Diastáza priamych brušných svalov. Máte túto diagnózu?

jabadaba
24. apr 2009

Ahojte,

je tu niekto s takouto diagnozou? Ak ano, ako cvicite na posilnenie takto rozlezenych svalov? Nemam ani najmensiu chut na abdominoplastiku a chcem sa dat do poriadku prirodzene. Brchucho mi ani tak velmi nevisi, len ho mam dost ochabnute a svaly rozidene. Nie strasne, ale diagnoza tam je. ☹ Som nestastna.

tinika
15. jún 2015

@anicka12345 keby po nociach nepracujem, tak by som dala spat deti a cvičila ale cez den sa neda

mawka
15. jún 2015

@tinika preto ja si cvicim to posilovanie co som dala link a je to 8 minut a su aj na nohy. ale bez pohybu to nedas. ani bez upravy stravy.

tinika
15. jún 2015

@mawka je mi to jasne ze nedam stravu som upravila pohyb mam ked idem s malou von s kočikom ta nasa rozbita cesta do kocpa to je dobry zaberak :D:D an osim ju ale kdesi som čitala ze ani to by som asi nemala pri diastaze :( musim počkat kym podrastie a bude sa dat pri nej cvičit snad lebo teraz sa chvil usama nezahra to sa mi neoplati urobit dva brusaky a nič .(

mawka
15. jún 2015

@tinika tych 8 minnutiek si nenajdes? ja viem, lahko sa mi radi, ale tazsie to mas asi doma. skusim zajtra mrknut na nieco, co by si mohla v ramci starostlivosti o deti. nieco, co by si vedela zakomponovat 🙂

vedorka
16. jún 2015

@tinika http://www.bocianiehniezdo.sk/content/diastaza-.... takto si to mozes pozriet, ci ju mas a ver mi, ze aj ja bezne cvicim po 23 hodine vecer, lebo nestiham, vacsina maminiek je zaneprazdnenych 🙂

tinika
16. jún 2015

@vedorka o 23ja pracujem chodim spato 1-2 rano veru nestiham cvičit .( viem ja som sa vysetrovala ale pod pupkom mam take brucho mlandrave a velke ze tam to necitit ale tam toasi uz ani nie je či? nad pupkom mam aj na 4 prsty :(

katkabaska
17. jún 2015

tak dnes dosiel stahujuci pas na brucho, uz som aj vyskusala a trosku pocvicila...este si musim premysliet, ako obmenim cviky na priame brusne svaly s cvikmi len na sikme a zacnem aj s jillien michaels 🙂

bobana99
18. jún 2015

tak tu je to sľúbené foto po operácií diastázy...nieje to pekný pohľad ,ešte to mám trošku opuchnuté a navyše je to fotené pár minút po zložení pásu tak som trochen pokrčená otlačená od toho pásu,ale inak týždeň po operácií sa cítim fakt super..môžem povedať že určite lepšie ako po cisárskom( tak zatiaľ sa mi podarilo nahodiť sem len toto...aj to zo starého mobilu..s novým ešte neviem moc narábať)

amisa
18. jún 2015

Ahojte baby som vyse rok po plastike, ale stale vas z casu na cas sledujem. Drzim peste aj po operacii @bobana99 este ta caka dlah cesta. musis to potom cvcienim este stiahnut a ta jazva je celkom prijatelna, ziadny masaker. Ja by som mala pri mojom cca trojnasobne dlhu.

bobana99
18. jún 2015

amisa ja som mala na 4 prsty diastázu takže toto je že úplne super stav oroti tomu čo som mala predtým s bruchom..škoda že som aj predtým neurobila foto...tak jasné že ešte budem musieť zapracovať na zlepšení stavu no na to mi ešte musí dať súhlas chirurg...skôr ako o 6-10 týždňov to nebude...navyše ešte som mala aj pruh na pupku takže zatiaľ musím vydržať

vedorka
18. jún 2015

@amisa a aka ti zostala prosim ta jazva? Sukromne ci cez poistovnu si isla? A ako si to prosim myslela, ze este cvicit po operacii? Dakujem

vedorka
18. jún 2015

@bobana99 dakujeme za foto 🙂 ta jazva je super mala 🙂 centimetrovo ti to kolko urobilo? ty si ako ja, diastaza na 4 prsty a tomu este pruh... len ja to mam roztvorene uplne zhora od hrudnej kosti.

