Diastáza priamych brušných svalov. Máte túto diagnózu?

jabadaba
24. apr 2009

Ahojte,

je tu niekto s takouto diagnozou? Ak ano, ako cvicite na posilnenie takto rozlezenych svalov? Nemam ani najmensiu chut na abdominoplastiku a chcem sa dat do poriadku prirodzene. Brchucho mi ani tak velmi nevisi, len ho mam dost ochabnute a svaly rozidene. Nie strasne, ale diagnoza tam je. ☹ Som nestastna.

maca_p
30. nov 2013

@mia.k risknem to 😎

maca_p
30. nov 2013

@amisa hej, je super. naposledy ked som menila este nebolo ist, ci budem mat toho 22.10 kramy, tak mi tak potajme drzal termin, isla by som na stol ako druha v poradi. no ale 2 dni pred terminom som dostala. tak hadam teraz tfuj, tfuj, tfuj to vyjde 😀

mia.k
30. nov 2013

@maca_p jasné, držím palec. 😉

maca_p
30. nov 2013

@mia.k dakujem. potrebujem uz kazdy palec 😀 😀 😀

amisa
30. nov 2013

@maca_p ty neporebujes palec ty potrebujes krystallovu gulu 😀

maca_p
30. nov 2013

@amisa ano tu na koniku ta gula fici, hlavne v temach mozem byt tehotna, meskaju mi?? 😀 ja mam problem opacneho charakteru, ja mam furt kramy 😎 😎

mia.k
30. nov 2013

@maca_p alebo počkať do prechodu. 😀 Potom ti to už nemôžu žiadne krámy pokaziť. 😀

maca_p
30. nov 2013

@mia.k nestras ma !! 😀

anamis3
1. dec 2013

@maca_p a odkiaľ máš také info?nie je to práve najvhodnejšie to takto napísať.Ja som sa rozhodla takto a ty si sa rozhodla ináč.Ja nemám zvyšných 1300 eur na plastiku a tak isto mám doma tri decká a nemôžem si dovoliť cestovať napr. do Košíc-lebo asi tam je najbližšia plastika hore dole a zisťovať,že čo a ako.Ja som bola spokojná aj s prístupom lekárov aj s tým ako ma budú operovať.Lekár povedal,že tam bude 4-5 cm jazva a pupočná kýla sa operovať ani nedá iba klasickým rezom.Takže asi toľko.MIER V DUŠI 😀

amisa
1. dec 2013

@anamis3 prepac nik na teba nechcel utocit..neber to tak..tieto informacie si dodala az teraz. My sme sa len pytali. Ani ja nemam navyse 1300E a ani na uplatky, ale budem to mat cez poistovnu, chirurg to odobril tak som statsna ako blcha. Napriklad ja by som nemala 4cm jazvu ale niekolko nasobne vetsiu. Tiez som matkou dvoch deti a aj ked to mam v to istom meste vyzaduje to odomna dost slusnu koordinaciu. V Blave dostat sa z jedneho konca na druhy ak nemozem autom tak to sa skorej dostanem do Nitri 😀 Inak kamosovy robili brusny pruh laparoskopicky. Som radaze sa to vyjasnilo..Slnko v dusi a mier svetu ci ako to hlasia tie misky na sutazach krasy.. 😀
Nemozes brusko predtim a potom nafotiti? no aby sme videli.. aby si bola inspiracou pre nas ostatne

amisa
1. dec 2013

baby na od vcera muza doma po operaci..hadajte coho.. Pruhu (laparoskopicky)... tvari sa strasne trpitelsky tak som zvedava ako bude solidarny somnou potom.. 🙂
Oprava tomu kamsoovy robili pupocny pruh ..odkaz na tu spravu vyssie (v poslednej dobe je tao diagnoza v nasom okoli nejak casta)

anamis3
1. dec 2013

@amisa Ja to tak neberiem.Len vieš-človek sa na niečo odhodlá po toľkých rokoch a hneď mu berie niekto jeho "ideály" 😀 .Myslím,že aj tu v tomto fore sa tiež nájdu mamičky,ktorým to robili "obyčajní" chirurgovia a bolo to ok.Už čo bude to bude.Nie je to život ohrozujúca situácia.Tak skúsim sem hodiť nejaké foto.

majamat
1. dec 2013

@anamis3 ja som videla pracu obyc. chirurga, ale len tesne po operacii. myslim, ze pod trickom to nebolo zle, len ta jazva nic moc a vytahana koza tam prakticky zostala. urcite zalezi od chirurga, ale uspech je uz to, ze brucho bude mensie. ak si zvyknuta nevytrcat brucho, co teda vacsiou sme vsetky, tak to nebude problem. ak by ti tam zostala nejaka prebytocna koza, tak si ju mozes dat v buducnosti odstranit plast. chirurgovi, podla stavu financii. a teda ak by robil len kozu nemusi to byt uz take drahe. nevyhodou je, ze z jednej operacie mas takto dve. no mozno si natrafila na fajn chirurga a urobi to dobre.

