Diastáza priamych brušných svalov. Máte túto diagnózu?

jabadaba
24. apr 2009

Ahojte,

je tu niekto s takouto diagnozou? Ak ano, ako cvicite na posilnenie takto rozlezenych svalov? Nemam ani najmensiu chut na abdominoplastiku a chcem sa dat do poriadku prirodzene. Brchucho mi ani tak velmi nevisi, len ho mam dost ochabnute a svaly rozidene. Nie strasne, ale diagnoza tam je. ☹ Som nestastna.

jabadaba
autor
15. aug 2012

@poleva neboj, nic sa nam nestane a basta! Ked ma to uz uplne dozerie asi skocim aj ja opat k chirurgovi, uvidim. Nechce sa mi zatial lietat po lekaroch, mam uz u tolkych resty, ze neviem ani ktorym by som zacala, ale mam ich uz po krk a chcem mat aspon chvilu fraj bez institucii tohto druhu. Stacilo mi teho, to ma vzdy tak spravne "naladi" co sa navstev u lekarov tyka. Neznasala som poradne, kazdu chvilu po lekaroch ako chora, kazdu chvilu obnazena. Fuj. Uz by som nebola taka blba dasli raz. No, takze aj pre toto sa mi nechce do napravy toho mojho brucha, som prenavstevovana lekarov snad na sto rokov.

majamat
15. aug 2012

@jabadaba ja si myslim, ze cvicenie nejak extra asi nepomaha a ked aj, tak len na chvilu. nema to trvaly efekt. a komplikacie nie su urcite caste. ten pruh asi nie je taky velky, ako byva z inej priciny. niektore kocky maju problemy s crevami, ale nie koli pruhu, ale skor preto, ze organy nie su az tak pevne drzane v bruchu a jednoducho povedane, lietaju tam, ked sa postavime z lahu a opacne. mne to nastastie problemy nerobi. stahujuce pradlo nosim, ale niekedy sa az tak dobre v nom necitim. pas sa mi roluje a pod, ale co narobim. snad niekedy naskriabem na operaciu a bude to dobre.

zuzulienka1973
21. aug 2012

@corin Prosim ta ake su problemy pri diastaze.Su len esteticke alebo aj ine.Ak o tom nieco vies napis.

corin
21. aug 2012

@jabadaba: Pokial viem, pruh sa dnes operuje laparoskopicky, aspon ostatým pacientom to tak robili... Mna rezali "normalne".... mam na bruchu asi 5 cm jazvu. Davali mi sietku na cele brucho a nie len na pruh, aby mi svaly drzali pokope a to sa malou dierkou nadalo spravit 🙂 Necítim sa inak ako pred OP, akurát, že nemám už pupok taký vypúlený... aj ked nie ako predtým, vyzera to, ako keby mi ho stiahli dnu niekde na boku a nie v strede. Ale vraj sietka a stehy sa vstrebavaju 3 mesiace, tak to dufam o mesiac bude vyzerať inak.

corin
21. aug 2012

@zuzulienka1973: Ja som nemala ziadne tažkosti a nebyt pruhu ani neviem, co diastáza je... povodne som totiž isla na chirurgiu poradiť sa, co s pruhom, ci si ho mam dat oprerovat... Krátko po porode urcite žiadne problemy mat nebudes, ale Tuplova niekde sopmina, že Ta urcite cakaju bolesti spodnej casti chrbtice a mozno aj nejake tažkosti s organmi v brusnej dutine... ak je diastaza velka a tie organy si po bruchu "volne behaju" 🙂

