Diastáza priamych brušných svalov. Máte túto diagnózu?

jabadaba
24. apr 2009

Ahojte,

je tu niekto s takouto diagnozou? Ak ano, ako cvicite na posilnenie takto rozlezenych svalov? Nemam ani najmensiu chut na abdominoplastiku a chcem sa dat do poriadku prirodzene. Brchucho mi ani tak velmi nevisi, len ho mam dost ochabnute a svaly rozidene. Nie strasne, ale diagnoza tam je. ☹ Som nestastna.

hankamutna
26. nov 2015

@gabusiki ahoj asi mesiac a po mesiaci som už mohla začať cvičit. Ale ja nemá sieťku ale zošívanú
naekú blanu čo drží priame brušné svalstvo pokope. A mala som aj herniu. Brucho mám dobré asi
záleží kto operuje.

hankamutna
26. nov 2015

@svetlusska ahoj áno postupne budem môcť cvičit všetko. Nepoznám nikoho kto by sa zbavil cvičením
aj ja som to skúšala že budem cvičiť. Cvičila som rok pravidelne a nezmenilo sa nič.

svetlusska
26. nov 2015

@hankamutna aha takze strata casu..

kvietok173
26. nov 2015

@pictbridge no ja ked ležím a dvinem hlavu k hrudi a napnem brucho tak sa mi pekne spoji brušné ak nenapnem brusne mam medzeru cca na 3 prsty

svetlusska
26. nov 2015

@hankamutna a aky je rozdiel medzi sietkou a zosivanim?

kvietok173
26. nov 2015

@svetlusska ozaj by stalo zato spýtať sa žien ktoré kontaktovali tu zmienku na cvicenie

vedorka
26. nov 2015

@svetlusska ako ono je fajn ked sa ti aspon trochu stiahne, mensia operacia a aj ty medzitym budes vyzerat lepsie. ale zazrak sa asi konat nebude

pictbridge
26. nov 2015

@svetlusska ak možem odpovedať . sieťka ti to cele spevni dava sa to pre istotu ak je diastaza už fakt velka nevyhoda je že ti to može prirasť k organom. ja som mala diastazu velku no lekar zhodnotial že sieťku napr. neda ale zašil ma velmi nahusto. 🙂

hankamutna
26. nov 2015

@kvietok173 pás je len dočasné riešenie.

svetlusska
26. nov 2015

Tak ono ja mam riadny previs.
@vedorka

@pictbridge aha uz rozumiem.

hankamutna
26. nov 2015

@svetlusska na plastickej chirurgii sietku nedávaju a ked som sa opýtala či aj je budem mat sietu tak sa na mna pozerali ze čo sa to pýtam. Moje brucho je ako nové. Ak to nie je plast. chirurgia tak je to asi iné.

svetlusska
26. nov 2015

@hankamutna ja by som radsej plastiku kedze chcem bikiny rez.resp.aby to nejako vyzeralo.

hankamutna
26. nov 2015

@svetlusska ja som sa trápila skoro dva roky až potom som šla na operáciu. Ak by som vedela že nie je iná možnosť idem už dávno.

svetlusska
26. nov 2015

@hankamutna aha.prave preto sa pytam kde koho kto ma nejaku skusenost.nie len jedna baba povedala.lebo mne to vadi a hlavne to ze si nemozem nic pekne kupit na seba.lebo bud vyzeram ako tehotna alebo ako 40 :( chcela som cvicit ale kvoli diastaze sa bojim a hlavne ked nevidno vysledok posobi to demotivujuco.este otazka.ty si bola v akom meste na plastike.neviem asi som to nezacgytila

hankamutna
26. nov 2015

@svetlusska v BA Ružinovská nemocnica. 🙂

gabusiki
26. nov 2015

Ahojte mne davali sietku lebo som mala obrovsku tu diastazu aj velke hernie, viac. Uz mi herniu raz sili ale mi to prasklo. Takze teraz aj sietku, hadam to vydrzi. Kebyze nemam hernie dam si tu diastazu robit isto az ked budu deti samostatnejsie. Na chirurgii mi povedali ze diastazu samostatne nerobia, ze robili ale skoro kazdemu to praskne znova. Tak uvidim co teraz. Ja mam za sebou viac operacíi a isto a najma teraz ako sa blbo citim by som uz dobrovolne na ziadnu nesla. A diastazu treba zvazit ci mate niekoho kto Vam ten mesiac pomoze naplno s detmi. Mna skaredo zasil ale asi ani nebudem riesit plastiku. Ved cele plavky existuju🙂

