Diastáza priamych brušných svalov. Máte túto diagnózu?

jabadaba
24. apr 2009

Ahojte,

je tu niekto s takouto diagnozou? Ak ano, ako cvicite na posilnenie takto rozlezenych svalov? Nemam ani najmensiu chut na abdominoplastiku a chcem sa dat do poriadku prirodzene. Brchucho mi ani tak velmi nevisi, len ho mam dost ochabnute a svaly rozidene. Nie strasne, ale diagnoza tam je. ☹ Som nestastna.

mufin
12. okt 2011

@neli2 pridám môj postreh, ale nie som si na 100% istá, takto som to zatiaľ pochopila ja. Tie fllory si len imaginárne predstavujem, že sú to polohy ako sa mi brucho približuje ku chrbtici, tak nejak.Cvičenie elevator ... začínam tak, že sedím a uvoľním brucho /1 floor, podľa toho obrázka/. Potom vydýchnem a stiahnem brucho do floor 5 a potom tie svaly tak držím , kým narátam do 30. POčas toho rátania dýcham cez hrudník a nahlas počítam. A po tých 30 ešte nasleduje 10 akoby zatlačení tých svalov ešte dalej, akože z floor 5 do floor 6. Potom uvoľním do fllor 1 a naspäť pritiahnem do floor 5. Takto som to pochopila ja. Neviem či budem vedieť presne kde je ktorý fllor, keď budem cvičiť, ale tak snáď to bude mať účinok.

neli2
13. okt 2011

ja som to pochopila tiez tak nejako. Stahujem svaly a brucho tak, ako mi to najviac ide, a kedze mi uz brucho celkom pekne zislo (za 2 tyzdne je takmer uplne ploche) tak to snad cvicim dobre. Este zostava zhodit nejakych 7 cm z brucha a budem v cieli 🙂

mufin
13. okt 2011

super, som rada ze sme to pochopili, a dufam ze to pojde dole

janka2112
19. okt 2011

@lenkauh Lenka ahoj,uz som tu a citam poctivo,som rada,ze si to tu rozprudila znova.cakam na tvoj vysledok.

janka2112
19. okt 2011

baby,vsetkym drzim palce a urcite sa do toho pustam tiez,kedze nad operaciou nemozem ani uvazovat,chcem este dalsie deti.o vysledkoch informujeme.drzte sa

lenkauh
20. okt 2011

neli2 Neli, to je super,ze ti to tak ide, si pre mna velkou motivaciou. Uz len cakam , kedy mi objednany balik pride a idem do toho... budem informovat 😉
janka2112 Cauko, Jani 🙂

xlucia
21. okt 2011

ahojte. davam sem link s cvikmi ktore su vysoko pravdepodobne aj na tom CD, aspon usetrite
https://www.modrykonik.sk/forum/chcem-schudnut/cviky-na-rozidene-brusne-svaly/

mufin
22. okt 2011

@xlucia ano je to ono,podla popisu to sedi presne. Uz len cvicit 🙂

jabadaba
autor
22. okt 2011

@lenkauh ahojky, pozeram, ze si obnovila este v marci moju temu, no ale je stale aktualna. Uz som po druhom porode, sedem mesiacov a diastaza je. Je o cosi mensia ako predtym po prvom porode, ale pretrvava uplne volne, nepevne svalstvo. Mam neprijemne pocity plnosti a detto ako u teba brucho ako v piatom mesiaci. Hoci sa snazim ho stahovat az do prasknutia ocnych bulv, nepomaha. Z boku sa krasne klenie vydute brusisko okolo zaludka. Normalne nemam ani chut cokolvek jest. Je pravda, ze necvicim. Snazila som si brucho spevnovat len co to po sekcii slo pomocou takeho pasu elastickeho, aj pradlo stahujuce som si zaobstarala, ale asi to chce cvicenie. Len na rozidene svaly klasicke brusaky nehrozia. 😖

jabadaba
autor
22. okt 2011

@tereza35 terezka Ty si poklad! Presne toto som taaaaak potrebovala ked som zakladala temu. Zajtra mrknem na ten link co si dala a idem do toho. 😅

zuzika30
24. okt 2011

@xlucia super diki za cviky to presne potrebujem ja mam diastazu po dvojickach ,trochu sa to stiahlo , ale treba tumu pomoct, len proosim ta potrebujem k tomu cviceniu aj pas na stiahnutie brucha???

