Diastáza priamych brušných svalov. Máte túto diagnózu?

jabadaba
24. apr 2009

Ahojte,

je tu niekto s takouto diagnozou? Ak ano, ako cvicite na posilnenie takto rozlezenych svalov? Nemam ani najmensiu chut na abdominoplastiku a chcem sa dat do poriadku prirodzene. Brchucho mi ani tak velmi nevisi, len ho mam dost ochabnute a svaly rozidene. Nie strasne, ale diagnoza tam je. ☹ Som nestastna.

zopka
2. jan 2012

@alienka73 tak podľa obrázku by som teda nevedela, že máš aj herniu, len diastázu. Myslela som, že herniu aj vidno nejako na pohľad.
Teraz som pozerala na nete a na stránke: http://www.hernia.sk/hernie-u-zien-a-deti.php je aj popis, ako sa to prejavuje-symptómy, tak podľa toho herniu ja nemám.

alienka73
2. jan 2012

Hm tak podla priznakov to nemam ani ja🙂, nic z toho sa ma netyka absolutne ma nic neboli ani pri dvihani ani pri nocom jedine co ma sem tam boli je chrbat z nosenia deti, inac panva vobec, tak neviem. Ja chcem zajst este za jednym chirurgom nech to mam uz este raz bud potvrdene alebo nie. Ja som aj hovorila tomu chirurgovi,ze som myslela ze to musi byt vypukle alebo viditelne a on ze nie...

mia.k
4. jan 2012

Ahojte.
@lenkauh, @zopka, už som zvedavá na vaše marcové odhalenie. 🙂 Dúfam,že bude pozitívne a že nám tu ostatným "spolubojovníčkam" vlejete trocha nádeje. 😉
Ja ešte stále necvičím,(čakám na vás,že či vám to pomôže,či sa mi oplatí sa trízniť 😀 ),ále... Ja nosím taký popôrodný pás,je elastický,ale pevný a vysoký,takže ho mám po celej výške brucha. Je na suchý zips,ale ja ho nerozopínam,len si ten pás zakaždým na seba natiahnem. Nosím ho už asi pol roka,ale brucho som mala stále rovnaké,až kým som si ho asi pred dvoma troma týždňami stiahla pevnejšie,zrazu sa mi brucho super zmenšilo. Takže ten pás robí ozaj divy,len je to zrejme tak ako tu píšete,že keď sa prestane nosiť, asi sa to znova zhorší.
Inak aj mňa to štve,že lekári neinformujú rodičky o diastáze, veď tá žena môže byť z toho potom pekne zmetená, tak ako aj ja som bola. Ja som aj volala mojej gynekologičke asi tak tri-štyri mesiace po pôrode,že mi zostalo strašne velké brucho a že či to nie je náhodou nezavinutá maternica,alebo čo a ona že to je normálne,ale že ak chcem,aby som šla na sono si dať skontrolovať maternicu. A to je ona už tiež päťdesiatnička a nevie o niečom takom ako diastáza? 😅 Potom som sa o diastáze dočítala na nete, a až tak som zistila čo je vo veci. No a to som podotýkam poctivo cvičila od šestonedelia denne brušáky,aby som sa toho brucha zbavila, a tým som si tú diastázu ešte zhoršila. Katastrofa s týmto našim zdravotníctvom, ešte že existuje internet!

lenkauh
4. jan 2012

@mia.k hovoris mi z duse, tiez ma stve, ze sa o tom vobec nevie, najma lekari nie! To je fakt sila. A tiez ma stve, ze sa k tomu pristupuje len ako k estetickemu problemu, pricom to musi byt aj fyziologicky problem, kedze mame stensene vazivo a vlastne otvorene brucho, tak asi logicky aj nechranene, napriklad v pripade nejakeho urazu.... nemam pravdu? (inak ja som po porode tiez paradne brusakovala 😀 😝)