corin
21. aug 2012

@zuzulienka1973: ak vieš anglicky, pozri si piatu minutu videa

https://www.youtube.com/watch?v=RqyGSjpt7E0
jabadaba
autor
21. aug 2012

@corin dikes corin, predsa len, laparo znie prijemnejsie ako kompletka. Netusim ako velmí to mam ja, podla fyziatricky ju mam miernu, vraj ona ma ovela vacsiku a menila by so mnou. No, slaba utecha ale predsa. Cize, hadam by u mna, ak sa vobec odhodlam, stacila prave laparka, mala sietka mozno pod pupok a bol by pokoj. Ja sa totiz velmi dobre, co sa brucha tyka, necitim. Presne, od prveho teho mam neustaly pocit, ze v bruchu nemam vsetko tak ako ma byt. Pocit, ze vnutornosti su na inych miestach. Su dni kedy je to lepsie a su dni kedy ma slak triafa z divneho pocitu nepohody v bruchu. A po druhom teho sa to len zhorsilo tym, ze brucho uz nesplaslo, tak ako po prvom porode. Zostal mierne vypukle, staci mat plnsie creva a mam brucho ako balon a otrasny pocit tlaku. 😝 Niekedy mam dojem, ze sa to snad zhorsuje. Neviem si predstavit ako by som dopadla rodit spontanne aj tentoraz. To uz by som asi bola zrela na komplet abdominoplastiku ak by som sa nechcela zblaznit od rozhodenych vnutornosti kdesi az za usami. Ale asi tusim co mi prispelo k tomuto stavu po provm porode - zial, kedze to nepostupovalo pocas vypudzovacej fazy tak mi brucho celou silou gniavili dve sestricky, aby dostali maleho von. Plus ja som tlacila ako najata, az mi dopraskali cievky v tvari. No a bolo a je po bruchu. 😖

majamat
21. aug 2012

@jabadaba nemysli si, ze ta chcem strasit, ale ak mas tazkosti, nesposobuje ti ich pruh, ale prave diastaza, takze operaciou pruhu nic nevyriesis, iba budes mat pupok krajsi. cela diastaza sa asi laparoskopicky nerobi.

jabadaba
autor
22. aug 2012

@majamat hm, asi mas pravdu. Uz som vcera pozerala kadejake cviky na tu diastazu, snazim sa denne vtahovat pupok co najviac ku chrbtici a zatinat svaly. Abdominoplastika ma desi, ved to je velmi radikalna operacia, nemam vobec na nu chut. Ale ak to samozrejme nepojde cvicenim tak aj to pride do uvahy. Ono, tie problemy su take premenlive, su naozaj dni kedy sa citim v pohode a potom dni kedy otrasne. Zistila som, ze najlepsie sa citim rano, nalacno, vtedy mam vnutornosti akoby namieste a nevyvalene. Zavisi aj od stravy, napr. zelenina ako paprika mi desne skodia. Navyse, ja mam ako naschval atypicky ulozene hrube crevo, diastaza tomu uz len nasadila korunu. 🙄 Stale ma mata co by bolo keby som mala cisarsky tak ako som mala mat pri prvom, keby som nepodstupila tak enormny tlak na brusnu dutinu so statnou pomocou personalu. Ci by som takto dopadla. Ale to sa uz nedozviem. A Ty ako? Citisa sa aspon dobre? Dufam, ze namvas taketo obcasne blbe dni ako ja.

majamat
22. aug 2012

@jabadaba ja nastastie nemam tazkosti, len blbo vyzeram. ja som mala vzdy take vacsie brucho, aj ked som bola chuda. teraz ho mam normalne maxi. da sa porovnat s 5m. tehu, ale ked sa porovnavam s tehulkami, ktore maju mensie bruska, tak mozno aj 7m. 😀 som dlhodobo tehulka. casto sa ma niekto pyta, ci cakam druhe. musim aj schudnut, ale akosi sa mi nedari. tie cviky na diastazu som skusala a uz nemam energiu cvivit. vydrzala som 12t a nejak vyrazne sa to nezlepsilo. fakt je, ze som nenosila brusny pas. ozaj a pas nosis? alebo aspon stahujuce nohavicky. ja teraz cez leto len obcas, ale v zime pravidelnejsie. mozno by ti to pomohlo na tie tvoje tazkosti. nedavno som si kupila nohavicky v tescu a su super. zdaju sa mi celkom dost pevne. pas cez leto pod trickom dobre neukaze, tak ho teraz ani nepouzivam.

