Diastáza priamych brušných svalov. Máte túto diagnózu?

jabadaba
24. apr 2009

Ahojte,

je tu niekto s takouto diagnozou? Ak ano, ako cvicite na posilnenie takto rozlezenych svalov? Nemam ani najmensiu chut na abdominoplastiku a chcem sa dat do poriadku prirodzene. Brchucho mi ani tak velmi nevisi, len ho mam dost ochabnute a svaly rozidene. Nie strasne, ale diagnoza tam je. ☹ Som nestastna.

alexanotbad
26. máj 2015

@anicka12345
@raffaella
toto by mal vediet kazdy brusny a plasticky chirurg diagnostikovat, nie je to ziadna veda 😉

anicka12345
28. máj 2015

Mal by. Ale prax je zial taka, ze viaceri o tejto diagnoze ani len netusia :(

andreyca
1. jún 2015

Jaj dievcata. Skoda, ze som o tomto nevedela ovela, ovela, ovela skor. Ked som sa prvej sekcii dala dohromady, zacala som cvicit a kedze som mala jazvu v poriadku a zdravotne som bola fit, preco by som necvicila cviky aj cielene na brucho. Po case sa mi nezdalo, ze preco som viac "nafucana". Zacala som zhanat info, vtedy sa rozbiehala aj tato diskusia. Podla vsetkeho som si cvicenim viac uskodila ako pomohla (ach ta nevedomost).
Citala som aj o tej operacii. Baby pozor na diety a pod. Aj chcete podstupit operaciu nemali by ste rapidne chudnut resp. priberat, lebo po operacii by vam mohli naskocit abnormality na bruchu. V zufalych stavoch som uvazovala aj nad operaciou, ale som sa jej pre pripadne druhe tehulkovanie. Podla toho, co som nasla, ak by to riesili ako "herniu", tak tam chirurgii davaju sietku. Plasticka chirurgia je estetickejsia, ale pri plnej platbe.
Naozaj bol problem s tym, co na seba, lebo brusko prevysalo. Teraz momentalne som v 21tt, zatial v pohode, ale rozmyslam, ci rasdtuce brusko nepodrzat nejakym pasom (horsie je, ze bude teplo). Potom po porode skusim poporodny pas a som zvedava ako to bude po sekcii s bruskom.

bobana99
4. jún 2015

dievčatá boli ste už niektorá na operácií diastázy??

vedorka
4. jún 2015

ja operaciu zvazujem ako uplne poslednu moznost. nechce sa mi znovu pod noz. pol roka cvicim, ale normalne cviky so stiahnutym pasom. cosi som stiahla z pasu, asi 10 cm, ale uz sa mi dalej nedari a objednala som sa k fyzioterapeutke. cez telefon mi vravela, ze podla stavu diastazy sa to cvicenim bud bude dat stiahnut, alebo uz nie... tak som zvedava co mi povie. chirurg tu u nas ma poslal cvicit, ze sa to VOBEC neoperuje. a pritom povedal, ze ju mam. aj obvodna bola zhrozena aka je ta medzera obrovska. pritom pri vyske 175 cm meriam iba 57 kg, velkost 34-36 a brucho mam takmer bez tuku.... takze naozaj si vsetci myslia ze som tehotna, brucho dopredu..

bobana99
4. jún 2015

tak ja by som už mala ísť teraz 11.6 na tú operáciu síce sa tiež bojím čo ma čaká ale u nás s tým nerobia žiadne problémy že by sa to nemalo operovať už aj vzhľadom k tomu že mám tiež poriadnu diastázu vlastne od hrudnej kosti až dole....keď si pomyslím čo ma čaká aspoň prvé dva týždne dopredu mi vlasy šedivejú ☹ ☹ ☹

alexanotbad
4. jún 2015

@vedorka
@bobana99 tak tam je dolezita sirka rozostupenia priamych brusnych svalov. kamoska bola na operacii, mala to rozsirene na 6cm, ziadne cviky jej uz nepomohli, tak jej to zosili.

