Diastáza priamych brušných svalov. Máte túto diagnózu?

jabadaba
24. apr 2009

Ahojte,

je tu niekto s takouto diagnozou? Ak ano, ako cvicite na posilnenie takto rozlezenych svalov? Nemam ani najmensiu chut na abdominoplastiku a chcem sa dat do poriadku prirodzene. Brchucho mi ani tak velmi nevisi, len ho mam dost ochabnute a svaly rozidene. Nie strasne, ale diagnoza tam je. ☹ Som nestastna.

meinkonka
23. máj 2012

ahojte.
tak ja mam uz 2.5 rocne dieta a stale vyzeram ako tehotna. sice som teraz dost pribrala, ale brucho otrasne, take tehotenske a mam asi aj tu diastazu, co som tak zbezne precitala. ja som si hned po porode vsimla, ze mam nejake divne brucho, ked som sa kupala a z lahu som sa dvihala do sedu, tak brucho malo taky trojuholnikovy tvar. ale nejako som to neriesila, kedze o takejto diagnoze som v zivote nepocula 😅 😅.

citala som, ze by sa nemali robit brusaky, myslia sa nejake konkretne cviky?? som z toho dost nestastna, lebo pred par dnami som zacala cvicit, ze chcem schudnut a par dni na to som sa dostala k tejto diskusii a tu pisete, ze brusaky nie 😒 😒

zopka
23. máj 2012

@meinkonka ahoj!
Veru tak - klasické brušáky: sed+ľah by sa pri diastáze nemali, lebo to si tú medzeru medzi brušnými svalmi týmto len podporuješ. Dávaj si aj pozor, ako vstávaš, keď ležíš, lebo to je tiež ľah+sed, ktorý by ti aj prípadné predchádzajúce úspechy pri zmenšovaní diastázy mohol pokaziť. V tejto téme o diastáze je niekde napísané, že sa treba prevaliť z chrbta na bok, podopierať sa rukami a postupne ísť bokom do sedu.
Ja sa akože snažím schudnúť šlapaním na orbitreku (asi 2x do týždňa asi 30 min), ale akosi to nepomáha, keďže som sa neprestala prežierať. Možno by to malo efekt, keby nie toho nadmerného energetického príjmu. 😅 Tak zabudni na brušáky a skús si nájsť nejaké iné cviky. Ja ti veľmi nemôžem radiť aké, keďže som v tejto oblasti nič nedosiahla. 😖

meinkonka
23. máj 2012

@zopka no tak akurat som docvicila na orbitreku aj ja 😀 vlastne na tie brusaky som sa pytala preto, lebo rada cvicim pilates a tam sa prave tie brusne svali dost namahaju. myslis, ze pilates by sa mohol. lebo sak vlastne, to je akoby rehabilitacne cvicenie, ci? ale ked tak uvazujem, tak vlastne prave tam sa casto dvihas z lahu do sedu len brusnymi svalmi, takze asi cisty sed-lah. jaaaaj, kto mi na to spolahlivo zodpovie??? 😒

mia.k
24. máj 2012

@meinkonka ahoj. Ja som cvičila pilates,ale cviky,kde sa namáhali priame brušné svaly som vynechávala. Brušné cviky som cvičila len tie,kde sa precvičovali šikmé,alebo vnútorné brušné svalstvo,napr vťahovanie brucha do vnútra. Ale musím konštatovať,že diastázu mi to nezmenšilo,možno keby som cvičila častejšie... neviem.

corin
24. máj 2012

@zopka: s tým manželom to je "skvelý" nápad, ten má väčšie brucho ako ja a ťažkú hlavu si z toho nerobí... a tvári sa, že ani to moje mu neprekáža... viac mu vadí, že má na večeru zeleninu a že chodím cvičiť a jeho chudáčika nechávam s deťmi samého. Možno nejaká kamoška by sa hodila, ale keď s nikým nie som tak často, ešte ani internet velmi nestíham, lebo kým malý spí musím rýchlo upratať, navariť, najesť sa... no a ked je zobudemý a uvidí zapnutý PC, očká mu zažiaria skoro tak, ako keby videl jedlo a hrabe sa na mna. Ale určite vám napisem, ako cvičim, ale až nabudúce, lebo posledné dni nic moc :(
A čo sa týka Tvojho cvičenia, skús aspon 45 min a kontroluj si tep. Netreba to velmi prehanat. A porozmýslaj aj nad L-canitínom... kamoska mi to odporúcila, vraj jej to velmi pomohlo, tak som si kúpila aj ja.

