Diastáza priamych brušných svalov. Máte túto diagnózu?

jabadaba
24. apr 2009

Ahojte,

je tu niekto s takouto diagnozou? Ak ano, ako cvicite na posilnenie takto rozlezenych svalov? Nemam ani najmensiu chut na abdominoplastiku a chcem sa dat do poriadku prirodzene. Brchucho mi ani tak velmi nevisi, len ho mam dost ochabnute a svaly rozidene. Nie strasne, ale diagnoza tam je. ☹ Som nestastna.

majamat
5. sep 2013

@leila120 ja mam len jeden pas z lekarne, ale moc sa mi nepaci. vyhrna sa mi hore, nedrzi dobre.

marcelkatomas
7. sep 2013

@lenkauh ahoj, prosim ta kedy si zacala cvicit po operacii? Ja som bola operaovana 10.7 a poctivo som nosila stahovaci pas celych 6tyzdnov ako mi kazali no a teraz mi zas to spodne brusko vyhuplo :( nevravim ze to mam tak ako pred operaciou ale aj tak som z toho nestastna, bojim sa len tak zacat cvicit, akymi cvikami si zacala? Ja rozmyslam ci by nebolo dobre ist najrpv za fyzioterapeutkou aby mi poradila ake cviky pre spevnenie. dakujem za kazdu radu

maca_p
7. sep 2013

@majamat aj mne sa zacal vyhrnat ten pas...buduci tyzden pred opkou ho musim nosit stale. inak ked ho poctivo nosim, tak sa mi zda, ze sa mi brucho vcucne, ale den ho nemm, napr. ked mi bolo na nic a opät mi vyhuplo von. 😝

maca_p
7. sep 2013

@leila120 co som tu davnejsie zachytila, ten pas z angl. bol k cviceniu tuplerovej metoda, ci ako sa to volalo... pohadaj par stran do zadu, asi pred rokom sa to tu preberalo, co si spominam a kocky to aj cvicili.

maca_p
7. sep 2013

@dana_l na to, ze mas 4 bejbina vyzeras skvele 🙂
neodfotila si podok brucha, mozno mas len previs. tam sa robi miniabdominoplastika. teda ked nemas co robit 😀 . ale na diastazu hornu, co mna napr. trapi najviac, to veru nevyzera.

dana_l
7. sep 2013

@veronikaitali @maca_p ja som nasla na nete fotky - ludia su chudi - nielen ako telo ale aj brucho niekedy nemaju nejake velike - a ked by som mala povedat "kto som ja" tak mi pride cislo 7. ale zase ten obrazok ze sa urobi hrbol na bruchu ked skusam najst medzeru, tak to nemam.
http://diastasisrehab.com/before-after-photos-w...
http://diastasisrehab.com/what-is-diastasis-rec...

@maca_p ved musim behat okolo deti tak nemam moznost nejako vela toho na sebe "nechat" 😀

maca_p
7. sep 2013

@dana_l aha tak ja by som podla teba mala pridat este dve bejbina a nemusim na opku 😀 .

majamat
8. sep 2013

@maca_p 😀 to ja by som musela 3, len neviem, kedy by som tie bejbina stihla.

@dana_l inak ja si pripadam ako ta c.3, len mam aj nadvahu, takze spredu to brucho nie je take vyrisovane, ale len vypukle. z boku podobne. podarilo sa mi schudnut okolo 8 kg, len uz sa mi nejak neda, lebo chodim do roboty. cez den nemozem na bicykel, lebo je horuco a mm chodi tiez do roboty a malu nemam s kym nechat. keby som dokazala aspon dietu drzat, len som nejaka rozhadzana - hormony, tak neodolam maskrtam. chcela som napisat, ze sa mi podarilo zhodit a brucho islo trosicku dole, ale moc velky rozdiel to nie je. este by som potrebovala dat dole 10-15kg, no tento rok neviem. a ak sa cez sviatky neudrzim, tak asi aj naberiem.

