Diastáza priamych brušných svalov. Máte túto diagnózu?

jabadaba
24. apr 2009

Ahojte,

je tu niekto s takouto diagnozou? Ak ano, ako cvicite na posilnenie takto rozlezenych svalov? Nemam ani najmensiu chut na abdominoplastiku a chcem sa dat do poriadku prirodzene. Brchucho mi ani tak velmi nevisi, len ho mam dost ochabnute a svaly rozidene. Nie strasne, ale diagnoza tam je. ☹ Som nestastna.

mia.k
28. aug 2013

@majmik tak to máš dobré,keď len mierne to máš, ja mám poriadny kopec, je to akoby sa ti stredom brucha, zhora na dol tiahlo pohorie. 😀

majmik
28. aug 2013

@mia.k 😀 ajeje.. tak to potom budem vdacna, ze ja len tak.. to asi zvysne budu tuky u mna 😀

mia.k
28. aug 2013

@majmik možno sa ti to maskuje pod tým tukom. 😀

majamat
28. aug 2013

@majmik kazdy ma brucho trochu ine, ale ak tam je vypuklina a mas velke brucho, tak si myslim, ze diastaza to bude. ja som mala niekolko mesiacov riadnu vypuklinu aj ked som lezala a podvihla som hlavu ako keby som chcela robit brusaky. uz to take nemam, ale pri zaklone stale. ked si skusam aku mam medzeru medzi svalmi, tak max 2-3 prsty, ale aj napriek tomu mala som brucho riadne. to niektore tehulky maju take mozno aj v 7m. ozaj a mne kazdy dr. ze mam schudnut. no mam nadvahu, ale keby nemam take brucho, tak nevyzeram az tak hrozne. a moja obvodacka mi napisala do karty dokonca, ze mam obezne brucho, hoci som sa s nou bavila o diastaze. lekari fakt nevedia o co ide.

mia.k
28. aug 2013

@majamat 😀 😀 😀 si ma pobavila, že obézne brucho! 😀 No vidím,že niektorí lekári o tejto diagnóze ani nechyrujú.

kubuliatko
29. aug 2013

@nivalis ahoj bola som na dovolenke tak som dlhsie nepisala. ak sa mu to zmensuje tak je tam pravdepodobnost ze mu to umizne. ale nebolo by zle s nim pocvicit vo vode hlavne polohy na chrbatiku. vojtovku uz nie lebo uz je nato velky. a teba bolia krize pretoze nemas preednu oporu chrbtice pretoze brucho nedrzi a nefixuje chrbat z predu takze sa ti napinaju extremne chrbtove svaly. pomoze jedine cvicenie masaz je fajn prijemna na kratky cas ta uvolni ale nezlepsi ti tvoj stav

kubuliatko
29. aug 2013

@maca_p ano robim uz dlho.

nivalis
29. aug 2013

@kubuliatko este raz velka vdaka 🙂 je super, ze sa tu najdu ludia ako ty 😉

kubuliatko
29. aug 2013

@nivalis oooo dakujem.takze ja ti odporucam najst si dobreho fyzioterapeuta a zacat pilates cvicenim. potom pridat fitloptu a trening na labilnych plosinach tam sa dobre zapajaju hlboke brusne svaly a este bonus k tomu by bol kineziotaping kedy sa zalepia paskou priame brusne svaly tak aby sa pritahovaly k sebe. kineziotaping je len doplnok k tomu cviceniu

nivalis
29. aug 2013

@kubuliatko waw 🙂 od pondelka idu drobci do skolky- takze uz si hadam aj na seba najdem cas- idem do toho- vdaka 😉

kubuliatko
29. aug 2013

@nivalis ok drzim palce. treba sa dat do poriadku. moj uz ide tiez 1 x do skolky takze mozem viac pracovat

veronikaitali
30. aug 2013

ahojte kocky takze takto som sa dnes vratila od fyzioterapeuta.............v pondelok budem mat hotovu zlozku s cvikmi na brucho .............krasne mi ukazal na obrazkoch vsetko o diastaze povedal mi ,ze,aj jeho kolegynka po dvojickach ju mala a teraz je uplne ok.vraj mal uz aj horsie pripady a vraj do buduceho leta som fit bude to stat vela namahy ale ja to dam ........velmi sa tesim

kubuliatko
30. aug 2013

@veronikaitali super kineziotaping ako doplnok k fyzioterapii je vyborna volba

kubuliatko
30. aug 2013

@nivalis ahoj pozri si fotku od veronikaitali a to su tie tapy o ktorych som ti vravela. tych moznosti ako polepit brucho je viac toto je jedna z nich

nivalis
30. aug 2013

@kubuliatko no je to sila 😀 minule som to videla v telke- oblepovali skoro vsetky casti tela 😀 vyzera to zaujimavo 🙂 este sa spytam- kam zajst najskor- fyzioterapeut??? alebo...??? vdaka!!!