bobana99
18. jún 2015

@vedorka tým som myslela posilniť brušné svaly a predsa len aj trochu to sádlo čo mi tam ešte zostalo po pôrode zhodiť...išla som na jednodňovú chirurgiu a urobili mi to normálne cez poisťovňu...nieje to plastická operácia,diastáza brušných svalov + hermia pupku

bobana99
18. jún 2015

@vedorka jaj...jazvu mám tenučkú ako po cisárskom..sú tam asi tri štichy na to aká je veľká je ich celkom málo..vlastne je tam tá nitka hore nad jazvou a končí mi v pupku.tam trčí druhý koniec nite

bobana99
18. jún 2015

@vedorka inak aj ja som to mala od hrudnej kosti až dobre 5 cm pod pupok ale nižšie mi to už asi nemuseli rezať,vložili mi tam nejakú sieťku a zošili spolu so svalmi...musím povedať že tak ako som sa bála že čo ma čaká tak som teraz spokojná že to nič nebolo...najhoršia na tom bola asi tá narkóza a tých pár hodín po prebudení

maja3017
18. jún 2015

@tinika ak maš diastazu tak brušaky ani neodporučam cvičiť
@mawka prosím ťa ako dlho cvičiš tie cviky vidiš že maju nejaky efekt?chystám sa do nich pustiť vďaka

vedorka
18. jún 2015

@bobana99 nevyzera to, ze tam mas tuk, iba opuch. ja tam nemam uz ziaden tuk, iba svaly a tenku ovisnutu kozku so striami, ale podla popisu cele ako ty... urobili ti to na to, ze je to cez poistovnu a ake si to mala velke az neuveritelne dobre 🙂 normalne rozmyslam, ze by som sla az do Komarna si to urobit, teda este dojcim a skusam to predsa len co najviac stiahnut cvicenim, ale ten pruh asi nedam.. Rano si prosim ta prisla, celkova narkoza a vecer ta pustili?? Za ako dlho ta objednali? dakujem pekne

andreyca
18. jún 2015

@bobana99 cez poistovnu asi preto, ze tam bola ta hernia a v ramci toho upravili diastazu. Pri diastaze nedavaju sietku, preto sa to vola esteticka operacia na plastickej chirurgii za vlastne money. Sietku pri hernii/pruhu.

mawka
18. jún 2015

@maja3017 mne zavberaju urcite, chudnem v bruchu, tvarujem sa a svaly su pevnejsie. uz idem domov z roboty o tyzden, tam ma caka uz pas, budem pokracovat s nim.
nemam to take strasne a vyhovarat sa nechcem 🙂 z anatomickeho hladiska neviem inak ako by sa dali svaly posilnit a zosilnit, aby vsetko stiahli na svoje miesto - inak ako brusakmi? pochybujem. no a ak by to neslo vobec potom, tak samozrejme az vtedy zvolim chirurgiu, ale iste esteticku, nech to mam tip top.
podla mna je lepsie riesit nieco chirurgicky az ked je to ako posledna moznost. ked uz ina nie je.
to mas ako ja neviem, liposukciu alebo abdominoplastiku. preco ju robit, ked este chudnem, preco nepockat, kym uplne schudnem ako chcem a potom uz len za par stovak dat odrezat nejaky zvysok koze, co sa nestiahol. aj ked si myslim, ze aj to sa da stiahnut, lebo sa mi to zmensuje. co ja som vzdy tvrdila, ze to je blbost, ze sa to nescvrkne 😀 holt, zdrava strava a pohyb robia svoje.

