Diastáza priamych brušných svalov. Máte túto diagnózu?

jabadaba
24. apr 2009

Ahojte,

je tu niekto s takouto diagnozou? Ak ano, ako cvicite na posilnenie takto rozlezenych svalov? Nemam ani najmensiu chut na abdominoplastiku a chcem sa dat do poriadku prirodzene. Brchucho mi ani tak velmi nevisi, len ho mam dost ochabnute a svaly rozidene. Nie strasne, ale diagnoza tam je. ☹ Som nestastna.

mia.k
11. sep 2013

@maca_p ten tvoj synátor je teda prípad! Sa teší z liekov? To som ešte nevidela. 😀
Kolkého to máš, tú operáciu?

maca_p
11. sep 2013

@mia.k 17.9 hned rano o 6.30 tam mam byt. uz sa tesiiiim 😀 .

mia.k
11. sep 2013

@maca_p fu, už sa ti to blíži, tak držím silno palce,nech ti to dobre dopadne. 😉

peuska
11. sep 2013

@maca_p ahoj takn uz sa ti to krati... asi si pockam na tvoj vysledok... ja stale v stadiu zistovania informacii ale nejako som zas uz 3tyzdne nic neriesil... ale musim... ani ten mail som ti neposlala idem hned... ale moc som tu nebola nejako som nestihala 😉

jabadaba
autor
13. sep 2013

@veronikaitali waw, co znamenaju tie pasky? Aky vyznam maju? Dikes.

jabadaba
autor
13. sep 2013

@maca_p na aku operaciu sa hotujes? S bruchom?

Inac, musim skonstatovat, ze moje brucho je vela aj o spravnom postoji, ktory sa mi totalne potentoval po tehotenstvach. A nie a nie sa normalizovat. Zistila som na dovolenke jednu vec - perfektne drzanie tela som dala vzdy v mori, teda vo vode, pretoze vstup do nej vyzadoval vzdy zatinanie brusneho svalstva, kedze bola chladnejsia. Vtedy som odledovala ako sa mi pekne brucho zrovnava a je ploche. Jedine s cim to nepohlo je blby pupok ktory zostal vypuleny. S tymto asi pohne jedine chirurg. To ma na bruchu najviac spati. Co s tym? Abdomino plastiky sa desim. Uz len predtava dalsej operacie mi dobre nerobi. Mam ich za rodicovsku dovolenku az az... 😠

maca_p
14. sep 2013

@jabadaba hej, idem si dat spravit brucho osemnastky 😀 😀 😀 po 10 dnoch v chorv. si aj ja pripadam stihla, vzdy o 2 centi to citim aj na tele, ale doma o chvilu hned padam do normalu. ale brucho mi trci tak ci tak...

baby, mam vsetky sprievodne znaky kramov... ked na niekoho ma spadnut h....o, tak som to ja... som si chcela naordinovat noretisteron, gyndak ma zrusil, ze kvoli koagulacii by sa nemal. tiez jedna kocka dokina tuto z portalu mi ho ho tiez neodporucila. no proste pech. cez kramy neoperuju. 😝 cize takto... predoperacne ma stali viac ako 30 eur platia 2 tyzdne....

jabadaba
autor
14. sep 2013

@maca_p ci pana! Drzim palce nech vsetko dobre dopadne a nech sa hlavne dobre zotavis. Ak sa smiem spytat tak kde ides na operaciu? A v akom rozsahu?

No vsak to, ze pri tom mori sa telo da do richtigu uplne v pohode a ide to samo a prirodzene. Staci liezt do vody, plavat, a vobec iny druh pohybu...tu to je otras. Tiez sa dostavam opat do "normalu". Jednoducho tu nemam taky pohyb ako ked som na dovci. Sakris.

maca_p
14. sep 2013

@jabadaba do NR pojdem. rozsah bude taky, ze zositie priamych brusnych svalov a troska obstrihat previs a zrusit jazvu po sekcii, ktoru mi spravili viac ako 2 cm nad normalom. t.j., ze mi rezali viac nad pubickou kostou ako mali a tym mam teraz otrasny odstup, kedze bolprerezany sval.