Ja uz zacinam o marcovom uspesnom odhaleni pochybovat. Teraz cez sviatky som sa paradne rozozrala a asi trikrat som pas dala na par hodin dole, lebo som chcela byt kocka pri navstevach a tak. A zaludok sa mi pomalicky vyduval, nie az tak moc ako pred cvicenim, ale mozno by sa za par dni vydul uplne 😖 Takze dalej cvicim a stale dufam a verim na zazrak 😉 , ze mozno do marca sa to este viac spevni....

jabadaba
autor
4. jan 2012

@mia.k mius odkial mas ten pas? Ja uz zacinam byt maniak na rozne stahovacie pasy, uz mam doma snad tri kurnik. A ani jeden sa mi nepozdava. Mam dva natahovacie, jeden mensi, to je total blba velkost na mna, druhy ten isty ale vacsi, lenze nejak blbo sedi . robi mi na tele take hnusne faldy, otrasne to vyzera, nemozem ho nosit kvoli tomuto. Navyse, zle sa mi v nom dycha, raz som na ulici myslela, ze sa tam hadam povyzliekam a ten pas si zo seba stehnem inak odpadnem. 😝 No a najnovsie mam ten pas co tu baby spominali, z tej anglickej stranky ale je volajaky uzky, fajn stahuje, ale zisiel by sa sirsi tak aby mi zatiahol celu partiu brucha.

A presne to iste ma stve na nasom zdravotnictve. Mne sa zda, ze mnoho veci u nas je povazovanych za normalne. Predsa vyvajdane ochabnute brucho nie je len o estetike, ale aj o fyzickom a psychickom diskomforte. Vsak ja sa citim otrasne obcas, v zavislosti coho sa najem. Staci, ze ma nieco zduje a citim sa priserne. Creva a zaludok vyvalene a nestiahnutelne. A tiez ako pises, podla mna sme ovela viac zranitelne, kedze brusnu dutinu nam nic nechrani. Vsak ja sa bojim blaznit sa so starsim dietatom, obcas mam pocit, ze sa mi prepadne do brucha. Nedajboo ak by ma don niekto kopol. Rovno ma zabije. 😝 Tak aka esteticka zalezitost! Tusim napisem nejaky clanok riadne kriticky, lebo uz ma ti nasi lekari s tymto stvu.

mia.k
5. jan 2012

@lenkauh
@jabadaba presne ako píšete,diastáza je zdravotný problém,tak by o tom mohli lekári aspoň informovať rodičky,nech aspoň vedia,čo im je. 😠
@jabadaba ten pás mám od kamošky z Talianska,tam ho musia mať povinne po cisárskom.Ona ho už nepotrebovala,tak mi ho dala.Musím povedať,že mi strašne pomohol. Ešte pred nejakými troma týždnami som mala megáčske brucho a teraz sa vytešujem,lebo sa mi o kus zmenšilo. Inak aj som začala jesť po menších dávkach,možno aj to spravilo svoje,že nemám naraz také napratané črevá,ale hlavne ten pás pomohol.

jabadaba
autor
5. jan 2012

@mia.k no vida, v Taliansku si zeny nenechaju behat s padnutym bruchom hned po porode. Kdesi som citala, ze aj Japonky rovno po porode, aj prirodzenom postahuju este v porodnici. To len u nas Ti supnu dieta na staraj sa, vstavaj a nechaj si brucho lietat a vytahovat az k zemi! 😠

Ano, ked sa aj ja menej najem, po troskach tak sa ovela lepsie citim. To brucho je v pohode reletivne. Len ked sa naduju creva a zaludok tak amen tma, to je pocit pre vraha. 😝 Aj pohlad. 😝 No skoda, som bola pripravena kupit si dalsi pas, teda uz som investovala do troch kurnik a nemale peniaze. 😝 Uf, no nic, uz to hadam nejako zvladneme same ked nasi zdravotici sa neunuvaju vobec tymto zaoberat, ze ano.

