Diastáza priamych brušných svalov. Máte túto diagnózu?

jabadaba
24. apr 2009

Ahojte,

je tu niekto s takouto diagnozou? Ak ano, ako cvicite na posilnenie takto rozlezenych svalov? Nemam ani najmensiu chut na abdominoplastiku a chcem sa dat do poriadku prirodzene. Brchucho mi ani tak velmi nevisi, len ho mam dost ochabnute a svaly rozidene. Nie strasne, ale diagnoza tam je. ☹ Som nestastna.

amisa
1. mar 2014

@williamjozef ides na sukromnu plastiku ci na statnu nemocnicu ale platene?

williamjozef
1. mar 2014

@amisa na sukromnu

amisa
1. mar 2014

@williamjozef a ako dlho budes v nemocnici? drzim peste..

maca_p
1. mar 2014

@maminka82
@beatushka kocky, ste pridane 😉 v sukromke.

ak este niekto, tak pridam. 🙂

williamjozef
1. mar 2014

@amisa dakujem,3- 5 dni

jabadaba
autor
1. mar 2014

@amisa Ok...chapem. Skoda, dost by mi to mozno pomohlo byt v obraze ale nevadi. O operacii si vygooglim. Ostatne, z toho dovodu som ja zakladala tuto temu, dobrat sa moznym rieseniam. Ale co uz...

jabadaba
autor
1. mar 2014

@williamjozef ahoj, citam, ze uz mas termin operacie. Mozes odporucit zariadenie kde si to ides dat robit, pripadne aj lekara s kym si to konzultovala? Do IP kludne. Dikes. Ja po poslednom samoprieskume mam rozbehnute svaly tak na jeden prst, pupok skaredo vyvaleny von a aj po stahovani proste dovnutra nejde ani bohovi. Takze toto uz zrejme ude chciet radikalnejsie riesenie nez len vedome stahovanie svalov. Pytam sa preto lebo akosi sa neviem dobrat toho odbornika, s ktorym by som toto prebrala. Chirurgovia podaktori sa tvaria ako by som spadla z oblakov a len mrdnu plecom.

williamjozef
1. mar 2014

@jabadaba ahoj,ja idem do ustavu lekarskej kozmetiky v Petrzalke/Bratislava.mam to cez ulicu.zvazovala som aj Kosice,aj Pezinok.ale jedno je dost daleko a Pezinok zase odveci,keby nieco.tu to mam pod nosom,mozu hodikedy dojst za mnou,lezi sa tam 3/ 5 dni je to dlhsie ako inde a je tu hned aj nemocnica keby daco.idem ku dr.Gubovi 😀 on je zevraj velmi dobry,tak dufam ze to dopadne dobre 😝 len ta cena je vyssia asi ako inde,tam to stoji 2470 eur komplet 🙂 ,mne idu robit platiku,diastazu a aj pruh v pupku

amisa
1. mar 2014

@williamjozef brutal cena.. ale po osobnej skusenos ti poviem cim dlchsie v nemocnici tim lepsie. Bola som tiez na pruhu a diastaze naraz a neveim si predstavit co to muselo byt pre tie baby ktore idu o den dva domov po operacii.

maca_p
1. mar 2014

@amisa asi zalezi hlavne na tom, ako sa pacient citi. ja som sla na 3ti den a veru lepsie ako v nemocke. svoj zachod, svoja postel, aj ked vypodlozena 😉
ziadne nemocnicne harasenia, ze o 4.45 rano meranie teploty, vecny buchot, prievan a smrad dezinfekcie. ale prezila by som aj v nemocke

jabadaba
autor
1. mar 2014

@williamjozef jemine, dakujem velmi pekne za info. Tak ULK toto robi tiez? Super. Toto som potrebovala vediet, v pondelok si tam asi aj rovno zavolam nech konecne pohnem veci dopredu. Cena, nuz, nie je mala, ale zas je to rozsiahli ukon, teda aspon podla toho co som si vygooglila za info. Drzim moc palce nech Ti to poriesia k plnej spokojnosti a s dobrym hojenim. Aj budes brat Wobenzym pre lepsie hojenie, ci si este nezvazovala ako hojeniu pomoct? Kazdopadne dikes. 🙂 😉

amisa
1. mar 2014

@maca_p no vidis to ja neviem porovnat lebo mna len na treti den odbandazovali a bola som rada ze sa velmi hybat nemusim kvoli sitiu. To ja som mala uzasnu nemcnicu i ked statnu, i kolektiv sestriciek a spolupacientov. Deti by mi taky klud doma nedali. Mali sme vlastanu cistulinku kupelku, sestricky na zazvonenie i jedlo bolo v ramci moznosti chutne. A postel mi nakoniec upravili podla mojich potrieb, ale vytrpela som si kvoli nej.. ved vies pisala som. Ale tak ale mozno je to tim ze ma na to pripravovali ze 7 dni je minimum.

