Diastáza priamych brušných svalov. Máte túto diagnózu?

jabadaba
24. apr 2009

Ahojte,

je tu niekto s takouto diagnozou? Ak ano, ako cvicite na posilnenie takto rozlezenych svalov? Nemam ani najmensiu chut na abdominoplastiku a chcem sa dat do poriadku prirodzene. Brchucho mi ani tak velmi nevisi, len ho mam dost ochabnute a svaly rozidene. Nie strasne, ale diagnoza tam je. ☹ Som nestastna.

tinika
24. sep 2015

ak ste tu niekto z PO a okolia kto ste boli za plastickym tak dajte echo nech viem kam potom namierit pripadne :D a skusenosti :D

palculienka123
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hankamutna
13. okt 2015

@bibenko Ahoj aj som mala aj diastazu aj pruh a všetko hradila poistovna. A este aj plast. koze.

vedorka
13. okt 2015

@hankamutna kde prosim ta? ktora nemocnica a lekar ? je to jednodnovka? mas aj pls nejake foto, aspon po, dakujem pekne

hankamutna
14. okt 2015

v BA Ružinovskej nemocnici som bola na konzultácii po dvoch rokoch trápenia na plastickej chirurgi.
Je to na dlhšie písanie nedá sa zhrnúť do pár viet. Nie je to na jeden deň bola som tam týždeň. Ja nerada takto pridávam foto, ale to je rozdiel namiesto brucha nemám kopec. Ani som nečakala, že to bode až tak dobré. Ak posúdia že máš na to nárok všetko hradí poisťovňa.

tinika
14. okt 2015

@hankamutna neviem aku mas postavu, ja som dost pri sebe, ptorebujem aj schudnut, envies ako to je ak by som isla na operaciu a potom nahodou znova pribrala? dik

hankamutna
14. okt 2015

ahoj to neviem,lebo ja som schudla ale asi si treba potom dávať pozor aby sa neroztrhalo to čo zošijú.

vedorka
14. okt 2015

@hankamutna ja mam v karte napisane od chirurga, ze mi maju spravit aj diastazu aj pruh, len hladam dobreho chirurga, ktory mi to spravi. 🙂 vahu mam ok, cele roky som rovnaka.

bibenko
14. okt 2015

@hankamutna a kde si bola na operacii?

tinika
14. okt 2015

@hankamutna toho sa bojim, lebo potrebujem dost schudnut a obavam sa čo bude ak to neudrzim, no budem riesit ked to bude aktualne :D

hankamutna
15. okt 2015

@bibenko aj som bola v BA v Ružinovskej nemocnici a môžem odporučiť. Doktor je super a k nemu ešte chodievam na kontrolu a personál tiež.

vedorka
15. okt 2015

@hankamutna dakujem za info, si zlata 🙂

svetlusska
22. nov 2015

@majamat v tomto musim len suhlasit..mne osobne chirurg povedal vetu ze ved to ma kazda druha tak co..zvykli si..ale preco by som si mala aj ja?vadi mi to, prekaza a necitim sa s tym dobre...kebyze tam nema lehatko tak ma vysetri postojacky..prosto chirurg pokial to nesposobuje zdravotne problemy kasle nato...

svetlusska
22. nov 2015

@tinika tiez by som to chcela vediet..planujem tak za pol roka zriesit operaciu a momentalne pozeram hladam... nasla som aj v PO len by som potrebovala nejake referencie na tu jednodnovu plasticku chirurgiu..

tinika
22. nov 2015

@svetlusska bolas om na prednaske u pani čo sa venuje diastaze a ze operacia nie je riesenie, neriesi funkčny problem ja budem chodit cvičit

svetlusska
22. nov 2015

@tinika robi este tie prednasky?popripadne mas na nu nejaky kontakt?dakujem

tinika
22. nov 2015

@svetlusska pisem spravu

vedorka
22. nov 2015

@tinika mozes aj mne pls? 🙂

bobaska6
24. nov 2015

Ahojte, tiež mám diastázu po pôrodoch plus pruh, ak mi to nevadí esteticky musí sa to riešiť operačne? Ak by som nešla na operáciu môže mi to spôsobiť komplikácie?Dá sa s tým žiť? Ja mám totiž husiu kožu z operácii a narkozy 😒

hankamutna
25. nov 2015

@bobaska6 Ahoj aj som bola taká, ale keď som vedela o možných komplikáciách tak ten strach sa dá zvládnuť.

