Diastáza priamych brušných svalov. Máte túto diagnózu?

jabadaba
24. apr 2009

Ahojte,

je tu niekto s takouto diagnozou? Ak ano, ako cvicite na posilnenie takto rozlezenych svalov? Nemam ani najmensiu chut na abdominoplastiku a chcem sa dat do poriadku prirodzene. Brchucho mi ani tak velmi nevisi, len ho mam dost ochabnute a svaly rozidene. Nie strasne, ale diagnoza tam je. ☹ Som nestastna.

monika130
21. sep 2013

@sunset napíšem ti IP 🙂

amisa
22. sep 2013

@maca_p ahoj aj ja teraz po lekaroch uz som bola u chirurga operatera na plastike, a este ma poslal na ultrazvuk, este sa mu nieco nezda, okrem diastazy a pruhu.. ma podozrenie na.. az mam strach to napisat..na aneurizmu brusnej tepny.. v pondelok mam rano utz a v piatok znova k chirurgovy. Inak lekar zlaty. ako dlho si cakala na termiin?

majamat
22. sep 2013

@amisa juj, drzim palce, nech sa dr. myli.

maca_p
22. sep 2013

@amisa fuuuha to vyzera vazne 😝 tfuj, tfuj, nech utz dopadne v poradecku 😉
ja som cakala mesiac a teraz cakam opät mesiac... uz som aj ten blby pas slahla do skrine a brucho mam tak ako pred tym.. celymesiac som ho poctivo nosila, stahovala sa a k nicomu... 😖

u koho si bola u plastaka? aj ti dali termin?

amisa
22. sep 2013

@maca_p chodim normalne do nemocnice na plasiku v Ruzinovve , termin este nemam. V piatok som u tohto lekara bola prvy krat. uvidime co bude dalej ved dam vediet.. tebe sa presuval termin kvoli menesu? mne meskaju uz tyzden , ale u mna je to bezne, ja pojdem zas asi na vyvolavacku a mnezes budem prisposbovat terminu operacie a nie naopak, bohuzial.

maca_p
22. sep 2013

@amisa ze bohuzial, si stastna zena 😀 . ja mam kramy stale, uz mam z nich depku!! keby nemala hysterektomia tolko vedlajsich negativnych javov, tak si ju dam urobit!! 😝
drzim palce a priebezne davaj vediet, co a ako 😎

amisa
23. sep 2013

@maca_p @majamat baby tak strasiak zazehnany, ale potom mi hladal doktor na UTZ brusnu zilu a bola ok takna pruh mi povedal pruh a ze kto mi ho vraj diagnostikoval ze ho mam.. ze on nic nevidi a ze teda kde ho mam.. lebo ho vsade hladla len nie na pupku (a este aj taky detail ze v lahu sa dost blbo hlada pruh, to mu asi nedoslo).. velmi skonsatval ze je to tam cele stensene cela brusna stena nech idem na CT..vyslovene ma odpinkal, utekal inam .. napetie medzi nim a sestrickou ze by sa dalo krajat. Takze teraz zas spet k mojmu dokimu na plastiku ,objednavku na CT musi vypisat zas len on a znova ma musi objednat na termin.. s prepacenim jak u debilov.. naco su komu pocitace , interne, telefony.. a logika... peciatka je kral

monika130
23. sep 2013

Baby ešte by som mala otázku, možno od veci, ale napíšem ju sem 😀 ktoré ste po operácii brušných svalov, zostala niektorá z vás ešte tehotná, alebo to už radšej netreba riskovať???

mia.k
23. sep 2013

@amisa to nemyslíš vážne! To čo je toto za vyšetrovanie! Aj ti ten pruh potom našiel,či nie? No hrúza,ako ťa furt preháňajú! 😝

amisa
23. sep 2013

@mia.k doktor z UTZ nennasiel nic len zuzenu brusnu stenu a ze to bude asi taky podla jeho slov "vybehujuci pruh" (asi preto sa pruh vetsinou prehmatava v stoji ci v sede), ale ak ti mam prvadu povedat ani to nehladal ..utekal niekde prec

maca_p
23. sep 2013

@amisa jak u debilov... ale aspon si okej a mas "iba" diastazu... 😀

majamat
23. sep 2013

@amisa super, aj ked vysetrenie o nicom. dr. si evidentne neprecital o aky pruh ide. je ich vela druhov, ale pupocny by mal len na pupku hladat, takze fakt debil.

gianni
28. sep 2013

baby neviem či mám presne túto diagnózu,ale viem určite že mám pupočný pruh a oslabené,resp.ochabnuté brušné svalstvo,nedávno som bola pri chirurgovi a povedal že ten pruh neni súrne operovať a že ked mi to brucho vadí čisto esteticky tak mi odporučil plastiku,ma porazí,som myslela že brucho mám od pruhu velké,teraz neviem čo robiť ked ako čítam že od brušákov mi to nezmizne,tak neviem,vážim 57kg a dosť mi to vadí ked mi vyčnieva brucho,ktoré som nikdy pred tým nemala....

amisa
28. sep 2013

@gianni tak sup sup objednat na plastiku, ono to uplne len esteticky problem nieje. Inak odporucam mat od chirurga na papieri, ze to ma byt urobene aj na plastike, aby to bolo hradene s poistovne.

