Diastáza priamych brušných svalov. Máte túto diagnózu?

jabadaba
24. apr 2009

Ahojte,

je tu niekto s takouto diagnozou? Ak ano, ako cvicite na posilnenie takto rozlezenych svalov? Nemam ani najmensiu chut na abdominoplastiku a chcem sa dat do poriadku prirodzene. Brchucho mi ani tak velmi nevisi, len ho mam dost ochabnute a svaly rozidene. Nie strasne, ale diagnoza tam je. ☹ Som nestastna.

marikac
21. júl 2014

@marbalulka aj ja som nebola, nemam kedy, bohuzial....sama s dvomi detmi..muz stale v praci _:(
ale verim,ze raz sa tam dostanem

marbalulka
21. júl 2014

@marikac presne tak, ako keby si o mne pisala 😀 sama s dvoma detmi, muz dlho v praci, k doktorom chodim len s detmi. ja som sa dlho odvazovala vobec urobit ten test, ci to mam (bala som sa vysledku), ale viac menej to bolo jasne, ked sa brucho po porode vobec nezmensilo

marikac
21. júl 2014

@marbalulka 😖 poznam

evelina30
21. júl 2014

@majamat tak chvíľku sme boli mimo domu ... pridala som sa do tej skupiny, kde si aj Ty a pridala som aj nejaké fotky 🙂 idem na operáciu 1.8 alebo 4.8, vraj mi spevnia brušnú stenu sieťkou a dajú tú veľkú kýlu - odborne "abdominálnu prietrž" - dokopy 🙂 tak uvidíme 🙂 pekný deň prajem. E.

evelina30
21. júl 2014

@majamat no a hlavne držím palce, nech je tým starostí stále menej a menej 🙂

majamat
22. júl 2014

@evelina30 tak ti drzim palce, nech to dopadne co najlepsie.

majamat
22. júl 2014

@evelina30 ozaj a kolko vazis a aku mas vysku?

evelina30
22. júl 2014

@majamat mám 162cm a váha je 72 kg 🙂 a to dúfam, že ešte pôjde do operácie dole 🙂

majamat
22. júl 2014

@evelina30 tak to je celkom fajn. ja mam 164cm a vazim 80kg. tazko sa mi chudne.

ivet17
17. aug 2014

Ahojte baby, aj ja patrim medzi vas...ja sa uz aj hambim za to ako vyzeram ☹ staci vypit pohar vody, a uz som ako tehotna....a to o kozi na bruchu ani nehovorim ☹ mam ju uplne ovisnutu, hnusnu ☹ Uz sa neaky cas chystam ist s tym k dr...ale bojim sa.

mirao
24. aug 2014

@marikac Jéj to isté si myslím ja:( Všetky sú chudé,a brucho mám asi len ja! Som 2 roky po 2.pôrode.Je mi do plaču.Nie a nie schudnúť.Teda mám len brucho.Ostatné v pohode.

mirao
24. aug 2014

@williamjozef Ahoj,absolvovala si abdominoplastiku? Ak áno,kde a koľko stála?

maaaria3
24. aug 2014

Mne sa to začalo zlepšovať, úplne vážne, bola som s tým minulé leto... teda 2 roky po porode na sone a chirurgii, povedali, že diastáza asi na 4 prsty a jedine operácia... začala som robiť tie cviky tuplerovej, ak nič iné, pri chodzi aspoň sťahujem brucho a už ju mám menšiu, dokonca ten hrebeň, ktorý sa mi robil pri napnutí svalov je menší... odporúčam

williamjozef
24. aug 2014

@mirao Ustav lekarskej kozmetiky,dr.Guba,cena 2500 eur

zhabjak
24. aug 2014

skuste baby SMSystem, mne ho odporucala primarka ortopedie. Guma na cvicenie stoji sice 23 eur a cely set aj s knihou, kde su jednotlive cviky popisane 39 eur (kupila som v lekarni), ale stoji to za to. Pomohlo mi to posilnit moje kostrove svalstvo a mozu ho cvicit aj ludia co maju pruh. Asi po roku cvicenia som prvy krat v zivote pocitila, ze mam brusne svalstvo... no... ja som nikdy nebola na cvicenie, som dost leniva, k tomuto ma dohnali bolesti :( Ja cvicim doma, nechce sa mi chodit na ziadne hromadne miesta cvicenia a necvicim ani kazdy den, ako sa tam odporuca, ale vysledky citim velmi pozitivne.