xlucia
24. okt 2011

@zuzika30 nepotrebujes

zopka
24. okt 2011

Ahojte. Aj ja už mám doma ten balíček, mám tam 3 pásy (L a 2xM) ale tete Tuplerovej veru nerozumiem, tak kým mi kamoška preloží celé DVD, budem aspoň nosiť pásy, tak dúfam, že to nevadí, že ešte necvičím.
@merienka1 aj ja si dávam dva pásy. Ja mám teda riadne brucho a na tom DVDčku ona ukazuje, ako si založiť dva. Dnes som si ich už na dlhší čas založila, ale večer ma to už dosť obmedzovalo, tak som si to dala dole. Skúsim to založiť na noc a uvidím, ako sa budem cítiť.
@neli2 gratulujem, že ti to tak ide; dúfam, že aj ja budem môcť o nejaký (nie dlhý) čas hlásiť zmenšenie mojich rozmerov... 🙂

xlucia
25. okt 2011

@zopka nemusis na nic cakat, pozri na moj link par riadkov vyssie, tam to mas prelozene

zopka
25. okt 2011

@xlucia to je výhovorka, aby som ešte necvičila 😉 Ale hádam sa už tento týždeň pritlačím a začnem aj cvičiť. 🙂

xlucia
25. okt 2011

@zopka pocuj ved nemusis cvicit len podla popisu. ja to robim aj tak, ze napr. sedim v buse a 20x zatiahnem brucho s vydychom a chvilku zadrzim a povolim . zo zaciatku som mavala svalovicu aj z tohto. alebo ked stojim a cakam na bus. podstata je byt rovna a mat podsadeny zadok, cize nemies sa hrbit. uvidis ten rozdiel a mozes takto cvicit tolko krat denne kolko vladzes.

mia.k
14. nov 2011

@xlucia ty si poklad. Dík za link na tie cviky... Ja som tu písala ešte na predošlej strane,keď som o týchto cvikoch ešte nevedela. To som bola po prvom pôrode.Teraz som už po druhom pôrode a diastázu mám ešte večšiu ako po prvom. Aj ja som zvažovala,že si objednám to dvd-čko,len moja angličtina je veľmi slabá,tak som sa bála,že tomu nebudem rozumieť. Inak to čo si tu popisovala s tým vťahovaním brucha som cvičila na pilatesi po prvom pôrode,ale nepomohlo. Tak uvidíme,ako dopadnem teraz. Vďaka ešte raz.
A babulky,tie čo cvičíte,dajte vedieť,ako sa darí, nech ma motivujete. Nech sa darí. 😉

zopka
18. nov 2011

Ahoj, dievčatá 🙂 Tak ja som začala poctivo cvičiť podľa pokynov na DVD od Julie Tupler od utorka 15.11.. Asi to robím dosť pochybne (nie veľmi chápem, ako presne mám to brucho sťahovať), ale snažím sa aspoň frekvenciu a počet cvikov dodržiavať. Pásy (musím mať dva) nosím už dlhšie, skoro bez prestania celých 24 hodín. Na predchádzajúcej strane som písala, že som mala obvod brucha 103cm, tak teraz mám zhruba 95-97cm. Nie ktoviečo, ale je to pokrok. 🙂 Ale bude to skôr nosením pásov, ako štyrmi dňami cvičenia. Som zvedavá, k akému číslu sa dopracujem do Vianoc. 🙂 Držím aj ostatným palce a prajem trpezlivosť pri cvičení!

lenkauh
19. nov 2011

Ahojte,
ozyvam sa po troch tyzdnoch cvicenia. Tak zatial velka spokojnost na mojej strane. Pas nosim cely den, na noc ho davam dole. Cvicim presne podla pokynov na dvd. Ten obrovsky zaludok , ktory mi trcal, uz nemam🙂)) , jednoznacne to pomohlo. (netvrdim, ze mam brucho jak modelka, ale je to vyrazne lepsie, problemom sa mi zrazu stava ta natiahnuta koza, ktora nezmizla, ale nevadi) Otazne vsak je, ze ked prestanem nosit pas a aj tak poctivo cvicit, ci sa mi to vrati... to by ma zaujimalo najviac. Baby, ktore ste uz docvicili, alebo aspon nenosite pas, nevracia sa vam to? Ako si na tom ty, Neli, Mufin, Zopka,Mia.k a ostatne? Co planujete robit, ked docvicite cely program (ci uz sa rozhodnete pre ten 6-tyzdnovy alebo aj 18-tyzdnovy)?
Inak, podla mna ide hlavne o spevnenie toho vaziva, ktore spaja tie rozidene svaly (Tuplerova to vola connective tissue). Myslim, ze ho mam stale dost slabe (preto sa obavam toho, ze sa mi brucho znova vyduje), lebo ona tam na dvd vysvetluje, ze ked lezis na chrbte a ked polozis ruku na brucho a citis si tam tep, tak je este ta stena slaba. A ja si ho teda citim, aj vy?
Takze u mna napriek pochybnostiam a obavam z buducna, naozaj potesenie z krajsieho bruska. Odporucam vsetkym a drzim palce! Ozvite sa, pa

