Diastáza priamych brušných svalov. Máte túto diagnózu?

jabadaba
24. apr 2009

Ahojte,

je tu niekto s takouto diagnozou? Ak ano, ako cvicite na posilnenie takto rozlezenych svalov? Nemam ani najmensiu chut na abdominoplastiku a chcem sa dat do poriadku prirodzene. Brchucho mi ani tak velmi nevisi, len ho mam dost ochabnute a svaly rozidene. Nie strasne, ale diagnoza tam je. ☹ Som nestastna.

tinika
13. aug 2015

@terezka1947 ja mam pocit ze s pasom este horsie mam velke brucho aj tak a este ten pas to zvyrazni pod oblečko by som nedala len doma budem nosit a je to nepohodlne ked sedim mam to az na prsiach D:D:
@vedorka cvičenim ze to zmizne na furt? aj ked prestaneme cvičit? no ja mam na 4 prsty :(

vedorka
13. aug 2015

@tinika niekomu na furt, niekto musi priebezne stale cvicit, lebo sa to vracia... mas to hodne siroke, kazdopadne kazde stiahnutie cvicenim aj ked planujes operaciu ti pomoze k lepsie u vysledku, ako ked pojdes iba na operaciu. ako cvicienim to podla mna treba urcite skusit aspon skorigovat a ked to nepojde tak operacia...

tinika
13. aug 2015

@vedorka samozrejme ze prv budem cvičit operacie je u mna az krajne riesenie

miroslava1991
22. aug 2015

baby ako je to s tým meraním? tie prsty sa rátajú už keď ležím a zdvihnem hlavu kolko prstov vojde dnu alebo uz ked uplne napnem svaly a ci sa mi tam nejaké prsty zmestia?

kvietok173
22. aug 2015

@miroslava1991 tk to by som aj ja chcela vediet lebo ked som uvolnena tak katastrofa ale ked napnem svly tak menej

tinika
22. aug 2015

lahnete na chrbat, dvihnete nohy v kolenach resp. ohnete, a tak dvihnete troska hlavu a krk a vtedy merate

dudri
3. sep 2015

vy ste boli na rehabilitáciu. Kolko krat ste cvicili ? dostala som na poukaz 5x za 2 tyzdne. podla mna je malo.

priadka
3. sep 2015

@dudri na naucenie sa cvikov je to dostatocne. Skor sa obavam, ci bude fyzioterapeutka schopna naucit tie spravne cviky a hlavne ich spravne prevedenie...

adush123
3. sep 2015

A ake ste mali tehotenstvo s diastazou???

siska53
3. sep 2015

@adush123 diastaza plus pruh..normalne.

adush123
3. sep 2015

@siska53 i ja mam diastazy+pruh no pruh ma casto velmi boli i na dotyk. Doktor veri ze sa to neskomplikuje,preto sa pytam

siska53
3. sep 2015

@adush123 aha..u mna to nejak neriesili..akurat po 2.porode som po 7.m.absolvovala operaciu zlcnika a pruhu. Diastaza ostala. Len sa asi zvacsila,ale to neviem,lebo po prvej sekcii mi vraveli len o pruhu.

siska53
3. sep 2015

@adush123 a k vahe,co si sa este v juni pytala. Pri malom som.pribrala 17kg,pri malej 12kg (ale tazsie to slo dole oproti malemu)

adush123
4. sep 2015

@siska53 ani nestanduj 😕 a ako vies ze diastaza sa ti zvacsila?

siska53
4. sep 2015

@adush123 len si myslim..kedze som o tom nevedela a takmer rok cvicila vsetko. Myslim, az ked mi bolo dovolene cvicit, cize pol roka po operacii zlcnika a pruhu. Preto si myslim,ze sa mohla zvacsit. A aj deti dviham,teda teraz uz len malu a stahujem brucho,ale aj tak.

adush123
4. sep 2015

@siska53 ja som i s nou cvicila v posilke idrobca dviham no nemala som pocit ze sa mi zvacsuje. A to ake cviky sa na to mozu?

siska53
4. sep 2015

@adush123 ved ja som dllho netusila,ze ju mam, neviem kedy vznikla..pruh viem,ze mi vznikol po prvom tehotenstve.
Je tu tema na tuto diastazu a su tam aj cviky ci odkazy na navody na cvicenie. Priznam sa,nejak som sa s tym vela nezaoberala.

