Diastáza priamych brušných svalov. Máte túto diagnózu?

jabadaba
24. apr 2009

Ahojte,

je tu niekto s takouto diagnozou? Ak ano, ako cvicite na posilnenie takto rozlezenych svalov? Nemam ani najmensiu chut na abdominoplastiku a chcem sa dat do poriadku prirodzene. Brchucho mi ani tak velmi nevisi, len ho mam dost ochabnute a svaly rozidene. Nie strasne, ale diagnoza tam je. ☹ Som nestastna.

mia.k
3. máj 2014

@marikac ďakujem. 😉

veverka33
8. máj 2014

@merienka1 Hezký den Merienko, mám taky po císařském řezu strašnou diastázu ( říkám si, proč to v rámci té operace nespraví???) a psala jsi, že sis objednala to video v Londýně? Mám v Londýně známou, tak mi to taky může objednat, ale jestli jsem to správně pochopila, to jsou americké stránky, tak proč zrovna v Londýně???A jinak angličtinu skoro neovládám, bude to pro mě srozumitelné? A pomohlo ti to? Moc děkuji, hezký den. Hanka

gembird
23. máj 2014

@amisa Ahojko! Taká som nešťastná po dnešku, že už to musím niekomu napísať. Ak som dobre pochopila, už máš za sebou operáciu brušného svalstva (závidím...), mala by som na Teba niekoľko otázok, dúfam, že Ťa s tým moc neotravujem. Po deťoch aj ja mám diastázu, pupok vidno už z ďaleka - hrôza, no a ja som si myslela, že pekne sa objednám v NR na súkromnú plastickú chirurgiu a spravia mi potrebnú operáciu. V NR mi povedali, že mám ísť na chirurgiu (najlepšie do BA), lebo potrebujem aj sieťku na svaly - aby boli lepšie zafixované - dosť veľkú mám tú medzeru, a tým pádom pri operácii musí byť aj chirurg, lebo plastický chirurg môže upraviť len kožu, ale sieťku už nevie zašiť na svaly (sorry za laické vysvetlenie, nie som odborníčka). Volala som aj druhému plastickému chirurgovi do VK (lebo on operuje aj v BB v nemocnici), že či tam vôbec vykonávajú takéto operácie, povedal, že mám ísť za p. primárom (Dr. Marko - obyčajná chirurgia), on mi všetko vysvetlí. Dnes som tam bola a ďalšia facka: mám ísť na plastickú chirurgiu, lebo to k nim nepatrí. Tak teraz som už absolútne bezradná, že kam vlastne patrím s mojim problémom. Vedela by si mi poradiť, alebo napísať, že Ťa konkrétne kde operovali, ako si sa tam dostala, koľko si platila, ako to prebehlo, máš aj sieťku? 6 týždňov som čakala na termín do NR, mesiac som čakala na BB a stále nič o tom neviem, lebo každý ma pošle inde. Ďakujem veľmi pekne! Ahoj!

maca_p
23. máj 2014

@gembird skus si zavolat a objednat sa na konzultaciu do NR do fakultnej nemocnice odd plastickej chir. ked to mas po ruke.

kika1981
28. máj 2014

juuuj baby ahojte, mám 10 mes. syna som začala cvičit, aj chudnut, a to brucho stále trčí, aké cviky sú dobré na také bruško .... ? Som smutná ... :/

mia.k
29. máj 2014

@kika1981 na Youtube máš plno cvikov na diastázu, ja cvičím podľa nich. Daj si do vyhladávača Diastasis recti. Držím ti palce. 😉

kika1981
29. máj 2014

@mia.k Ďakujem hej už na tom pracujem, a ked sa to napraví ako tak stále treba cvičiť už celý život alebo ked prestanem sa to vráti do pôv. stavu ? Nemáš skúsenosť ?
Ja to mám na 2 prsty a už je to lepšie trochu menšie ale asi sa toho uplne nezbavíme, viac báb tu píše že uplne to odstráni len operácia ....