@maca_p drzim palce, nech to uz vyjde. vsak to su poriadne stresy, ked sa musis tolkokrat psych. pripravit na operaciu a dokonca mas ktomu aj stresy z toho, ci sa na tu operaciu vobec dostanes - koli ms.

maca_p
1. dec 2013

@majamat dik moc 🙂 zasa som este nedostala co je pozitivne. a ked zajtra nahooodou, tak ich utajim. normalne...

majamat
1. dec 2013

@maca_p 😀

maca_p
1. dec 2013

@anamis3 pozri, my tuto temu preberame zo vsetkych koncov. je humorne ladena, by som povedala... i naprik zdravotnym a estetickym problemom.
zelam ti k tvojej opke, aby ti dopadla dobre. a ak budes mat jazvu, pupok a vytiahnute brucho lepsie urobene ako ja, tak ti to uprimne zelam. 😉

jedna sa operaciu velkeho rozsahu, mozno to nemas take ako my niektore.... ak mam ist do narozy, a pod noz, tak jedine s tym, aby to malo trvaly efekt a aby mi to prinieslo aj spkonost z estetickej stranky.
ja tiez nemam 1500 eur len tak do luftu, tiez mam deti, tiez som na rodicaku, tiez mame hypoteku, ale ak si to dam robit, tak na specializovanom pracovisku.
moja jazva bude od bedernej lopaty po bedernu lopatu, brucho bude cele vytiahnute a vnutorne svaly zosite od spodu brucha az po solar plexus. rozpravala som sa aj z reviznym lekarom zdravotnej poistovne a tak viem, ze na obyc. chiru urcite nie. urite by som si nenechala rozparat brucho na povrchu tela napriec.

mia.k
5. dec 2013

@maca_p sa nejak neozýva, tak si myslím, že už má tú operáciu konečne za sebou. 🙂

amisa
6. dec 2013

@mia.k uz aby lebo ju budu operovat uz na vratnici ked zisti ze nema menzes,aby ho nestihla dostat... ja som si vcera vybavovla gynekologa aby sme to splanovali s ms, lebo akurat mi vychadza par dni po opkke..

mia.k
6. dec 2013

@amisa a ty to kedy máš? Držím palce, aby to tebe vyšlo na prvý krát. Nie ako Mace. 😀

maca_p
6. dec 2013

no baby, tak uz mam po 😀
pekelna bolest.
ani neviem co mam napisat, hadam ma tie negativne dojmy prejdu do 2 tyzdnov 😀 . vcera som prisla domov. uz zvladam zakladnu sebaobsluhu, dokonca dnes uz strikujem 😀 , co neviem, co robit. doteraz som bola v jednom kolotoci s domacnostou, s detmi a tak.. deti mam u babky na par dni. ozvem sa neskor.
momentalne si hovorim, ze by som ta,uz nesla 😝

amisa
6. dec 2013

@mia.k vo februari , aj ja pevne dufam ze to splanujem a vsetko pojde.
@maca_p drzim peste..nech to dobre zvladnes

maca_p
12. dec 2013

@majamat
@amisa
@mia.k
@anamis3
a ostatne. neurobime sukromku? predsa sa tu aj take tie intimity vyludia 😎

maca_p
12. dec 2013

kocky, zalozila som tu sukromku, ktora mate zaujem, tuknite mi a ja vas pridam

Diastáza priamych brušných svalov, umbilikarna hernia - pruh

maca_p
12. dec 2013
kikaber
13. dec 2013

@maca_pdobry den 🙂 dnes som sa dozvedela ze mam diastazu som objednana na chirurgiu a mam ist na operaciu..som hotova..zvlastny pocit....mam mnozstvo otazok a vidim ze ste si tu zalozili sukromnu diskusiu do ktorej sa neviem dostat.....ako mam postupovat? dakujem

amisa
13. dec 2013

@kikaber kludne pis aj tu.. mozme pokecat 🙂

mia.k
13. dec 2013

@maca_p jémine, ja som si až teraz všimla, že už máš potom! Tak gratulujem, že si sa konečne dočkala! 🙂 Fu, no dúfam, že ťa to prestane čo najskôr bolieť a že nebudeš lutovať. A aké máš pocity a dojmy z tej operácie? A čo lekár, bola si s ním spokojná? Kedy budeš vidieť výsledok?

maca_p
13. dec 2013

@mia.k som ta pridala do sukromnej skupiny, tak tam sa docitas 🙂

maca_p
13. dec 2013

@kikaber navrhujem tikanie 😉
pridala som ta do sukromnej skupiny

kikaber
13. dec 2013

@amisa dakujem..ja si prave citam vsetky prispevky aby som sa dozvedela ako dalej..som na strane 8 a som asi v takom jenom soku, ze co ja budem teraz robit 😒