jabadaba
autor
23. aug 2012

tak to je dobre, ze aspon problemy Ta obchadzaju. Inak, to mavam obcas aj ja vacsie brucho, nie a nie ho stiahnut, mozu mi aj oci vyliezt, proste tie vnutornosti nenarvem do vnutra, svaly nedrzia tak dobre. Ale je to divne, lebo su dni kedy mam relativne ploche brucho. Samo, ze nie tak ako kedysi, mavala som ho ako z posilovne. Ale tak mensia vypuklinka by m nevadila, je to asi o zvyku, tazsie si zvykam na niedco co nikdy nebyvalo. Zaznamenala som, ze mi nerobia dobre niektore potraviny, ja by som nemohla drzat nejaku zeleninovu dietu, ze salatiky a pod. Skusila som na dovolenke, ze dam sa do richtigu, kvanta zeleniny na vyber, moznost lahko sa prestravovat idealna. No stacilo mi dva razy si dat lahku dusenu zeleninu ci len zeleninovy salat a mala som dojem, ze mi dalsie dni exploduje brucho. Hnusny pocit. Co Ti poviem. A presne, vtedy som mala brucho vyvalene ako tehotna. 😝

Nosievam pas sporadicky, niekedy cely den, niekedy aj na noc a niekedy sa v nom necitim dobre. Mam nakupene aj stahovacie pradlo, celkom fajn kusky z Marks and Spencer, ale ozaj v tomto pocku nehrozi. Tesim sa az sa ochladi, vtedy zas nabehnem na pravidelne nosenie. Tiez sa v tom citim lepsie, brucho je take "upratane".

Vies co som minule rozmyslala? Nasla som taky link na jednu babu co sije krasne korzety, take tie prave, historicke, do ktorych sa stahovali zeny kedysi. Ktovie ci to nepomaha takym rozlezenym svalom....By ma zaujimalo ci vtedy zeny mali skusenosti s diastazou alebo fakt, ze sa po porodoch narvali okamzite do stiahnuteho korzetu im ani neumoznil, aby sa ich brusne svaly rozisli. Hm...

No a stve ma najviac to, ze u nas Ti nikto nic o tomto nepovie, nikto neriesi ako sa po porode citi, nikto ani len nespomenie, ze toto a hento sa vam moze stat a takto a tak sa tomu da predist...proste nic! 😖 Uz som rozmyslala komu kompetentnemu napisat par teplych slov v mene vsetkych zien. Ci je nejaka asociacia gynekologov a porodnikov a nim alebo niekde inde...ale vrta mi to v hlave, zislo by sa ich oslovit co na to pani odbornici.

Ozaj, este k tomu pasu - zda sa Ti vyhovujuci co sa sirky tyka? Mne nejak poslednu dobu nestaci pokryt problemove partie. Zada sa mi uzky. NIekedy mam z neho lepsi pocit ked si ho nasadim naopak, tou zadnou stranou dopredu, to ma nuti zatahovat brucho viac ako ked ho mam spravne zalozeny.

majamat
23. aug 2012

@jabadaba tusim sme sa uz predtym bavili o stahujucom spodnom pradle. spomenula som si, ked si napisala znacku. inak ten termin "upratane" je dobry a vystizny. 😵

inak ten korzetr by asi nebol dobry si myslim. mam pocit, ze to stahuje viac v pase a nizsie je vytvarovany. no neviem. ak by si ho chcela, tak len najskor vyskusat. a tiez neviem ako by si sa v nom hybala. neviem ako to bolo s diastazou v minulosti, neviem ci nenosili korzety aj tehulky a aj keby ju zena mala, asi to neriesili. v minulosti boli v mode vacsinou baculky, okrem toho stiahnuteho pasu v korzete.