mia.k
29. máj 2014

@kika1981 ja s tým bojujem už 6 rokov a nie a nie sa tej pliagy zbaviť. 😝 😀 Ja ju mám stále rovnakú- na 3 prsty. 😖 😝

kika1981
29. máj 2014

@mia.k no fasa :/ hl. že sme zdravé !!!

lucinenka001
29. máj 2014

kočky, ako ste si zistili prosim diastazu brusnych svalov?

dakujem 😉

schumi
29. máj 2014

Ahojte, mne sa prvy krat urobila po prvom cisarskom, asi po roku sa mi cele svalstvo viac menej spojilo a nebolo ju vidno, po druhom cisarskom bola spat a zacala som zase odznova, tiez sa mi podarilo jej ako tak zbavit, no do tretice je tu opat. Som mesiac po 3 sekcii a zacinam so spevnovanim opat 😖 mne na nu zabera cvik ako ked si zapinate gombik na nohaviciach 🙂 nadychnete sa a zadrzite dych na 5 sekund a uvolnite. Opakujete pocas celeho dna ked vas napadne. Nasla som to niekde na webe na tuto diagnozu.

mia.k
29. máj 2014

@schumi také cviky cvičím, kde sa takto sťahuje brucho, ale bohužiaľ mne sa nič neupravilo, ale možno niekomu to pomôže a možno to treba cvičiť ozaj dlhodobo...

kika1981
29. máj 2014
kika1981
29. máj 2014

@schumi hej to je dobrý cvik ako píšeš držme si palce 🙂

williamjozef
30. máj 2014

kocky takze ja sem pridam par foto.cvicila som brucho cca 2 roky,neuspasne,az mi maminky na MK poradili ci nemam diastazu ☹ dovtedy som nemala ani tusenia co to je,len som vkuse vyzerala ako v 5 mesiaci tehotensva.sla som ku chirurgovi ten potvrdil a ze mam este aj pruh a tak mi zakazal cvicit,lebo diastaza bola na mna dost velka,operaciou sa zistilo ze mala 7 cm siroka a mala som ju od pr az po pipinu 🙂 .takze ja som sla na operaciu,Bratislava Ustav lekarskej kozmetiky Dr.Guba,velmi super chlapik a aj jeho sestricky,cena ma visla 2500 eura/dost,ale vysledok stoji za to 😝 no a pre porovnanie,zobrali mi 860 gramou koze a sadla,mala som cca 80 stichov,ale da sa ta operacia zvladnut aj dni potom,cakala som horsie,teraz som 16 den po opke,brucho je este opuchnute,ale ked odpuchne a jazva zbledne bude to krasne.ak mate nejake otazky hor sa na mna 🙂

williamjozef
30. máj 2014

@amisa ahoj,no ja mam 16 den po a som uz vystreta,stehy vybrate a uz aj varim,dnes som bola zo psom a na poste,len som taka spomalena 😀 a zajtra idem nakupovat.od pondelka ide uz muz do prace 😀 celych 16 dni sa o domacnost a deti staral sam,okrem par kra co pomohli babky 😅 pridala som aj foto na konci tohto blogu

bridgetfidget
30. máj 2014

Ahojte, existuje prevencia diastazy pred tehotenstvom este, ci je to loteria, komu sa ' postasti' a kto sa jej vyhne?

angel1223
30. máj 2014

@williamjozef awoj.prosim ta a za kym si najprv sla?za obvodakom?lebo si myslim ze i jaj mam podobny problem ☹

williamjozef
30. máj 2014

@angel1223 ano za obvodnou a ta ma poslala k chirurgovi

frozenelza
30. máj 2014

@williamjozef a poistovna nic nepreplaca?? Baban v skupine niektorym preplacala....