gabusiki
26. nov 2015

A pre vysvetlenie ak mate herniu tak to riesit treba, skor je horsia mala ako velka. Lebo u malych sa moze to crevo zaskripnut, to ak ucitite obrovsku bolest treba hned ist na chiru. U vacsich ten problem je mensi, crevo chodi hore dole, mala som 2 velke z brucha trciace. 2,5 roka a bolelo to vydrzatelne. Diastazu ma udajne kazdy druhy chlap po 50tke, a neoperuje sa. Len Vas chcem povzbudit ze da sa s tym zit, ja som ju mala 15 rokov. Nebyt hernii nejdem.

svetlusska
26. nov 2015

@gabusiki ano da sa..podla chirurga ju ma takmer kazda druha.ok ked sa s no zmierili ok..ale ja sa s nou zmierit nechcem..Hlavne ked je moznost sa jej zbavit 🙂

gabusiki
26. nov 2015

@svetlusska co sa tyka zosivania a sietky. So sietkov je mensie percento recidiv, tot odborne clanky tykajuce sa hernii. asi aj diastaz ale kukni nejake odborne clanky.

gabusiki
26. nov 2015

@svetlusska zalezi ake mas velke deti, ak male tak ti odporucam pockat z dovodu moznej recidivy, ked nebudes mat moznost nenamahat sa. Treba nosit pas 24 hod. 6 tyzdnov. A tento cas nic tazsie nezdvihat. Ja ta chapem som na tom rovnako, nebyt tych hernii pockam do skolskeho veku. Kedy deti sa vedia samostatnejsie obliekat a kupanie a pod. Domácnost. Treba to zvazit. Mne to vydrzalo predtym 3 mesiace a to bol len pruh. Lebo som dieta musela nosit, atd. Tak som musela znovu.

bobana99
26. nov 2015

@kvietok173 priznám sa že keď som išla k mojej obvoďáčke bola som dosť skeptická ohľadom toho že by to mohlo byť zadara...keď som jej povedala že sa to platí ako estetická operácia pozrela na mňa či mi nešibe a že kto mi to povedal...poslala ma k chirurgovi ktorého mi vychválila do neba a keďže som mala maličké dieťa(malá mala pol roka)povedala mi že najvhodnejšia by bola jednodňová chirurgia že hádam muž jednu noc s malou vydrží....po konzultácií s chirurgom a tak isto o otázke že koľko by to koštovalo povedal mi že 69eur za pooperačnú starostlivosť čo znamená že mi bol 10 dní až do vybrania stehov kedykoľvek k dispozícií ak by sa mi niečo nezdalo,alebo by som dostala horúčky a podobne (inak pôvodne som chcela ísť len na operáciu pruhu aby som išla za pár hodín domov,ale nakoniec ma on sám ukecal že by som časom mala problémy s tou diastázou a určite by som znovu musela ísť na operáciu)....mám 9cm jazvu od pupku hore..neviem ako mi natiahli sieťku aj nižšie ale svaly mi držia pokope, dokonca mi vyrezali kúsok zbytočnej kože aby som nemala pokrčenú jazvu ale pekne rovnú...po operácií keď som sa prebrala mi hneď dali sťahovací pás a vlastne vďaka tomu som ja už 4 hodiny po operácií sama behala na wc...aj doma som sa vedela postarať o malú..samozrejme že som si dávala pozor aby som ju nedvíhala, našťastie prišla ku mne na pár dní moja mama takže s týmto mi pomohla ale inak som normálne varila a fungovala okolo malej, syna aj muža...verím že vďaka tomu pásu..lebo po cisárskom ma jazva nenormálne dlho bolela a ledva som vstala z postele či sa postavila zo sedu..keby som ho mala už vtedy možno by som si ušetrila aj tú diastázu...boh vie...v každom prípade som rada že som tam išla, som rada že mám dobrú doktorku a som rada že sú aj normálni doktori ktorí chcú pomôcť.Viem že k nemu chodia pacienti aj mimo náš okres...už som ho nejakej žienke tu odporúčala....mala si smolu že si nenatrafila na tých správnych lekárov...

