Diastáza priamych brušných svalov. Máte túto diagnózu?

jabadaba
24. apr 2009

Ahojte,

je tu niekto s takouto diagnozou? Ak ano, ako cvicite na posilnenie takto rozlezenych svalov? Nemam ani najmensiu chut na abdominoplastiku a chcem sa dat do poriadku prirodzene. Brchucho mi ani tak velmi nevisi, len ho mam dost ochabnute a svaly rozidene. Nie strasne, ale diagnoza tam je. ☹ Som nestastna.

kvietok173
5. aug 2015

@kosicanka3
@lenkauh
Ahojte som tiez z KE 😃 s rovnakym problemom po 4 tehu a 2 sekciach a pred mesiacom mi nad pupkom na jednodnodnovke operovali nadpupkom pruh a vtedy mi chirurg tiez potvrdil diastazu. Nosievam pas a snazim sa zacat cvicit na sikme brusne svaly. Priame sa nemozu nato. Tak uvidim

kosicanka3
5. aug 2015

@kvietok173 ahoj. A mas aj nejake tie prejavy s crevami, o ktorych som pisala?

kvietok173
5. aug 2015

@kosicanka3 ahoj. Vies co nejak to nevnimam len to ze som tiez chuda a nikdy mi neodstavalo brucho tak teraz hej. Len ked lezim na chrbte a dviham hlavu a plecia ako keby som sla robit bruskay tak sa mi od pupka dole robi taky valec teda creva mi idu stredom kde mam oddelene brusne svalstvo. To mi chirurg povedal ze tam mam rozostupene svalstvo a mam tam taku blanu bielu ako na masa 😰😁😊 ten mi teda dal . Pohmatom by som povedala ze najkritickejsiu cast mam odkrytu cca 10-15 cm na vysku a cca 5 cm na sirku. Ja dufam ze to pojde cvicenim lebo puz po tej hernii mam jazvu nad pupkom tak nechcem chodit pozasivana. A hlavne ja po sekciach som bola ko velmi zle znasam bolest a neviem si teda ani predstavit byt hospitalizovana v nemocnici lebo mam malych krpcov, takze nehrozi. Musim sa nejak viac popozerat po intenzivnejsich cvikoch na sikme brusne svlastvo

drlickovarojkova
7. aug 2015

Ahoj, mám tiež problém s diastázou, chcela by som ťa poprosiť o kontakt na tú chirurgičku, ktorá ťa lieči. Bola by si taká dobrá? Som z Piešťan a tu mi to nechce nikto operovať, mám si zohnať lekára. Ďakujem za odpoveď Maťa (dr.mata@azet.sk)

vedorka
7. aug 2015

Ahojte, akurat som bolla opat u chirurga s diastazou. Prvykrat po dvoch troch mesiacoch po porode ma poslal do pecka ze mam cvicit a spravi sa to. Schudla som, cvicila, bola za fyzioterapeutkou, prisla som teraz znovu po 15 mes po porode a normalne mi napisal do karty operaciu diastazy aj pruhu. Mozem ist kdekolvek. Este dojcim, tak asi az buduci rok.Este som sa nerozhodla, ci pojdem. To len pre info, ze treba skusit niekedy znovu. 😉

kvietok173
7. aug 2015

@vedorka a ako teraz fungujes? Nosievas pas? Mas moc velky otvor pohmatom asi cca? Kolko cm
Odkial si?

vedorka
7. aug 2015

So zo ZA, fungujem so stahujucimi formujucimi nohavickami, aby som sa cez leto neuvarila. v pase som cvicila, aj dlho ho nosila. diastazu mam obrovsku, pruh malicky. po cisare a druhom baby sa mi to uplne dorazilo, brusko som mala strasne vpredu, malicko som pribrala, pravdepodobne som mala malu diastazu aj pruh uz po prvom, ale nevedela som to. teraz asi na 4 prsty, sem tam menej ked cvicim, uplne od hora, cize od hrudnej kosti aj dole diera ako svet. brucho mam uplne bez tuku, iba koza, vidim aj hmatam creva. ;) mozem sluzit ako pomocka na anatomiu tela. hrvol mam brutal na bruchu, aj mi vidno ako pracuju svaly ked sa vracaju a rozchadzaju....