bobana99
25. nov 2015

@bobaska6 nuž...problémy budú to určite..najhorší je ten estetický problém ktorý som mala aj ja...brucho veľké ako v šiestom mesiaci..nepomáhajú diéty na chudnutie pretože aj keby si schudla to brucho ti ostáva...ďalší problém že keď chceš začať cvičiť..zhoršíš si pupočný pruh..čiže ten sa ti bude zvačšovať..a mať pupok vo veľkosti jablka určite nieje pekné..a ďalšia vec...aj keby si cvičila a nezhoršil sa ti pruh to brucho proste nestiahneš..svaly sú roztiahnuté,nemá ti čo držať na mieste vnútornosti..to veľké brucho sú totižto vnútornosti ktoré sa ti tlačia na kožu..čiže svaly ti ich nedržia...potom už vidím jedinú možnosť...používať počas dňa sťahovací pás na brucho aby to tak nebolo vidieť...ešte aby som nezabudla...sem tam pozerám na TLC program o ľuďoch ktorí sa hanbia za svoje telá..tam som tiež videla ľudí s diastázou a pupočným pruhom kde im brucho viselo až po stehná...tak toto by som určite zažiť nechcela..vyskúšala som aj operáciu brušných svalov a pruhu tiež..narkóza nieje nič strašné..ja som bola na jednodňovke pri tejto operácií a na druhý deň ráno som išla domov a normálne som fungovala..netreba sa toho báť

bobaska6
25. nov 2015

@hankamutna a to su ake ?

bobaska6
25. nov 2015

@bobana99 moze sa aj tie rozidene brusne svaly zvacsovat , ked nosim na rukach dieta ?

drlickovarojkova
25. nov 2015

@hankamutna Ahoj, tiež mám problém s diastázou. S mojim chirurgom hľadáme pracovisko, kde by mi to boli ochotný odoperovať a aby to hradila poisťovňa. Prosím mohla by si mi povedať meno lekára alebo presnú adresu, kde ťa operovali? Prosím ťa a ako to prebiehalo a koľko to trvalo - myslím aj s hospitalizáciou a dobou liečenia. Ďakujem za odpoveď Maťa

bobana99
25. nov 2015

@bobaska6 samozrejme..bolo tu o tom už niekde v diskusií písané..dokonca aj z postele sa má vstávať tak že sa najprv prevalíš na bok a potom zdvihneš..proste tie svaly by sa nemali nejak namáhať

bobana99
25. nov 2015

@drlickovarojkova ja som si platila len 69 eur a to za pooperačnú starostlivosť,čo znamená počas rekonvalescencie som mala kedykoľvek lekára na telefóne, ak by sa mi niečo nezdalo....inak som neplatila nič, ani sťahovací pás ktorý mi dali hneď po operácií...prečo by si to nemala mať hradené poisťovňou???

kvietok173
25. nov 2015

@bobana99 ahoj. Takze ty si bola na jednodňové si operovať diastazu? To znamená ze ti operovali prísun a diastazu zároveň a na druhý den si išla domov a si fungovala normálne? A smiem sa spýtať akú máš jazvu dlhu? Ja som bola na jednodňové teda na hodinovke 😉 lebo po úplnej narkóze ma do 3 hodín pustili mi operovali pruh a až potom som sa dozvedela ze mam aj diastazu. Podarený starý pán doktor nepokladal za dôležité to so mnou riešiť a ja som bola neznala. Takze pruh mam zoperovany a pri výške 162 a váhe 53 takze skoro ideálna váha mam brucho ako v 5 mesiaci ☹ co ma neskutočne štve. Som naštvaná ze naši lekára a asi je ich väčšina ze toto neriešia veď samo ze ide iba iba iba o estetickú záležitosť žien ktoré trpia komplexami. Hlavne ze prispievame a podporujeme drogovo závislých a alkoholikov ☹ na ich liečenie a slušná rodiaca žena u nás nemá na nic pokial si to cez x známych or ochotných nevybaví narok. Celkom tak to nie je ze zdravotná preplatí lebo kopec žien co tu písalo si financovali operáciu samé a mali vraj jazvu cez celé brucho. A ty máš akú teda dlhu? Dakujem

vedorka
25. nov 2015

@kvietok173 hej, mna tiez zerie, ze pruh ano, diastazu uz nie... pritom si rano hmatam creva, diera jak svet a nedajboh sa buchnut do brucha...

hankamutna
25. nov 2015

@bobaska6 pre mňa bolo najhoršie to ked mi povedal fyzioterapeut,že sa mi môžu pricvaknúť črevá
a ochrnúť nohy.

tinika
25. nov 2015

@hankamutna uf tak take som ani nepočula