a ty co nejdes? 😀 temu si zalozila este v 2009. zazrak nepomoze, treba rezat 😀 . cim skor, tym lepsie. nedodrbkas si uplne postavenie. v piatok som bola na internom vys. a dokina mi kazala sadnut na lehatko, tak sa vzrusovala, ze mam krasne dzanie tela 😉 . cvicim powerjogu. sakra mi tam zavadzia to brusisko a cviky v leze na bruchu su pre mna zabijak. a ked robim sviecku, tak mi cele brucho padne az na kozy 😀

jabadaba
autor
15. sep 2013

@maca_p 😀 nestras. Ja sa desim predstavy dalsej narkozy a dalsieho parania. Sak ja som zasita snad uz vsade. 😀 Asi pockam kym sa nezacnem rozpadavat... 😀

Ale je fakt, ze ma to moje brucho irituje, sice mi nepada az na kozy 😅 , no staci sa najest a mam luft balon jak vysivany. Proste svaly v trapu tak sa obsah brucha vykotula len co sa najem. Najlepsie sa citim na lacno. To som ako lata. Podvecer uz zmena imidzu. 😀

Pocuj, ved daj potom, vediet trebars aj do IP, ak sa Ti neb ude hnusit 😀 . Som zvedava. Ono, daju Ti mriezku popod tie svaly alebo len ich priblizia k sebe stehmi? Ci netusis este?

maca_p
15. sep 2013

@jabadaba co viem, tak siju. sietka sa dava v ojedinelych vaznych pripadoch. ale vraj s tym mam ratat. tak uvidim. momentalne uz nic neriesim...
tak potom z dlhodobejsieho hladiska vyskusaj tie kineticke pasky, ci ako sa to vola, kocena na predoslej strane to ma polepene krizom, krazom 😀

jabadaba
autor
15. sep 2013

@maca_p aha, dikes. Noooo a tie pasky mozu byt obyc lepiace? 😀 Ku kineziologovi sa mi nechce. Ale ako tak kukam na seba po celej pizzi tak pasky cez usta budu asi najucinnejsie. 😀

Na nist, Ty sa drz a cakam report. Tfuj tfuj nech to mas dobre za sebou. 🙂

maca_p
15. sep 2013

@jabadaba tak to neviem, treba sa spytat na pasky @veronikaitali , ale na usta odporucam tu stirebornu, spravi ti hned aj epilaciu , pri davani dole 😀 . do rana dostanem kramy, urcite. citim to uz od piatka a mam z toho nerf, takze tak 😝 ... musim vyjednat co najskorsi termin, cca do 10 dni a nie az na bduci mesiac... 😖

jabadaba
autor
15. sep 2013

@maca_p no len aby mi skor nezacali nejake fuzy rast po takej depilacii. 😀 A kedy mas ten termin? Bude Ti menzes rovno kolidovat s obdobim ope? Chapem, ze je to k jedu ak to mas cele presuvat. To by bolo mrzute, skus ich poziadat o co najskorsi termin, ved im povedz, ze sa Ti tazko odhaduje obdobie bez menzesu lebo Ti cyklus rapluje. A basta. Jednoducho povedz, ze teraz mas mat menzes, vies kedy budes mat po nom a na to obdobie potrebujes termin operacie pretoze dalsi mesiac to nemusis vediet znova odhadnut. Finito. Nech sa neondeju. 😝

maca_p
16. sep 2013

dostala som to dnes rano 😝
dalsi termin 18.10. neporazi ma?

terezka1947
17. sep 2013

baby,nasla som nejake -mne pride,ze dychacie 😀 cviky pre posilnenie a priblizenie svalov na brusku...skusala ste to niektora? pomohlo to?alebo vobec nic 😒
lebo nechcela by som operaciu a zatial my asi iba toto pride nashodnejsie riesenie 😒

mia.k
17. sep 2013

@maca_p čože! A ja sem idem s tým,že ti napíšem,že dnes na teba myslím a ty takto. No to bude tým,že si sa tešila. Ja som ti už raz písala, že ja vždy ked sa na niečo teším,tak mi to nevíde. Toto funguje zaručene. 😝 Tak sa neteš a dúfam,že už ti to v októbri víde. 😉

mia.k
17. sep 2013

@terezka1947 aké sú to cviky? Ja som už kadejaké poskúšala a zatiaľ žiadne nepomohli. 😒

terezka1947
17. sep 2013

@mia.k urcite si ich uz videla...bocianie hniezdo-tato stranka.....ja neverim,ze to nejako uplne zmizne,ale pokial by mi to aspon trocha spevnilo brucho,aj to by som brala 😒

