Diastáza priamych brušných svalov. Máte túto diagnózu?

jabadaba
24. apr 2009

Ahojte,

je tu niekto s takouto diagnozou? Ak ano, ako cvicite na posilnenie takto rozlezenych svalov? Nemam ani najmensiu chut na abdominoplastiku a chcem sa dat do poriadku prirodzene. Brchucho mi ani tak velmi nevisi, len ho mam dost ochabnute a svaly rozidene. Nie strasne, ale diagnoza tam je. ☹ Som nestastna.

majamat
26. okt 2013

ja som cvivila bez psu 12t a zmensenie minimalne. a zial, ani tak dvihat bremena nemozem ( uz malu nastastie moc nemusim ), lebo moje kolena vydrza menej ako chrbat. ten este nejaku tu zataz znesie, no s kolenami boli problemy hned par mesiacov po porode a ked som chodila na aerobik, tak sa tiez ozvalo jedno koleno. poslednu hodinu sme mali velmi narocnu na kolena. jedno koleno som si setrila a na druhom som si pretazila slachy a tak som nemohla na obe. raz som si klakla na zem koli niecomu a zdvihnut ma musel mm, lebo ja som sa nedokazala postavit. no nastastie je to uz lepsie. mam take podozrenie, ze koli kojeniu som bola nanic. aj po porode mi opuchali nohy, bolel ma klb na nohe ( klesajuca klemba ) a kolena. stale som bola stuhnuta a neviem co vsetko. ked som prestala kojit, asi za 2-3m sa to zlepsilo a tento rok nic z toho nemam. citim sa o dost lepsie.

priadka
26. okt 2013

@majamat to nie dojcenie, ale odsavanie MM cloveka nici 😝 Ak si spominas, stretli sme sa aj v odsavacej debate... Na tie nase diastazy nebolo 14mesacne krivenie si chrbtice pri pumpovani mliecka nic moc...

majamat
27. okt 2013

@priadka pamatam, ale mna nebolela len chrbtica. ja som bola stuhnuta cela a navyse v tom najlepsiom obdobi som dokazala poodsavat za 5-10 min ( podla mnozstva ) takze to nebolo take zle. zacalo to porodom a skoncilo to niekolko mesiacov po tom, co sme skoncili s materskym mliekom. do 6m som mala aj 2l mat. mlieka za den, takze mne urcite muselo nieco chybat. chrbat ma bolieva len tak, ze je stuhnuty a pod, ale kolena ma boleli riadne a tiez aj ta klemba nohy. to som sa jeden den ani nepostavila na nohu. a tie opuchnute nohy koli krc. zilam, ktore mam uz roky, ale nikdy mi tak nohy neopuchali. dostala som lieky a zabrali,ale tento rok uz nebolo treba uzivat. no odsavanie nebola ziadna sranda, ale nejak sme to zvladli. mlieka som mala vela od zaciatku a horsie to sa zacalo odsavat az od 6m, ale to este stale bolo okolo 1,5l za den a od 9m to islo rapidne dolu. vtedy som sa trapila a snazila sa to udrzat. uz na konci som mala problem poodsavat 100ml.

maca_p
27. okt 2013

baby nasa krasna diastaza je nic oproti tejto pliage 😲
http://www.cas.sk/clanok/263982/ma-obrovske-bru...

maca_p
27. okt 2013

@priadka
@majamat tiez som popri dojceni odsavala, denne aj pol litra + kazdu chvilu dojcenie. daromo mi vysvetlovali, ze cim viac odsavam tak sa viac tvori. ale mne sa tvorilo tak strasne megamnozstvo, ze som proste musela.
dojcila som 2 roky mladsieho a 1 starsieho. brutal tym trpela chrbtica, aspon moja, lebo oni chceli len po leziacky a o som musela byt iba na boku... mladsieho by som aj dlhsie, ale som priserne ochorela a jednoducho som sa vzburila a povedala dost! 😀

majamat
28. okt 2013

@maca_p 😝 uff, no to by som nechcela. kedze nema OK crevo, to musi mat aj bolesti.