lenkauh
19. nov 2011

A tu pridavam fotky , prva je pred cvicenim po celodennom jedeni, druha po dvoch tyzdnoch cvicenia tiez vecer.

zopka
19. nov 2011

@lenkauh No, krása! 😵 Ja mám dnes len 5.deň cvičenia, takže ešte veľa nemôžem čakať. Ja plánujem, že pás budem nosiť tých 18 týždňov. V tej knižočke je na všetkých 18 týždňov napísané: Wore Splint, tak budem nosiť. Hodím aj ja neskôr fotky brucha. Ja ho mám omnoho otrasnejšie, ako Ty, lenkauh 😅 Spodok mi visí stále. 😒 Ale snáď sa to napraví. Pá

xlucia
23. nov 2011

baby v najnovsom cisle zdravia, na vrchu je studenkova, je o tomto probleme niekolko zaujivavych stran

manila421
25. nov 2011

amoyte mi poradit kde ste kupili tie brusne pasy?

zopka
25. nov 2011

@manila421 Na stránke www.tummytribe.com , ale nemám skúsenosti, ako to platiť zo Slovenska. Mne to objednala kamoška z Anglicka a aj preklad DVD zabezpečila, lebo moja angličtina (4 roky na strednej a 1 rok na výške) na to nepostačuje.

lenkauh
27. nov 2011

@manila421 musis sa nakontaktovat na tu Rachel, ktora je zastupcom pre Tuplerovu techniku aj pre sr. (na stranke tummytribe.com. Normalne jej napis mail, aby ti povedala, aku velkost potrebujes, aku farbu chces a potom si to cez objednavkovy formular objednas, zaplatis cez paypall, je to velmi jednoduche a rychle. Pas som dostala asi za tyzden normalnou postou, aj s dvd a priruckou. Vyslo ma to cele asi 90E.

manila421
27. nov 2011

@lenkauh dik za info

mufin
27. nov 2011

jaj baby, závidím tým čo cvičia. Ja som mala plány, aj som začala, ale nejak som prestala, flákam to. Musím si vstúpiť do svedomia.. Držím palce, ozaj

zopka
28. nov 2011

@mufin a kedy si to vzdala? Ja končím druhý týždeň dnes, ale neviem, či to dobre cvičím. Asi dávam do toho cvičenia viac ruky ako je treba, tak neviem, či to bude mať taký efekt ako napr. u Lenky. A ešte by som rada vedela, ako sa zbaviť tuku na bruchu okrem toho, že sa nemám prejedať. Tieto Tupler-cviky ma asi tuku nezbavia. Brušáky nesmiem, tak neviem, čo by bolo efektívne... 😒

mufin
28. nov 2011

@zopka tak ja teraz najnovšie uvažujem o tej 90 dňovej rozlišovacej diete, tak uvidím, ale tak nechcem vybechať abi túto techniku. Idem si rovno dat pás a trochu pocvičiť.Ja som to cvičila asi týždeň.... Verím že to má efekt, len ja nemám pevnú vôlu

zopka
28. nov 2011

@mufin keď necvičíš, tak si dávaj aspoň ten pás - to nie je taká časovo náročná záležitosť. Ja som najprv asi 1-2 týždne len pás (pásy) nosila a zmenšilo mi to obvod brucha o 6-8 cm a keď som sa neskôr fotila aj po pár dňoch cvičenia, tak nosenie pásu malo viditeľnejší efekt ako cvičenie.
Ja by som diétu nebola schopná držať. Jediné, čo si viem zakázať je jedenie po 20:00 - aj to nie každý deň, ale aj to mi pomáha, len takéto chudnutie ide veľmi pomaly. 😒 Rozmýšľam nad stacionárnym bicyklom - to by sa snáď dalo aj s diastázou, neviete?