mia.k
17. sep 2013

@terezka1947 neviem veru aké sú tam cviky, ale veď vyskúšaj, zle ti to určite nespraví a spevníš si aspoň svaly. 😉

maca_p
17. sep 2013

@mia.k resne ao si napisala,ked sa clovek tesi, tak to nevyjde. a ked topovie pol svetu, tak duplom... 😝

mia.k
17. sep 2013

@maca_p presne tak. 😖

lucinenka001
17. sep 2013

@maca_p

ahoj maca, ak sa smiem spytat nemas, strach ich na taku narocnu operaciu? nebojis sa toho? No ja by som nesla vobec. brrrr obdivujem ta 🙂 Veris tomu, ze to pomoze, ved to su dalsie rezy, operacia, šitie. brrrr.

maca_p
17. sep 2013

@lucinenka001 nebojim, ja som sa velmi tesila, ze opka konecne zmeni moje telo k lepsiemu, nech siju, rezu, aj 80 stehov prezijem, len nech sa ma nik nepyta, ci som teho!!! 😀

lucinenka001
17. sep 2013

tak klobuk dole, drzim silno, silno palce, aby vsetko prebehlo ok. ja mam taky pocit na bruchu od polovice jula, ze vecer som ako balon hroza, len neviem ci ide o tuto chorobu .neviem ako to zistit. Chystam sa ist po vysetreniach. Ja som sice uz 3 rok po sekcii, ale teraz to zacalo, tak neviem o co ide. Ale od sekcie som uplne na nic so zdravim ☹ . Drzte sa 🙂

sunset
20. sep 2013

ahojte, aj ja mam tuto diagnozu :-/ prave dnes som bola na chirurgii to konzultovat a Dr. sa len pousmial a nakazal mi cvicit :-O tak neviem kam sa dalej vybrat, ani neviem odkial zacat, pretoze urcite nemozem takto ostat, v autobuse ma pustaju sadnut si, v cakarni u doktora mi uvolnuju miesto... a ked raz pojdem po MD na pracovny pohovor, tak to co im poviem... peniazky na operaciu uz mam nasetrene, len neviem kam si to ist dat spravit...

mistrall
20. sep 2013

@sunset ahoj ja mam tiez tuto diagnozu, zial, nikdy ma to ani nenapadlo, ze sa mi svaly rozidu, lebo som mala celkom pevne bruhco, ale ako tehotna som mala bruhco ako hrom velke, ..
ja mam len prve babatko ma len 6t takze ja operaciu ak, tak az po druhom, to by som s anebala vooobec, ale cvicit chcem zacat, baby na zaciatku diskusie skusali Tuplerovu techniku..vraj im to pomohlo, chcela by som to skusit, len neviem ci treba kupit DVD alebo sa cvici aj bez toho
http://www.diastasisrehab.com/
ak chces Operaciu tak sa popytaj na plastikej chirurgii, ak s z Ba tak mozno aj na nejakej overenej klinike estet. chirurgie

monika130
20. sep 2013

@sunset ahoj 🙂 aj ja som mala tuto diagnózu a minuly rok som bola na zákroku 🙂 máš len roztrhnute svaly alebo aj ovisnutu kožu?

maca_p
20. sep 2013

@monika130 prosim ta, kde si bola na opke a u koho?

sunset
21. sep 2013

@mistrall aj ja som mala ako tehotna obrovske brucho a strasne vystrcene dopredu, vobec neslo do bokov. ale ty mas este strasne skoro po porode, ja som mala este 3 mesiace po porode brucho ako v siedmom mesiaci, teraz mam ako v piatom 😀 takze zlepsi sa ti to urcite. no uvazujem aj o operacii v BA, som z Trnavy ale nie je to daleko, len zhanam ci ma niekto skusenosti, dake referencie by sa zisli. no a do tuplerovej techniky sa mi velmi nechce, hlavne preto, ze casu je malo.. ved uvidim.
@monika130 mam tie svaly rozidene asi 2-3 cm a tiez tam mam tuk navyse a trochu aj koze, hlavne ked sedim tak je tam riadny zahyb, bola by som rada keby mi to odsmykli prec 🙂 tiez by som rada vedela kde si bola na zakroku a co vsetko ti robili