adush123
4. sep 2015

@siska53 myslis tuto temu? Ci je i ina?

siska53
4. sep 2015

@adush123 tuto a myslim,aj viac podobnych..ale tusim tu boli tie cviky,len netusim,na ktorej strane. Ale da sa aj vyguglit,nieken na MK.

jana121212
17. sep 2015

@kosicanka3 ahoj, bola si nakoniec u chirurga? Ja mam presne to iste, co opisujes, ze mas aj ty. Na jednej strane brucha sa mi obcas spravi hrbol, citim pohyby, na dotyk je to take inaksie... Nevysvetlil ti lekar co je pricinou tohto stavu, ci to suvisi s diastazou? Ja som bola u obvodneho a zrovna vtedy sa mi to nespravilo, tak ma nikam dalej neposlal

vedorka
18. sep 2015

@jana121212 baby neblbnite hned s operaciami. ak ti to nevidela a nanasla obvodna, tak to vobec nemas take zle a cvicenim sa to da spravit. operacia by mala byt posledna riesenie. mne obvodna skoro odpadla ked ma chytila, citi to okamzite aj laik a to pri akomkolvek pohybe...

jana121212
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vedorka
18. sep 2015

@jana121212 chirurg, alebo fyzioterapeutka by to videli. chod za nimi a predtym si nacvic ten pohyb, pri ktorom sa to robi. diastaza by mala byt v strede brucha, lebo tam je ten rozostup svalov, toto moze byt aj pruh. ja mam ten hrvol ovela viac vystupeny a dlhsi a prakticky pri kazdom pohybe aj v stoji.

kosicanka3
18. sep 2015

@jana121212 ahoj.. ja som spominala, ze som bola za chirurgom..moja dr.ma vysmiala, ked som sa jej pytala ci nemozem mat diastazu, lebo ze to by mi muselo brucho ovisat (a ja ho mam ploche, kym sa poriadne nenajem).. ani mne sa to u roznych dr.nechcelo ukazat.. tak na chirurgiu som sla len po znamosti.. tam sa mi to tiez az tak neurobilo, ale ked mi prehmatal brucho, tak ze je to diastaza.. som rada, ze si tu dala tu foto, lebo u mna to tiez tak vyzera..dufam, ze je to len tou diastazou..

kosicanka3
18. sep 2015

@vedorka a nemoze byt ta vypuklina aj mimo stredu? Ked su tie svaly oslabene, tak to tam nedrzia?

vedorka
18. sep 2015

@kosicanka3 mas blbu obvodnu. diastaza na bruchu neovisa ani nahodou. hlavne si pravidelne pocvic sikme brusne svaly, lebo podla vsetkeho mala diastaza pojde spravit cvicenim. ak si uz bola za chirurgom, tak uz nemas moc kde ist. max za fyzioterapeutka kvoli cvikom.
diastaza vyzera takto, podla mna je zvlastne, ze by bola iba na jednej strane:
http://www.bocianiehniezdo.sk/content/diastaza-...

kosicanka3
18. sep 2015

@vedorka viem, pozerala som si tu stranku aj ine o diastaze.. a obvodnu som uz aj zmenila..aj na gastre som inak kvoli tomu bola.. ja len, ci kvoli tym uvolnenym svalom sa nemoze ten hrbol urobit aj na strane..

bibenko
21. sep 2015

@zuzulik27 ahoj, prosím ťa ak mam diastazu aj pruh, tak by mi poisťovna preplatila zákrok? dakujem

vedorka
21. sep 2015

@bibenko ano preplati ti to, lebo pruh ti musi urobit a diastaza sa robi popri tom. ;) povedal mi to chirurg u nas a aj ja mam pruh aj diastazu. so samotnou diastazou by som s preplatenim mala vraj problem. len si najdi dobreho lekara, aby ti aj tu diastazu urobil poriadne, aj v inom meste.

tinika
21. sep 2015

@vedorka fakt len za diastazu sa plati? tak to mozem ist rovno na sukr. kliniku a nech mi urobia aj to ovisnute brucho :(