gabusiki
26. nov 2015

@bobana99 ahoj a kolko si od operacie? Ja mam ich viacero za sebou a potvrdzujem ze ten pas je super inak som sa sprchovala zo zaciatku na 2 etapy. Uz som si inak myslela ze to bude lepsie ale teraz 5 tt ma zacalo neskutocne boliet na jednom mieste... ak.nemam pas ani to neustojim. A to som sa tesila, ze mam za tyzden za tym... teba uz nic neboli?ako dlho.si nosila pas...

bobana99
26. nov 2015

@gabusiki ,Ahoj, ja som bola operovaná 11 júna.čiže mám už pol roka za sebou..ja chvala bohu nemám žiadne bolesti a pás už dávno nepoužívam ale nechávam si ho keď ma niekedy zatne v krížoch 🙂 inak som v pohode..ja som sa sprchovala obalená potravinárskou fóliou aby sa mi tam nedostala voda...odporúčam aj ostatným po operácií....

gabusiki
26. nov 2015

@bobana99 juj tak to dufam ze o pol roka budem aj ja davno fit. ALE po operacii kolko to trvalo.kym si sa dala dokopy, ze si necitila bolesti...?

drlickovarojkova
27. nov 2015

@hankamutna Ahoj, veľmi pekne ďakujem, že si sa ozvala. Ja bolesti nemám, len to brucho, keď nemám na bruchu pás, tak to je hneď hrúza. Trochu pomáhajú cviky ale to nerieši problém. Medzera tam je. Ako dlho sa to prosím ťa hojilo, veľmi to bolelo a drží to. Budešv môcť normálne fungovať. Mne môj chirurg hovoril, že tam treba dať pod svaly nejakú mriežku. Ako to robili tebe. Pa M.

drlickovarojkova
27. nov 2015

@bobana99 Ahoj, tiež mám tento problém a hľadám chirurga. Prosím mohla by som ťa poprosiť o kontakt na toho tvojho? A odkiaľ si - lepšie povedané, ktorá je to nemocnica? Ďakujem Maťa

bobana99
27. nov 2015

@gabusiki po tých 10 dňoch keď mi konečne vybrali štich..lebo to bol v podstate jeden dlhý štich ako pri cisárskom..je to len taká tenká čiarka,ani po cisárskom mi neostala nejaká hrubá čiara a vlastne ani tú už nevidieť....ten štich ma už potom nejako ťahal alebo čo...a keď mi ho vybrali tak potom som ešte dva týždne nosila ten pás ale v podstate len preto aby som si nenamáhala brucho pri domácich prácach, na spanie som ho už nemala..čiže nebolelo ma to už predtým ako mi vybrali štich,po 8 týždňoch som už mohla začať posilňovať brušné svaly-cvičiť

hankamutna
27. nov 2015

@drlickovarojkova ahoj pobolievalo to asi mesiac ale nie je to horšie ako po cisárskom. Ja ešte chodievam
do BA na kontrolu. Som tri mesiace po operácií a dá sa fungovať normálne a pri troch deťoch. Aj cvičiť môžem všetko. Ja som pred operáciou cvičila a mne to vôbec nepomáhalo. U mna to bola jediná možnosť.

bobaska6
27. nov 2015

Zienky, a nemam s operaciou este pockat? Ked aj po operacii budem dvihat este male babo , stale ma potrebuje nebude chapat, ze ho vziat nemozem ... Ci to nevadi? Nepretrhne sa mi nieco ? A este ma dost pobolieva a picha v pupku , moze to sposobovat diastaza a pruh?

sunemey
27. nov 2015

@jabadaba Treba na to cvicit cviky na posilnenie panvoveho dna. Ale naozaj na panvoveho dna a nie kogelove cviky ktore su o zatinani mocovych zvieracov. Tazko sa to opisuje, ja som nedavno absolvovala workshop Spoznaj svoje panvove dno cez fyziomami.cz. Bolo to super, aj ked som cvicila aj predtym tak mi to dost pomohlo. Tiez mam diastazu a poctivym cvicenim panvoveho dna to vies redukovat. Cim skor po porode tym lepsie, ja som teraz bola ako tehu a dcera ma uz 13 cize mne uz sa to neda dokopy ale cim skor tym lepsie a da sa to dat do poriadku. drzim palce