Diastáza priamych brušných svalov. Máte túto diagnózu?

jabadaba
24. apr 2009

Ahojte,

je tu niekto s takouto diagnozou? Ak ano, ako cvicite na posilnenie takto rozlezenych svalov? Nemam ani najmensiu chut na abdominoplastiku a chcem sa dat do poriadku prirodzene. Brchucho mi ani tak velmi nevisi, len ho mam dost ochabnute a svaly rozidene. Nie strasne, ale diagnoza tam je. ☹ Som nestastna.

katakata
27. dec 2011

@alienka73 ten belly bandit nepoznam...ale myslim ze je nehorazne drahy..aj ked moznos taci jeden...tuplerovej stoji tusim 36 libier plus postovne je okolo 10 15 nepamatam presne...ja som s tymto spokojna len by asi bodli dva...ale ked si stihla a utla urcite ti postaci jeden, ja mam ale aj nejake kila navyse (taky 10) , takze mi vyskakuju faldiky ked sa do toho zapnem

zopka
27. dec 2011

@katakata
ja nosím väčšinou jeden pás (L) ale asi tak raz za dva týždne si dám dva (L nižšie, M vyššie) - keď mám dojem, že mi brucho nad pásom nejako viac trčí. Ale nechce sa mi stále dva pásy preväzovať, tak len deň vydržím nosiť dva pásy a na druhý deň zase len jeden nosím. Aj moje L-ko vyzerá už dosť zle. Nosím ho už asi 8 týždňov (cvičím 6 týždňov), tak je tiež poskrúcaný, ale suchý zips ešte drží. Hodím fotku, ako vyzerá ten môj. 😝
Skús to nevzdávať úplne a aspoň niekedy cvičiť, aby si nezabudla tie cviky. Využi hocijaký čas. Ja vlastne tiež každý deň nestíham - ranné cviky priebežne až do obeda, obedné večer a večerné pred spaním (okolo polnoci). Ja napr. staršieho syna musím uspávať tak, že sedím pri jeho posteli a držím mu ruku, tak vtedy sa mi dá sťahovať brucho (tie stovky). 😉 A aj ja si myslím, že cvičenie pod dozorom by bolo lepšie, lebo mám dojem, že ja to necvičím veľmi dobre.

@alienka73 ja mám dojem, že to je nejaká mafia plastických chirurgov, ktorá sa snaží, aby ženy na Slovensku nemali veľa možností nájsť aj iné informácie a z časopisov čítali len to, že si treba pekne nasporiť a naklusať k nim na operáciu. 😠

katakata
28. dec 2011

@zopka prosim ta teraz cvicis kolko tych serii? tolko co je vrozpise tej knihy na 6 tyzden? pre mna je to nerpedstavitelne, ved je toho strasne vela, ja zacvicim dvee max tri stovky za sebou a uz aj nevladzem...neviem si predstavit cvicit toho 7 a potom este aj tie cviky na zemi...a to trikrat do dna...napriklad teraz mi maly spi, kludne by sa mi dalo cvicit, ale som akurat po obede, a akonahle zacnem stahovat brucho napina ma na vracania..proste este i toto je problem ze ten cas samusi najst akurat ked nie som najedena...ale ano obcas nieco pocvicim, hlavne tie stovky si obcas davam...ale nema to moje cvicenie hlavu ani patu...

zopka
28. dec 2011

@katakata no ja som sa už prešupla do 7. týždňa a tam je podľa knižky 400 x 3 a tie headlifty (30x3) x 3 ale napr. dnes mám zatiaľ len ranné odcvičené a obedné ma počkajú večer, lebo ideme teraz na návštevu a do teraz som nestihla. Ja našťastie nemám problémy s napínaním na vracanie, hoci niekedy cvičím aj najedená. Možno to blbo cvičím, keď mi nič z toho nie je... 😅