zopka
25. máj 2012

@meinkonka tak ten pilates radšej nechaj tak. Možno bude stačiť ten orbitrek. 😉
@corin tak ti asi len oznamy na tomto fóre ostávajú. Dík za tip na L-carnitín. Už som o tom niekde čítala. Raz som mužovi kúpila nejaký čaj s týmto, ale jemu to nepomohlo, lebo nič necvičí. Ešte si o tom niečo prečítam na nete a možno tiež kúpim. 🙂 A tých 45 minút by som rada cvičila, len ja na orbitrek skočím večer, keď som už unavená, tak 45 minút už nevládzem. Musím sa polepšiť a začať cvičiť, kým mám ešte sily. 🙂

majamat
27. máj 2012

ahojte kocky. chcela som to tu cele precitat, ale je toho dost. normalne ste ma potesili. uz som si myslela, ze budem dozivotna tehulka. uz sa ma aspon 20 kudi opytalo, ci cakam druhe babo. len dufam, ze budem dost vytrvala cvicit.
v tehu som mala pomerne velke brucho a pytali sa ma, ci cakam dvojicky. po porode hned bolo vidiet, ze moje brucho je velke. dr. mi doporucila pas. po problemoch s lekarnami, som ho zohnala a nosila. nemam pocit, ze to malo vyznam. doma mi dost zavadzal a trochu sa mi roloval, alebo niekedy aj posuval hore. tak som ho prestala nosit. potom som si kupila stahujuce nohavicky. su pohodlnejsie a celkom slusne spevnia brucho. tie nosim iba von. dost mi vadi, ze sa mi nohavice zosuvaju dole a tricka hore. potom mi obcas brucho vytrca. nastastie nohavicky ho zakryju.
je super, ze ste tu niektore vytrvale a dosahujete vysledky. normalne som prekvapena z vasich pokrokov, co som videla na fotkach. mam inspiraciu. zajtra este nieco prestudujem a pokusim sa nieco s tym mojim bruchom urobit. msm sj dludnu nadvahu a dufam, ze aj nieco zhodim. dnes som vytiahla bicykel.

corin
28. máj 2012

Ahojte, tak vikend mi zasa nevysiel... v sobotu oslava, grilovacka a v nedelu navsteva... ale snazila som sa to dohnat v nedelu vecer, asi hodinu som stahovala brucho, ani som nepocitala serie. Inac zistila som, ze ked robim ten cvik s držanim stiahnuteho brucha a pocitam do 30 viackrat za sebou dochadza mi kyslik, az sa mi zatocila hlava 🙂 Kto poradi, ako správne dýchat, aby sa mi neodkrvil mozog??? 🙂 Pas stale nemam, zatial sa nenasiel nikto, kto by mi ho objednal... az na jednu pani, ale ta by mi doniesla z UK až v lete. Tak si asi prestudujem ten Paypal... hmmm... alebo tým poverim manžela??? 🙂

majamat
28. máj 2012

@corin mne je tiez pri tom blbo. asi je dobre, urobit si aspon nachvilu prestavku. neviem spravne dychat a aj pocitat zaroven. a ten pas si skus kupit zatial taky brusny v lekarni. v jednej mi hovorili, ze sa caka 3 tyzdne, ale v dalsiej, kde predavaju zdravotnicke potreby, to trvalo 2 dni nez prisiel. len ma zle oderali a prisiel velky. dokonca aj ten, co mam je mi velky a to som od porodu este pribrala. a stal nieco cez 16e.
moj pas je takyto podobny, akurat v predu nie je guma, ale latka so suchymi zipsom. http://www.detskyobchodsandra.sk/sandrababy/esh...

ivabala
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivabala
28. máj 2012

Ono to mozno vyzera ze tu na to DVD a vsetko okolo toho robim reklamu... ale ja tomu fakt verim... Dokonca som si kupila aj knizku,ale je to dost odlisne od DVD. Mam pas M a aj S... maximalne si fandim, ze raz to S-ko na seba natiahnem 😉 Uz len keby som sa dokopala do pravidelneho cvicenia... ☹

ivabala
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
corin
29. máj 2012

@ivabala dik za vysvetlenie, aj mám skor ten problem, že neviem, kedy mam dýchať, ked mam to brucho stiahnute...po par sekundách sa pristhihnem, že vlasnte nedýcham, tak sa nejako nadýchnem... nielen, že sa mi pritom zle drži brucho, ale ani toho kysliku potom nemám moc. Niekedy si pripadám ako moj malý syn, ked rozpráva a zároven sa lapá po dychu 🙂 Mala by som sa pri každej druhej čislovke nadýchnut a pri každej druhej vydýchnut, alebo dýchať niekedy pomedzi to, ako počítam?

