Diastáza priamych brušných svalov. Máte túto diagnózu?

jabadaba
24. apr 2009

Ahojte,

je tu niekto s takouto diagnozou? Ak ano, ako cvicite na posilnenie takto rozlezenych svalov? Nemam ani najmensiu chut na abdominoplastiku a chcem sa dat do poriadku prirodzene. Brchucho mi ani tak velmi nevisi, len ho mam dost ochabnute a svaly rozidene. Nie strasne, ale diagnoza tam je. ☹ Som nestastna.

maja3017
18. jún 2015

@mawka ja našťastie pruh nemám sice mi jeden dr.povedal že tam je ale nepotvrdilo sa to ...diastazu mám na 3,5 cm potvrdenu ultrazvukom či je to veľa alebo málo netuším ako som ti už napísala oper.sa nechystám ...cvičiť budem a je to vraj aj lepšie ked su tie svaly pevnejšie,ale musím davať pozor lebo nie všetky cviky su vhodne... mne ti dr.povedali že stiahnuť to už vraj nestiahnem ani cvičením a je veľa nevhodných cvikov,že si môžem viac ubližiť,ale tak neviem nemám nič odskušane tak zatiaľ nevravím ani tak ani tak proste uvidím 🙂 a tie cviky čo si dala link určite skusim ale až ked budem mať pas do utorka snad vydržim 🙂

mawka
18. jún 2015

@maja3017 ja musim do stvrtka 🙂 a 3,5 cm nie je tak strasne 🙂 vies, ked si vytrenujes svaly, ono sa to tam strati. drzim velmi palceky 🙂 teda nam vsetkym.

majmik
18. jún 2015

@mawka ahoj.. chcem sa ta len spytat.. to video s cvikmi na brucho co si dala - s dobre aj ked by o diastazu neslo? Ide o to, ze po prvej dcerke pred dvomi rokmi mi zostalo riadne brusisko - to ma sama obvodna poslala na chirurgiu, kedze mi gratulovala k dalsiemu tehu (nebola som, to bolo pol roka po porode). Chirurg mi to nepotvrdil, ale predpisal mi pas - ten teraz v lete, ani nenosim, lebo by som sa uskvarila, navyse ho pod oblecenim vidn (ten so suchym zipsom). Teraz po druhom tehu mam zase velke brusisko, ale aj ked som uz skusala pomerat ci mam alebo nie, uz som z toho zmagorena, neviem si to na 100% nahmatat ☹ Dost mi visi koza a asi aj tuk alebo co - mam 4 meiace po porode a zo 67kg pred tehu, teraz vazim 62,5kg - a to brucho velke. Uz sa mi na chirurgiu nechce zase trepat (kvoli tomu som tam predtym bola 2x). Vtedy mi radil cvicit brusaky a tancovat. Zacala som Jill, aj ked velmi malo.. ale tak aspon tie bruchove nahradim. Takze ak by aj neslo o diastazu, vypracujem si brucho aspon trocha? Pre istotu do brusakov ist nechcem.. dakujem 🙂 a mam cvicit aj s tym pasom? 😀

tinika
18. jún 2015

@majmik hehe ja bola teraz na trhu a znama ze či dalsie čakame ta reku hej 4te :D

mawka
19. jún 2015

@majmik tak ak nemas diastazu, nemusis s tym pasom, ale mozes. jasne, ze si hentym vytrenujes brucho, len netreba cakat zazraky za tyzden 🙂 kazdy druhy den to cvic. ked zvladnes prvy level, skoc do dalsieho. ja som cvicila jill a teda mne vobec nijakym sposobom nepomohla. spravila som si kondicku, to ano, ale ked som sa po mesiaci pomerala a vazila, tak som pribrala - lebo svaly sa mi spravili, ale tuku zislo minimalne. ale niekomu sadne jill a niekomu zase ine. treba sa hladat. mne sa ta ovisnuta koža scvrkava postupne, zmensuje sa. ci sa zmensi uplne, t ukaze cas. na tanec je dobre toto:

https://www.youtube.com/watch?v=tj9d6aBOzDo

sa to nezda, som si hovorila, ze vsak brnkacka, nooooo 😀 som sa riadne zapotila pri tom, ale dobre, tancuje sa tam, clovek spaluje hlavne a hybe sa cely. je to prijemne video a len pol hodiny 🙂 vyskusaj. ale v kazdom pripade pri akomkolvek pohybe zapajas aj brusne svaly. a ten pas si kup aj ten natahovaci, nie zalepovaci a nebude vidiet a cvic ked tak s tym.

