Diastáza priamych brušných svalov. Máte túto diagnózu?

jabadaba
24. apr 2009

Ahojte,

je tu niekto s takouto diagnozou? Ak ano, ako cvicite na posilnenie takto rozlezenych svalov? Nemam ani najmensiu chut na abdominoplastiku a chcem sa dat do poriadku prirodzene. Brchucho mi ani tak velmi nevisi, len ho mam dost ochabnute a svaly rozidene. Nie strasne, ale diagnoza tam je. ☹ Som nestastna.

zhabjak
15. sep 2014

@celasapremenim ja som kupila cely set, v krabici bola kniha, guma na cvicenie a DVD, ale na tom DVD neboli tie cviky tak urobene ako v tej knihe, na tom DVD boli videa cviceni, ale bez vysvetleni. Nemam to pri sebe, neviem sa na to pozriet. Mozno tam bolo este nejake ine CD s pps kom tej knihy, ale myslim, ze ked som to chcela pozriet, tak to bol taky obrovsky subor, ze som mala problem sa na to pozriet v mojom pc. Tak som ostala pri knihe, ale to je mozno aj lepsia moznost.
Urcite cvic az ked budes mat rezy uplne zahojene. Ja som zacala az 9 mesiacov po porode (tiez cisaraku), ale to bolo spojene s tym, ze tolko trvalo, kym som sa k tomu, ze smsystem existuje vobec dostala. Drzim palce

celasapremenim
15. sep 2014

@zhabjak dik, ja som to uz nasla pred porodom, avsak uz v tehotenstve, tak som to nesilila, kebyze to najdem pred, tak urcite skusim uz, co to da, lebo miernu diastazu som si nahonobila po druhom porode, tak teraz som zvedava, ci ostala, alebo sa pohla, po tretom...mas pocit, ze sa ti aj uzatvara?

zhabjak
16. sep 2014

ja mam pocit, ze som brusne svalstvo este nikdy nemala pevnejsie ako teraz (cize asi je uzatvorena), ale napriek tomu tam je ta koža s tukom ovisnutá :( ... snáď časom sa aj to nejako vstrebe :s

madana
21. sep 2014

ahojte,chcem sa vas opyttat ,ak mam taktiez potvrdenu diastazu brus.svalov, a kýlu...a chcem este aj druhe dieta,je lepsie otehotniet pred alebo az po chirurg.zakroku.Diastazu je asi lepsie operovat po ll.tehotenstve,ale kylu asi pred tehu....hm??co vy na to??zaujimaju ma hlavne nazory zien s rovnakou diagnozou,ako ste to riesili vy??

raz
21. sep 2014

Ahoj. ja mam diastazu a aj pupocny pruh uz po prvom tehotenstve. Mne odporucili pockat zo zakrokom ak este planujem dalsie tehotenstvo. Tak som pockala, mam aj druhe babo a kedze neplanujeme dalsie deti, tak o tyzden ma caka abdominoplastika. A ak motyka vystreli a o 6 rokov budeme chciet este babo, tak to risknem a ak sa mi to spravi znovu....tak asi pojdem zas na operaciu...ak ked sa jej velmi bojim.

siska53
21. sep 2014

@madana ja som to neriesila,prosto sme dali po 2rokoch druhe... Ked mala mala 7m.,tak minoperovali zlcnik a pruh. Diastazu nie,tu mi neodporucali..riziko vraj prevazuje vyhody(nas znamy doktor mi to povedal),navyse som mala vted velmi malicke deti,dcerka tych 7m. a syncek mal 2,5r. Dost dlho by som.ich nemohla nosit a plnohodnotne sa o ne starat. Tu dakde su aj cviky na to, da sa to upravit aj cvikmi-spravnymi. Klasicke brusaky vraj diastazu zhorsuju...

