Diastáza priamych brušných svalov. Máte túto diagnózu?

jabadaba
24. apr 2009

Ahojte,

je tu niekto s takouto diagnozou? Ak ano, ako cvicite na posilnenie takto rozlezenych svalov? Nemam ani najmensiu chut na abdominoplastiku a chcem sa dat do poriadku prirodzene. Brchucho mi ani tak velmi nevisi, len ho mam dost ochabnute a svaly rozidene. Nie strasne, ale diagnoza tam je. ☹ Som nestastna.

jabadaba
autor
7. mar 2014

@akwee si mi vliala normalne optimizmus a naladu! Prosim Ta, kde si cvicila s akou trenerkou. Povedz, ze si z Bratislavy, povedz poveeeeeedz! Idem sa zmobilizovat nez sa definitivne odhodlam k radikalnej volbe operacie. este idem skusit, azle potrebovala by som presne niekoho pomoc, odborne vedenie pod taktovkou, ktoreho by som cvicila. Dikes moc.

akwee
8. mar 2014

@priadka no ja som na tom teraz celkom ok. Naposledy som bola vytesena ako leco. Dva tyzdne som cvicila kazdy den program, ktory mi Lorraine vypracovala. Potom sme isli na dovolenku, co vlastne ani dovolenka nebola, lebo cestovat s dvomi detmi a kazdy den spat v inom hoteli... ufff. Do toho som dostala menzes a niekolko dni som nebola schopna urobit vobec nic. Vo stvrtok som mala posledne stretko s Lorraine a vraj sa mi ta moja diastaza pekne "hoji". Co sa tyka rozmerov, mam ju teraz 2cm horizontalne, 2cm vertikalne a hlboku iba 0,5cm. Cize taky kosostvorcek okolo pupka 🙂 Dostala som posledny program a takto si mam cvicit kombinovanim vsetkych cvikov (su to cviky na posilnenie celeho tela, ktore su tummy safe a pomahaju aj na diastazu)
@jabadaba ano, povodne som z Bratislavy... ale cvicitelku mam v Auckland, NZ. Na webe som nasla nejakeho fyzioterapeuta v BA: www.vitalcentrum.sk
Skus prestudovat, vyzera to dobre ;)

sunset
8. mar 2014

@maca_p mozem poprosit o pridanie do sukromnej skupiny? dakujem 🙂 uz som pomaly schudla na svoju zelanu hmotnost a rozhodujem sa, kam ist na kliniku na abdo.

jabadaba
autor
8. mar 2014

@akwee dikes za link, v pondelok tam volam. 🙂

priadka
11. mar 2014

@jabadaba co si zistila v tom vitalcentre?

williamjozef
17. mar 2014

kocky takze ,po prestani cvicenia cca 2 mesiace dozadu,sa mi brucho opet nafuklo,tu je aktualna foto.12 maja idem na plastiku,diastazu a pruh,tesim sa ako male decko na vianoce.idem do Ustavu lekarskej kozmetiky/Bratislava/Petrzalka 🙂 bude ma operovat dr.Guba 😉 tak drzte palce ,nech sa vsetko vydari a potom hodim aj foto po 😝

siska53
17. mar 2014

@williamjozef drzime! Daj potom vediet,ako to prebehlo,ake su obmedzenia,kolko si doma. Mna odradza dlha rekonsvalescencia,teraz preto,ze mam male deti,ked zas pojdem do prace,ze by som vela,chybala..zmierujem,sa s tym,ze uz,bude prosto take. Pruh mam uz vyrieseny,ten mi robili so zlcnikom. 🙂
tak sa drz!

williamjozef
17. mar 2014

@siska53 dakujem,no ja mam 3 a 10 rocnych chalanov,muz moze robit doma,on je grafik,rata tak s 2 tyzdnami dovolenky 🙂 nam pomozu aj babky,byvaju obe cez cestu 😉 budu varit vecsinou a ked bude musiet muz odskocit do prace,tak povaruju 😝

amisa
17. mar 2014

@williamjozef nechcem strasit ale ta rekonvalescencia je o neico narocnesia ako 2 tyzdne...to je absolutne minimum. Mne sa podarilo uplne sa vystriet po tri a pol tyzdni. teda konkretne minuly piatok.a len ten vikend predtim som bola ako tak jemne pojazdna. mam dve male deti 2 a 4 roky.. prvy tyzden tu bola moja mama a potom sme to z muzom nejak zvladli..nastatsie robi z domu. Mesiac po operacii je prave zajtra.. nemozem divhat nic tazke ani deti ani nakup.. inak to fest boli hlavne pri rebrach. Ber to tak ze tie prve dav tyzdne ta bude boliet aj chodza hlavne pri rebrach (to asi upony svalov) moze sa ti spravit aj rozne hrce tekutina a to boli este viac. A hlavne ta chodza v predkolne je zla, a aj ta castked uz budes skoro vystreta ale este ti bude kusok chybat.. ale uz mam za tim..a stoji to za to.Po mesiaci vraj mozem lahke zenske cvicky ci rotoped. Takze idem skusat..