lenkauh
8. sep 2013

@marcelkatomas ahoj, ja som zacala cvicit po troch mesiacoch, normalny aerobic, postupne som pridavala aj brusne svaly, po asi piatich cviceniach uz naplno - citila som, ze mozem. Nic nebolelo, netahalo...Do tych troch mesiacoch absolutne nic, ziadne cvicenie.
Neviem, preco ti brusko zase vyhuplo, neviem ti poradit... mne nevyhuplo, len mi nad pupkom ostalo trocha take vydute a mam to stale, uz to nezmizlo aj ked som rok po operacii. Ale to je v pohode, som si zvykla, ze nie som uplne plocha a nevadi mi to. So stavom pred operaciou sa to ani neda porovnat - omnoho lepsie 😉

dana_l
8. sep 2013

@majamat vies co ja robim aby som nejedla Tolko sladkosti - proste ich nekupim. nebudu doma nebudem moct jest. sice ked upeciem kolac tak som ta hlavna kostovatelka ale zase nemam cas tak casto piect.

@maca_p no budem pozerat kedy sa pridate do spolku mnohodetnych mamiciek 😉 😀

maca_p
8. sep 2013

@dana_l haha, ja uz nie, mam 40 na krku a 2och malych vymyselnych harantov 😎 . a okrem toho som vcera pocula gynekologicku kapacitu v televiznych novinach,, ako je neprirodzene pre zenske telo rodit po 30tke a zvlast, pre prvorodicky... co ja som teda bola... a mozno ma aj pravdu ten doki, mne teda obe teho zdravotne ani fyzicky nic dobre nepriniesli. nebudem vypisovat vsetky diagnozy,, lebo odradim ostatne kocky od rodenia v strednych rokoch 😀 😀 .

dnes som besnila napr. takto, no a nedaj si... 😲

majamat
8. sep 2013

@maca_p mam len jednu malu certicu, ale tiez som rodila po 30-tke a tiez som mala problemy. tehu ako tak, okrem krvacania na zaciatku, co nebolo dokonca ani nic vazne. ale porod uplna hroza. a pocas tehu som sa dobre necitila. nic vazne, ale vsetky tie zmeny v tele som jednoducho pocitovala.

ozaj a poznam viacere, co tiez mali problemypo 30-tke, ale najdu sa aj take, co boli v pohode. na prve dieta je to neskoro, ale na ostatne nie, lebo kedysi ( a to myslim na ozaj davnu minulost, ked este zili prirodzene ) zeny rodili, kym sa dalo, takze aj po 40-tke. mali kopu deti, len asi ich vela ani neprezilo, lebo podmienky boli pomerne tvrde. samozrejme aj zeny boli tehotenstvami a porodmi viac ohrozene. vsak preco mame ms tak dlho, ked nemozeme rodit?

dana_l
8. sep 2013

@maca_p @majamat no aj ja som zacala s detmi po 35. a stihla som ich teda pozehnane 😀 . bola som tiez z tych stastnych ze som nemala ziadne problemy v tehotenstve. dokonca suseda doteraz vravi - tehotna s dvojickami, brucho ako balon a ona uklada dlazbu v zahrade (v plavkach ) 😀 😀 😀

dana_l
8. sep 2013

@maca_p a ty pre regiment si piekla. alebo cakas aj navstevu. lebo ja by som jeden plech aj sama vedela zdolat 😉