domitobi
28. sep 2013

ahojte dievčata nema niekto skusenost..po cisárskom porode mladsieho syna mam pocit nie je to stale a dost často sa mi to vracia ako keby bolest svalu na lavej strane väčšinou pri pupku..bola som na usg vraj svalstvo ok vnutorne organy tiež..ale su obdobia kedy ma to začne pobolievat a pocit akokeby som mala neskutočnu svalovku aj ma to tam picha hlavne na lavej strane.. syn lezal na lavej strane celym telíčkom..stačí že si to nechtiac presilím alebo zle ležim a mam s tym problem aj 2tyzdne skusala som milgamma N na chvilu bol pokoj doplnala vitamíny mastila a fakt neviem dr. pozera na mna ako na hypochondra..kam mam ist..co robit ?je mozne ze mam roztiahnute svalstvo a dr. to nediagnostikoval?ma niekto podobny problem?

gianni
29. sep 2013

@amisa a plastiku hradí poistovna? som myslela že nie,ked to nie je zo zdravotných dôvodov,sa trochu bojím tej operácie,ináč mi ani ten pruh nejak nevadí,len to väčšie brucho...

amisa
29. sep 2013

@gianni No ak mas na papieri ze mas diastazu a chirurg ti da na papier, ze ti odporuca plasticku chirurgiu. Ja som isla len s pruhom poriadne bolavim a potom k tomu sa pridruzilo ostatne ked mi lekar poriadne prezrel brucho. brucho ma inak ako statna tehulka.

lolitkamtc
8. okt 2013

Ahojte "netehulky" mam diastazu som 6m po porode,ked si lahnete na brucho nemate bolesti?Ako ste sa je "zbavili" to dvd pomohlo ci nie.dakujem za odpoved

amisa
11. okt 2013

@maca_p @majamat CT uspesne za sebou buduci tyzdne sa vraj budeme dohadovat na termine operacie. Nastastie sa nepotvrdili komplikacie.

maca_p
11. okt 2013

@amisa whow, tak to ti zavidim 😀
ja opku naplanovanu na piatok, len mi kramy zasa nedosli, co znamena, ze ich budem mat opät v termine operacie... bola som aj na vyvolavacke a nic...
ako to je asi nejaky autoimunitny system nastartovany, ktory hovori, mojmu telu, ze pod noz nechce a nepojde!! 😀 😝
ja uz neviem, ci sa mam na sebe rehotat, alebo zacat revat, alebo co...
nakoniec pojdes skor ako ja, co ti samozrejme uprimne zelam 😉 .

amisa
11. okt 2013

@maca_p skusila si aj ine ako vyvolavacku..ja som brala uz som zabudla ja ake tabletky myslim ze notrhisteron aby si nedoslatala MS, alebo naplanovala uplne presne? Ja mam snim dobre skusenosti, uz som mala totiz jednu planovanu operaciua a MS mi blblo. Ja sa v pondelok dozviem viac... zatial neviem ci sa mam tesit ci bat ci co.. 😅

maca_p
11. okt 2013

@amisa pred minulou opkou som si ho chcela dat, ale gyndak ma zrusil, ze sposobuje nezrazanlivost krvi... potom tu aj jedna kocka pisala, ze mala problemy po opke, s krvou. takze tak...
tes sa, ja sa tesim az moc a preto m to nevychadza. uz 3 dni pijem cervene vino a nist!!!! 😀 zufalka v akcii 😝
ta aspon mam dobru naladicku cez to vinko...
inak ta vyvolavacka, to je dobry bordel... vcera som bola cela opuchnuta a bolo mi aj veru spatne

amisa
11. okt 2013

@maca_p heheh tak mam jednu radu co mne zabera...kvalitny sex..a veeela veeela..ziadne nepriaznive vedlajsie ucinky okrem neplanovaneho tehotensva 🙂

maca_p
11. okt 2013

@amisa haha musim to dat precitat muzovi 😀

mia.k
15. okt 2013

@maca_p tak zase ti to blbne? To nemyslíš vážne! Ty sa toho asi nedočkáš. 😒

maca_p
15. okt 2013

@mia.k no zase.... nikdy som nemala dlhsi cyklus ako 22-23 dni, dnes je to tusim 30 a furt nic a to mam v sebe vyvolavaccku.
asi mi nezostava nic ine, ako to risknut s tym, ze do piatka to nedostanem... ale ja to urcite dostanem vo stvrtok vecer... jedneho by porazilo, mna to zoceluje 😀

majamat
15. okt 2013

@maca_p drzim palce. no je to na nervy, ved to si nemozes ani naplanovat operaciu.

mia.k
15. okt 2013

@maca_p ešte že si tak pozitívne naladená. 😀 V piatok by sa to malo konať? No tak to je ešte ďaleko, to ešte môžeš dostať. 😝 A predoperačné vyšetrenie máš nové spravené?

maca_p
15. okt 2013

si predstavte, ze by som cakala na vymenu srdca, alebo na obycajny slepak 😀 . ta sak by som sa ani opky nedozila...
@mia.k zajtra idem na ARO vysetrenie a teda ked dostanem do piatka, tak na novo vsetky vysetrenia, lebo budu starsie ako 1 mesiac. a este plastakovi na check out, ci som vyrazne neschudla, alebo nepribrala 😉 . keby som schudla, tak to by bolo fajn, ale ja nieeee 😀 uz teraz ma poplatky stali skoro 40 eur a kd pripocitam naftu nitra, galanta po doktoroch....
ale ak by som ich dostala v piatok rano, ani za svet nepriznam, ze ich mam 😎 a p opke mi to uz bude suma fuk, co si budu mysliet.
a toto bude len zaciatok, lebo som citala, ze plasticke operacie su ako zavislost 😎

mia.k
15. okt 2013

@maca_p 😀