Diastáza priamych brušných svalov. Máte túto diagnózu?

jabadaba
24. apr 2009

Ahojte,

je tu niekto s takouto diagnozou? Ak ano, ako cvicite na posilnenie takto rozlezenych svalov? Nemam ani najmensiu chut na abdominoplastiku a chcem sa dat do poriadku prirodzene. Brchucho mi ani tak velmi nevisi, len ho mam dost ochabnute a svaly rozidene. Nie strasne, ale diagnoza tam je. ☹ Som nestastna.

anamis3
31. okt 2013

Práve ja už mám takú "úchylku",že všade kam idem tak sťahujem brucho.Uvolnené ho nechávam len doma,ale už aj doma sa pristihnem pri tom,že ho sťahujem.Pri uvoľnenom bruchu vyzerám ako v piatom mesiaci ☹ .A tebe tie cviky pomohli?

amisa
31. okt 2013

hehehe mna ide vzdy slak trafit ked sa rano pozriem do zrkadla apotom to porovnam s vecerom... a to nehovorim ked dostanem predmenstruacny tak 7 az 10 dni pred menzesom (mam dlchsi cyklus)

majamat
1. nov 2013

@nikuska27bb ved nevyzeras, ze by si mala nadvahu 13kg este. ja som pribrala este aj po porode a od obdobia pred porodom som mala navyse 18kg, no uz pred porodom som mala viac ako by bolo treba. zatial som dala dole 8kg. a este by som potrebovala dat dole minimalne tych 10kg, ale aj 15kg by bolo dobre. obavam sa, ze cez sviatky zas priberiem. potom ma mala a sestra narodky, takze same oslavy. to je clovek rozjedeny a este taketo oslavy k tomu. no sestra je cukrarka a robievala mi zakusky. no ma pokazenu ruru a kupovat moc nechce, kym neprerobi kuchynu, takze tentoi rok to mozno nebude take zle s napchavanim. no uz teraz sa neviem moc ovladnut. na jesen sa mi tazko obmedzuje. je to take obdobie, ze som unavenejsia a nemam taku pevnu volu.

nikuska27bb
1. nov 2013

@priadka Dakujem,určite vyskušam.

nikuska27bb
1. nov 2013

@anamis3 Presne toto robým aj ja,stahujem brucho všade,doma,pri sedení,pri prechádzke,pri riadení,varení a ani si to neuvedomujem.

nikuska27bb
1. nov 2013

@majamat No pred druhým porodom som mala 67kg a teraz mám 80kg,takto z boku to nie je velmi vidno,no drží sa my to hlavne na nohách,bokoch a zadku,presne ako v prvom tehu a ani dojčením my kilá nejdu dole,proste sa my zásoby tuku držia asi pre malého,lebo na poradni teraz v utorok vážil 6.610kg a doktorka povedala,že má vraj váhu 6 mesačného dietata.

majamat
1. nov 2013

@nikuska27bb no to moja mala v 6m 8200g. no riadna buchticka. boli sme 2 buchty 😀 😀
aku mas vysku? ja mam tiez 80kg pri vyske 163cm. no pred tehu som mala 70-72kg, ale ak by to slo, tak aj na 65kg by som to chcela.

nikuska27bb
1. nov 2013

@majamat No ak bude malý takto priberat,čo mesiac to kilo,tak aj my budeme mat v 6 mesiacoch cez 8 kilo a to bude pucko aj na dvíhanie.Ja mám teda výšku 1.72cm,tak preto to asi nie je až tak vidno,no ked porovnám fotky,tak to vidno a dost ten rozdiel.

majamat
1. nov 2013

@nikuska27bb tak to mas fajn vysku.
vcera som bola na kontrolei na reumatologii a urobila som si s dr. srandu. on je taky suchar a ma aj suchy humor. maloktora sestricka s nim vydrzi a teda viem aky ma nazor na nadvahu. povedal mi, ze mam baculate kolena a take sa mu nepacia. nejdem popisovat, ako sme s a k tomu dostali. no a napisal mi take blbosti do karty. som bola normalne nahnevana. a kusok vyssie mam od mojej dr, ze mam obezne brucho. sice viem, ze mi to tam napisala, ale ked som si opat precitala ajto, tak som fakt bola nastvata. schudla som a na bruchu skoro ziadne zmensenie. a dr. mi hovorila, ze keby som menej jedla, ze by som sa nemusela tyrat na bicykli. mala som dost narocnu trasu. mna bicyklovanie bavi. mam trochu pauzu od malej, navyse na chudnutie treba aj pohyb a drzala som aj dietu a schudla som tak malo a to za 3-4m. sa zastrelim, ked to nejde. proste mam tak spomaleny metabolizmus, ze by som musela ist do extremov, aby to slo rychlejsie dole, co sa ani moc neodporuca, takze neviem co to boli za blbe poznamky.

