Diastáza priamych brušných svalov. Máte túto diagnózu?

jabadaba
24. apr 2009

Ahojte,

je tu niekto s takouto diagnozou? Ak ano, ako cvicite na posilnenie takto rozlezenych svalov? Nemam ani najmensiu chut na abdominoplastiku a chcem sa dat do poriadku prirodzene. Brchucho mi ani tak velmi nevisi, len ho mam dost ochabnute a svaly rozidene. Nie strasne, ale diagnoza tam je. ☹ Som nestastna.

vedorka
25. nov 2015

@hankamutna o tom pricvaknuti povedala aj mne fyzioterapeutka, ja to aj vidim na sebe, ze je to realne, lebo oni sa stahuju, ale nie celkom

hankamutna
25. nov 2015

@drlickovarojkova ahoj je plastická chirurgia v BA Ružinovská nemocnica zavoláš si na toto číslo 02 48 234 808 a dohodneš si konzultáciu s DOC. Fedelešom. Ja som bola hospitalizovaná sedem dní a moja
operácie trvala dve hodiny. Som tri mesiace po operácii a ešte pôjdem na kontrolu asi už posledný krát.
Ale je to teraz super nemám tú medzeru na bruchu a nič ma nebolí. Ak sa chceš ešte niečo opýtať tak napíš.

hankamutna
25. nov 2015

@tinika ani ja nie ale keď som to počula nebolo mi všetko jedno,ale u nás to doktori flákajú ak to nie
je vážne tak to neriešia.

hankamutna
25. nov 2015

@kvietok173 ahoj nejde tu len o estetickú ale hlavne o funkčnú stránku tvojho tela. Nie že by som sa robila moc múdra, ale nemávaš bolesti?

svetlusska
25. nov 2015

@hankamutna ahoj ja mam tu diastazu tiez a zaujima ma ci po tej operacii budem moct cvicit normalne cviky ktore sa pri diastaze nemozu...tiez ma zaujima ci poznas niekoho kto sa cvicenim diastazy zbavil?nedavno mi jedna mamicka poslala link na pani co cvici mamicky s diatazou ze prej sa to da odstarnit aj neooperacne..lenze mne uz 3 lekari povedali ze jedine operacne, ze cvikmi sa to da len zmiernit..ja som ale uz dost nestastna z tej diastazy ved vyzeram ako v 6 mesiaci :( a tie otazky ludi ked nemam kocik ze co cakame?no je mi do placu vtedy...

kvietok173
25. nov 2015

@hankamutna nie nemám bolesti. Ked som nosila pas mala som pocit ze sa mi zmenšil otvor a prestala som nosiť dvíham deti a nedávala som si pozor a sa mi zväčšil otvor ☹ som naštvaná lebo keby som vedela tak si dám spolu s herniou operovať. Ked som bola na predopracnom vyšetrení s herniou tak mi DR povedal na USg ze mam spadnutý žalúdok ale ja hlúpa som nevedela vtedy ze nejaká Diastaza existuje ☹.

kvietok173
25. nov 2015

@svetlusska presne aj ja mam ten problém ☹ som chudá a trci mi brucho ako keby som bola tehu ☹

kvietok173
25. nov 2015

Zienky poznáte niektorá niekoho komu sa to podarilo upraviť bez operácie? Dakujem

svetlusska
25. nov 2015

@kvietok173 tak tak...radsej sa ani nepozeram do zrkadla..to mna tiez zaujima...zatial co som ciatala tak vsetko bola operacia..ako som pisala nasla som pani co sa venuje diastaze len sa neviem dopracovat k tomu ci tieto cviky pomohli k zbaveniu sa diastazy..

vedorka
25. nov 2015

mne cvicenie pomohlo, stihla sa, ale iba po urcite cm a viac ani ked sa roztrham...
myslim si, ze mensie diastazy sa daju stiahnut cvicenim, vacsie iba trochu a potom to uz nejde.

kvietok173
25. nov 2015

@vedorka ale bruško ti ostalo? Ja mam 4 deti ja som bez šance dostať sa najbližšie roky do nemocnice ☹ a potom sa zbierať z operácie. Ja som sa inak veľmi dlho zotavovala zo sekcie a toto je asi podobne ze?

svetlusska
25. nov 2015

@vedorka ja som napr. nosila aj ten poprodny stahovaci pas...troska to pomohlo..ale sakramentsky ma potom bolel chrbat ked som si ho dala dole...

vedorka
25. nov 2015

@kvietok173 ano, ostalo. rano po potrebe a s prazdnymi crevami ho dokazem udrzat celkom pod kontrolou, ak cely cas vedome stahujem brucho. ked v nom nic nie je, tj nie som najedena, tak to ide. ale zial akonahle sa creva naplnia, nedokazem ich udrzat nicim okrem pasu, ci stahujuceho pradla.
niektore dni, hlavne poobedia a vecere vyzeram katastrofalne, nedajboh sa najest este fazule, ci kapusty... a podotykam ze nemam ziaden tuk na bruchu, trochu navyse koze, ale brucho totalne ako pekna tehulka..