s tym, ze to nikto neriesi a ani len neinformuje o tom, mas pravdu. vobec som netusila, ze nieco take existuje, ale neviem, ci by sa tomu dalo predist. v tehu sa stahovat nemozes a ako zabranis svalom, aby sa neroztiahli. akurat po porode mi dr. v porodnici povedala, ze by sa mi hodil pas, kedze mam to brucho vacsie, ale mam pocit, ze ani nevedela presne o co sa jedna. vobec sa o to nezaujimaju. inak nechapem preco aj gynekolog taky pas nemoze predpisat. preco musim chodit este aj k chirurgovi.

co sa tyka velkosti pasu, resp. sirky, mne sa zda dost siroky. ja som nizsia a mam kratke telo a ked si ho davam, stahujem si ho co najviac. mam ho velky, hoci je to len tusim c. L a dost mi z neho trci. potom ma to skriabe na nohy. dost sa mi vyhrna aj hore, preto von nosim radsej stahujuce nohavicky. mam dost siroke boky a aj zadok a preto mi nepasuje dobre. drzi, len ked si ho zapnem volne a to nema vyznam.

jabadaba
autor
23. aug 2012

@majamat napr. ja si vybavujem po prvom porode ako prisla na izbu sestra, ktora mala na starosti poporodnu gymnastiku, cvicila s nami zopar cvikov. Vtedy som s hrozou videla aky hrbol mi trcal z brucha a na moj dotaz, ze co to mam s bruchom ona nic. A pritom jeden z cvikov bol klasika sklapaci, kde si mala posilnit prave svaly brucha. No vzhladom na stav toho mojho toto zrovna nebolo vhodne. Ved mne pri dvihu hlavy z brucha vybehol doslova hreben, riadne velky. No a vidis, nic. Ziadne poucenie pripadne upozornenie, ze je nieco v neporiadku. Takze ja som odisla z porodnice s tym, ze vsak fajn, klasika sklapacky a mam brucho ako kedysi. Ups, som si akurat tak poskodila. Mozno by som dnes nemala nic, vediet co a ako robit. Az chirurg uplne pri inej obhliadke mi na to prisiel. 😢

Hm, ja mam ten pas c. M, riadila som sa pokynmi co mi mailovali. Ale javi sa mi na mna fakt uzky, alebo mam ledn dojem, ze by som mala byt postahovana na vacsej ploche. Neviem.

A s tym korzetom porozmyslam, to ma len tak napadlo. Ja mam prave v oblasti pasa to brucho najrozlezenejsie, tam by mi bodlo riadne stiahnutie. No ale tak tiez neviem akoby som fungovala, ze ano.

majamat
23. aug 2012

@jabadaba my sme nastastie poporodnu gymnastiku nemali, ale tiez som dlho nevedela, co to mam. je vela zien, ktore urobili rovnaku chybu s cvicenim, kedze nevedeli, ze taketo cviky nemozu. ja som moc necvicila, kedze mala mi nedala vydychnut. po nejakom case som si nasla cviky, ktore sa mozu, ale kedze su narocne na cas, necvicila som, ale aspon som vedela, co mozem a co nie.

mia.k
26. aug 2012

@jabadaba
@majamat ja som tiež po prvom pôrode netušila,že mám diastázu a cvičila som poctivo brušáky s domnením,že mi to na to brucho pomôže. No a ja som si nevedomky ešte viac uškodila. 😠 Toto by podla mňa mali v pôrodnici po pôrode vyšetriť,že či žena nemá náhodou rozídené svaly a ak áno,tak by jej mali vysvetliť,že o čo ide a čo môže a čo nesmie. Veď to nie je žiadne náročné vyšetrenie a ženy by boli aspoň informované a nemuseli by robiť zbytočne chyby a tápať,že čo je to s ich bruchom.

