Diastáza priamych brušných svalov. Máte túto diagnózu?

jabadaba
24. apr 2009

Ahojte,

je tu niekto s takouto diagnozou? Ak ano, ako cvicite na posilnenie takto rozlezenych svalov? Nemam ani najmensiu chut na abdominoplastiku a chcem sa dat do poriadku prirodzene. Brchucho mi ani tak velmi nevisi, len ho mam dost ochabnute a svaly rozidene. Nie strasne, ale diagnoza tam je. ☹ Som nestastna.

tinika
9. dec 2015

@lucka527 hej uz viem, presne tam bola ta prednaska a ti cvičitelia boli na nej tiez, lebo o diastaze nič nevedeli a oni akurat tak zistia či ju mam a poslu ma sto k tej dotyčnej pani aby mala biznis :(

svetlusska
9. dec 2015

@tinika uvidim po novom roku sa chystam vyhladat plastickeho chirurga

vedorka
9. dec 2015

inak baby neviem ci viete, je tu na MK skupinka Abdominalna plastika brucha a tam si baby vymienaju info o doktoroch, nemocnicich, doplatkoch, davaju fotky, pred a po zakrokoch. len pre info 😉

svetlusska
9. dec 2015

@vedorka naozaj?som nevedela dakujem za tip 🙂

jlp
9. dec 2015

Jj vela sa v tej skupine dozvies. I ja son tam.

lucka527
9. dec 2015

@tinika no skoda ja som len postrehla nafb ze to tam riesili

tinika
9. dec 2015

@lucka527 aj tak vdaka :D

williamjozef
30. dec 2015

kocky dlho som tu nebola,prikladam foto pred operaciou,2 mesiace po a brusko aktualne 1,5 roka po 😀

bella1988
31. dec 2015

Ahojte zeny!prosim vas o radu,pripadne zdielanie vasich skusenosti...som v 37.tyzdni tehotenstva,pribrala som doposial asi 9kg a brusko mam take primerane stadiu tehotenstva,ziadny mega vagon zatial☺posledne tyzdne badam,ze pri vstavani z postele alebo kedykolvek z lahu do sedu,sa mi nad pupkom robi taky maly kopcek,ako taka mini strieska,nic strasne,ale ja to vidim a viem o tom.Citala som o diastaze,ide podla vas aj v tomto pripade o nu?alebo je taketo nieco,resp.mierny rozostup brusnych svalov normalny?upravi sa to po tehotenstve?ked som si robila samovysetrenie diastazy podla navodu na nete,do medzery medzi svalmi na bruchu mi pasuju necele dva prsty...dakujem za kazdy koment a postreh,viem,ze v tehotenstve nemaju zeny brucho ako modelky,ani tesne po nom,len by ma zaujimalo,ci sa brucho ciastocne dostava do povodnej formy samo...

tinika
31. dec 2015

@bella1988 ano malo by to byt to ale nestresuj, ak mas malu diastazu po porode sa da dokopy aj sama .D a 1-2 prsty su vraj normalne a netreba ani riesit :D ja mam 4 prsty

majamat
10. jan 2016

@bella1988 ak som spravne pocopila, tak diastaza je v tehu bezna a po porode sa vacsine zien do 6m upravi, len niektorym "vyvolenym" nie, medzi ktore patrime. ak je ten hrbolcek maly a ak je tesne nad pupkom, nebude to skor pupocny pruh? myslim, ze diastazu by v tehu nemalo byt vidno. ved ju zakriva zvacsujuce sa brusko.

s1
15. jan 2016

Ahojte 🙂
Som 9m po pôrode, počas t.som mala pruh nad pupkom vľavo, aspoň tak to skonštatoval gynekológ, vraj sa to zrejme stratí po pôrodez ak nie, tak sa to rieši potom. Teraz po 9m mi zniva začalo to miesto vystupovať, je to asi taka veľkost ako keď sa spojí ukazovovák s palcom. Počas sviatkov som to nechcela riešiť, každý dr dovolenkoval, teraz idem na to. Čo som vás ale čítala mám celkom obavy. Niektorí dr ani nevedia že tam môže byť hernia (vlastná skúsenosť).
Skúšala som si podľa tu návodu merať aj či nejde o diastázu, lebo mám nejaké rozostúpenie aj v strede nad pupkom, dám do tej medzery tak 2-3prsty, ak trošku napnem nohy tak necelé dva prsty. Čo ma momentálne trápi je to, že mi zrejme idú cez tu medzeru von črevá 🙄 Cítim nepríjemný pocit ako keď pichá v boku a už viem že treba zatlačiť naspať. Nie je to nejako veľmi vidno, ale ked zatlačím prstami, tak cítim ze niečo zatláčam naspať a bublinkuje to a cítim pod prstami tie bublinky, no proste celé čudné. Zistila som že sa mi to prejavilo po 9m preto, lebk som začala nosiť elastické legíny s vysokým pásom, zoštíhľujú bruško, ale ten pás končí nad pupkom, stláča brucho dnu a toto miesto mám nad tým pásom...
Už som aj cvičila, bez problémov, pred pár mesiacmi, jillian a všetko ok. Hmotnosť mám takú ako pred tehotenstvom, nadváha oproti ideálnej váhe asi 5kg.
Tie čo viete že máte diastázu, tiež vám idú tie črevá von? Alebo sa mám pripraviť skôr na ten pruh.
Ďakujem

vedorka
15. jan 2016

@s1 podla mna mas aj pruh aj diastazu, mam to rovnake, ako pises. ak ti napise chirurg odporucanie, spravia ti to na chirurgii cez poistovnu, ale to zhodnoti on, ci hej.