maca_p
6. jan 2012

baby musim vam povedat, ze vsetky co ste popridavali bruchate fotky ste kocky. minuly tyzden som bola pozriet v robote a kolegyna, co nastupila za mna mala tiez diastazu a hoooodne previsnute brucho. hovorila mi, ze si ani na susku nevidela. rok od porodu sla na plastiku, preplatila jej to dokonca poistovna. ale aj po operacii ma brucho ozaj katastrofalne. chudatko. rezali ju v mieste sekcie, jazvu ma od panvovej kosti az po panvovu kost. proste cez cele brucho. tiez vravela, ze jej odrezali 4,5 kg koze a tuku. dokonca ju rezali na dva krat, lebo po prvej plastike jej to sadlo a koza zacali vyliezat na bokoch. 😲 no ozaj som ju lutovala... inac tiez som nasrata, neviem v akych pripadoch preplacaju poistovne operaciu, ale ked tuto babu rezal obycajny chirurg a nie plasticky chirurg, tak to aj vyzeralo. skoda, ze som sa jej nespytala... akoze 2000 eur je je rodicovsky prispevok na 11 mesiacov.

vcera som bola na shoppingu v alpine pro. depka jak svina... sportove gate velkost M a tricka velkost XL. niektore mi boli aj male 😝 😝 a zo vsetkych mi trci vyvalene brucho. aspon paradnu zimnu bundu som kupila, sice tiez velkost XL ale superne zakryje megabrucho...

viki2912
6. jan 2012

tak neviem moc o com pises,ako tu diagnozu,ale mam pocit,ze mam ochabnute brucho...vraj potrebujem spevnit telo ci co...

maca_p
6. jan 2012

@viki2912 diastaza potrebuje viac, ako spevnenie tela. my potrebujeme nove brucha 😀 😀

viki2912
6. jan 2012

jaaaj,ja som s bruchom spokojna.kebyze sa neprezieram,tak mam super postavu..ako pred porodom...trosku fitko a som vo forme...drzim palce dievcata

alienka73
6. jan 2012

@jabadaba uplne s tebou suhlasim a ak by si nejaky clanok napisala, podpisem sa ak by si zbierala nejake podpisy 🙂 . Mna to strasne serka ze na nas zeny kaslu zvysoka, fakt ta starostlivost je des ale vieme preco je to tak, lebo kedze o tom zena nic nevie a nepaci sa jej brucho ide rovno na plastiku a tam poriadne zacvaka... 😠 . Ja som bola na konzultaciu este u jedneho chirurga kvoli tej mojej hernii ale tak nedozvedela som sa od neho na 100percent ci tu herniu mam alebo nemam, stale iba o diastaze hovoril ale povedal mi, ze on keby, ze som jeho zena tak ma teraz n atu operaciu nepusti, ze mam jemne cvicit a vraj aj aerobik mozem 😕 . No toto sa bojim, kedze fakt teraz neviem ci tu herniu mam alebo nie. Ale predpisal mi brusny pas, hned som si bola aj pren a je na cele brucho, takze mi nic netrci, teda trci hore pod lopatkami vzadu trosku ale duuuufam, ze sa mi podari este schudnut takze to snad nebude problem. Pod trickom to vidiet ale este je zima, tak snad do jari.....Pas ma nestal ani cent iba recept takze ak mate moznost chodte k chirurgovi a dajte si predpisat pas. Mne ten moj aj ukazal aky si nemam kupovat- taky modry, nie na cele brucho, ze ten ma iba zahreje ale nebude pevny. Tento moj som kupila Mko, je dost tesny, dufam, ze je to dobre a musim povedat ze zatial nemam ani velku chut na jedlo, teda normalne sa s nim najem - nedietujem ale nemam uz potom chut na kadejake gebuzinky a nuti ma to stale stahovat brucho- verim, ze je to dobre.Takze zatial skusim tie cviky Tuplerovej a uvidime....
Tak nech nam to ide z tych bruch dole , drzim nam palce 🙂