kvietok173
7. aug 2015

@vedorka a neda sa to dat dokopy cvicenim? Vraj ked cvicis sikme brusne nv ziadnom pripade priame to sa vraj viacej rozchadzaju. Ja som moc nechcela ist na operaciu ☹ tak neviem teda ☹

vedorka
7. aug 2015

@kvietok173 no ja sa stale snazim, 10 cm z pasu stiahlo, ale dalej to nejako nejde. mne sa tiez nechce pod noz... robim vsetko preto, aby som nesla, este aj rok idem robit. ale asi zial to asi nepojde... skusala som uplne vsetko, core cvicenie, sikme svaly, branicove dychanie, pasy atd. u mna rozhodlo to, ze som o diastaze nevedela skor, po prvom tehotenstve som sa nedala dokopy a nanovo som s nou otehotnela.

tinika
10. aug 2015

ahojte, tak dnes som bola konečne u fyzioterapeutky a ta mi potvrdila diastazu hore mam na 2 prsty a okolo pupka na 4

tinika
10. aug 2015

kde ste kupovali pas na diastazu? dnes mi povedala fyzioterapeutka ze je aj taky telovy tenky pod oblečko, len som zabudla stranku čo mi spominala :(

tinika
10. aug 2015

a čo sa cvikov tyka tak jeden je dvihat zadok hore s tym ze mam chrbat uplne nalepeny na zemi ziadna diera a druhy dvihat nohu tiez s chrbtom na zemi a brucho zatlačit do chrbta

tinika
10. aug 2015

uz som nasla len neviem aku velkost vziat nakolko sa chystam aj schudnut :D:D či o čislo mensi nebude velmi tlačit teraz

tinika
10. aug 2015

chodi tu niekto? :D ani bočne brusaky mi neodporučala

tinika
10. aug 2015

@vedorka dobre som si merala, mam teda 2 a 4 prsty postupne dole

tinika
10. aug 2015

@anicka12345 mne dnes povedala fyzioterapeutka ze sa to da dokopy a pohoda ked som sa pytala ze ked prestanem cvičit ti sa to vrati tak neviem

vedorka
10. aug 2015

@tinika ja mam pasy dva, oba zo zdravotnickych potrieb. jeden na nosenie a druhy na cvicenie. chod aspon vyskusat ake typy a velkosti maju, prv nez objednas napr cez net, nech mas aky taky prehlad ako drzia a material. ja mam na 4 prsty aj hore, vrch mam horsi ako spodok. bola som tiez u fyzioterapeutky a mam to asi prilis velke, ale snad to pojde. teraz pre ospbne problemy necvicim a mozem potvrdit, ze sa vracia spat do horsieho stavu ... 😖

tinika
10. aug 2015

@vedorka bola som dnes a mali len taky ten hrubsi biely a inde som nestihla ist. tak ma to netesi ze pojdem mozno pod noz ked sa to vracia lebo teda cely zivot cvičit nebudem hoc cvičit ano ale nie pravidelne a len na toto ale ako pise kamoska vraj uz potom nikdy ani cvičit napr. bootcamp nemozem :( aby sa to nevratilo :((( tak neviem ja kurna kedy budem aspon troska chuda hoci tou operackou by som sa zbavila pekne toho ovisnuteho brucha čo mam po 3 tehotenstvach a tento by som chcela http://www.maderna.sk/katalog/product/8818/ neviem či je vhodny aj na cvičenie

vedorka
10. aug 2015

@tinika chudost ti pri diastaze az tak nepomoze, ja mam 175 cm a 56 kg. a brucho fakt obrovske... ja som horsi pripad ako ty, nemam ovisnute brucho, ale normalne vypucene dopredu, uplne ako tehotna a to som bez tuku... stale stahujuce nohavicky musim mat. diastazu som mala uz po prvom tehu, len som o nej nevedela a fungovala normalne, aj cvicila. a v podstate aj vyzerala, iba hrubsi pas som mala.