lenka_21
28. okt 2013

Baby, neviete mi teda poradit s touto diagnózou... Oslabena vyklenuta predna brusna stena mezogastricky. Je to toto iste co riešite vy? Tiez s tým chcem niečo robit ... len neviem či je na to dobre toto co tu odporúčate... Ďakujem 😉

@majamat @maca_p @priadka @montinka @amisa @dana_l

amisa
28. okt 2013

@lenka_21 vytaj v klube si tu spravne

majamat
28. okt 2013

@lenka_21 urcite, aj ked pod takymto nazvom som to nepocula. prednu brusnu stenu tvoria priecne svaly brucha, ktore su pri diastaze oslabene a mezogastricky , to je pomenovanie strednej casti brucha v oblasti zaludka.

lenka_21
28. okt 2013

@amisa
@majamat ďakujem pekne, mala som tušenie 😉 Na tých lekárov sa človek nemôže spoľahnúť 😀 ... prečo to nenapisu jasne, aby človek pochopil a vedel kde sa ma zaradiť 😀

majamat
28. okt 2013

@lenka_21 co sa tyka tejto dg, lekari o tom vedia minimum. ja som si bola dat predpisat stahujuce nohavicky a ked som spomenula chirurgovi diastazu, mavol rukov a vobec mi to nevysetril. vysetroval ma postojacky a pozrel si len moj pupok, ze mam herniu a tak mi ich predpisal. nastastie som dostala recept a viac som nechcela, ale aspon som zistila, ako to chodi. moja dr. mi napisala, ze mam obezne brucho. jasne, ze mam aj nadvahu, ale zas take brucho ake mam, nesposobi len obezita. celkom ma to stve, ked to takto napisu.

lenka_21
28. okt 2013

@majamat ja som sa toto dozvedela po operácii oblicky... mala som to napísané v záverečnej správe a tak som pátrala co to je... mr. Gugl nič nenašiel po tým názvom 😀 Mne po pôrode zostalo bruško, ale nemala som ho takéto ako mám po operácii... mám pocit, ze narastlo... dokonca som schudla a tak trosku nechápem 😕 😕 😕
Vedela by si mi poradit kde začať ked to chcem riešiť?

maca_p
30. okt 2013

baby, ja musim ist asi ku vestici, lebo uz neviem, kedy mi kto zaruci, ze nebudem mat kramy na 3x... posledne som mala 16.9, no a vcera som dostala dalsie. uz to nechapem.... 😲 😝

anamis3
30. okt 2013

ahojte dievčatá.konečne som po šiestich!!!! rokoch zistila,že prečo mám také brucho aké mám.Som rada,že v tom nie som sama 🙂 Som po troch cisárskych a moje brucho sa nikdy nedostalo späť do pôvodnej podoby ☹ A ni po jednom pôrode.Presne som zažila všetko to,čo tu píšete-divné pohľady okolia a otázky typu:"ty si tehotná?" Vyzliecť sa niekde do plaviek tak to nehrozilo.Až tohto roku som sa odvážila a na dovolenku som si zobrala dvojdielne a kašľala som na všetkých 😀 Po tom čo som si prečítala vaše príspevky sa mi až uľavilo.Aj teraz,keď toto píšem som rada,že aspoň niekto bude vedieť o čom hovorím a ako sa cítim.Dúfam,že raz nájdem v sebe toľko odhodlania aby som začala cvičiť tie špeci cviky lebo na plastiku nemám.A môj muž sa bude musieť uspokojiť s tým čo má 😀 😀 😀

dana_l
31. okt 2013

@anamis3 drzim palce ze si cim skor najdes trochu casu na seba a budes moct nieco urobit s tymi lenivymi svalmi.
inak pozeram ze mas takmer rovnako stare deti ako ja. takze mas co robit pocas dna 😉

nikuska27bb
31. okt 2013

Možem sa opítat na kolko prstov ste mali rozostup svalov?Mne sa po prvom porode po dvoch rokoch celkom pekne brucho vrátilo do normálu,no teraz som 3,5 mesiaca po druhom porode /obydva boli cisárske/a brucho my ostalo,ked som si to skušala nahmatat,tak na 2 prsty mám rozostupené svaly,tak neviem či sa to aj tentokrát vráti aspon do takého stavu ako po prvom porode.