ivabala
6. jan 2012

Chcela by som sem dat nieco, co som prelozila z tuplerovej dvd:
Účelom pásu, ktorý odporúča Tuplerová, je výlučne priblížiť a spojiť rozídené - rozostúpené svaly bližšie k sebe a držať ich tam, čo bude urýchľovať liečebný proces.
Účelom iných pásov je stlačiť dovnútra a priniesť svaly bližšie ku chrbtici. A vy ich potom nemusíte posilňovať a to ich oslabí.
Keď budete poctivo robiť tuplerovej cvičenia, budete dostatočne silné pritiahnuť brušné svaly dovnútra ku chrbtici vlastnou silou.
Tuplerovej pas sa bude uvoľňovať, čím viac sa budete hýbať. Preto je dôležité zložiť ho a utiahnuť najmenej 3-krát denne. Ale lepšie by bolo aj viackrát.
Perte pás v studenej vode a sušte voľne na vzduchu aby Vám vydržal dlhšie. Možno potom nebude až tak pokrčený.

ivabala
6. jan 2012

Nechcem Vás veľmi zarmútiť, ale.....
Je potrebné pokračovať v cvičení aj po odložení pásu. Nemusia to byť vsak iba headlifty a kontrakčné cvičenia. Na DVD je hodinové cvičenie, su tam rôzne cviky, pri ktorých sú do cvičenia zapojené priame brušné svaly. Túto zostavu však autorka odporúča cvičiť až po 6.týždni spevňovania brucha.
Ono to pravidelné cvičenie je ale podmienkou dobrej postavy takmer u každého človeka. Nemožno sa spoliehať, že keď som raz dosiahla štíhlu postavu, tak už potom nemusím nikdy cvičiť... Ak chcem dobre vyzerať, tak musím dodržiavať určité pravidlá pri jedení a aj pri udržiavaní kondičky, čo sa dá jedine cvičením, prípadne aj nejaké ďalšie odporúčania. Ale pás netreba nosiť po zvyšok života... Možno by ste sa k nemu potrebovali vrátiť ak by sa Vám diastáza vrátila.
Odporucala by som a priala kazdej z vas, aby ste si si mohli kupit to dvd, aj pas aj knizocku.
Tu je dalsie info z dvd:
Diastázu je možné uzavrieť kedykoľvek.
Ako dlho to bude trvať, záleží na závažnosti vašej diastázy a na vašom odhodlaní dodržiavať 4-krokový program. Môže to trvať od 6 týždňov až rok, prípadne aj viac. Ale začínajúci proces uzdravovania budete registrovať v priebehu niekoľkých týždňov od začiatku cvičebného programu.
4-krokový program:
1-Cvičenia, správne odcvičené spolu so správnym dýchaním
2-Používanie jedného prípadne až dvoch pásov počas uzatvárnia diastázy. Ked sa Vaša diastáza uzavrie, už nebude potrebné nosiť pás. ALE! Je nutné pokračovať v cvičeniach!
3-Zapájanie brušných svalov do všetkého, čo robíte = vtiahnut brucho dnu=ku chrbtici = na 5.poschodie
4-Správne vstávanie z ľahu a líhanie = nesmiete sa zdvihnúť priamo hore z ležiacej polohy. Toto ľudia robia keď vstávajú z postele, z vyšetrovacieho lehátka u lekára alebo z podlahy, keď cvičia.
Keď robíte headlifty, je dôležité držať plecia na podlahe a bradu pritlačiť k hrudníku pri každom zdvihu hlavy.
Vyhnite sa tenisu a golfu, brušákom, kalanetike.
Drzim Vam vsetkym palce. Ja zatial len prekladam DVD ale k cviceniu som sa nedostala. Mam totiz plno starosti s chrbticou a na tu mam kadejake ine cvicenia, tak sa trapim s tymi... Dufam, ze sa aj ja coskoro dostanem k tymto cviceniam.