leni28
20. jún 2015
kenka1988
21. jún 2015

Baby a moze sa pri diastaze behat?

katkabaska
21. jún 2015

@leni28 super, len keby som sa dopracovala k tomu core ☹ si skusala hladat, ci je to aj tu na sk??

tinika
21. jún 2015

ja som dokonca čitala ze sa nesmie spat na bruchu a ja spim najradsej na bruchu a nosim malu v satke to asi tiez nie je vhodne .(

mirka49
21. jún 2015

@lenkauh prosim o. Aky pas ide?

leni28
21. jún 2015

@katkabaska nasla som na nete knihu Core trening a tam su popisane,ze celkom vystizne cviky aj pre mamicky po porode,no a podla toho co som citala na nete,tie cviky sa cvicia aj na pilates,ten som cvicila pred tehu,tak preto su mi tie cviky povedome,ale na sk bude asi problem najst cvicitelku na Core,ale dobra pilates cvicitelka bude poznat,ktore cviky su vhodne po porode...je to vsetko viacmenej o spravnom dychani,postoji panve....

moon123
23. jún 2015

Ahojte..necitala som to cele neviem ci sa uz o tomto pisalo ale chcem sa vas spytat..ako dlho po porode sa diagnostikuje diastaza....ci to je vidno hned po porode..alebo treba nejaky cas pockat kym sa brucho a vsetko v nom stiahne a az potom sa to da? Dakujem...som 5 tyzdnov po sekcii a strcim si do pupka 2 prsty (to som isla podla videa na youtube)

katkabaska
24. jún 2015

@moon123 ani neviem.ja som o tom pocula prvykrat az teraz a to som 10 mesiacov po druhom tehotenstve.doteraz som nemala ani sajnu,ze nieco take je.ani lekar ma neupozornil.myslim,ze na nete pisu,ze 2 prsty su este ok,ja vopcham skoro 4 ☹ pozri cvicenia po sestonedeli, mne sa zapacili od momisfitness

bobana99
24. jún 2015

konečne mám štichy vonku...totálne som ale bola vytočená lebo som išla na chirurgiu na príjem ráno ešte pred siedmou lebo že vtedy je tam najmenej ľudí...ok..však nás tam nebolo veľa len asi 5...aj som sa tešila že stihnem prísť domov do ôsmej kým pôjde muž do roboty...o trištvrte mi chlap volá že čo je že prečo ešte niesom doma...žiaľ..o pol ôsmej zmizli všetci lekári...išli na vizitu....o pol deviatej už trieskala na dvere sestričiek jedna mamička ktorá prišla s deťmi na výber štichov..prišla 15 minút po mne ..a keď sa setričke uráčilo otvoriť dvere vypýtala si papiere že nemieni čakať na výber štichov dve hodiny...všetko by bolo ok keby som nebola skapatá,prechladnutá na hovado..doma dve deti v rovnakom stave..v čakárni zima ako v psinci..po ôsmej hodine totálne narvaná ľuďmi ktorí išli na príjem do nemocnice alebo na kontroly so zlomeninami a ja som tam samozrejme chrchlala o dušu spasenú...po deviatej keď som už stála pred dverami ambulancie s tým že si beriem papiere a idem do prdele k mojej obvoďáčke že hádam mi štichy vyberie ona a dám sa hneď aj vyšetriť zrazu otvorili dvere a vyvolali moje meno...večer som si myslela že si idem volať pohotovosť lebo som sa nevedela zastaviť,brucho ma bolelo od kašlu bála som sa aby sa mi rana neotvorila...celú noc som skoro bola hore lebo som jednoducho nevedela dýchať a chvíľami som po sediačky driemala...ráno mi muž zbehol do lekárne..naládovala som sa stoptusinom tak už viem trošku fungovať ale v noci to bolo čisté zúfalstvo...teší ma len to že tá rana na bruchu po operácií vydržala nieje zapálená a v celku to vyzerá dobre..neskôr pošlem foto

anicka12345
24. jún 2015

Tak ja mam za. Sebou prvy den cvicenia. Pripajam este foto toho mojho nestastneho brucha.