corin
29. máj 2012

@majamat pozrela som si tvoj odkaz a ten pas sa dost podoba na Chicco, ktorý mam ja. Musím súhlasiť s @ivabala, tieto pasy, len vtlacia brucho dnu, vobec nespoja rozídene svaly... aspon ja som po 2 mesiacoch nosenia nespozorovala žiadnu zmenu na mojom bruchu. :(
Na obranu toho pásu... ani som pritom vela necvicila...

majamat
29. máj 2012

@corin no ved. samotny pas asi nic neurobi. ja uz ho moc nenosim a brucho mam rovnake ako ked som ho nosila. asi je dolezite hlavne to cvicenie. ja som myslela, ze ten pas by si mohla pouzivat len docasne, kym budes mat ten original. ja si ho zvyknem zapinat tak, ze taham oproti sebe oba konce a potom si ho prilozim na seba. takym sposobom by sa mi mohli tie svaly trochu stiahnut a tiez si to niekedy ponapravam tak, ze si pod pas vsuniem ruku a pritiahnem si brucho k pupku. snad to aspon trochu pomoze. ja si nechcem objednavat original. neviem ani kolko stoji a penazi nie je nazvys a tiez je to dost komplikovane, podla toho, co tu citam. skusim len cvicenie.
a s tym dychanim som na tom podobne. inak vcera prvy den cvicenia a bola som z toho trochu znechutena. zabera to vela casu, koli malej to musim prerusovat a navyse v kuchyni mam barove stolicky a to nie je ono. tak som si povedala, ze to urobim inak. budem stahovat brucho kedykolvek sa mi to da. ked idem s malou s kocikom. ked beham po byte a dokonca aj ked lezim sa to da. len je to tazke s pocitanim. uvidime, co to spravi, ci to splni ucel.

ivabala
29. máj 2012

@corin ... no, ja to robim asi tak, ze sa teda najskor nadychnem do brucha, potom vydychnem a zaroven vtiahnem brucho tak velmi ako sa to len da. Ked uz mam brucho vtiahnute, vtedy sa rychlo nadychnem ale brucho sa snazim co najsilnejsie drzat dnu a potom pocitam nahlas do 30... ono to fakt asi nie je viac ako 30 sekund... popri tom vlastne zo mna dych pomaly unika... takze ked mi dojde dych (obcas uz asi pri10-tke) tak sa rychlo plytko nadychnem... ale stale sa snazim brucho drzat dnu... a mozno este raz... a potom uz je 30 😉
Mozno este keby aj niekto iny napisal, ako dycha / la pri tomto cviku... tak by sme mohli porovnat...

meinkonka
30. máj 2012

@mia.k
@zopka dakujem

meinkonka
30. máj 2012

@ivabala pekne vysvetlene, dakujeme. ale vyzera to dost zdlhave. ci sa mi to len zda?

este otazocka. docitala som sa, ze na sikme brusne svalstvo sa moze cvicit, ale lepsie je spevnin niecim brucho, trebars uterakom. len netusim, ako to myslia spevnit uterakom?? 😅

mia.k
30. máj 2012

@meinkonka áno,keď cvičíš,treba mať brucho zafixované,aby sa ti nedvíhalo. No ten uterák nie je bohvie ako praktický. Ja som zo začiatku používala takú tú bandáž-elastický obvez,ktorý sa používa pri kŕčových žilách, tým som si omotala brucho na pevno, ale časom som si zadovážila sťahovací pás,taký istý, na aký tu hodila link majamat a používala som ten na zafixovanie brucha.

meinkonka
30. máj 2012

@mia.k a zafixuje ten poporodny pas dostatocne brusko? hladala som daco na nete a este toto sa mi zda, ze by tiez mohlo dobre zafixovat brucho. totiz mam doma take nohavice a riadne to stahuje. co myslite?

http://www.najprodukty.sk/neoprenovy-pas-na-chu...