merry1
17. mar 2014

@williamjozef dajte vediet ako to dopadlo :D budem drzat palce

williamjozef
17. mar 2014

@amisa uff,no co uz,mvd nejako to zbuchame 🙂

maca_p
17. mar 2014

@sunset uz si tam davno, vies? 😉

maca_p
17. mar 2014

inac kocka menom @diwa zvladla diastazu bez opky, mozno nam/vam tu poradi 😉 co ju tak sledujem v inej teme a ma krasne brusko 😉

maca_p
17. mar 2014

@williamjozef to mas ozaj minibrucho oproti mojemu 😉

maca_p
17. mar 2014

@amisa to zvladne @williamjozef ma starsie detvaky ako tie nase.
ono aj pohyb je u kazdeho iny. ja nemat toho prisiteho nervu, tak som v pohode po 6 dni. 3 dni v nemocke a potom uz tazka samoobsluha, kedze som bola sama doma. a vystriet som sa mohla uz tyzden po opke.
ale zas u mna je to strasne zdlhavy proces, mam viac ako 3 mesiace po opke a citim take tahanie, ze to nie je este na sport. doborvolne to teda nehodlam prepalit 😉

williamjozef
17. mar 2014

@maca_p mne sa zda velke,lebo vzdy som bola ako lata 😝

maca_p
17. mar 2014

@williamjozef tak to ano. ja som bola vzdy plnostihla, lebo ved zena nikdy nie je tucna 😉
inak aj moj plasticky ch. mi hovori: vy mate taku chlapsku postavu 😀 . no poklona jak hovado 😀 😀 😀

williamjozef
17. mar 2014

@maca_p no pekne od neho 😀 no ja dufam ze to bude ok 😀 tak drzte palce a ja potom supnem foto aj po.ja idem 12 maja a do fitka sa chystam niekedy od septembra 😝 teda ak uz budem ok,lebo len kvasim,odkedy mi zakazal dr.cvicit 🙄

maca_p
17. mar 2014

@williamjozef ja som s diastazou normalne cvicila 2-3x do tyzdna powerjogu 😉
jaj, chcela som k tomu plastakovi este dodat, ze si ma pozeral od brucha dole, urcite nevidel moje 85Cčka, ked ma pasoval za chlapsku figuru 😉 😀 . ale tak v ramci srandy. ale naozaj som nestandardna zenska postava...

priadka
17. mar 2014

@maca_p tak uz cvicis? A co to vitalcentrum? @akwee asi odporucala z vitalcentra ten core trening - vybudovanie hlbokeho stabilizacneho svaloveho systemu. Ved aj @diwa myslim trenovala v tomto smere, nielen sikme brusne svaly.

jabadaba
autor
17. mar 2014

@priadka aaaaaale, zatial nicovat nic, nevysiel mi krok tam volat, ale mam to v plane. Furt bolo cosi dolezitejsie na obvolavanie! 😠
@maca_p kde kde kde, kde je ta kocka?

@williamjozef jezkove oci, tak si sa odhodlala..moc drzim palce. Ale kde Ty mas pruh? Pupik mas pekne vo vnutri. Keby si videla moj aky je vyvaleny! 😝

williamjozef
17. mar 2014

@jabadaba mam ho v pupku 😝

williamjozef
17. mar 2014

@maca_p ja som to cvicenim vzdal,snazim sa uz 2 roky a iba malinky pokrok 😖

amisa
18. mar 2014

@maca_p
@williamjozef baby no ja som v predklone chodila povinne 10 dni az potom po stichoch mi dovolili skusat sa vystriet a teda potom som uz zapasila co to dalo. Musim sa pochvalit ze sitie necitim skoro vobec dokonca ani pri kaslani. V takej polosedovej polohe som sedavala rada velmi dlho a v posteli vystriet nohy mi trvalo vyse dvoch tyzdnov ale mala som pod chrbtom vankuse.A teda ten mesiac co sa setrim zeny len zeriem. Tak som uz nariadila stop stav.... ale nie dietu..
Inak maci nemala si problem s pupkom, ja som na kozi na pupku dala som si ichtiolovu mast ,cez vikend ma to chytilo. Prosim ta ako dlho si spala v stahovackach?

jabadaba
autor
18. mar 2014

@williamjozef no teda, vobec to nevidno na tvojom pupiku...sa normalne obavam co mam potom ja za pruh ked mi pupok trci ako taky cudlik. 😝

jabadaba
autor
18. mar 2014

@priadka dikes moc.

PUstila som sa do cvicenia zatial na vlastnu past, snazim sa brucho zatinat kedykolvek mi napadne a oprasial som hula hup kruh, vcelku je to ucinne na tie postranne brusne svaly, tak hadam nerobim nejaku kravinu, ale pocitovo ten kruh svalom dava zabrat. Idem kuk tu temu nech sa inspirujem. No ale s pupkom asi aj tak bez operacie nepohnem. 🙄

maca_p
18. mar 2014

@amisa ja som si to osetrovala pravidelne kazdy vecer som si davala betadine roztok aj krem. skor som mala problematicku jazvu. ja som sa mohla vystriet naozaj uz na 3 den po opke, ale mala som nariadeny predklon tusim takych 10-14 dni, aby sa jazvy nevytiahla hore.

maca_p
18. mar 2014

@jabadaba ja som mala ten cudlik-prasaci chvostik 😀 😀

amisa
18. mar 2014

@maca_p ja zas davam dva krat denne repikovy obklad a indulonu modru. A tiez si to dezinfikujem pred osetrovanim, ale vidis aj tak avovec nie na jazve co sa dost cudujem. Dokedy si v korzete spavala?