A napisem,co sa stali kamoske- mala operovany pruh-len pruh! Teraz je 2.x tehu a strasne ju boli brucho. Po vsetkych moznych vysetreniach zistili,ze ma zrasty po tej operacii a to ju boli...a je to pre nu neprijemne,strasne,az place dakedy. A to ma este 2,5r.stupla..
Takze ja by som pockala a az po poslednom tehu riesila..ak dr.nie su proti,najma co sa pruhu tyka,lebo aj ten vie zavarit,ak uz je...ja som dala na ich radu.

madana
22. sep 2014

@raz tak drzim palce,nech Ti dobre dopadne operacia... a potom daj vediet prosim ,ze ako si dopadla...

madana
22. sep 2014

@siska53 ja som to konzultovala s lekarom-chirurgom cca pred 2rokmi,a ten mi vravel,ze sa nemoze nic stat a ak chcem druhe,tak ze radsej az potom si mam dat operovat ten pupocn.pruh,to som vtedy ale este nevedela,ze mam aj diastazu..brucho bolo velke ,ale diagnozu mi nikto nepovedal....aaaz teeed...

justinka_l
25. sep 2014
Používateľ justinka_l je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od justinka_l.

@madana noo tak to veru potesi... 😒
ja sa tiez chystam s tym nieco urobit takto to uz dalej nepojde... viete poradit nejaku dobru kliniku kde by mi vedeli poradit?? vdaka

janickasl
26. sep 2014

@zhabjak konecne tu niekto spomenul sm system.ja som ho uz v tejto diskusii tiez spomenula ale len asi dve baby na to reagovali.Tiez odporuuucammm.Ja to cvicim rok a k tomu som prestala jest chlieb a takisto konecne vidim vysledky.medzera sa pomaly zmensila,uz ju mam len pri pupku a este k tomu to posilni chrbtove svaly .Ja to cvicim v skupinke s instruktorkou

apple7
26. sep 2014

@janickasl Ahoj a prosim ta kde to cvicis? ja mam tiez hreben na bruchu, len nemam odvahu ist k lekarovi, bojim sa ze sa mi vysmeje, ale cvicit by som zacala...

janickasl
26. sep 2014

tak ja mam to stastie ze u nas v meste to cvici fyzioterapeutka tak kym mozem tak chodim k nej .je to vyhoda lebo niekedy si myslim ze cvicim dobre a ona pride a opravy ma .da sa to cvicit aj doma ale urcite je dobre ked to ma kto komentovat🙂.

majdulienka
29. sep 2014
Používateľ majdulienka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od majdulienka.

@justinka_l odporucam vyskusat najmodernejsi bezbolestny zakrok Vanquish mne to pomohlo 😉

syabina
9. okt 2014

ahoj dievcata mam diastaziu na jeden prst ,mozem cvičit brusaky vdaka

priadka
9. okt 2014

@syabina brusaky nie. Tvoja diastaza je sice malicka, ale treba ju najskor uzavriet vhodnymi cvikmi. Potom mozes zacat aj s brusakmi 😉

lalanka
10. okt 2014
Používateľ lalanka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od lalanka.

ja mam s touto diagnozou tiez problem :( co mam robit?? dakujem

demartka
11. okt 2014

Ahojte,zistila som,ze mam diastazu-cca 2 prsty.Začala som cvičiť Jillien-1.level,brucho spľaslo,ale krásne vidim dieru od rebier dolu.Moja otázka-môžem pokračovať,ak vynechám klasické brušáky?budem robit len na bočné svaly-lakeť ku opačnému kolenu?Dá sa s tým normálne existovať-nehrozia nejaké zdravotné problémy?je to len estetické?A nejaký link,čo by som mala cvičiť,aby sa mi to nezhoršilo,alebo aj upravilo?dakujem

moonshine1
12. okt 2014
Používateľ moonshine1 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od moonshine1.

@demartka ahoj Vanquish by ti pomohol ja som s tymto mala tiez potblem ale nakoniec som sa rozhodla pre tento bezbolestny zakrok... odvtedy mam pokoj..

gembird
12. okt 2014

@justinka_l Ahoj! Mňa operovali v Roosveltovej nemocnici v BB, na oddelení plastickej chirurgie, takže som za operáciu nič neplatila, všetky výdavky hradila poisťovňa. Zašili mi svaly, zafixovali pupok, odstránili previsnutú kožu, pod svalmi sa mi roztrhla aj blana, takže aj to napravili. Teraz som tretí týždeň po zákroku, ale už som v pohode.

ivet17
12. okt 2014

Ahojte, ja mam tiez tuto diagnozu. Bola som s tym uz aj u lekara...ten ma len odbil, ze je to normale, ze zene po tehotenstve sa zmeni telo, ze s tym som mala ratat, ze uz nebudem ako predtym 😠 On asi o diastazii este ani nepocul!

ingrianna
13. okt 2014

@moonshine1 ahoj, mohla by si popísať viac, čo to je ten vanquish, kolko stojí a kde to robia? vďaka

dollynkaa
13. okt 2014

Baby keby chcem zistit ci to mam tak normalne chirurgovy sa mam objednat na vysetrenie?

moonshine1
13. okt 2014
Používateľ moonshine1 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od moonshine1.