majamat
8. sep 2013

@dana_l no mam dost. to si teda postihala. ja by som este jedno chcela, ale mm sa stale boji. hlavne nedostatku financii. fakt je, ze uspory sa pominali, tak potrebujeme trochu usetrit a ani miesta nemame moc. inak ja som rodila medzi 34-35r. ale teda porod fakt hroza a v tehu ma boleli klby, palila zaha, brucho bolelo, stale ma niekde tahalo a bolelo. na konci som ledva chodila, tak mi ochablo svalstvo. urcite za to moze aj to, ze som bola PN, ale snazila som sa hybat. no v bytovke na dedine nie je kde. doma som upratovala, len mm vysaval, lebo som sa nevedela zohnut pod postel 😀 a mala si vidiet, ako som sa parkrat zasprajcla do spajzy. 😀 musela som sa nejak vysukat von a potom postavit. aj postavit zo zeme mi robilo problem. som bola riadna nemotorna slonica 😝

dana_l
8. sep 2013

@majamat to je pravda, ze I nas nase dvojicky zaskocili financne. ale v nasom pripade nebolo ziadne uvazovanie - co keby sme mali len jedno. fakt bol ze budu dve a museli sme sa zariadit. aj priestorovo sme museli robit pristavbu. lebo by sme sa neboli pomestili. teraz je uz lepsie.
ono ako je kazde dieta ine aj tehotenstvo moze byt ine. jedno je s problemami a pri druhom ani nevies ze si tehotna. tak ak sa postasti druhy krat tehotna tak nech si to lepsie vychutnas ako prve.
ja som sa smiala ked sa ludia v polke tehotenstva pytali ze kedy pojdem do porodnice. a to bolo este riadne daleko 😀

majamat
8. sep 2013

@dana_l diky. ja by som sa toho az tak nebala, ale mm sa boli. byvame v najomnom byte a je len 2i. mozeme si dat ziadost na vymenu za vacsi, ale zas tam by sme platili o 50e viac. co je dost dobra suma. zatial by sa to dalo aj v nasom byte, ale museli by sme si aspon vstavanu skrinu dat urobit. najhorsie je, ze mm nie je moc zrucny v takychto veciach a ked aj doma nieco urobi, nenormalne mu trva, nez sa do toho pusti.

dana_l
8. sep 2013

@majamat vies, ked som ja vyrastala tak som mala spoluziacku. mali tiez dvojizbovy byt. teda jedna izba obyvacka a druha spalna pre vsetkych. rodicia aj deti. no urcite nie naj situacia ale vyrastli a bolo vsetko ok.a takychto pripadov bolo v triede viacero. ono sa lepsie "rozprava" ze preco sa neda alebo ako by sa malo urobit. az ked pride k tej situacii a uz sa musi neco vyriesit tak vtedy clovek zisti ze su riesenia na ktore by inak vobec nemyslel.
moj je zrucny ale nema "talent" na tie details. takze pristavbu sme nechali postavit zvonka niekomu a vnutri som na 90% dokoncila ja. urobene ako som chcela 😀

majamat
8. sep 2013

@dana_l tak urcite by sme nejak prezili, keby mame druhe, no prerabky v byte by to potrebovalo. nemala by som kde dat postielku. a pri prvom tehu som mala aspon DNP, co teraz nehrozi. inak dnes som citala, ze zas uvazuju o nejakych zmenach v prispevku pri narodeni. RP nie je nic moc a mm nezaraba vela.

maca_p
8. sep 2013

@majamat ja tiez prve v 34,5 druhe 36,5. cize sme rovnako zacali. ja som praveze neuvazovala nad jednym dietatom, ale keby som asi cakala dalej, tak uz by som do druheho nesla. ten prvy je hyperaktak, takze som furt v strese. nad peniazmi som neuvazovala, ale teraz vidim, ze uz sa spolu aj prehraju, pozeraju telku, uz sa proste normalne vnimaju ako bratia. inac moja mati je z 3 deti a vyrastali v 2izbaku. my mame 3i ale niekedy by som sa najradsej odstahovala na jupiter, alebo kde 😀 . no a moj je total nezrucak... den prd odchodom do porodnice som si vysavala a umyvala podlahy s nevami a reom, lebo on nebol schopny za par mesiacov vymalovat - vsetko na lastmoment 😝 ... odvtedy sa u nas v byte nicimnepohlo. ale ja raz zacnem a uvidi 😀 a ani jeho posvätne predmety ma neodradia od ich vyhadzovu, lebo naco su mu 15 rocne casaky?? a krabice zo vsetkych topanok?? a inak este v den porodu som grcala, som si hovorila, ze chudak panelak prezival moje tehotenstvo, lebo ked som rano zahucala, tak to museli pocut od hora az dole..