s1
15. jan 2016

@vedorka ďakujem, ty to ako riešiš? Idem budúci týždeň tak dám vedieť čo to je u mňa. Je mi zvláštne že som s tým tak dlho vydržala a teraz sa to objavilo bez nejakej námahy a predtým som makala, cvičila a nič

s1
15. jan 2016

@vedorka tak už som prečítala.
No, znova som merala s tými pokrčenými nohami a vtedy tam dam tak jeden prst a aj to cítim na ňom zboku svaly, takže to asi nebude také zlé s tou diastázou. U dr sa dúfam dozviem viac

tinika
15. jan 2016

@s1 do 2 prstov je v norme :D

s1
15. jan 2016

@tinika ja pevne verím, ale prečo mi cez to vyliezajú črevá von ☹

tinika
15. jan 2016

@s1 tak to neviem ja ich tiez citim ale ja mam na 4 prsty

katrin21
15. jan 2016

@s1 podla mna mas pruh skor.. a ak by sa ti tam zaseklo crevo, je to problem. chod sa dat vysetrit chirurgovi, za to nic nedas....

katrin21
15. jan 2016

@bella1988 vstavat z postele treba ako tehotna zasadne cez bok, cez laket a az potom sa zdvihat, nie systemom ako ked robis brusaky... tak aj v knihach pisu, aby sa brusna stena nenamahala...

vedorka
15. jan 2016

@s1 no ja si to pravdepodobne pojdem dat urobit chirurgicky. akykolvek pruh cvicenim nespravis, iba mensiu diastazu. chirurgovia ti vedia presne povedat co to mas a ake. ja som mala pruh 18 rokov a vobec som o nom netusila, nahodou sa vymenila obvodacka a nasla mi ho. a diastazu som mala tiez a tu mi ani nenasla. po porode sa hodne zhorsila, isla som ku chirurgovi a on nasiel hned obe a napisal mi do karty, ze mi ju maju spravit spolu s pruhom. cvicila som ju speci cvikmi, cosi som stiahla ale mne je to malo, som proste stale ako tehotna. stiahla som ju asi na dva prsty, tazko povedat, ale podla mna je obrovska, neviem si predstavit ze bude natrvalo. este hodne zalezi, odkial ju mas, ci iba v strede, aka je dlha, ja ju mam nie ani tak siroku ako dlhociznu, preto ju je tak vidno...

s1
16. jan 2016

@katrin21 vďaka, idem tento týždeň, len som chcela počuť viac skúseností

bella1988
16. jan 2016

@tinika dakujem za postreh,troska si ma povzbudila,uvidim,co bude po porode,snad sa to da do poriadku,urcite chcem aj cvicit hned ako sa bude dat a planujem si este teraz zakupit poporodny stahovaci pas,co to som o tom citala-aj pozitivne aj negativne,ale mne sa ta myslienka pozdava☺

bella1988
16. jan 2016

@katrin21 tak aj vstavam,inak sa uz ani neda-mam 9dni do oficialneho tp😀pevne verim,ze sa svaly vratia tam kam maju,pred tehu som cvicila a aj po planujem hned ako to bude mozne+planujem nosit aj poporodny pas

bella1988
16. jan 2016

@majamat ja neviem,uz to ani neskumam,mam 9dni do oficialneho tp a brusko mam tak akurat,nie som giganticka,uvidim co bude po porode,velmi dufam,ze budem coskoro fit,vzdy som bola aktivna a teraz,ked uz ledva vyjdem do schodov,je to pre mna utrpenie😀budem cvicit a zapojim poporodny pas,uvidi sa

s1
19. jan 2016

Bola som. Chirurgička postojačky pohmatom diagnostikovala diastázu, a na otázku či tam nemôže byť aj pruh povedala môže, ona nevie a odporučila operáciu diastázy.
Takže hľadám nejakého chirurga čo má sono a nebojí sa ho použiť, prípadne vie diagnostikovať pruh. Bratislava a okolie. Ak by ste poznali niekoho, počuli o niekom že je dobrý, napíšte prosím

vedorka
19. jan 2016

@s1 na pruh podla mna urcite netreba sono, iba normalneho chirurga. mne ho dokonca diagnostikovala s istotou aj obvodacka a chirurg potvrdil tiez a bez sona. a diastazu tiez jeden aj druhy...
dokonca ma obvodacka nahanala roky, nech si dam ten pruh urobit a to bol uplne malicky.
a v pohode mi to chirurg do karty napisal, ze mi ho maju spolu s diastazou na chire urobit.

s1
19. jan 2016

@vedorka A tiež postojačky? 😕
ja neviem na koho som to natrafila že sa ani neunúvala ten pruh pozrieť. Uz mám trošku bolesti, a úplne to odflákla. Diastáza ak tam naozaj je, tak môže počkať, ale pruh asi až tak veľmi nie.

vedorka
19. jan 2016

@s1 nie, obaja poleziacky 🙂 pruh je dolezity, preto sa operuje bezne na chire a preto by ma mali vediet diagnostikovat, teda aspon chirurg. nech ta obvodacka posle za nim.