vedorka
4. jún 2015

@alexanotbad hej, pocula som ze 4 cm a viac to uz nejde. som tak na hrane, tak tu dam vediet co mi povedala, pripadne ake cviky. ale kamoska mi vravela, ze jej jedna fyzioterapeutka hovorila, ze neexistuje brucho, ktore sa neda vycvicit, tak sa na to trochu spolieham. inak keby som to aspon trochu este zredukovala, tak by som bola stastna, nemuselo by to byt uplne.

alexanotbad
4. jún 2015

@vedorka vacsiu madzeru urcite nevycvicis. kamoskin muz je lekar a urcite by ju kolegovia neposielali pod noz, keby sa to dalo inak. jej sa to zlepsilo cvicenim, ale dalej to uz neslo ☹ a takisto chodila k fyzioterapeutke a mala specialne cviky. ja osobne mam tiez diastazu, ale nastastie len na sirku prsta, tak to nie je az take zle.

bobana99
4. jún 2015

No ja ked robim brusaky tak mi na bruchu navrie valec vo velkosti predlaktia

anicka12345
5. jún 2015

@vedorka ahoj, tak to je vyborny vysledok, o 10 cm menej v pase, obdivujem! A ked sa mozem opytat, aky si mala obvod pasu pred cvicenim a teraz? Tiez mam tento problem, vsade som chuda, len brucho mi trci :( Mam obvod v pase 76 cm, nie je to vela, ale pri mojich proporciach vyzeram aj s tymto obvodom ako tehotna.
A ake cviky si cvicila, ze sa ti to podarilo tak pekne zredukovat?

vedorka
5. jún 2015

@anicka12345 no traz mam pri nestiahnutom bruchu 79 cm, ale kedze mam 90 cm cez boky, je to hrozne tiez. vzadu vytvarovany chrbat, zadok, vsetko a brucho vysunute dopredu. Dala som aj 4 cm z bokov a z pasu 10 cm, predtym som mala 90 cm cez pas. Pomohli mi aj probiotika a psyllium trochu splasnut brucho. Cvicila som jeden mesiac Jillian Michaels 30 days, ale vzdy so silno stiahnutym pasom. Momentalne cvicim cviky na sikme brusne svaly, ake nadari sa mi s tym bruchom pohnut a neda sa mi chodit stale so stiahnutym, lebo to nevladzem drzat iba bocnymi svalmi dlho. Rano si citim a vidim creva a distazu mam tak na 3-4 prsty uplne od hrude aj dole...

anicka12345
5. jún 2015

@vedorka Tak ste mi vliali aspon trochu nadeje, ze sa cvicenim da s tym aspon trochu pohnut. A mozem sa este opytat, aky stahovaci pas ste pouzivali? Chcem si totiz tiez jeden objednat, no ponuka je siroka, a ja neviem, ktory by bol najvhodnejsi.

vedorka
5. jún 2015

@anicka12345 dam vediet aj tie cviky, 11 idem k tej fyzioterapeutke. zo zdravotnickych potrieb, taky priamo po porode. jeden je napevno, dava sa cez nohy a druhy na suchy zips, da sa posuvat, ale vidno ho pod oblecenim. mam ten prvy, stahuje celkom dost. vyzera takto: https://www.modrykonik.sk/market/porod-sestoned... ja som bola spokojna, teraz by som mozno chcela este zmensit. inak aj stahujuce nohavicky su fajn, mne stacia taketo: vyzeraju ako tieto cierne, posielam iba ako vyzeraju: https://www.modrykonik.sk/market/porod-sestoned...

katkabaska
10. jún 2015

@tereza35 na slovensku sa to neda zohnat?? z tej anglictiny som uplne mimo ☹

mawka
11. jún 2015

ahoj baby, mam ten isty problem a zhanam pas stahovaci. poradite mi, ktory je dobry? videla som taky na seche zipsy, neodlepuje sa to? z protetiky.