williamjozef
30. máj 2014

@frozenelza preplaca,ak ides do statnej nemocnice tam tusim polku preplati,ale ja som do statnej ist nechcela.mne poistovna ziadosti nezchvalila ☹

mia.k
30. máj 2014

@williamjozef aké máš perfektné teraz to brucho! Super! 😉

brontik
30. máj 2014

@light1908 Ahoj, citam tu tvoj prispev a gratulujem k uspesnemu vysledku... Ja som teraz 5 tyzdnov po druhom porode a prave dnes som konecne prisla na to, preco nepatrim k tym stastnym zienkam, ktore vyzeraju po porode akoby ani neboli tehotne... Podla vsetkeho mam diastazu a ak sme spravne merali je to cca 3 cm ak nie viac... Vies mi povedat co presne a ako si sa dopracovala k uspesnemu vysledku?

williamjozef
30. máj 2014

@mia.k dakujem,aj ja sa tesim z toho 😝

miska76
30. máj 2014

@williamjozef ahoj , ja idem v utorok do ULK na konzultaciu ohladom mojho brucha. Dlho som sa odhodlavala, no som uz rozhodnuta. asi tiez k mudr, gubovi. som zvedava co mi povie. moje brucho je horsie ako bolo tvoje, aj ked som stihla, no po dvojickach je uplne znicene. este sa chcem opytat, ci ta jazva nie je velmi vysoko, myslela som si ,ze bude uplne dole ako po cisarskom reze.

williamjozef
30. máj 2014

@miska76 KUKNI FOTO VYSSIE,TA JAZVA JE HNED NAD CHLPAMI,nizsie sa uz neda dat a je uplne tenulinka,ked mi opadnu chrasty a trosku odpuchne bruchi,este zbledne a nebude skoro vobec vidno 🙂 a taketo zakroky robi pan dorktor Guba,taky srandista,ja mam z neho velmi dobry pocit 😝 aj zo sestriciek

miska76
31. máj 2014

@williamjozef
mna zmiatli nohavicky, ze ich mas o dost nizsie. mas pravdu, nedavala som pozor. som rada,ze si spokojna a ze to zvladas tak v pohode. dufam,ze aj ja budem raz vysmiata 🙂

williamjozef
31. máj 2014

@miska76 drzim palce 🙂

radkanika
31. máj 2014

mne napadlo, ci to aj ja nemam tu diastazu, ale ked som skusala podla videa navodu, ci ten prst mi vojde, tak dva a viac urcite nie. Aj mm mi skusal a ze nemam. Tak ja neviem.

light1908
1. jún 2014

@brontik ahoj
Ja somrobila cviky z youtube nemam ich ulozene ale hladala som podla diastasis rect excercise a je tam vela videi ale zmysel je taky isty ze musis spevnit najpr vnutorne brusne svaly bez toho aby si zapajala priame brusne svaly. Zacat treba dychacimi cvikvi..no nuda 🙂🙂ale zabera a potm sa dostat aj k trochu narocnejsim. Neviem to tu popisat a ani uz tak sa velmi nepametam. Mne este velmi opomohol hulahop, 20minut na zaciatok potom viac ked mas cas. A este sa mi velmi vyplatilo drzat brucho vzdy stiahnute🙂je to sila zvyku, prve dni musis sa ovladat a potom to budes robit podvedome. Mna motivovalo nosit velmi uzke tricka aby mna furt napadlo to brucho a som ho stiahla, lebo popri babatku by som na to len tak nespomenula🙂🙂
Hlavne necvic tie zvycajne brusaky, to je v takom stave najhorsie🙂co som ja nevedela po porode🙂🙂 pokial tam nemas neviem aku dieru tak sa vsetko da dokopy. Babka mi hovori ze brusko ti rastlo 9 mesiaco a tolko isto casu ti bude aj odchadzat. Tak ze trpezlivost🙂
Este len dodat ze ked budes mat 1-1,5 cm diastaz mozes zacat cvicit normalne. Mna do este lepsej formy dali cviky Jillian Michaels 30 day shred. To je sila🙂🙂 odporucam velmi