Diastáza priamych brušných svalov. Máte túto diagnózu?

jabadaba
24. apr 2009

Ahojte,

je tu niekto s takouto diagnozou? Ak ano, ako cvicite na posilnenie takto rozlezenych svalov? Nemam ani najmensiu chut na abdominoplastiku a chcem sa dat do poriadku prirodzene. Brchucho mi ani tak velmi nevisi, len ho mam dost ochabnute a svaly rozidene. Nie strasne, ale diagnoza tam je. ☹ Som nestastna.

susul
18. jan 2013

@mia.k nemala by si cvicit viac ako polhodinu, tie cviky cvic co najpomalsie, na simne svaly je ten cvik na boku. Ja som si tiez odfotila brucho na zaciatku 🙂 . Upravila som si aj stravu, nie nejako radikalne, len som pridala zeleninu a sladke som nahradila ovocim. Ja estw aj behavam, aj kwd uz druhy tyzden mam pauzu, lebo mam cosi s prieduskami.Tiez som zvedava ci pomoze to cvicenie. I ked z toho co som tu citala mam pocit, ze ked cvicit nepomoze tak ani opwracia nie je sama o sebe spasonosna, ze I po neh jednoducho cvicit treba, ked chces nejako vyzerat.

mia.k
18. jan 2013

@susul ja chudnúť nechcem,chudá som dosť,takže jem normálne, ale mňa strašne bolí chrbtica v krížoch, takže aj preto cvičím, inak som zmierená s tým,že ploché brucho už nikdy mať nebudem. ☹

susul
18. jan 2013

@mia.k tak ja mam na bruchu valcek tuku, takze rada by som sa ho zbavila a urobim pre to co sa len bude dat.. S ostatnym som spokojna. Skus si u doktora zistit ci ta nemoze poslat na rehabilitacie? Ze mas problem s chrbticou.

mia.k
28. jan 2013

@susul s tými rehabilitáciami ešte počkám,lebo teraz mi nemá kto syna varovať, ale už som sa naučila tie cviky správnejšie cvičiť,tak zatiaľ budem cvičiť doma sama. A ty čo,ako sa ti darí s cvičením? Aj si spozorovala nejaké zlepšenie? Lebo ja, čo sa týka diastázy nič. Stále je rovnaká. ☹

maca_p
29. jan 2013

@katkavv ahoj, prosim ta pekne, mohla by si mi napisat viac o abdominalnej plastike ZN? mam seriozny zaujem ist pod noz a bonus bude, ak to bude za "nie velke prachy" 🙂
dik. maca

katkavv
29. jan 2013

@maca_p ahoj, ja som nemala plastiku... robili mi diastazu brusnych svalov a pruh na pupku ;) mne neodoberali kožu ani tuk, iba spojili svaly a vybrali pupok ;)

susul
30. jan 2013

@mia.k no u mna je to tak, ze svaly spevneli, ten rozostup tam este stale je, ale ked poriadne zatnem svaly tak ten hrb je podla subjektivneho pohladu mensi, musim si odfotit brucho a porovnat, ale jazdopadne pas sa mi uz zacina crtat, tak sa adpon z toho tesim.

mia.k
30. jan 2013

@susul jéjda ty sa máš! Úprimne ti závidím,lebo mne sa odkedy cvičím zdá,že mi to brucho ešte viac narástlo a medzeru mám stále rovnakú. Pribrať som nepribrala,takže tým to nebude, ale ja posilňujem celé brušné svalstvo a možno mi svaly trocha narástli. Ty cvičíš len tie cviky čo si mi písala? A cvičíš raz denne? Neschudla si náhodou?