vedorka
11. jún 2015

@mawka pozri vyssie moje prispevky

anicka12345
11. jún 2015

@vedorka Dakujem za tipy, pokusim sa nejaky zohnat. Ten za zips je zrejme lepsi na cvicenie a ten druhy, menej viditelny, na nosenie. Drzim palce u fyzioterapeutky 🙂

mawka
11. jún 2015

@vedorka ten inzerat sa uz nezobrazuje :/

mawka
11. jún 2015

@vedorka a nevyhrnaju sa tie pasy? myslim tie elasticke

vedorka
11. jún 2015

@mawka vyhrnat nie, trosku sa roluju, ci vlnia, ale fakt iba trosku, ale tie na suche zipsy pod oblecenim vidno, v tych iba cvicim. odfotim moj

vedorka
11. jún 2015

@mawka
@anicka12345 ten na suche zipsy je suoer v tom, ze sa da posuvat, ale vidno ho. ten druhy zase neposunies, ale pod oblecenim je v podstate neviditelny. Su zo zdravotnych potrieb, nevytahavaju sa a dobre stahuju, odhora aj dole

mawka
11. jún 2015

@vedorka dakujem, kupim si jeden aj druhy. lebo presne to potrebujem, na cvicenie a na nosenie 🙂 dakujem ti velmi, si zlata 🙂

anicka12345
11. jún 2015

@vedorka jeeej, dakujem za odpoved, aj za fotky! Cize ten biely pas sa tiez rozopina? Nasla som ho predavat tu http://www.maderna.sk/katalog/product/25166/ , len ma prekvapili tie velkosti. Najmensia je na obvod brucha 91-100 cm? Ked ja mam cca 76, to mi asi bude velke, nie?

katkabaska
11. jún 2015

@anicka12345 ja som si ho teraz objednala tu cez bazar za 15 E plus posta a najmensia velkost je XS, co je pre obvod pod 80 cm.

deninka233
11. jún 2015

Kočky, pridám sa k vám lebo ma téma bohužiaľ zaujíma, som v 26 tt a do diastázy vložím všetkých 5prstov. Vveľmi sa bojím, že sa mi tam kúsok maternice alebo vnútorností zašprajcuje ako pri hernií alebo že proste bude veľmi tenká hranica, defacto len koža, medzi maternicou a vonkajším svetom ☹
Každý mi hovorí, ako sa to v tehu nerieši atď .… ale ja si pamätám , že sestra kedysi celé tretie tehu preležala na rizikovom kvôli diastáze- no to bolo hádam už aj desať rokov dozadu…

vedorka
11. jún 2015

No takze pred par hodinami som sa vratila od fyzioterapeutky. Nepotesila ma. Mam diastazu a aj pruh, je pravdepodobne, ze to cvicenim uz nespravim a budem musiet na operaciu. ☹ Samozrejme to este skusim stiahnut cvicenim, ale sanca je mensia ako som si myslela. Mam sice nadupany predny sval, ale sikme nie, aj ked som cvicila aj tie.
A teraz trochu konkretnejsie, co mi povedala: Naucit sa branicove dychanie, cvicit bez stiahnuteho pasu, aby som videla kedy mi naviera hrvol uprostred, lebo vtedy vraj cvicim zle. Cviky som dostala iba dva, lebo mam tu diastazu prilis velku a pri vsetkych navierala... Popis neviem napisat, sama som v nich trochu neista.

vedorka
11. jún 2015

@deninka233 skus mozno fyzioterapeutku, co ti povie, aspon ako vydrzat do porodu a akym pohybom sa vyhybat, aby sa ti tam nic nezacviklo. mne to spominala tiez, inak mam rocneho syna, dviham ho, vsetko robim normalne a nic sa mi este nezacviklo.

vedorka
11. jún 2015

@anicka12345 ten bez zipsu je v celku, natahuje sa nohami. mne je S uz velke, tak tebe bude tiez. pisala som pred chvilou prispevok, este som zabudla dodat, ze skusim este tu Tuplerovu techniku...

montinka
11. jún 2015

@vedorka ahojte myslite ze sa mi ten stahovaci pas oplati este nosit skoro tri roky po porode?