ivet17
25. jún 2015

Je tu niekto z UK ktora tu diastaziu riesila? Ja som dnes bola u lekara druhy krat..prvy krat ma odbil s tym, ze to je normalne ako brucho mam, a mala som s tym pocitat, ze po tehotenstve sa mi telo zmeni....ale dnes som natrafila na dobru doktorku, ktora ma odporucila k fizioterapeutovi....tak som zveda na ich postupy...vraj si pockam na termin aj vyse 3 mes...ukazu mi neake cviky, a ked mi to nepomoze, tak potom pojdem na operaciu

katkabaska
26. jún 2015

@ivet17 mozes zacat cvicit aj teraz sama, ja cvicim core cviky, nasla som si videa mom into fitness, chcela som si aj kupit dvd, ale nenasla som to dostupne na slovensku, mozno v uk bude 🙂

zdenkakarolina
17. júl 2015

@radlinka je to vymazané :(

henika40
26. júl 2015

ahojte, som asi mesiac po porode cisarskym rezom, brusko sa mi vracia velmi velmi pomaly…. mam diastazu tak na 2 prsty (zda sa mi, ze pred par dnami 2 prsty a teraz som ich 2 nevopchala…), upravi sa to este do konca sestonedelia trocha? ako je to s nosenim babatiek…. mozem nosit v satke, pripadne v nosici, ci to zhorsuje stav, neviete? mam dvojrocnu, ktoru sa snazim nedvihat….. ale s mimi no nejde, ked nespi a nececa, tak by sa len nosila...

moon123
26. júl 2015

Henika40 mam to iste ... 2 prsty...2 a pol mesiaca po sekcii a brucho ako v 6.mesiaci...dufam ze sa to stiahne nechcem to mat takto stale :(

kvecia
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
moon123
26. júl 2015

Kvecia na ultrazvuku u gynekloga? Ci u chirurga? Ja to nemam potvrdene ale vsetky priznaky mam...aj ked idem akoze robit brušak mi brucho vystupi do takej striešky :( a zevraj na to pimahaju Tuplerovej cviky ktore ale treba robit uz stale

kvecia
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
moon123
27. júl 2015

Co pisali baby a davali aj fotky dooost to pomahalo...ale ze ked prestanes.vrati sa to :(

kvecia
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
moon123
27. júl 2015

Poprvej dcere som ani nevedela ze take volaco existuje a mala som malilinko vystupene brusko..jedine co mi bolo divne ze ked som cvicila s dala sa na na zem na šryri jak havo mi brucho nedrzalo pokope ale mi normalne viselo a bolo to nepekne...a teraz po druhom mam brusisko jak svet tak som patrala a nasla som

kvecia
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
henika40
29. júl 2015

@moon123 minuly tyzden som si kupila stahovaci pas, plus pocas dna, ked si spomeniem na par sekund stiahnem brucho, panvove dno… ono to zabera, medzera sa skutocne zmensuje a hlavne to brucho, uz sa neda porovnat s tym, co som mala…. myslim, ze to pojde takto dobre, este zhodim aj par kil, co som nabrala a bude to lepsie… len aby sa to nevratilo, ked s tym prestanem 😖

moon123
29. júl 2015

Henika40 ahoj aj mne vcera prisiel pas Baby Ono stahovaci...tak hadam ze ten tlak na brusko pomoze...by som chcela aj cvicit ked bude malinky vacsi ale zevraj sa nesmu robit brusaky ale.specialne cviky :/ a druha vec...mam aj strie po prvom porode a koza sa mi stahla...no po tomto porode neviem ci sa mi koza vrati dopovodneho stavu :( mozem len dufat