majamat
31. okt 2013

@nikuska27bb ja neviem kolko som mala tak kratko po porode, ale teraz to budu asi 2 prsty. niekde som citala, ze kratko po porode su svaly rozostupene u kazdej, len niektorym sa stiahnu, inym nie.

nikuska27bb
31. okt 2013

@majamat Dakujem a kolko ste po porode?

majamat
31. okt 2013

@nikuska27bb v januari budu 3r.

nikuska27bb
31. okt 2013

@majamat Tak to je asi naozaj ešte skoro to riešit,ja som len 3,5 mesiaca po porode,no po prvom som nemala až takéto bruško.

majamat
31. okt 2013

@nikuska27bb u mna bolo hned jasne, ze nieco nie je v poriadku. uz dr. v porodke mi radila, ze si mam kupit stahujuci pas.

nikuska27bb
31. okt 2013

@majamat Tak moje brucho vyzerá takto,dost velké.

amisa
31. okt 2013

@nikuska27bb tak skoro po porode je uplne uzasne tvoje brusko..

nikuska27bb
31. okt 2013

@amisa Dakujem,no po prvom bolo ovela menšie,myslím si,že som už vtedy mala miernu diastázu,len som to nevedela a teraz pri druhom tehu sa to len zhoršilo.

majamat
31. okt 2013

@nikuska27bb no vyzera to na diastazu. ja mam nadvahu, ale to moje bruchoje dost velke. uz sa mi trochu podarilo schudnut, ale to je este malo. aj brucho mi trosku splaslo, ale to je len minimum. citim na nohaviciach, ze su mi rovnako tesne ako predtym.

nikuska27bb
31. okt 2013

@majamat No nadváhu mám aj,mala som navyše 23kg a zhodila som len 10kg a ostatné sa na mne drží,no je pravda,že koli kojeniu nechudnem ani sa neobmedzujem v jedle,pri prvom porode sa my brucho vrátilo až ked som sa vrátila na svoju povodnu váhu

priadka
31. okt 2013

@nikuska27bb cvicit mozes zacat uz 5. - 7.den po porode, vlastne je to idealne, ked sa zacne vcas - tuto stranku odporucam, su tam aj konkretne navody a videa, ako na to - tu konkretne sa docitas, ze ak nemas komplikacie a porod nebol sekciou, mozes uz cvicit:
http://pregnancyexercise.co.nz/information/post...

priadka
31. okt 2013

@nikuska27bb aha prepac, Ty mas po sekcii 🤐 Ale po 3 mesiacoch uz sa da...

anamis3
31. okt 2013

@dana_l Ďakujem za povzbudenie.Len niekedy ma to zamrzí,že prečo mám také brucho,škaredé a mľandravé ☹ .Prečo ho mám práve ja.Ale potom sa pozriem na svoje deti a poviem si,že aj vďaka tomu môjmu "hnusnému" bruchu sú tu.To teda hej.Doobedu sa to ešte dá lebo jedna je v škôlke a druhá v škole.Ale keď sa stretnú tak to je čistý "blázinec".Ale ja to mám rada,aspoň viem,že to u nás doma "žije" 😀 .

priadka
31. okt 2013

@anamis3 ja sa v plavkach tvarim ako tehotna 😀 Brusko pekne uvolnim, vtedy sa zagulati a vyzera naozaj tehotensky... to len taky tip 😉 Ved co - nikto nevie, ze nie si...
Inak tie cviky na diastazu nie su vobec speci (ako si pisala), praveze su obycajne, az retro. Len to prevedenie a dychanie pri nich je velmi podstatne. Kazdemu odporucam prekonzultovat si cvicenie osobne s fyzioterapeutom, mam s tym dobre skusenosti - oslovila som 3 a vsetci vedeli, o co ide. Na rozdiel od lekarov a fitness trenerov.