dari
26. aug 2012

Ahojte, tu je tema aktualnejsia, tak by som sa rada spytala aj tu:
Uvazujem tiez nad plastikou brucha. Rada by som vedela, ktore ste ju podstupili, ako je citliva/necitliva jazva? Napr. rok, dva po operacii.
Pytam sa preto, lebo prvy porod som mala cisarsky a jazva je neprijemne necitliva na dotyk, ze sa jej ani dotknut nemozem Tak ci je to take iste, prip. ine. Ak by som mala mat na bruchu dve taketo jazvy, tak sa na operaciu asi vykaslem....uz som si na moje starecke brucho asi zvykla
😀
Dakujem za odpovede!!

majamat
26. aug 2012

@dari ja som operaciu neabsolvovala., ale tot je urcitw individualne. su zeny, ktore uz kratko po cisarskom ani nevedia, ze maju nejaku jazvu na bruchu a su take ako ty. tazko povedat, ako by si to citila. je to iny typ operacie, mozno by to bolo ine, alebo aj nie. asi sa to dozvies, len ked to risknes.

danielaaaaa
27. aug 2012

Ahojte, ja som po 2 cisárskych a tiež mám diastázu - mimochodom zistila som to až po dvoch rokoch po druhom pôrode a určite to mám z prvého tehotenstva, nakoľko Danielka mala 4,5 kg. Myslala som si, že mám len veľké brucho, moc natiahnutú kožu, tak som makala a makala sklapačkami a až teraz viem, že to bola chyba. Tiež uvažujem nad operáciou, ale nechce sa mi moc dať tretí krát rezať. Mimochodom, Dari, ďaľší rez Ti urobia presne v tom istom mieste a starú jazvu vyrežú, takže budeš mať znova len jednu a ak bude lepší chirurg, tak Ti ju možno urobí lepšiu. Ja asi ešte chvílu počkám, začnem cvičiť tie cviky na diastázu a ak to nebude vôbec fungovať, tak by som išla plastickému chirurgovi pod nôž. Som chudá a trčí mi len brucho, nie je škaredé, len vypučené - ako vo 4 mesiaci. Vnútornosti mám tiež rozhádzané, ale nemám bolesti ..... zatiať. Tiež som zmetená a neviem čo mám robiť.

lenkauh
28. aug 2012

Ahojte kocky,

ozyvam sa po dlhej dobe... este v maji som vas tu povzbudzovala, aby ste cvicili a nosili pas, ze je to super, no a dnes som 11.den po operacii 😖
Dopadlo to tak, ze po odlozeni pasa, aj napriek tomu, ze som este vzdy rano cvicila, mi za par tyzdnov brucho uplne znova vyliezlo. Znova som vyzerala ako tehotna, rano to bolo v pohode, cez den sa to pitim a jedenim zhorsovalo a vecer katastrofa. Okrem diastazy som mala aj pupocny pruh. Tak som sa nastvala, vybavila si plastickeho chirurga a uz mam potom. Zosil mi svaly a tym sa schoval aj pruh, nic ine som si nedala robit (ziadne odsatie tuku, odstranenie koze a pod.) Momentalne vysledok este neviem posudit, lebo nosim nonstop stahovacie pradlo, a brucho som si videla len poleziacky na kontrole. Vo stvrtok idem znova na vyber stichov z pupka (pupok mi musel troska upravit) a uvidim si aj reznu ranu. Predpokladam, ze definitivny vysledok uvidim az za par tyzdnov, lebo momentalne mam brucho trocha opuchnute. Som strasne zvedava, ake bude, duuuufam, ze budem spokojna, lebo to nebola sranda ani financne ani fyzicky.
Keby ste chceli nieco vediet, kludne sa pytajte.