@svetlusska poporodny pas som si zial nasadila neskoro, lebo som nevedela, ze mam diastazu a nosila som a dvihala po cisare maleho, cim som si ho urcite zhorsila. inak s chrbatom nemam vobec ziaden problem.

svetlusska
25. nov 2015

@vedorka ja som tiez o diastaze netusila..v porodnici som ho tiez nemala mozno keby ano tak ju nemam ktohovoie...ja som sa o niecom takom ako diastaza dozvedela tu z MK v skupine kde maju rovnako stare deticky...

kvietok173
25. nov 2015

@vedorka presne tak ked som nenajedená tak je to celkom ok ☹ inak katastrofa ☹ no nic manzel príde domov pred vianocami tak zbehnem k našej DR a uvidíme ci mi odporučí niekoho. Skúsim kontaktovať aj tu kocku ktorá vraj robí cviky na diastazu. Mne sa veru nechce ísť pod nôž ale ani nechcem chodiť s bruchom ☹ a tiez som po pôrode nosila deti a to hneď dve naraz malú v škrupinke a dvojročného na rukách taká som ja hrdinka bola ☹ lebo nemáme výťah a maly štrajkoval s chodením, ani vo sne ma nenapadlo ☹ ze si tak dokafrem brucho ☹

gabusiki
25. nov 2015

@hankamutna ahoj prosim ta dokedy si mala bolesti? JA SOM 6 tt a boli ma to dost. Mne operovali aj hernie... mna operovali na klasika chirurgii a mam sietku ale skarede brucho... po siti..

vedorka
26. nov 2015

@kvietok173 mne to uz chirurg napisal, ze mi to maju spravit, aj pruh aj diastazu cez poistovnu, hladam len chirurga, aby som nedoplacala nic, alebo minimum. tiez sa mi nechce do narkozy, ale podla mna to uz nestiahnem.

pictbridge
26. nov 2015

ahojte ja som tiež po operacii bola som vo february. mala som velku diastazu aj natiahnutu kože takže ma riešila plasticka chirurgia v KE Mudr.Beneš. Pridavam foto po operacii . Trvalo to cca 3 hodiny zotavovanie bolo v pohode na 7 den som bola doma už sama s detmi 2 a 6 ročne a dalo sa. Odporučam 🙂 cena bola 850 eur . pridavam foto pre, 3 dni po operacii , 4 mesiace po a 8 mesiacov po. Jazvu mam do T pretože som mala velmi tenku kožu, ale v plavkach to nieje vidno

kvietok173
26. nov 2015

@pictbridge prepáč ale vyzerá to hrozne ☹ hlavne Ta druha fotka ☹ ja mam 4 deti a z toho 2x sekcia ale neskutočne muky pre mna a ten tvoj rez pre mna príde ako hotová zakálacka ☹ uff tak ja neviem brucho mi vadí ale toto vyzerá veľmi bolestivo ☹

pictbridge
26. nov 2015

@kvietok173 a by si sa čudovala. 🙂 že cisarsky bol ovela horši . ovela. tu som 4 hodiny po operacii už sedela v pohode. jedine čo asi mesiac nevieš je kychať a kašlať . to su muky. ale inak absolutna pohoda. Ten korzet ta drži tak pevne že chodiš bez problemov. išla by som znova keb som musela. mne lekari totižto povedali že mi medzi svaly časom možu prirasť organy všetko sa posunie takže som nevahala. a tie strie. no bohužial to už ine nebude. ale ja som spokojna. mam ploche brucho . ak foto vadi vymažem ale podla mna nech mamičky vidia do čoho idu .

kvietok173
26. nov 2015

@pictbridge nie fotky su super to ja som cintlavka na bolesť ☹ inak ja mam po 4 deťoch kozu ako bábätko ani jednu striu 🙂 ani voľnú kozu len mam bruško ☹ stále dúfam ze to pôjde cvikom ale asi budem musieť odkonzultovať s odborníkom ci mam šancu. Skúsim dať svoje fotky ak sa mi podarí.

pictbridge
26. nov 2015

@kvietok173 mne chirurgovia zakazali cvičiť vraj sa to cvičenim zhoršuje ale ked maš malu diastazu vraj sa to da. velku už nie. ja som mala 14 cm x 3 cm . vošli mi tam 3 prsty .

kvietok173
26. nov 2015

@pictbridge a to este som úplne nie uvoľnená lebo inak som nevedela odfotiť ☹

pictbridge
26. nov 2015

@kvietok173 a aku maš velku diastazu ? ale iak koža pekna super. efekt po operacii by bol vyborny 🙂

svetlusska
26. nov 2015

@kvietok173 ak myslis rehab women tak ta ma mamicky naplanovane uz na februar.daj si na fb do vyhladavania a najde ti ju.ja som pozerala aj cennik aj som jej pisala.ja by som skor chcela vediet od niekoho kto s nou cvicil ci ta diastaza zmizla

kvietok173
26. nov 2015

@svetlusska skus zistit teda ten vysledok ci je po cviceni a daj mi prosim vediet. Dakujem

svetlusska
26. nov 2015

@kvietok173 no skusim.minimalne mamicka co mi na nu dala kontakt vravela ze bude cvicit

kvietok173
26. nov 2015

@pictbridge odmeriam len moj vecne kojaci pricucok musim obalamutit ze uz by konecne sa mohla na 5 min odstavit 😀 😀 😀

kvietok173
26. nov 2015

@pictbridge ak dám hlavu k brade v lahu tak ak sa mi napne brušné tak tam pomaly nemám medzeru ale ak idem pomaly s hlavu k hrudi a nezapne sa mi brušné tak tam dám 3 prsty na šírku a od pupka dole to ide. Neviem ako sa to mam merať???

pictbridge
26. nov 2015

@kvietok173 tak ako by si robila brušaky dvihaš ale len hlavu proste aby si napla brucho. ja som už nad pupkom dala 3 prsty do brucha