danielita18
24. aug 2014

@zhabjak a v akej lekárni, v nejakej špecializovanej na zdravotné pomôcky? Lebo ja nemám ani diastazu ale mam dost oslabené svalstvo po cisarskom a celkovo celá kostra ma bolí a momentalne mam seknutý krk

mirao
24. aug 2014

@williamjozef Pamebože,ak by som sa aj rozhodla a mala odvahu ísť na operáciu,potrebovala by som ju utajiť.Nemôžem v mojom okolí povedať ,že si idem dať operovať brucho.Povedali by že treba cvičiť! Myslela som,že utajím aj prachy,aj to,čo mi vlastne robili.Ale podľa toho čo píšeš,to vyzerá že toto sa utajiť nedá:( Manžel si nemôže dovoliť byť doma,nebol doma ani keď sa mi narodil syn :( ani jeden deň!Proste musí byť v robote.Neviem ako to budem riešiť.Myslela som,že obmedziť stravu,a trošku to pôjde.Ale nejem vysmážané jedlá,chlieb som vynechala,dokonca aj všetky prílohy od januára,ale brucho mám ako tehotná! Jednoducho to bude táto diagnóza:( Keď napnem svaly v ľahu,mám tam medzeru.Len neviem ako sa to meria na tie prsty.Koľko mi vojde do tej medzery vedľa seba? Alebo pod seba?

williamjozef
24. aug 2014

@mirao aku mas diastazu,ti zisti chirurg,chod k nemu...a utajit asi neda,lebo budes potrebovat pomoc minimalne 2 tyzdne,ci s detmi,ci s domacnostou a prvy tyzden ti niekto bude musiet pomahat aj s tebou 🙂 .
moj muz bol doma 3 tyzdne vkuse

mirao
24. aug 2014

@williamjozef No tak to nemám šancu. V tomto ma nikto nepodporí:( Budú si myslieť že už neviem čo od dobroty.O takejto diagnóze sotva počuli.Aj ja som sa o nej dočítala asi pred pol rokom.Manžel so mnou určite nezostane,ako hovorím,nebol doma ani keď som bola po cisárskom.Ani jeden deň! Bola som doma sama so sebou a s maličkým🙂 Kam mám najskôr ísť? K svojej lekárke a tej poviem čo si myslím že mám? Tá bude kukať,že čo vymýšľam:(

mirao
24. aug 2014

@zhabjak Ako sa prejavuje pruh?Čo mám pýtať v lekárni Smsystém? Nebudú čumieť že čo chcem?

williamjozef
24. aug 2014

@mirao aj moja kukala ako puk,ale vypitala som si papierik,ze si myslim ze ju mam a dala mi k chirurgovi...ten uz bude vediet..a aj ja som mala pruh v pupku,ale ani o nom som nevedela,az chirurg mi povedal/////o tej diastaze sa este tak vela na Slovensku nevie,ale ak ju mas mensiu,da sa cvikmi regulovat a aj brucho trosku splasne,ale je to cvicenie na cely zivot ☹ ak je velka,ako som mala ja,sa mozes aj pototo,s tym neurobis nic a casom sa este zhorsi 😒