majamat
30. máj 2012

@meinkonka ten pas vyzera celkom dobre, ale nemam s tym skusenosti. cena je tiez fajn.

mia.k
31. máj 2012

@meinkonka v tom neoprénovom páse sa človek strašne potí, o to práve aj ide,že sa tým potením chudne, akože spevniť brucho by to malo,ale ten popôrodný pás je na diastázu ževraj lepší. To mi povedala jedna baba,čo má doma obidva pásy.

meinkonka
31. máj 2012

@mia.k ahoj dakujem. a vies mi poradit velkost. totiz brucho mam na rozhrani pasov, kupit si mensi ci vacsi?

mia.k
31. máj 2012

@meinkonka no neviem,že ako to oni merajú tie pásy,ale v zadu je taký veľký kus látky na uchytenie suchého zipsu, ten zrejme určuje to rozmedzie v šírke. Keď si kúpiš menší, neviem,či ho občiahneš,ale keď si kúpiš večší,tak ho nebudeš mať ako zapnúť,resp. bude ti vyčnievať kúsok toho pásu so suchým zipsom, ale to nie je až také hrozné,lebo ten pás je z takého materiálu,že ten suchý zips lepí aj na ten pás. Ja som ho mala požičaný a bol mi veľký,ale v pohode som ho mala zapnutý nie o tú látku,kde sa má uchytiť ten zips,ale o ten pás. Ja mám teraz iný pás-taký gumový a tam to už veru nelepí o ten pás a je mi už velký a dosť mi to teraz odstáva,tak si idem teraz tiež kupovať nový.

majamat
31. máj 2012

@meinkonka ja mam len ten klasicky brusny pas a podla toho ako ma odmerali, vysiela mi taka velkost, ze by som cez pas aj preplavala. potom mi objednali o cislo mensi, ale stale je mi velky a ked by som schudla, tak si mozem akurat novy kupovat. a to som od porodu pribrala. tie brusne pasy sa daju celkom slusne natiahnut, takze keby som vedela, tak si kupim este mensi. suchy zips mi LTT pasuje. keby schudnem, tak uz ho nemam o co pripnut.

majamat
2. jún 2012

kocky, ako to riesite s cvicenim, ked ste cely den vonku? dnes sme boli na nakupoch a popozerat rodinu a nebola sanca cvicit. zatial som zvladla tak akurat to, co by som mala mat za sebou uz rano.este snad nieco pocvicim, kym pojdem spat. ani vcera som nezacvicila celkom vsetko, lebo som s malou vecer zaspala.

corin
3. jún 2012

@majamat celkom Ta chápem... ja mám ten istý problém, ráno som sa ledva vytrepala z postele, kedže starší syn celú noc kašlal... určite som nemala chuť vstávať skôr ako deti, celý den sme boli v ZOO a večer som zaspala, ked som uspavala mladsieho, len malátne som sa prezliekla, ked ma manžel zobudil :( Dnes síce toho stihnem viac,a le určite nie toľko, aby som dohnala celý včerajší deň... A ešte som si povedala, že budem stahovať brucho pri bežných veciach ako žehlenie, varenie, umývanie zubov... aj ked nepočítam, koľko to robim, ale apon niečo, no nie??? 🙂

katarinkad
3. jún 2012

baby, prosim vas, to cvicite v tom stahovacom pase?
Ja neviem ci tie cviky robim spravne 😒 V podstate len v sede stahujem brucho - akoby kmitam nim?

katarinkad
3. jún 2012

prosim vas, poradte mi aky stahovaci pas je dobry

pozerala som tento chicco, mate ho niekto?
http://www.brendon.sk/Products/ViewDetails/27055

Dakujem 😉

majamat
3. jún 2012

@katarinkad ja mam podobny, ale na suchy zips. pouzivam ho. inak von nosim stahujuce nohavicky, lebo pas by bolo dost vidno a cez leto sa to nehodi.
@corin ja sa tiez snazim takto cvicit, lebo je to casovo narocne, ale niekedy na to zabudam a mam pocit, ze ked sa nesustredim, tak to asi nerobim dost dobre a tiez sa mi vtedy neda dore pocitat. tiez sa mi zda, ze uz si asi tie svaly zvykli, lebo mam pocit, ze ich nenapnem uz tak ako 1 den, resp uz to nevnimam tak silno a skusam viac napinat, ale neda sa.