majamat
28. aug 2012

@lenkauh drzim palce, nech je to co najlepsie. ja som cvicila 12t, ale teraz cez leto sa mi to s pasom nedalo, lebo by som sa uvarila v nom. a nemalo to efekt. este ked sa zakladala tato tema, niektore mamicky, co cvicili, tvrdili, ze ked na 1 den odlozili pas, mali pocit, ze im zas vylieza brucho. preto som skonstatovala, ze to asi nema vyznam. len ma to cvice ie stresovalo, lebo nie vzdy som mala na to cas a hoci sa da cvicit aj pri nejakych inych ccinnostiach, nie vzdy sa da pri tom aj pocitat. ked nepocitam, potom neviem, ci som urobila dost. a ked som isla s kocikom, niekedy ma bolela z toho cvicenia chrbtica, kedze som ju nemala stabilnu. je to dobre akurat na to, aby tie svaly neboli az take zoslabnute, inak to nema vyznam. tiez v buducnosti planujem operaciu, ale snad sa mi podari dovtedy aj schudnut. kozu si urcite budem musiet dat odstranit, lebo aj ked schudnem, budem mat niekolko centimetrovy zahyb koze. teraz tam mam este tuky, takze to nie je az tak ovisnute.

majamat
31. aug 2012

no vsak sa ma zas predavacka v obchode spytala, ci mam uz vsetko nakupene pre babo a vo vedlajsiom obchode som pozerala tricko velkosti 110 (mala nosi 86) a predavacka mi hocori, ze to by som moc dopredu kupovala, ze to je zbytocne. 😒 ☹ vsetci ma maju za tehulku.

corin
31. aug 2012

@lenkauh: ja mam par otazok... to Ti chirurg nariadil nosit stahovacie pradlo? Mne sice robili diastazu na obycajnej chirurgii, ale nikto nespominal, že by som nieco také mala mať... hmmm... A este som chcela vediet, dali Ti nad diastazu sietku? Videla som videa s abdominoplastikou a sietku nedavali, ale mne chirurg vravel, ze ju mam na celom bruchu, nie len nad pruhom... a teraz neviem, ci je OK, lebo po 2 mesiacom mam miesto, kde som mala predtým diastázu tvrdšie, ako keby stale opuchnuté...

corin
31. aug 2012

@lenkauh a ešte ma napadlo... nevieš náhodou, či diastázu zošívaju na plastike inác ako na chirurgii? Mne to pride to iste... alebo preco si sla na plastiku, ked si nechcela orezať aj kožu?

majamat
31. aug 2012

@corin na plastike to robia lepsie. na chirurgii ti zosiju svaly a asi nieco urobia aj s pupkom, na plastike ti daju do poriadku aj ovisajucu kozu, mozu odsat aj tuk a ak treba, posunu aj pupok, lebo vdaka vytahanej kozi, moze byt na inom mieste.

lenkauh
1. sep 2012

Ahoj @corin
podla mojich informacii (konzultovala som diastazu aj s normalnym chirurgom aj s plastickym):
1. na norm.chirurgii operuju diastazu tak, ze rezu brucho vertikalne a vkladaju sietku , v mojom pripade by to bolo asi 20 x 20 cm 😖 , nevyhody su take, ze sietka moze prirastat k crevam, alebo sa casom roztahuje a povoluje, v podstate mi to chirurg ani neodporucil operovat a ja som si nechcela dat rozrezat cele brucho.
2. na plastickej chirurgii ti spravia bikiny rez, ktory uz dnes po 2 tyzdnoch mam taky miniaturny, ze tomu ani nemozem uverit 😉 , nadvihnu kozu, zosiju svaly a ak treba upravia pupok, odoberu kozu a tuk. Ja som potrebovala len upravit pupok, takze v nom mam ale styri stichy, ale uz ich nie je vidno 🙂 , koza mi neprevisala, ani tuk tam nemam nejako velmi.
Zakladny rozdiel je v tom, ze na normalnej chirurgii im ide iba o to, aby ti to nejak spojili, ale efekt nemusi byt trvaly /ale moze) , mas rozrezane brucho(ty to mas ako?), cize nejde o estetiku, ale NEPLATIS. Na plastike ti to zosiju a efekt je dozivotny, nic nie je vidno, ale PLATIS.