tinika
10. aug 2015

@vedorka no ja mam to iste ale k tomu este ten tuk tak preto ze prv zhodit aby vedeli kolko maju odrezat :D:D:D a tiez som zrejme po prvom uz mala .( lebo som sa vzdy smiala ked som sa troska zaklonila aky mam hrbol na bruchu a uz viem aj prečo

kvietok173
10. aug 2015

@tinika ten z maderny pas vyroba USA som si kupila v KE v zdravotnickych po 30 e a to sa mi zdal drahy lebo iny nemali. Je dobry len sa zle natahuje cez boky a spociatku som bola z neho nervna ☹ ale potom som si zvykla a aj pod vypasovane oblecenie super ale teraz ho nenosim ale nosim ktory mi dali zadara na chirurgii taky biely na suchy zips lebo by som umrela v takej horucave to mat priamo na telo. Takze doma na tielkio si to upnem. No ja som tiez chuda v.162 a 52 kg vaha ale 4 tehu z toho 2x cisarsky a diastaza jak vysita. Ja som si dnes merala a mam cca vsade na 2 prsty mozno pri pupku 3 prsty. Odkedy nosim pas a sem tam pocvicim je to vyrazne lepsie. Tak uvidime

tinika
10. aug 2015

@kvietok173 čize ten nie je dobry? mne sa zdal tensi ako ten biely čo mi v zdravotnickych dnes ukazovali kurna tam mi bude ten suchač odstavat určite este ma nafukne viac ako vyzeram :( tak ja nie som chuda veru mam čo zhadzovat 3sc mam a 1 operaciu laparoskopicku zlčnika tak dalsie jazvy netuzim ale uvidime ak buden utne len to rozhodnutie ist a prezit :D

kvietok173
10. aug 2015

@tinika ale nie je dobry nosila som ho celu zimu a jar. Len ho davas na hole telo a troska blbo sa natahuje cez boky. Ja mam S a boky mam 90 cm a ltt ked vytahujem ale potom fajn. Ten bileyna suche zipsy nemozes pod obtiahnute veci ale zas ja ho nosievam na doma sem tam von pod volne oblecko

tinika
10. aug 2015

@kvietok173 tak asi oba by sa mi zisli . ja mam pas cca 113 tak ten čo som dala link mi treba vačši ale tak pozeram ak ty mas 90cm a mas sko ze by mi stačil aj mensi ako uvadzaju ze nad 106cm treba 2XL . Ty by si mala mat Lko podla cm takze stači mi mensi? a ten biely mas take dačo? http://www.maderna.sk/katalog/product/25166/

kvietok173
11. aug 2015

@tinika nieco take nie presne ta znacka http://www.maderna.sk/katalog/product/8819/
Ten je dobry lebo ho nenesuvas cez boky alespociatku som si ho zapinala. V lahu teraz uz v pohode postojcky. A ja mam 90 cm boky nie pas 🙂 aj ked kvoli diastaze mam pomaly aj pas taky☹ inak som chuda ☹

tinika
13. aug 2015

kočky ako často nosite ten pas? sak to jak blba ked vyleziem na dvor robosov tu teraz mam :D:D aby som na smiech enbola

tinika
13. aug 2015

kočky čo ste po operacii to uz fakt nijkdy brusaky cvičit nemozeme? čo sa moze? take kardio niečo? potrebujem schudnut na brucho aj ostatne časti

lukabea
13. aug 2015

@kvietok173 ahoj. Vedela by si mi, prosim, poslat do IP kontakt na chirurga a na ktorej jednodnovke ti to robilk. Ako si bola spokojna? Dik.

terezka1947
13. aug 2015

baby a tie stahovacie pasy vam pomohli,ci len pomahaju vyzerat "lepsie"?
lebo mne sa tiez zda,ze to moje brucho nic moc,uvazujem o chirurgovi,aby na to mrkol,ale ked tak citam,co na to chirurgovia,rozmyslam,za akym ist,hmmm.
neporadite niekoho z KE?dakujem

inak,pomohli napr.nejake kegelove cviky,stahovanie brucha,atd...nie brusaky...ci sa uz mam zmierit,ze to nikdy nebude uz ok? 🙂

vedorka
13. aug 2015

@terezka1947 po prvom dietati mi pas pomohol, ale uplne sa mi diastaza urcite nestratila. pri druhom uz nie, iba esteticky. zalezi ako dlho si po porode, treba ho dat cim skor. chod za obvodnou, ta ta posle na chiru, ak ti ju najde. urcite skus cvicit, niekedy to ide uplne odstranit cvicenim, vsetko zalezi od toho ako dlho a aku velku je mas.