Diastáza priamych brušných svalov. Máte túto diagnózu?

jabadaba
24. apr 2009

Ahojte,

je tu niekto s takouto diagnozou? Ak ano, ako cvicite na posilnenie takto rozlezenych svalov? Nemam ani najmensiu chut na abdominoplastiku a chcem sa dat do poriadku prirodzene. Brchucho mi ani tak velmi nevisi, len ho mam dost ochabnute a svaly rozidene. Nie strasne, ale diagnoza tam je. ☹ Som nestastna.

majamat
1. aug 2013

@poleva skore zotavenie z operacie.

marcelkatomas
1. aug 2013

@veronikaitali no presne takto som to aj ja mala, tiez sa mi robil taky vrcholec, to je diastaza a pruh je dosledok nej. Uplne ta chapem, ja som bola na tom tak isto, tiez chuda a brucho ako v 5mesiaci... kazdy na mna kukal ako na sibnutu kedze ma videli s dvoma detmi a to najmladsie bolo este male 🙂)) alebo ked som si isla pozerat parfem a predavac na mna ze to vam teraz moze inac vonat ked ste v inom stave... na nom som sa ale troska pobavila :DDD takze ostal cerveny ako paprika ;) Neboj nic aj ty to budes mat cochvila za sebou, len ma teraz napadlo ze ak budes cakat neskor druhe babo tak sa ti to moze znova urobit (diastaza) urcite sa na to spytaj ak si sa este nepytala. dakujem a tiez prajem vsetko dobre 🙂

marcelkatomas
1. aug 2013

@poleva ahoj, boze moj ty si ale akcna ;) to ja som v ten den po operacii spala a spala 🙂)) prajem skore uzdravenie

poleva
1. aug 2013

@marcelkatomas jej cosi, ja som 3 hod.po operacii isla na wc,a sestricka na mna nakricala,hm..ja som svieza jak kvietok,ale ked chodim,slaba som.pijem len caj, a doktor sa smeje zo mna ze mam velky ten stahovaci pas,xi,xi tak mozem za to ze taky dali manzelovi?

peuska
1. aug 2013

ahojte prosim poradte je tu niektora ktora mala diastazu a pruh a riesila to plastikou alebo ake mate skusenosti ked vam to robili len chirurgicky... kde mate jazvy a ake velke? dakujem... Mam diastazu aj pruh a neviem sa rozhodnut co mam radsej absolvovat... mam dost strie na bruchu a neviem si predstavit ako mi to zosiju ci mi nezostanu velke jazvy na bruchu... 😖 😖 dakujem za kazdu radu

poleva
4. aug 2013

@marcelkatomas ajoj,píšem už z domu:::prosím ťa,koľko nosíš ten sťahovací pás? mne kázali nepretržite,hm

marcelkatomas
4. aug 2013

@poleva ahoj, ano nosim ho ho stale ak neratam ked si idem lahnut a ked bolo tak hrozne teplo tak som ho na par hodin nemala, nahorsie je ze na hole telo sa mi strasne zle nosi takze ho nosim na tielko ale to len doma. A ako sa citis, vsetko ok?

poleva
5. aug 2013

@marcelkatomas ajoj všetko OK...akurát mám po náplasti akokeby alergiu,červené,svrbí,ja som v páse aj spala,ale už nespím,idem si ho dať aj ja na tielko 🙂 dokedy to treba nosiť? a hlavne načo ? mne krásne kleslo to brucho,je skoro ploché a to som predtým mala pod pupkom veľku priehlbinu -dieru a vydutú pravú a ľavú stranu....ty si koľko po operácii?? stehy už más asi von,predpokladám,,,ako píšeš,horúco...a ešte ten pás nosiť,otras...ale hlavne že to máme za sebou 🙂

dominka11
5. aug 2013

babule, kolko vás to bolelo po operácií? Vidím, že niektoré máte ešte dosť malé deti, ako to je s nosením, kolko sa treba šetrit? Sa mi zdá, že mesiac nezvíhat nič tažké doktor hovoril. Ja by som sa na to dala, len neviem ako potom s malým, kedže on sa ešte rád pestuje 🙂
S tým "akože"tehotenstvom mám aj ja skúsenost, že alergologička mi hovorí. vy ste tehotná, vám nemôžem spravit testy 😝 😀

maca_p
5. aug 2013

@marcelkatomas
@poleva kocky, kde ste boli na opkach? mali ste herniu, diastazu a aj odstranenie brusneho previsu? zaujimali by ma aj mena doktorov, cena, vykon, dlzka hospitalizacie, cakanie na opku a aj ci doktora odporucate alebo nie.
a napiste aj ostatne kocky, ktere ste podstupili "antitehotensku upravu" 😀 . aj do IP, ak nechcete sem.
ja sa chystam na sept. okt., len neviem ci tak na rychlo zozeniem operatera...