@ingrianna ahoj.. no Vanquish je novinka na trhu ja osobne som bola v Mediskine v Bratislave asi su jediny co Vanquish robia.. je to samozrejme schvalene americkym uradom ze to funguje a ide o efektivne zbavovanie tuku iba tam kde to chces. cena je cca 200eur osetrenie ja som bola max spokojna ak mas este nejake otazky kludne sa spytaj 🙂

priadka
13. okt 2014

@dollynkaa zistis si to aj sama, v pohode. Pozri si tento link:
http://www.bocianiehniezdo.sk/content/diastaza-...

lalanka
14. okt 2014
Používateľ lalanka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od lalanka.

takze ten Vanquish funguje baby ano? mozem sa nato spolahnut lebo som uz naozaj zufala..

priadka
14. okt 2014

@lalanka sice som vanquish neskusala (inak 200€ za 1 osetrenie... ktovie kolkokrat by cloveka pumpli... ja na to nemam...), ale @moonshine1 predsa napisala, ze to je na "zbavovanie tuku". Takze ak to vobec nejako funguje, o com pochybujem, tak istotne to nepomoze uzatvorit diastasis rectii. To je nejaky blud.
Pomoze jedine pravidelne a spravne cvicenie 😉

vavrenka
15. okt 2014

ahojte kocky, tak ja sem-tam predychavam, ked s ama ludia pytaju, ci som opat tehotna ☹ .. keby som mala prachy tak idem na operaciu, ale planujem si nasetrit, viete mi dat kontakt na dobreho lekara , popr. kolko stalal cela zalezitost?

syabina
16. okt 2014

baby chcem sa ešte opitat po cvičeniach danich na stiahnutie diastazia sa ma pocitovať svalovka,ja nemam možno cvičim malo alebo zle?a drepi sa možu?dakujem za odpoved 🙂

apple7
16. okt 2014

Ahojte, tak nabrala som odvahu a isla som k chirurgovi. bolo to spravne rozhodnutie a vysvetlil mi viac veci a asi aj suvislosti. chcem vas povzbudit, aby ste sa dali vysetrit, kvôli zdraviu. mam diastazu nad pupkom 2,5 prsta a pod pupkom skoro 2 prsty. vysvetlil mi ze u kazdeho je to ine, zalezi od vysky zeny a velkosti medzeri.
vravel, ze vzhladom k mojej vyske je to dost vela, cvicit mozem, ale ked chcem intenzivne, musim mat pas na bruchu. a povedal ze sa to cvicenim nespravi, prave naopak, casom sa to moze len zhorsit. a mozem si uhnat herniu, co je velmi nebezpecne. takze si asi budem hladat chirurga, ktory by ma operoval cez poistovnu.

kika1981
16. okt 2014

@apple7 ahoj, ja mám tiež mala som to na 2 prsty, /mám 15 mes.dieta st.má 10 r., stalo sa mi to pri 2.tehu/ mám výšku 181 cm - neviem ako to súvisí, ale začala som cvičit pred 6 mes. a teraz to mám cca n a pol prsta, viem že si to nespojím s cvičením ale som spravila ooooobrovský krok samozrejme k zlepšeniu a teraz to už nie je očividné, mám kocky na bruchu kt. už pekných pár rokov som nevidela :D, ale je to tak ako píšeš, musím nosit pri námahe a pri cvičení stahujuci pás a cviky sme si prispôsobili na mieru s trénerom, lebno napr. obyč. brušáky nemožeme ... dosiahli by sme ešte horší efekt, tiež by som šla na operaciu, ale vraj to je dost bolestivé a neviem aj finančne náročné, ale píšeš že je možnosť cez poistovnu to počujem 1x