@dana_l respect zenska 😉 . ja by som to nezvladla. druhe teho bol dotyk na dno mojich fyzickych a psychickych sil 😎
to bolo len take sezonne pecenie, ved jablka padaju. ale bolo to aj pre nasich, ked pecem, tak pecem 😀 a hlavne bavi ma to

mia.k
9. sep 2013

Ahojte. Aj ja som rodila až po tridsiatke, ale skôr sa nám nezadarilo. Také mám tými tehotenstvami doničené kĺby, kosti,že si pripadám ako starena. 😝 Ďalšie tehotenstvo by som už asi nerozchodila. 😀
@majamat aj moja sestra býva v takej soc. bytovke v dvojizbovom byte a má dve deti a zvládajú to. 🙂

majamat
9. sep 2013

@maca_p
@mia.k ved hej, ale ja teraz fakn nemam kde dat postielku. zmeny su nevyhnutne, keby sme chceli druhe a na zmeny treba financie.

maca_p
9. sep 2013

@majamat takto ti poviem 🙂 . druhe dieta ma okrem plienok a trocha kozmetiky nestalo nic... veci a hracky malo po starsom - su v rovnakom mesiaci narodene, v postielke odmietal spavat a mm je zadarmo. teda ja som si prilepsovala na sladkostiach, lebo sak na co by som sa vyhovorila 😀 . az som mala niekedy vycitky svedomia, ze mu nic nove nekupujem... zato starsi ma stal majland len na liekoch, po 9 mesiacoch uz aj bebu zacal pit . oblecko som nieco dostala, nieco kupila na bazari a nieco nove. vybavu ako perinky, navlecky a prkotinky som kupila od kamosky z druhej ruky.
ale jasne, sama vies, co a ako si mozete dovolit, doba je hnusna. 😝

mia.k
9. sep 2013

@majamat
@maca_p ja tak isto som pri druhom dieťati mala a ešte stále mám výdavky minimálne,lebo tiež mám obidve deti narodené na jar a mám dvoch chlapcov,takže mladší dedí všetko po staršom. Ale tiež ťa @majamat nechcem na nič nahovárať, ty si rozhodni, ako to cítiš, len som ti chcela napísať,že ak by ste sa pre druhé dieťa rozhodli,tak by to nebola až taká katastrofa, si myslím. 🙂

majamat
10. sep 2013

@maca_p jasne, vybavu mi moc netreba, aj ked zalezi na pohlavi. snazila som sa kupovat neutral oblecko, ale dostala som len ruuzove (na doma nevadi) no uz teraz malej kupujem ruzove aj ja, kedze oblecko inek farby vyzera vacsinou vyslovene chlapcensky. ked sa da, kupim neutral. tiez nemusi byt narodene v rovnakom obdobi a navyse, moja mala je stupel maly a druhemu nemusi sediet velkost sezonneho oblecka. mam kamosku, ktorej 1dcera bola v 1r. vacsia, ako druha v 2r. jedna ma teraz 2,5r a druha ma necelych 5r, ale je medzi nimi rozdiel 35cm a 20kg.