mia.k
6. jan 2012

@jabadaba taký nejaký podobný pás kúpiš aj tu. Taký ako aj alienka73 píše. Ten modrý pás je neoprénový a človek sa v ňom potí-je to skôr na chudnutie a opora pre cchrbticu,ten si nekupuj. Tento je taký vysoký z pevnej gumy.

jabadaba
autor
6. jan 2012

@ivabala dikes za ciastkovy preklad, si mi ulahcila trosku robotu. 🙂 Ja to dved mam, len som ho este nepustila. Pekna hanba, ale tak musim si najst uz konecne cas a chut. Zatial len sem tam nosim pas a davam si bacha na vtahovanie brucha. Sem tam pridem na to ako, to aj poznat pohmatom, ze ziadna medzera zrazu na non nie je. Ale pred chvilou som lezala pri malom na boku, no paaaani, aka hnusna medzera mi vyskocila kdesi na na strane brucha, doslova na boku, ta diera mi snad cestuje! 😠 Akonahle popustim z ostrazitosti tak ju mam naspat. No nic, musim ist do toho.

A je mi jasne, ze cvicit cvicit cvicit, inak slusne brucho uz nebude. No jo, skoncili mi casy kedy som mala six packs aj bez cvicenia. Dve teho a konec. 😠 Aj na psa prisiel mraz v tomto ohlade. Cvikom sa nevyhnem.

@mia.k
@alienka73 dikes kocky, ked si najdem cas asi skocim pre istotu aj ja k chirurgovi. Dovtedy budem nosit ten tupler pas.

lenkauh
7. jan 2012

@ivabala, je mi uplne jasne, ze mas pravdu. DVD som si pozrela a pochopila som to tak. Ale u mna je naivne mysliet si, ze budem cvicit take zdlhave cvicenia, co tam ona na konci precvicuje, na to nemam nervy, cas a som proste leniva. 😝. Po 18 tyzdnoch sa chystam pokracovat asi takto: na noc si budem zakladat pas a raz za den, najskor asi v klude vecer pri telke si dam aspon 4 serie po 100 stahov. Taky mam plan, som zvedava, ci to bude stacit a takymto sposobom sa udrzim vo forme. Striedmost v jedeni a pohyb vo forme aerobiku (na to som zvyknuta uz roky 2x do tyzdna,jasne, ze pozor na brucho) - to je samozrejmost. Myslite, ze by to mohlo stacit? 😉

ivabala
7. jan 2012

@lenkauh Dufam, ze to odo mna nevyznelo ako hnusne prikazovanie... Ak ano, tak sa ospravedlnujem 😒 A ani nemyslim, ze by bolo treba cvicit tie kontrakcie a headlifty, ked uz bude mat clovek uzatvorenu diastazu. A to hodinove cvicenie, to by snad stacilo 1-2 krat do tyzdna. Uznavam, je to dlhe. Ale ked cloveku odpadnu tie headlifty atd., ... Ked si to vsetko poriadne prelozim, tak snad budem este trosku mudrejsia 😒
Si uzasne cielavedoma. Ja mat Tvoje odhodlanie...tak asi nemam problemy s postavou, s bruchom a s chrbticou.... Drzim Ti palce Som presvedcena, ze budes v tomto uspesna.