williamjozef
1. mar 2014

@jabadaba vies co neviem ,spytam sa potom tam na liely na doma.ale po cisaraku som na jazvu pouzivala taky gel a mam ju peknu,tak urcite to a este uvidim,dakujem,uz sa tesim,a potom hodim aj foto

jabadaba
autor
1. mar 2014

@williamjozef verim, ze sa aj tesis, predsa len sa Ti poriesi tento stav a budes mat svaty pokoj. Ja sa musim uz dokopat tiez k rozhodnutiu poriesit brucho inak ako nikam neveducim cvicenim. S pupkom mi to nerobi absolutne nic, ten ma asi problem s herniou a ostatne ani nekomentujem, skratka vysledky nulove. Myslis ten kontraktubex mast ci Dermastix? Alebo si mala rovno ten gel proti zrastom? Uz som zabudla ako sa vola.

beatushka
1. mar 2014

@maca_p dakujem za pridanie

@williamjozef ja mam tiez dieru na tri prsty ☹ a veru je to dost ja ju mam presne pod pupkom takze brucho je fest vonku. Drzim palce aby vsetko dobre dopadlo 😉)

maminka82
1. mar 2014

Babi aj mne to zistili poradte mi idem v Martine na chirugiu mam odsupenie svalstva a do toho herniu len problem mam ze mam aj hematologicky problem myslite ze na sukromnej klinike by to bol risk s mojou diagnozov cele tehotenstvo som si pichala clenksan aj po porode alebo ist aj na hematologiu co treba este v zivote som nebola operovana

williamjozef
1. mar 2014

@maminka82 treba sa popytat 🙂

janickasl
1. mar 2014

ak mozem,tiez sa podelim o moju skusenost s diastazou.ja som sa spoznala s jednou fyzioterapeutkou a ta mi povedala ze sa na sk zacala cvicit nova metoda na niektorych FRO oddeleniach.vola sa to sm system.ten je dobry sice pri bolestiach chrbtice ale ze pri tom cviceni sa zapajaju tie svaly,ktore pri diastaze treba.ja to cvicim par mesiacov, nie velmi poctivo,iba raz do tyzdna,nepouzivam ziadne stahujuce pasy a pupok sa mi vtiahol dnu a medzera sa mi zmensila.keby som to cvicila kazdy den,mozno by bol efekt lepsi🙂.ide to sice velmi pomaly ale je to jedine cvicenie pri ktorom vivim zmenu

kwetinnka
1. mar 2014

@janickasl a da sa k tomu cvicenie niekde dostat,alebo na nete,knizka? alebo nieco?

jabadaba
autor
1. mar 2014

@maminka82 oj, pred operaciou musis byt fit, toto prekonzultuj na hemato urcite. Moze to byt konraindikacia k operacii. To by si zrejme nelajzli ani na sukromnej klinike.

janickasl
2. mar 2014

@kwetinnka na nete sa da najst vsetko o tom .je to cvicenie s elastickym lanom .da sa ho na nete kupit a aj kniha aj dvd .aj na you tube su cviky ale najlepsie je to cvicit aspon zo zaciatku s fyzioterapeutom lebo bez neho to vyzera dost komplikovane .u nas mame fyzioterapeutku ktora to cvici sukromne.sme skupinka zien a chodime k nej takze mam vyhodu.

janickasl
2. mar 2014
janickasl
2. mar 2014
beatushka
4. mar 2014

baby, cvici tu teraz niektora z vas tuplerku???? chcem to vyskusat a ako sa vravi "ve dvou se to lepe tahne"....bolo by fajn bz sme sa navzajom tahali, povzbudzovali sa....... kto sa prida???????? pas ale kupeny este nemam 😅

priadka
4. mar 2014

@beatushka je necvicim tuplerku, ani nic ine, som vo faze odhodlavania sa na zacatie dalsej serie cvicenia, kedze prvykrat som to nedotiahla do konca. Ale vrelo Ti odporucam - ked uz budes mat pocit, ze tie cviky zvladas - najst si schopneho fyzioterapeuta a skonzultovat s nim, ci cvicis spravne, ci dobre dychas, ci zapajas spravne svaly. Je to fakt dolezite. Vlastne najlepsie urobis, ked za nim zajdes hned na zaciatku cvicenia.
Ten pas... no neviem - ja tomu neverim. Stiahne Ti to brusko a svaly zatial oddychuju, nemaju nic na praci 😖 Skus radsej kineziotaping. Ale ja som nemala dobry pocit ani s tym tapovanym bruchom, vadilo mi to pri cviceni...