maja3017
18. jún 2015

@mawka počkaj teraz som ťa nejak nepochopila ty cvičiš brušaky? mne to prave všetci tí dr.čo som u nich bola zakazali ,ale som možno iba zle pochopila ...ja sa tiež na oper.nechystam ani mi to chirurg nejak neodporučal

tinika
18. jún 2015

@maja3017 no teraz necvirčim max. na tie bočne svaly sa da cvičit ale po druhom porode som cvičila .(( bo som ani netusila ze mam diastazu

mawka
18. jún 2015

@maja3017 cvicila, bez pasu a to bola chyba a s pasom ich budem cvicit dalej. co vsak mozem potvrdit, brucho sa mi tvaruje a konecne aj svaly. takze necvicit je podla mna blbost ako brno. ale tak kazdy ma nejak nazor.

andreyca
18. jún 2015

@tinika aj ja som po SC porode cvicila a cudovla som sa, ze brucho puchne a ploskne...nevediac o diastaze

maja3017
18. jún 2015

@tinika no veď ja som začala cvičiť podľa jill a divila som sa prečo to brucho je ešte horšie ja som inak chuda ani brucho sice nemám nejak veľke ale mohlo by to byť aj oveľa lepšie len prave že sa mi to zhoršilo a všade po nete čitam a aj dr.mi povedali ,že pri diastaze brušaky nie...tak teraz priame brušne necvičím
@mawka ja si utorok mám isť pre ten pas chir.mi ho predpisal,ale povedal že aj s tym pasom cvičiť opatrne žiadne vahy ani brušaky ,mám aj nejake cviky od rehabilitačneho,ale to take o ničom sa mi zdaju a aj ja sama sa bojím cvičiť už tie brušaky aby som si nezhoršila tu diastazu tak hľadám niečo vhodné aj pri diastaze

mawka
18. jún 2015

@maja3017 ten link co som dala, nie su tie nezmyselne brusaky monotonne, tam posilujem cely subor brusnych svalov.

maja3017
18. jún 2015

@mawka myslíš toto video čo si pridala na str.50 okolo 14 hod. ?

mawka
18. jún 2015

@maja3017 hej to.

mawka
18. jún 2015

@maja3017 tak vies, baby, ktore to maju naozaj velke, tak nemaju az taku moznost cvicit, tam jedine OP. ale pokial to nie je velke a dramaticke a nie je tam aj pruh, tak sa to da krasne stiahnut cvicenim. ten pas je podla mna idealna pomocka k cviceniu, ako si urobit svaly, spevnit to bez toho, aby to vyliezalo von. a kym to takto u mna pojde, jasne, ze sa chirurgii vyhnem. to fakt az krajne riesenie. ale je fakt, ze treba s tym nieco robit, ono sa same nic nespravi. takze kto moze, nech cvici staihnuty bandazou a kto nie, tak treba na op. vzdy je nejake riesenie 🙂

andreyca
18. jún 2015

@mawka Ja som zvedava ako budem po druhej SC a potom samozrejme zacneme cvicenim. Teraz si idem predpisat tehupas, lebo som v 24tt a brusko je nejak dolu. Potom po porode sa skusim stiahnut a po zotaveni cviky. Potom Vas poprosim o rady, co je ucinne a dobre. Zatial Vam drzim palce.

amisa
18. jún 2015

@bobana99 @vedorka no cvicit sa musi aj po operacii lebo svaly su roztiahnute oslabene.. potom to brusko bude vyzerat uplne tip top. ja mam jazvu z plastiky (velmi dlhu), cvcim ale mala so take rozmery, ze dodnes to brusko neije uplne ploche, musim stale posilnovat aby sa nevyduvalo. Ale nastatsie po operacii uz sa moze cvcit vsetko. Ja som mala velmi velku diastazu a velku herniu pupocnu. Drzim paste podla mna to vyzera super co mas.