nikuska27bb
1. nov 2013

@majamat Doktorov s takýmito názormy si netreba všímat,ja mám tiež strašné nohy,aj kolená mám tučné a to som mala nohy predtým ako prst,mne sa držali kilá po prvom porode tiež dost dlho,no ked začala malá chodit,bola strašne hyperaktívna,nemohla som ju ani na chvílu nechat bez dozoru,tak som niekedy sa nestíhala ani najest,ešte k tomu varenie,riadenie,íst von na ihrisko,najedla som sa len ked malá spala a to niekedy len 1x za den.Vtedy som aj poriadne schudla a behom polroka som bola ako predtým,teraz dufam,že sa my podarí inak schudnut,no pri dvoch detoch uvidím.

amisa
23. nov 2013

@maca_p ako uz si potom ci nie?

maca_p
23. nov 2013

@amisa veru nie... v piatok mal byt termin, vo stvrtok som dostala opät kramy. ale to som tusila uz, ze dostanem, ked som mala dve periody opät po sebe.... zaciatkom mam dalsi termin a neverim, ze opät nedostanem 😝 😖 .
väcsinou sa veci plnia na 3ti krat, u mna ani toto pravidlo nefunguje 😀 . vlastne u mna nic nefunguje ☹

amisa
23. nov 2013

@maca_p riesi to cez gynekologa?

klaudia127
23. nov 2013

moje nervy...pred par minutami som sa zaregistrovala v susednej diskusii o hysterektomii, tu mam uspesne za sebou...a jak to tu tak citam zistujem, ze mam dalsiu diagnozu 🙂 o ktorej (ne)viem uz vyse 20 rokov 🙂 ...no pekne....viem ze brucho nemam na poradku od porodov, mala som velke babatka 🙂 navyse mam aj skaredo popraskanu kozu-strie okolo celeho pupku dokolecka dokola...a poviem pravdu ze neprejde den, kedy by mi to neprislo luto, hoci som s tym uz v mojom veku ako-tak zmierena. kade chodim tade brucho zatinam, nijako sa nesetrim, aerobik a podobne divociny bez obmedzenia...a ked to tu tak citam, tak somasi robila aj to co som nemala...ale telo ma obcas "nepusti", darmo som na aerobiku cvicitelke vypravala ze ja sad-lah jednoducho urobit neviem a basta...no konecne viem preco 🙂
tisickrat som uvazovala, ze raz ked budem velka, dam si spravit abdominoplastiku, ale asi na to nikdy nepride :/ a aby toho malo nebolo, prisli ine zdravotne problemy, som mesiac po odstraneni maternice, nemozem nic robit len sa setrit, a aj to tak vypada...brucho mam povolene, vydute...tak na slusny treti mesiac tehotenstva 🙂 to co som za tie roky pracne na svojom bruchu budovala, nez moje dotrhane svaly pochopili co od nich chcem, vsetko je v cudu a mozem zacat odznova. horsie je ze este nesmiem ziadne cviky na brucho...no, do leta budem mat co robit, inak ma ani cele plavky nezachrania a do neoprenu sa mi nechce 🙂
tak sa drzte vsetky, co vas trapi znicene brusko po tehotenstve, ved za to co mame doma to stalo 🙂 zit sa s tym da a chlapom (rozumnym) to nevadi ;)

majamat
24. nov 2013

@klaudia127 tak vitaj. ako sa hovori, neskora, ale predsa. aspon si na to prisla, preco mas niektore tie tazkosti a vacsie bruco. inak som sa celkom pobavila na tvojom prispevku. ja by som tiez chcela absolvovat abdominoplastiku, ale chcela by som este surodenca pre moju princeznu. no neviem, ci sa toho dozijem. dieta celkom slusne prevetra penazenku a rp je nizky. tak dufam, ze raz budu aj nejake uspory a aj operacia.