beatushka
4. mar 2014

@priadka a co cvicis?
Viem ze pri tuplerke je dolezite spravne cvicit no zatial to skusim na vlastu past, uvidim co to da....a co sa tyka pasu tiez mu 100% neverim, ale citala som vela pozitiv, skoro vsetky co si ho kupili si ho aj pochvalovali....a pri noseni pasu terba mat stale zatiahnute brucho tak asi v tomto tkvie ucinok jej metody, svaly su stahnute a pas pomaha aby tak lahko neppolavili....
aj o tejpingu som citala ale ze by to bolu take ucinne pri diastaze no neviem ako sa mi to nepozdava

priadka
4. mar 2014

@beatushka ved prave - ja teraz necvicim. Na jesen som cvicila cviky, ktore mi odporucil fyzioterapeut. Nepatrala som po tom, ci su tie cviky odkukane z nejakej "metody", to mi bolo jedno, hlavne, ze ucinkovali.
Tu v teme baby pas vacsinou neodporucali, lebo ked ho celodenne nosili, vsetko bolo ok, brucho sa stiahlo (ved ako inak pod pasom), ale ked ho odlozili, brusko vybehlo a bolo este slabsie. Podla mna je to logicke - pas Ti brucho drzi, ale tie svaly jednoducho nepracuju. Praveze ten pas spravi Tvoje brusne svaly pasivnejsimi, lebo nemusia nic robit. Ked pas nemas a chces mat pekne brusko, vedome si neustale svaly kontrolujes (dolezite je vediet, ako ich zatahovat), az sa casom obnovia neurologicke spojenia a potom to uz nemusis az tak velmi kontrolovat, ide to same. Takto to podla mna funguje.
Tejping je slabsi odvar pasu.

lenyy
7. mar 2014

baby caute.tiez mam podozrenie na tuto dg som rok po porode a brucho jak slon.ako pribrala som dost,ale uz mesiac a pol cvicim s strenetkou a kila idu dole odvsafial len nie z brucha. ako ste zistili ze maye tuto dg? boli ste u praktickeho ci na chirurgii rovno?vdaka za kazdu info. este ma zaujima-podarilo sa niekomu aj s touto dg zbavit brusiska?

priadka
7. mar 2014

@lenyy na zistenie, ci mas tuto diagnozu, su na webe prakticke ukazky. Tu najdes dobre video:
http://bocianiehniezdo.conetix.sk/content/diast...
Hlavne pozor na cvicenie s trenerkou. Sportovi treneri malokedy nieco vedia o diastaze a vacsina cvikov na brucho (brusaky, sklapovacky, obycajne pilates) diastazu zhorsi. Najdes to vysvetlene aj v tom odkaze vyssie. Pripadne ho posli aj Tvojej trenerke.
Ani prakticki lekari diastazu nepoznaju. Ja mam dobre skusenosti s fyzioterapeutmi - poznaju to, vedia poradit, ako s tym cvicit, vedia diastazu prehmatat a zhodnotit. K chirurgovi by som ja osobne vobec nechodila.
Samozrejme, v zahranicnej literature najdes vela uspesnych pribehov mamiciek, ktore sa diastazy zbavili iba cvicenim. Ty mas na to vsetky predpoklady, kedze si takato disciplinovana cvicenka s trenerkou 😉
Uspesne sa brusiska zbavila napr. aj @akwee... myslim, ze na predchadzajucej strane tu najdes jej prispevok z cielovej rovinky...

jabadaba
autor
7. mar 2014

@lenyy ahoj, ci mas tuto dg. zistis tak, ze v lahu si prehmatas brucho - ak mas medzi svalmi medzeru, tak mas diastazu. Alebo dobre sa to da zistit ak sa zlahka z lahu dvihas a sledujes co robi brusna stena. Stredom brucha pozdlz sa tvori akoby hreben. To je tou medzerou, rozostupom svalov. 😒 Mne sice brucho splaslo, napriek tomu ho mavam vydute prave kvoli svalom, ktore su jednak stale ako handra a navyse este rozidene. 😝 Plus, pupok ako trciaci stupel - to je vraj znamka hernie. Moje podozrenie a samodiagnostikovanie mi nasledne potvrdil aj chirurg a internistka. Zistila som, ze sa to da ako tak korigovat vedomym zatahovanim brucha, pozor - necvicit klasicke BRUSAKY!!!!. Zistis sama, ze zatinanim svalov sa medzera spoji, cize nejaky trik je na to, aby sa to dalo dohromady lenze byt neustale so zatatymi svalmi akosi nejde. Ja to skusam podchvilou stale, testujem nakolko sa mi svaly spoja a zacelia, vtedy aj brucho vyzera civilizovane. No ale chce to vydrz. Plus dobre na to je posilovanie sikmych brusnych svalov. Len to clovek nesmie byt lenivy co ja som. 😝 Ak mas trenerku, na tie sikme svaly sa jej spytat a zameraj sa na ne. Nuz a ked to nepojde ani cvikom, potom je tu radikalne riesenie. Operacia. 🙄