@jabadaba 😵 Aj pre mna je to poriadne tazke co i len sadnut si a pozerat to DVD. A prekladanie... no,to som pri tom teda poriadne vela casu stravila... Ona tam toho tolko na to DVD narozprava, obcas nerozumiem, co vlastne povedala... Moja anglictina teda nie je nic moc...keby sa tam aspon titulky dali zapnut 😉 Ale zaujem z neaglickych krajin zatial este neocakavali. Ked kukam na tu stranku http://tummytribe.com/wp/ a aj http://www.diastasisrehab.com/before-after.html (tu su fotky pred a po diastaze ), dozvedam sa tolko zaujimavych veci... Keby som pracovala v medicinskom alebo fitnes prostredi, normalne by som sa asi vrhla na karieru v tejto oblasti. ... ale to veru, zial, nie som...Oni ani nie su v Europe nikde inde, len v Londyne, inak len v Amerike, Kanade, Australii a Brazilii.

lenkauh
7. jan 2012

@ivabala ale co si, vobec som to nepochopila ako prikazovanie 🙂 , neboj. Ja len tiez uplne dokonale vsetkemu na tom dvd nerozumiem, tak sa chytam kazdej informacie od hociktorej z bab, co to pozerali, ze ako dalej po uzatvoreni diastazy. ... preto som reagovala na tvoj prispevok a znova opakujem, ze suhlasim - bez aspon obcasneho cvicenia to trvalo uzavrete neostane 😒 A inak, cielavedoma som mozno s tym cvicenim, horsie je to u mna s jedenim, tieto sviatky ma zatial stali 3 kila 😝 😀 , a to som este neskoncila 😀 Uz sa tesim na taku poriadnu drezuru, ked sa zacne normalny zivot, dcera do skoly, muz do roboty, ja cvicenie (mali sme 5 tyzdnov pauzu), bezna starostlivost o syna, ved vies, klasicky stereotyp 🙂, ale aspon bez prezierania!!!
@zopka, ty si sa uz dlhsie neozvala, ako pokracujes?

susul
7. jan 2012

ahojte, tak ja sa snazim cvicit poctivo cviky, upravila som stravu....ide to pomaly, ale zda sa mi, ze ta diastaza, ked stojim uz nie je taka. Nahmatam si ju len ked lezim na boku ako pisala jabadaba. Dokonca ked sa dvihnem tak ten hrb sa mi zda na sirku mensi. Ja aj ked kocikujem tak sa nazim chodit vystreta s vtiahnutym bruchom. Strasne sa chcem toho zbavit, ale bez operacie, ja si uz 3x do seba rezat nenecham. To si asi zacnem budovat pozitivny vztah k tomu hrbu na bruchu 🙂
Myslite, ze vo fitku by nevedel profi trener poradit nieco na brucho s diastazou? Ja sa chcem od jari vratit k behaniu mojmu milovanemu. Len musim este zhodit a neviem, co s tym bruchom.......

lenkauh
7. jan 2012

@susul, ahoj, vies co, ja uz som skepticka aj voci profi trenerom, podla mna o diastaze nikto nic nevie 😒 Ale ved ked ty cvicis a vidis vysledok, preco este hladas dalsie cviky na brucho? ide ti o schudnutie z neho? Lebo podla mna, schudnut zamerne iba z brucha sa neda, ked schudnes trebars aj tym behanim tak celkovo, tak pojde aj z bruska, uvidis. U mna to funguje tak, ze kazde kilo 1 cm na vsetkych obvodoch, pas, stehno, boky, zadok a bohuzial aj prsia 😀 . Tak cvic si tuplerovu techniku a behaj, ked to rada robis, a urobis najlepsie. 😉 Dufam, ze som ta povzbudila, lebo ty mna ano informaciou, ze sa ti dari... ja si dieru nahmatam, ked lezim na chrbte, ale hrb sa mi uz neurobi VOBEC, ked sa dviham do sedu, co je uplne super, sa z toho tesim. Tak verim, ze som na dobrej ceste 🙂 Drzim palce

susul
7. jan 2012

@lenkauh tak to je super, ze uz nemas hrb. Ja mam este len tri a pol mesiaca od porodu sekciou, takze nejake extra cviky mi lekar neodporucal. Ale tie Tuplerovej cviky sa mi zdali v pohode. Teda zo zaciatku som bola normalne unavena, problem dychat. Hroza. Ale mne to brucho hrozne zavadzia a to ma motivuje. Toho profi trenera som spomenula preto, lebo mna strasne bolieva chrbat a to tiez suvisi s ochabnutym svalstvom na bruchu. Inak ja teraz ked ho napnem tak ho dokonca pod tou fajnou vrstvou izolacneho tuku nahmatam aj nejake svaly 🙂 . Baby len to nevzdat!