zhabjak
24. aug 2014

@danielita18 kupila som v BA na Zahradnickej v tej lekarni, co je v SNOPe... no, ved je to ortopedicka klinika, tak sa necudujem, ze to tam maju v tej lekarni... ale videla som, ze sa da kupit aj cez internet, len tam sa plati postovne... ja by som isla do hocakej lekarne a jednoducho by som si to cez nich objednala... http://spiralstabilization.com/cz/. Na bolesti chrbtice a klbov je to fakt fantasticke, ulavu pocitis do 2 tyzdnov, a to ja, co nerada cvicim, musim povedat, ze tieto cviky mi vyhovuju, vyslovene si ich uzivam, su pomale, a nelezi sa pri nich. A hlavne citim take casti tela, o ktorych som nemala ani potuchy. No a vedlajsi efekt toho cvicenia je aj spevnene svalstvo na bruchu... len ten vedlajsi efekt prichadza fakt pomaly. Teraz cvicim uz 1,5 roka a az teraz citim spevnenie (hoci poporodne brusko este stale mam), ale co som konzultovala s jednou babou telocvikarkou, ta skonstatovala, ze este pol roka a bude fuc.

zhabjak
24. aug 2014

@mirao kusok hore som odpovedala danielite, kuk, a ak by aj cumeli v lekarni, nech, tak nech si to najdu na internete a objednaju ti...

mirao
24. aug 2014

@williamjozef No asi k nej teda pôjdem,pre to odporučenie k chirurgovi.Uvidíme čo povedia:( Ďakujem za odpoveď.

mirao
24. aug 2014

@zhabjak Už som to našla na internete.Viem čo to je,videla som to v Teleráne o tom hovoril ten pán doktor,čo to vymyslel.Zaujalo ma to ,lebo manžel má problémy s chrbticou.Ale nevedela som,že by to bolo dobré na to brucho.Manžel na takéto cvičenia nieje,povedal že môžem si to cvičiť sama..Aj mne sa to zdá ako pre dôchodcov,je to strašne zdĺhavé,nudné,vôbec by ma to nebavilo:(

zhabjak
24. aug 2014

Chapem... dynamickym ludom to velmi nesedi... ja kade chodim, tak toto odporucam, ale vacsinou sa stretavam s odmietnutim. Niekedy to nechapem, lebo to odmietol aj kamos, co isiel kvoli chrbtovym platnickam do invalidity... ludia radsej riesia veci liekmi alebo operaciam akoby mali urobit nieco pre seba sami. Ja som asi taka nudna a zdlhava, mne to sedi 🙂 Ono je to v prvom rade na spiralnu mobilizaciu chrbtice, ale ma to vedlajsi efekt, a tym je spevnenie brusneho svalstva, a to aj pre ludi s pruhom, myslim, ze to je roztrhnuta brusna blana, ktora sa tak stopka, alebo sa pri operacii spevnuje sietkou (ktori inak cvicit nemozu). Preto si myslim (nemam tu knihu teraz pri sebe, nemozem mrknut), ze moze pomoct aj pri diastaze.

gembird
11. sep 2014

Prepáčte za dôvernu otázku, len nemám predstavu, koľko by som asi mala dať chirurgovi peňazi za operáciu brušného svalstva (diastáza+prietrž), ktorú ešte mám pred sebou? Chcela by som, aby to neodflákol, budú ma operovať v štátnej nemocnici. Myslite, že 200 eur by stačilo?

priadka
12. sep 2014

@gembird podla mna si uplatkom kvalitu nezaplatis. Ak to ten chirurg bezne robi lajdacky, tak ani 200 eur mu nepomoze, aby to spravil vyrazne inak. Navyse uplatky kazia charakter.

inull5
12. sep 2014

@gembird asi tak ako ti napísala mamina predo mnou, ja mám dosť negatívnu skúsenosť čo sa týka toho, keď lekár dostal peniaze. Prvú asi takú, že dostal peniaze a nakoniec ani nerobil operáciu on ale iný. a o tom druhom sa tu radšej ani nevyjadrím.

celasapremenim
15. sep 2014

@zhabjak ahoj
pojdem si to kupit aj ja na tu zahradnicku, prosim ta, ake je to presne cd, lebo co som im videlana stranke, maju rozne ,co si si ty kupila?
za rok a pol cvikov to rozhodne stoji, ked si predstavim brusnu operaciu, po tom cisaraku, tak radsej budem poctivo cvicit
ako skoro sa to da po porode cvicit?
dakujem