susul
30. jan 2013

@mia.k viacmenej cvicim denne, aj som cosi schudla, ja vidim zmenu,aj na celom drzani tela, ked som zacala chodit k fyzioterapeutke, tak sa mi uz zacinal gulatit chrbat, teraz som celkovo viac vystreta. Ona mi hov orila ze to chce cas, ja ju mam v hornej casti brucha a na pupku, spodne brucho mi nastastie v pohode. Ty mas aky velky rozostup, na sirku? Ja tam mam tak na jeden centimeter, najhorsie to je na pupku. A cvicim len tie cviky, ktore som pisala + este jeden s fitloptou, lezim na chrbte a otvornymi dlanami a kolenami tlacim do lopty, mam zdvihnutu hlavu a tlacim chrbat do podlozky.

mia.k
31. jan 2013

@susul ja cvičím už mesiac a to dva krát denne. Ja mám na pupku medzeru na tri prsty a nad pupkom na dva,takže hrúza. 😝 Mne sa tiež zlepšilo držanie tela, ale diastáza sa mi nezmenšila. ☹ ☹ ☹

michal1991
15. feb 2013

Ahojte 🙂
Momentálne aj ja začínam s tuperovou technikou a chcel by som sa Vás spýtať jednu otázku. Má prosím niekto nepoužitý pás veľkosti M, ale starší model? Myslím ten pôvodný, dvojramenný.
Moja diastáza je situovaná v oblasti podbrušia, preto by mi oveľa viac vyhovoval tento starší model. Ten nový, trojramenný, mi spôsobuje problémy v oblasti rebier...
Ďakujem pekne 🙂

michal1991
15. feb 2013

a keby bola, tak kľudne aj veľkosť L 🙂

mia.k
26. mar 2013

@susul tak ako sa darí,cvičíš ešte?

susul
26. mar 2013

@mia.k cvicim,cvicim, i ked priznam sa, ze nie s takou vervou ako na zaciatku, ale snazim sa. Podarilo sa mi cosi z brucha dat dole, takze celkovo vyzera lepsie, ale diastaza tam je stale, hlavne ked lezim na bruchu a zdvihnem nohy, ale celkovo mam brucho podstatne pevnejsie, mozno to fakt riesi len ta operacia 😒 , ja ju nemam nejaku brutal, tak mozno 2-3 cm nad pupkom. A tebe sa ako dari?

mia.k
27. mar 2013

@susul ani sa napýtaj. S cvičením som sekla, lebo som mala to brucho ešte vypuklejšie. Zrejme tým, že mi cvičením spevneli svaly,tak boli aj tvrdšie pevnejšie a nepoddajnejšie- mala som taký tvrdý, vypuklý balón namiesto brucha. 😠 ☹ 😢 Taká som z toho nešťastná a rozhodla som sa,že takto o rok, ak budú financie, dala by som si to zoperovať.
@lenkauh ty ako s tvojím bruchom,už je to lepšie? Spomínala si,že máš nejaký tukový zhluk nad pupkom,už sa to vyriešilo? Ty by si mi odporučila toho lekára čo si mala pri operácii aj samotnú operáciu? Už začínam trocha sondovať, lebo by som aj ja chcela ísť na tú operáciu.

susul
27. mar 2013

@mia.k ja sa odfotim ako to mam teraz, mam aj fotku ake som mala brucho pred tou rehabilitaciou. Len mne ostalo aj koze navyse, ja by som si musela dat komplet brucho zreparovat a kebyze zahlasim muzovi, ze chcem ist do narkozy kvoli bruchu tak ma posle kade lahsie, ale aj ja sama by som mala obavy ☹

lenkauh
27. mar 2013

@mia.k no ano, je to lepsie. Zhluk sa zmensil, aj ked uplne nezmizol. Ale uz som spokojna. keby sa mi podarilo schudnut 5 kil co mam navyse, tak by to bolo uplne ok. Skusim pohladat fotky a prilozim. Inak doktora by som odporucila, aj operacia sa da zvladnut. Urcite nelutujem. Ak sa na to das, napisem ti do IP aj podrobnosti, ak budes chciet...