majamat
10. sep 2013

@mia.k mna nemusis nahovarat, ale mojho mm. usetrit by sme si urcite museli, lebo nemame ani na tu vstavanu skrinu, co by sme potrebovali, aj nejake drobnosti mi odisli, tak musim kupit. malej uz bude treba aj nejaky bicyklik. no to je minimalna investicia okolo 1000e. a keby som doma, zas nieco moze odist, tak potrebujeme rezervu. nas prijem dokoby by vystacil tak na bezne mesacne vydavky. vsak ani len poistku za auto z toho nezaplatam a takychto vydavkov sa v priebehu roka viac nazbiera. no a verim tomu, ze by som bola na PN. predtym som mala DNP a teraz sa uz neda.
@maca_p ozaj a malej na lieky som v lekarni nechala majland. sice bola na materskom mlieku, ale len Nutriton do mlieka ma stal mesacne 30e. nez sme zistili ze zabera, tak aj Gastrostus sme kupili a okrem toho sme pouzivali sab simplex kvapky. od 6m mi bola stale chora. vacsinou sopliky a aj zahnisane ocko. to mala 5x. ocne kvapky sa nesmu pouzivat viac ako mesiac, potom vyhodit. stale kvapky do nosa, obcas aj horucky, kasel, pri kazdom ockovani mala reakcie, takze aj tam horucky. po poslednom bolesti noziciek, tak sme ju museli nalievat Nurofenom sirupom. kedze bola casto chora, obcas ATB a dr. doporucila vitaminy a ako tekutiny ovocne stavy. tie detske nie su lacne. jasne, ze druhe nemusi byt tak chore, ale ked bude, na lieky mat musim a navyse ze bude mat reflix a s tym sa spajaju aj koliky, je vysoko pravdepodobne.

mia.k
10. sep 2013

@majamat aj moji synovia obidvaja mali reflux. Kupovala som im antirefluxný nutrilon a to teda išlo poriadne do peňazí. No to máš pravdu,že ak by bolo dieťa nedajbože dlhodobo,alebo chronicky choré, tak to je potom ozaj finančne náročné. No veď uvidíte, ako sa vyvinie situácia časom. Treba si to zvážiť v každom prípade a keď sa teraz nedá,tak sa nedá. Možno neskôr. 😉

majamat
10. sep 2013

@mia.k no tak vies o com hovorim. reflux j sice bezny, ale drahy a teda aj u vas to mali obaja, tak sa tomu asi nevyhneme. uz som to spozorovala u viacerych. ze taketo problemy sa u surodencov opakuju.

maca_p
10. sep 2013

@majamat moj mal brutal atopicky exem. teraz je to uz lepsie, ale aj tak aj tak... 400 ml. teloveho mlieka 26 eur... a to nespominam, kolko som ich kupila, kym sme skusali ako mu sadne a natrety bol 1-2x a potom dovi dopo 😝 . napr. po bioderme mal total reakciu, az som s nim okamzite musela doktorke.. a tak sa my bavime... 😲 a je toho viac...
mladsieho som neustale pozorovala a hovorila som si, ze ved on nemoze byt normalny... nic ho neboli, nic neuziva, je dobry, pokojny, spokojny, ze nieco mu urcite musi byt 😀 . totalna paranoja 😉 .... ked bol väcsi, tak starsiemu dokonca zacal zavidiet lieky, az sa stalo, ze mu jeden ukradol a okamzite zjedol. tak som nabehla do lekarne a kupila vitamin C, tak ze nech ma aspon nieco 😎 ... a ked mu zistili anemiu, to mal radost z vecernej davky maltoferu 😅 . normalny nemocnicny ritual, podavanie liekov vecer detom 😀 .

inac, aby som neodbiehala od temy, tak dnes prve predoperacne vysetrenie - odbery krvi za mnou, v stredu interne a preventivne gyndak. sa chcem upokojit, ze som okej 😀 . jaj a mam pocit, neviem ci z toho stahovacieho pasu, ze ma boli slepak 😀 . teda pobolieva.

majamat
10. sep 2013

@maca_p uff, no nezavidim. s tym ekzemom je to hroza. strasne tazko sa to lieci, resp. ani nelieci, len sa tlmia priznaky. drzim palce nech su deti zdrave a operacia dopadne dobre.