kubuliatko
30. aug 2013

@nivalis ahoj a od kial si? mate tam nejakeho sukromneho fyzioterapeuta? taky co robi sam na seba sa venuje najlepsie. skus s nim cvicit intenzivne aspon 6 mesiacov a keby sa ti to nezlepsilo po pol roku tak to zacni riesit s chirurgom

kubuliatko
31. aug 2013

@nivalis ahoj este som ti k teme diastazy brusnych svalov u deti chcela napisat ze diastaza od 0,5 cm do 2 cm je fyziologicka a casom by mala vymiznut. u deti som si nebola tymi cm ista teraz som si to este pozrela v jednom odbornom clanku. tak papa

nivalis
31. aug 2013

Jeeej dakujem za info- no drobec to podla mna nema vacsie nez 2cm 🙂 skoda ze nebyvame blizsie- hned by som ta vyhladala ako fyzioterapeutku 😉 no nic- idem pozistovat u kamosiek, ci nepoznaju niekoho tu u nas 🙂 veeelka vdaka!

dana_l
31. aug 2013

@mia.k @maca_p tak ja teda diastazu nemam. len brusne svaly su lenive

mia.k
1. sep 2013

@dana_l ano? Bola si s tým u lekára? Tak to máš šťastie. 🙂

dana_l
1. sep 2013

@mia.k u lekara som nebola ale ak skusam podla popisu cviky tak u mna nemam ziadne vypukliny na bruchu.

dana_l
1. sep 2013

@mia.k vidno ze nie som "tehotna", len uz brucho nestiahnem aby bolo ploche. ale nie vsetko musi byt podmienene zdravotne, moje je skor upravit cvicenim - spevnenim svalov,
@veronikaitali ukazoval ti aj pripady ked boli zeny chude a mali diastazu? mal tam aj obrazky?

mia.k
1. sep 2013

@dana_l no tak to ani na diastázu u teba nevyzerá, veď máš malé brucho. Skúšala si aj v ľahu sa nadvihnúť a v oblasti pupka nahmatať nejakú medzeru? Ak áno, a nič si nenahmatala, tak sa nemáš čo obávať, lebo nad pupkom teda určite diastázu nemáš, možno keď tak,tak troška pod pupkom,ale to budú zrejme len tukové vankúšiky.

mia.k
1. sep 2013

@veronikaitali super,že si tak dobre pochodila, potom daj priebežne vedieť,ako sa ti darí. 🙂

dana_l
1. sep 2013

@mia.k no ved, tie tukove vankusiky 😀
medzery som nenasla ani hore ani dole

veronikaitali
2. sep 2013

@dana_l ako ja chuda som mam 57 kg ale mam diastazu ako svet 🙂
@mia.k ahoj takze dnes som mala 1 trening a dal mi robit 5 cvikov ktore mam robit doma vecer,ale ak sa mi da tak aj rano.ak sa mi bude dat tak ich potom vysvetlim nic zlozite ale zato namahave

amisa
3. sep 2013

bambule moje tak tour de doktors startuje..uz som bola obvodak ten ma poslal na obvodnu chirurgiu tam som musela ist k zastupujucej dokine ..no aj to tak vyzeralo ze ju obtazujem a napisala mi len herniu a pas predpsala.. potom som sla na plastiku tam mi povedali ze este potrebujem papier aj an diastazu aby to mohlo ist z poistenia...takze sup naspet nastatsie dnes uz bol moj chirrug z dovolenky ten ma konecne poriadne prezrel, a povedal rozumne slovo..napisal aj diastazu a aj pruh a ze to treba zoperovat a ze nemam vahat ked ma pruh boli a vybavovat to cim skor..takze ak sa mi podari tento tyzdne znova na plastiku

mia.k
3. sep 2013

@veronikaitali tak teda poctivo cvič, nech sa darí. 😉
@amisa tak to budeš mať super, ked ti hneď spravia aj tú diastázu a ked ti to poisťovňa preplatí. 🙂 😎

amisa
3. sep 2013

@mia.k este uvidime.. este nieje nic iste..uvidime

leila120
4. sep 2013

baby, aj ja som zistila, že mám diastázu, chcem si kúpiť sťahujúci pás na to bruško, môžte poradiť aký je naj... tu som čítala, že dá sa zadovážiť nejaký z anglicka či dá sa kúpiť nejaký podobný aj tu u nás? vdaka