poleva
6. aug 2013

@maca_p ajoj,to nebola antitehotenská úprava,operovať pruh bola nutnosť---

maca_p
6. aug 2013

@poleva no jasne.
ja mam este ozdobu diastazu k tej umbilikarnej hernii. akurat som dostala mail z jednej nitrianskej plastickejchirurgie, tam stoji abdominoplastika 1500 + anesteza + lozko/den 😲

poleva
6. aug 2013

@maca_p aj ja mám diastázu,ale čo už,zoperovaná som,dalej neriešim 🙂

maca_p
6. aug 2013

@poleva robili ti aj diastazu? ci len herniu? kde si bola na opke?

poleva
6. aug 2013

@maca_p len herniu....košice

juditkak
7. aug 2013

@susul ahoj možes mi povedat ake viky o cvicite resp. nejaky link vdaka

susul
7. aug 2013

@juditkak https://www.modrykonik.sk/forum/chcem-schudnut/cviky-na-rozidene-brusne-svaly/
ja osobne som chodila k fyzioterapeutke a ta mi ukazala cviky a "ucila" ma ich spravne cvicit, tazko sa to opisuje, lebo ono to je hlavne o tom ze si v spravnej polohe, aby sa ti zapajalo sikme brusne svalstvo. Ja si teraz velakrat uvedomim, ze som predtym brucho vobec nezapajala pri niektorych cinnostiach , napriklad teraz citim, ze mi brusne svalstvo pracuje aj ked taham kocik s drobcom po schodoch. Myslim, ze cvicenim sa da diastaza skorigovat, ale uplne ju odstrani len operacia. Ale mam kamosku, co ma diastazu a brucho ma ploche, len ona ma i strasne malo podkozneho tuku, takze aj to robi velmi vela.

juditkak
7. aug 2013

@susul dakujem za info

peuska
9. aug 2013

@maca_p ahoj, prosim ta dostala si nejake odporucania? tiez ma to zaujima tiez to chcem riesit sep, okt... a zistujem co kde a ako... mam diastazu aj pruh... ak ti nieco napisali mozes mi to preposlat? dakujem...

maca_p
9. aug 2013

@peuska mam odporucenku z chirurgie, ze mam umbilikarny pruh o o diastaze nas mestsky cirurg ani nepocul, povdal, ze mam "iba" take brucho ako on, cize je kvazi bezpredmetna. dnes som volala do niekokych centier plast. chir. v pondelok mam konzultaci v NR u dr. bakosa, tak uvidim, ako to dopadne... normalne sa tesim. vidim, ze si zo sale, takze to mas do NR asi tak daleko ako ja 😉
inak dnes som volala aj do BA do ruzinova, ale ma tam jedna doktorka odbila, totalny nezaujem, este so pocula v telefone, ked sla do inej miestnosti pre telefonne cisloo primara, ze : "jezis maria", tak to nie, to ja si neprosim....
na diasazu ziadne cviky nefunguju, cize treba o riesit radikalne opkou. jedinna ucinna metoda s pozitivnym vysledkom... inac podla veci sa mne subjektivne zda, ze brucho sa mi zväcsuje a to pravidelne cvicim... uz nebudem cakat a do zimy chcem byt odoperovana.

dana_l
10. aug 2013

pre vsetky je tuna stranka kde je krasne popisana diagnoza aj co s tym robit. niektore cviky su uz spomenute v linku od
@susul
http://bocianiehniezdo.conetix.sk/content/diast...

dana_l
10. aug 2013

ak si pozriete videa - ak rozumiete nieco po anglicky tak vam v tom prvom krasne ukaze co robit aby ste zistili ci mate tuto diagnozu, a tiez ukazuje cviky. v tom druhom videu vam tiez popise ako zistit ci mate rozostupene brusne svaly alebo nie a pozera na 2 cm nad pupkom a 2cm pod pupkom. ale v zasade obaja povedali, ak mate tie brusne svaly rozidene tak sa vam pri tom ked sa zodvihnete zo zeme tie prsty vlastne "prepadnu" do brucha.