lenkauh
7. jan 2012

Ani ja som zo zaciatku nevladala dychat a aj teraz po 10 tyzdnoch cvicenia uz poslednu 4.seriu kontrakcii ledva docvicim, takze verim, ze nejake svaly sa nam v tych bruchach musia tvorit, ked je to take namahave. A tvoj chrbat by sa mal tymito cvikmi tiez zlepsit, tak uvidis po case... cviceniu zdar! 🙂

zuan
7. jan 2012

ahojte, dievcata. som velmi rada, ze ste ozivili tuto stranku. diastazu mam aj ja, predpokladam - pri brusakoch hrb cez cele brucho, strcim tam tri prsty ☹ tiez som bola sklamana z toho clanku v Zdravi. po prvom porode som si tiez myslela, ze som len tucna a cvicila som brusaky o sto dvesto a nic. veru informovanie zien od doktorov je nulove. o diastaze som sa dozvedela az po druhom porode, myslela som, ze ma caka jedine operacia. ale velmi ste ma potesili novymi informaciami. momentalne sa na nejake cvicenie nechystam, kedze som opat tehu - aj ked musim pozriet tie cviky, nieco by som mohla hadam aj teraz potrenovat.
vsetkym cvicitelkam drzim velmi velmi palce, nech sa brusko vrati do normalu, dava to nadej aj mne do buducnosti 🙂

lenkauh
7. jan 2012

@zuan, myslim, ze aj v tehotenstve sa to moze cvicit ako prevencia a aj hned po porode (ak nebudes mat sekciu), tak postuduj a vyskusaj. 😉

lucikan
7. jan 2012

baby ahojte, konecne prispejem aj ja, dlhsie uz citavam tuto diskusiu. Tiez mam diastazu. ☹ Ste velka inspiracia, ja zatial necvicim, len si stale hovorim, ze raz zacnem. Ani pas nenosim. Tieto detailne info co sem dala @ivabala ma dost presvedcili, ze si to dvd Tuplerovej kupim. Som taka neaktivna lebo coskoro ideme zas snazilkovat a ja netusim ako sa ta diastaza bude spravat pri druhom tehu. Ste tu niektora taka, co sa jej diastaza spravila uz pri prvom tehu? Ja sa toho uprimne desim.
Ukazovala som to zatial svojej vseobecnej, ta mi potvrdila diastazu, vraj ale nie je velka (ale brucho je otrasne) a ze ak chcem posle ma k chirurgovi, ale ze ten mi asi tiez nic moc k tomu nepovie. Tak som to nechala tak. Chcem teraz este zajst k fyzioterapeutke, ani neviem co si od toho slubujem. Mozno povie nieco zaujimave.

lenkauh
7. jan 2012

@lucikan Ahoj, v tomto ti neporadim, mne sa diastaza spravila az po 2.tehu, ale dobra sprava je, ze ju nemas teda aspon podla tvojej dr. az taku velku. Mozno by bolo fajn, keby si zacala cvicit uz teraz, aby sa ti to druhym tehotenstvom nezhorsilo.
PS: neda mi nereagovat na tvoju dnesnu poznamku o obede u svokrovcov pre tvojho maleho 😀 Naozaj neuveritelne 😀 😝 😀