mia.k
27. mar 2013

@susul veď aj ja mám obavy, len ty to nemáš až také zlé, podla toho čo píšeš, s tým by sa dalo žiť, ale keby si videla to moje brušisko! 😝 Ja som štíhla a brucho jak balón. Minule bola u mňa na návšteve kamoška po dlhšom čase, to som ešte poctivo cvičila a ona jak ma zbadala,pýta sa že "mám gratulovať"? To akože či som tehotná a pritom vie o mojej diastáze a stretávame sa a vie,že mám večšie brucho,ale teraz, ako som cvičila tie cviky na brucho,tak som ho mala totál vypuklé-ako som spomínala, takže to aj jej udrelo hneď do očí. No čo ti budem hovoriť, na mne to je strašne vidno a je mi to nepríjemné.

lenkauh
27. mar 2013

Tak tu som teraz. Ako som vyzerala pred operaciou najdete v tejto diskusii niekde na str.2 alebo 3.

mia.k
27. mar 2013

@lenkauh jéj, vďaka Leni. Tak super,že ti to pomohlo a že sa aj ten zhluk zmenšil. A rada si pozriem fotky, nech sa ešte viac namotivujem.
@susul aj tvoje fotky si rada pozriem, že ako si na tom ty a ako si pokročila.

mia.k
27. mar 2013

@lenkauh tak už si ma predbehla... Super máš teraz to brucho! A to ti takéto vydrží celý deň? Nezhorší sa to k večeru? Drží to dobre? Lebo aj ja mám ráno brucho docela v pohode,ale v priebehu dňa mi tak narastie, ale tebe tie svaly už teraz zrejme dobre držia aj po najedení sa,že?

lenkauh
27. mar 2013

Jasne, cely den 😉 Ved aj ja som mala rano pekne brucho aj s diastazou , ale vecer katastrofa. A teraz cely den takmer ploche. Uz mi nikto netypuje, ze som tehotna 😀 . Ale ked si sadnem, pneumatiky sa mi spravia, ale to uz s diastazou nesuvisi, ale s tukom, ktory si pekne pestujem 😀 😠

mia.k
27. mar 2013

@lenkauh jújha, super! Tak sa ti to fakt oplatilo. Tak až by som sa rozhodla pre tú operáciu, tak by som sa ti ozvala a poprosila ťa o info. Dík. 😉

majamat
27. mar 2013

@lenkauh parada. este idem porovnat so starym foto

majamat
27. mar 2013

@mia.k to je blbe. mna sa za posledne 2r najmenej 30 ludi pytalo, ci cakam dieta. uz sa mi stalo, ze mi aj miesto v autobude uvolnili, co sa mi ani ako tehulke nestalo 😀 takze ma to aj svoje vyhody. no nechcem riesit operaciu, pokial sa este rozhodujem pre druhe babo.
@lenkauh aj ja sa ozvem, keby sa rozhodnem pre operaciu.

mia.k
27. mar 2013

@majamat ja už ďalšie bábo neplánujem a chcela by som to stihnúť kým mi skončí materská, len tie peniaze ma trocha brzdia, lebo z materskej nič neodložím. No veď uvidíme. Ale rada by som mala znova normálne brucho.

majamat
27. mar 2013

@mia.k ved to. peniaze su dost problem aj u mna a to nas brzdi v tom, aby sme mali druhe. ani matersku si asi do konca neuzijem, co mi je luto. mam dost rokov odrobenych a som rada, ze som trochu aj doma.

mia.k
27. mar 2013

@majamat ja mám zase ten problém,že prácu nemám a po materskej budem mať obrovský problém si nejakú prácu nájsť,takže počítam, že budem po materskej dlhšiu dobu doma bez príjmu, tak si nechcem teraz moc siahať na úspory.

susul
27. mar 2013

@mia.
prva je zo zaciatku ako som zacala cvicit fotene vecer, druhu som fotila dnes po obede, takze tiež napapana, fotila som sa sama, tak to mozno skresluje, to ze mam natiahnute ruky.

mia.k
28. mar 2013

@susul jaj, tak ty nemáš moc velké brucho a oproti tomu čo si mala pred cvičením, máš menšie,ale to bude zrejme tým,že si schudla,alebo ti to ozaj pomáha to cvičenie.