dana_l
10. aug 2013

@susul chcem sa ta opytat, ja mam podobne brucho ako ty, ale ked som skusala ci sa mi svaly rozostupia pri tom teste tak som ostala na svaloch a ziadna diera. tebe tam nasli nejaku dieru?

majamat
10. aug 2013

@maca_p no mam dost. nas chirurg, co som u neho bola, tiez nad tym, ze mam diastazu mavol rukou. vysetroval ma asi tak, ze som pri nom stala a dvihla som tricko. pozrel mi na pupok a napisal, ze mam herniu. nastastie som od neho chcela len stahujuce nohavicky.

peuska
11. aug 2013

@maca_p a neskusala si sa informovat aj v nemocnici u plastickeho ci nerobia to? ja chcem zistit ci sa neda nieco lacnejsie lebo ved tie plasticke chcu dost penazi :( tak potom daj vediet ako si dopadla u toho bakosa aky si mala pocit a kolko ti povedal ze by to stalo... ty si odkial? dakujem...

maca_p
13. aug 2013

@peuska tak bola som tam, som uplne nadsena. den D bude pre mna 17.9 🙂
je to v nemocke odd. pl. ch. cena bude 1300 + 80/noc + 50 nejaky sexi stahovaci korzet po opke. + este neviem co, lebo ved to si clovek plati sam.
akurat som si u chr. bola dat dnes predpisat stahovacie podkolienky na operaciu a brusny pas. ten je potrebne teraz intenzivne nosit, lebo ked zosiju priame brusne svaly, branica sa posune smerom hore, vnutornosti sa tiez stlacia v bruchu, tak aby som po opke mohla dychat.
nechcem ti brat iluzie, ale sama sa diastaza nespravi... mne sa ten rozostup zväcsuje aj odla foto mam väcsie brucho ako min. rok. cize pre mna jedine riesenie takato invazivna operacia.

@majamat nieco ako moj chirurg 😲 . ci oni vobec vedia, co je to a aky to ma vplyv na psychiku zeny... 😝 . na moju teda urcite. dnes sa len pozrel na spravu, napisal recepty a zazelal uspesnu opku. 🙂

majamat
13. aug 2013

@maca_p no je to smutne, ze ani odbornik, ktory by sa tym mal zaoberat, nevie o co ide. na psychike to moc neprida, ale teda niektore zeny maju aj zdravotne komplikacie. nic vazne, aleteda to nie je normalny stav, tak by mohli o tom nieco vediet.

peuska
13. aug 2013

@maca_p no tak musim sa do toho obut aj ja lebo sa na seba neviem kuknut do zrkadla kazdy ci som opat tehu :( len sa bojim ci to nie je skoro som 8mes po cisarskom reze ale bojim sa dlho cakat lebo tiez mi bolo povedane ze mi to bude rast aj pruh aj tie svaly pojdu viac a viac od seba... Aj ti to pozeral ze aky mas ten rozostup ci nic? A teda zasiju ti svaly, urobia pruh a aj ti odrezu prebytocnu kozu? Budes to mat robene dole na bikinach od boku po bok? Dakujem a drzim palce nech si coskoro potom fit... Ty mas ako stare deti???

maca_p
13. aug 2013

@peuska presne, treba co najskor ist. ja som dojcila do 2 rokov, tak som te nejako neriesila, ale teda teraz sa nemozem uz na nic vyhovarat. nad pupkom mam rozostup 8 cm a pod pupkom 7 cm. cize clkom pekny krater 😀 .urobia to co popisujes a vyrobia mi novy pupok. robia to od bedra ku bedru. vraj moj problem je v tom, ze nemam vela ovisnutej koze, ani tuku, ze mam docela chlapsku kvalitu koze, som skor zavality typ 😀 , cize v tomto pripade je lepsie, ked je tej ovisajucej koze viac. tu diastazu siju tak, ze kazddy steh je samostatne, cize ak jeden pukne, tie susediace to mozu udrzat. moji 4,5 a 2,5 r. cize celkom slusna makacka. oni moje brucho miluju, stale sa po nom vyvaluju 😝 a v noci ich kolko x zo mna zhadzujem, co nemozem dychat 😎

maca_p
13. aug 2013

@susul ako som uz pisala v predoslom prispevku, ja nemam teda velapodkozneho tuku, nie som stihla ani som nikdy nebola, ale diast. mega. naozaj vyzeram ako v trufam si povedat 7 mesiaci tehu. asi je to individualne.