lucikan
7. jan 2012

@lenkauh 🙂 ano, ten obed zaskocil aj mna 🙂
Inak to s tym, ze nie je velka diastaza, to si myslim, ze doktorka len tak povedala, ako nie uplne znala veci, ked nad tym teraz rozzmylsam. S prehladom do nej dam tri prsty, naposledy obvod brucha bol nejak 84 cm (este pred sviatkami) a hrb sa mi pri dvihani do sedu robi. Tak si myslim, ze sa nemam cim utesovat. Jaj a este aj ten pupok mi vyskocil a vytrca von. To ma strasne hneva. Ale fakt pojdem k tej fyzioterapeutke, manzo u nej bol s chrbtom a celkom pekne suvislosti mu uviedla ohladom jeho stavu.
A len taka otazka na okraj, aj vy zeny ste vymenili dvojdielne plavky za cele? Toto si ja hovorim, ze koniec bikinam na cely zivot ☹ Ako v je to banalita vo vire inych zivotnych problemov (mam na mysli tie plavky, inak diastaza si nemyslim ze je banalita), ale asi sa chapeme ☹

mia.k
7. jan 2012

@lucikan mne sa spravila diastáza po prvom tehotenstve a po druhom sa mi zvedšila. U chyrurga som bola a ten len skonštatoval,že mám diastázu a že mám cvičiť a že sa to neoperuje,lebo je to kozmetický problém a nie zdravotný. Čiže si to môžem dať zoperovať akurát tak za peniaze plastickému chirurgovi.

zopka
9. jan 2012

Ahoj, dievčatá 🙂
Tak som sa tu konečne ukázala. 🙂 Nejako vás nestíham ani čítať, ani odpísať. Ale cvičím ďalej - s odretými ušami (večerné cviky väčšinou vždy po polnoci - ako aj dnes bude). Dnes končím týždeň číslo 8. Niekde mi syn schoval krajčírsky meter, tak som sa nemerala, či sa mi náhodou obvod brucha nezmenšil, o čom ale po Vianociach pochybujem.
@mia.k dúfam aj ja, že to odhalenie v marci bude pozitívne. Ale ja budem musieť popracovať aj na tej kope tuku na bruchu, lebo ani nebude vidieť, či je to brucho už naspäť tam, kde má byť, alebo je stále von vyvalené. Ale po Vianociach je to zatiaľ v štádiu nárastu váhy (+2kg), tak dúfam, že sa to otočí rýchlo dodola. 🙂
@maca_p dík za info, ako môže dopadnúť operácia brucha. Dúfam, že nám sa to podarí aj bez skalpelu a lepšie. 🙂
@lenkauh tak to máš zaujímavú skúsenosť že mínus1kg = -1cm zo všetkých obvodov. Takže ak to aj u mňa platí, neviem, čo mi na prsiach ostane, keď chcem schudnúť aspoň 10kg... 😅
No, skúsila som si teraz aj ja, či mám dieru v bruchu, ale buď som blbá, alebo mám veľa tuku na bruchu, ale ja si to tam neviem nahmatať a asi som si ani nikdy nevedela. Ale hrb sa mi asi ešte robí - aj tam ma ten tuk mätie, tak to neviem určiť.
@lucikan aj mne sa spravila diastáza už pri prvom tehotenstve, len som o tom nevedela a tiež som rozmýšľala, či to náhodou nie je nezavinutá maternica, ale vôbec nič som s tým nerobila (ani sa mi po doktoroch chodiť nechcelo a cvičiť už vôbec nie). Neviem, či sa mi to druhým tehotenstvom zväčšilo, ale asi áno. Keby som vedela, že mám diastázu pred druhým tehotenstvom, asi by som nosila nejaký podporný tehotenský pás, hoci neviem, na čo je vlastne vhodný. A áno, ja si už bikiny neplánujem kúpiť, ale mne to nevadí. Podľa mňa sú celé plavky praktické - napr. ich žiadna veľká vlna v mori zo mňa nespláchne dole. 😀