz. Jo a ten Tuplerovej pas mam sice, ale co ja viem. Zazraky to nerobi no....ale nenosim ho poctivo a k videu som sa tiez este nedostala. 😝

Nemali by sme tie brucha namahat, ale neda sa to pri vlaceni deti. Ja ked nesiem to nase batola tak nutne brucho vyvalujem a asi to nie je vobec dobre.