klaudia127
24. nov 2013

@majamat dakujem za privitanie 🙂 tiez ma pobavilo tvoje pisanie, uz iba tolko, ze si myslim, ze si este vo veku kedy postihas aj jedno aj druhe..aj tretie 🙂
kocky, mate tu vyhodu ze v dnesnej dobe mate moznosti na vyber, co sa abdomino tyka, to za mojich mladych casov nebolo, lebo keby bolo, tak tu teraz nesedim a hlavne inac vyzeram 🙂 tak si to nenechajte nikym vyhovorit ani vytlct z hlavy a ked sa bude dat tak do toho chodte. mate na to plny narok...volakedy sa za porody davalo bolestne, kupovali sa sperky a hovadiny, no uznajte, nebola by abdomino lepsi darcek? 🙂 ...a ja to uz nejako doklepem aj s dotrhanym bruchom 🙂 zbytky brusnych svalov este volako rozhybem a spevnim, aspon co mi moja vrodena lenivost dovoli, beztak ma viac trapia tie blbe strie a ovisnuta koza, ktora ked sa mi aj podari krvopotne troska schudnut, vypada este horsie, tak neviem co je lepsie 🙂

majamat
25. nov 2013

@klaudia127 a co budem rodit v 50-tke? prve som mala v 34r a uz som mala problem. po 35r sa zvysuje riziko vrodenych vad. kdeze by som stihla este 2 deti. navyse by sme potrebovali nieco usetrit, takze nemozeme mat jedno za druhym.

anamis3
25. nov 2013

Ahojte dievčatá.Tak dnes som bola konečne u toho doktora-chirurga a čuduj sa svete hneď mi stanovil diagnozu-umbilikalna hernia+diastáza.Hneď vedel o čo ide.Predpísal mi brušný pás a pýtal sa ma či sa chcem objednať na operáciu.Taká som bola z toho vyhukana,že som povedala,že nad tým ešte porozmýšľam.Ale už nemám nad čím-už som sa na to dala tak to teraz dotiahnem do zdarného konca 😀 .

amisa
26. nov 2013

@anamis3 super vypytaj si odporucenie na plasticku chirurgiu.. ked nanho hodis smutnym ockom ze ved si este mlada na jazvu cez cele brucho..napise ..ale musi to tam vyslovene napisat ze to moze byt robene aj na plastickej chirurgii

majamat
28. nov 2013

@anamis3 no to je az neskutocne, ze to pozna. mne len vzdy napadne, ako mi dr. napisala do karty, ze mam obezne brucho. a to som sa s nou o diastaze aj bavila. keby si dala aspon tu namahu a nieco si na nete pozrela.

anamis3
28. nov 2013

A dnes som bola ešte u jedného chirurga na konzultáciu a ten mi povedal tiež to isté.Potom ma poslal ešte na sono brucha aby sa uistil či tam tá diastáza je.Mám ju 4x3,4 cm.Povedal aj,že to je aj dedičné lebo že je to aj dedičná predispozícia.Takže po novom roku idem na to-urobia mi tu kýlu aj tie roztiahnuté svaly dajú dokopy.A potom sa dúfam dám dokopy aj ja 😀 😀 😀 Bude to rez od pupka hore asi tak 4-5 cm,aspoň dúfam.

mia.k
30. nov 2013

@anamis3 nejak sa to tu rozbehlo s tými operáciami... Tak ti želám, nech ti to šťastlivo dopadne a potom sa pochváľ s výsledkom. 😉
@maca_p neblázni, zase si dostala krámy? Počuj, ty si nedáš povedať a furt sa na to zrejme tešíš. 😀 Tak sa prestaň tešiť a už ti to hádam víde. 😀 🙂 😉

maca_p
30. nov 2013

@mia.k posledny termin mam teraz v utorok. baby sa pototo, ak teraz dostanem kramy,lebo doki povedal, ze dalsi termin mi da az v marci 😀
alebo aby sa jemu nic nestalo do utorka 😎

mia.k
30. nov 2013

@maca_p no tak dúfam, že nám tu o týždeň zreferuješ, ako dopadla operácia. 😉 To už by bola iná smola,keby ti to zase nevyšlo.

maca_p
30. nov 2013

@mia.k tak to veru ano 😉
co sa ma stat, sa stane 😝

maca_p
30. nov 2013

@anamis3 nechces ist radsej k plastickemu ch.?
ja by som sa obycajnemu nedala rezat ani za svet 😖 . su to cistokrvni mäsiari, budu rezat, len aby mali dobry pristup 😢

mia.k
30. nov 2013

@maca_p asi tak. Ak ti to zase nevíde, tak to už bude jasný signál, že to tak má byť.

maca_p
30. nov 2013

@mia.k to mi ani nenaznacuj, pocuvam to z kazdej strany 😀 😀 😀

mia.k
30. nov 2013

@maca_p sa ani nečudujem, veď už je to do očí bijúce. Toľko krát náhoda? 😅 🙂 Ale nie, nechcem ťa strašiť, len by som už nad tým ozaj premýšlala, keby ti to zase nevyšlo. 😖

amisa
30. nov 2013

@maca_p jaj maci to mas vyborne ze mas takeho flexibilneho doktora ja by som mohla cakat zas stvrt roka. i viac