Co sa tyka pasa, ja som sa v nom uz zobudila po narkoze a musim ho nonstop nosit 6 tyzdnov. Ak si kliknes na nete na operaciu diastazy , vsade som nasla, ze je nutne nosit nejake kompresivne pradlo niekolko tyzdnov. Neviem, preco ti ho neodporucili. To moje je sice na ostaru, mam ho od prs az skoro po kolena (taky nohavicovy korzet), ale perfektne drzi, je absolutne pevny a myslim, ze to musi mat efekt, krasne svaly drzi a pomaha im sa zregenerovat a nenamahat hlavne prve tyzdne. Vcera som sa prvykrat sprchovala 😀 , a pat minut som ho nemala a citila som sa hrozne. Takze ten pas je super, len keby uz neboli horka....

Inak pre objektivitu musim povedat, ze este definitivne nemozem potvrdit, ze ta plastika je super. Po dvoch tyzdnoch mam brucho otrasne, cele spuchnute, velke, mlandrave akoby deformovane 😝 . Ale dr. mi povedal, ze vsetko je ok a ze mam byt trpezliva, trva niekolko tyzdnov, kym sa tam vsetko ulozi , odpuchne, zahoji. Tak cakam. Podla mna aj v tvojom pripade su dva mesiace este nie tak vela, aby si si zufala, ze to nie je ok. Daj tomu este cas, drzim palce 🙂

majamat
1. sep 2012

@lenkauh mozem sa ta opytat, kolko ta to vyslo? nasla som si na nete cenniky a vacsinou tam bola cena od 800-1200e, ale niekde som pocula, ze to stalo okolo 2000e. neviem, mozno je v tej cene este aj nieco ine zaratane. chcem mat prehlad, aj ked sa momentalne na operaciu nechystam. az tak mozno do 4r, az ked si budem ista, ze uz ziadne dieta nebude.
inak, ked niekomu hovorim, ake som mala beucho v tehu, tam mi hovoria aj ine mamicky, ze mali velke, ale akonahle ukazem niekomu fotky, tak len hykaju. vsak som bola ako sud. ani sa nedivim, ze mi zostalo brucho take vytahane.

lenkauh
1. sep 2012

Stalo ma to 1300 vsetko spolu. Je tam zaratany aj ten pas, anestezia, kontroly. Tie ceny od 800 do 1200 su podla mna len operacia diastazy bez narkozy. Robil mi to Dr.Fabry na Posonium clinic v Blave. Mal dobre referencie, komunikovala som aj s jednou kockou odtialto z MK, ktoru operoval a bola spokojna. Tak som si ho vybrala aj ja. Je velmi sympaticky, a dufam, ze za par mesiacov potvrdim aj jeho pracu.
Ja som mala tiez velke brucha pri obidvoch tehotenstvach. Prve vydrzalo, druhe uz povolilo 😖. A od zaciatku 2. tehu mi rastlo brucho nie dole, ale hore v oblasti zaludka a az teraz som pochopila, ze to uz bola diastaza a to som tam nemala maternicu (logicky 😉), ale vytlacene vnutornosti, najma zaludok. ale vtedy som si myslela, ze jeeej, ake mam pekne tehotenske brusko 😀

majamat
1. sep 2012

@lenkauh mne sa estelen urobila diastaza, tak to nebolo tak vidno v tehu, ale ked mi brucho rastlo, strasne ma vsade tahalo a dost aj v oblasti pupka, alebo aj hore pod rebrami. tiez ma tahalo v slabinach a bolela lonova kost.

lenkauh
1. sep 2012

vidis, aj mna velmi bolela lonova kost, to som si az teraz spomenula, ked to hovoris... zeby to s tym suviselo?

majamat
1. sep 2012

@lenkauh to asi nie. ja som len opisovala tie bolesti a spomenula som si na to.