lenkauh
28. dec 2011

Ahojte

pridam sa do debaty.... ja som tusim na deviatom tyzdni, prestala som to ratat, lebo som ostala na cvikoch takto. 3 x denne po 400 a hotovo. Ani headlifty nerobim, lebo sa mi to zda nejake od veci. Bud to zle cvicim, alebo neviem co. Tebe sa to zda ucinne, @zopka ? Takze takto cvicim uz tri tyzdne a planujem uz pocty serii nezvysovat. Budem cvicit do jari a ked sa zacne vyletnovat a nosit uz len tricka, kde by bolo vidno pas, tak ho odlozim. potom pride "hodina pravdy" 😀
Inak, moj pas vyzera uz tiez katastrofalne. Nosim ho nonstop, mam M. Moj obdvod pasu je 75 cm a vyzeram stihla, ale ked si dam pas, vyzeram hrozne, zvrchu aj zospodu mi povylieza aj to sadlo , co nemam 😝 Takze dva pasy by sa mi tiez hodili, len si neviem predstavit, ci by mi drzali, ako by sa zosuvali, asi by to tiez nebolo nic moc.

katakata
28. dec 2011

@lenkauh jej leni tak si ma potesila, ze to nie len mne sa vidi extrmne vela toho cvicenia...ja ti poviem pravdu mne ten headlift sa zda ucinnejsi ako tie kontraktivne cviky...ked tomu spravne rozumiem tak najprv 30x stahujem brucho z 5 do 6 poschodia (to je teda podla mna dost makacka ) a potom tam ide o to brusne dychanie, ze nadych do brucha vyduchy stiahnut brucho do 6tky dvihnut hlavu a spat povolit a nadychnut...ja mam z toho normalen svalovku ked to cvicim...
co sa tyka kontrakcii tak tam si nie som ista ci sa mi v tom pomalom rytme dari ist z 5 do 6...podla mna to robim tak z 3 do 6...asi to brucho nemam take silne a neviem to az tak dobre ovladat...no a ked toho zacvicim 100 ta ma tak bolia ruky co si ich drzim na bruchu ze hlavne kvoli ramenam a rukam nevaldzem vycicit tolkot ych serii...leni zavidim ze si stihla, mna este caka aj zhadovzanie potrebujem dat dole 10 kil co mi z tehotenstiev zostalo...teraz mam 70 a meriam 163...tak ked budem na tej 60 tak to bude ok...no asamozrejm zavreta diastaza, ale tomu neverim..inak moja mama (mala tri deti)...ma tiez diastazu, cely zivot cvici, aj ked sa jej podarilo schudnut vzdy brucho velke a vydute..nevedela pochopit preco neviez z neho zhodit a az teraz odomna sa dozvedela co to vlastne ma

@zopka no ono to ani nie je take napinanie na vracanie, skor mi vychadza vzduch hore...take grganie...az ma to tam tlaci na zaludku, ze musim rpestat cvicit..ale len pri tych stovkach pri headliftoch sami to nestava...

katakata
28. dec 2011

baby a este ma napadlo...kebyze si chcete objednat este jeden pas (ja urcite budem potrebovat, lebo jednak tento je uz zodraty a predpokladam ze ho budem potrebovat este dlho) jednak mozno mat dva pasy by nebolo odveci, co keby sme si spojili objednavku a usterili na tom postovnom? ja som z BA...

lenkauh
28. dec 2011

@katakata tak ja tie headlifty cvicim zle. Ja stiahnem brucho co najviac , zdvihnem hlavu a ratam do 30. Ak spravne rozumiem, tak mam najprv s hlavou polozenou spravit 30 stiahnuti z 5 na 6 a potom nadych zdvihnut hlavu a vydych. To kolkokrat? ja som to cele cvicenie nepochopila evidentne 😒 ...
Mne sa zas lepsie cvicia tie cviky v sede, mam lespi pocit co sa ucinnosti tyka. Ja uz nedrzim ruky na bruchu, ale stahujem sa este dalsim pasom (pouzivam velku plienku). Ale aj mna bolievali vtedy ruky, teraz uz nie.
Inak ja sa zatial nechystam kupit novy pas. Aj ked ten moj vyzera uz nie velmi dobre, este vydrzi, zips je ok. A dufam, ze ho nebudem potrebovat na prilis dlho 😉 .

katakata
28. dec 2011

@lenkauh tak ja to cvicim tak ze lahnem a robim 30 malych kmitov z 5 do 6 a potom 30 tych s hlavou na hrud, potom druhy pas dam na pupok a zase 30 malych kmitov a 30 tych s hlavou a potom pas do dolnej casti a zase to iste...vzdy pred tym nez dviham hlavu stiahnem brucho do sestky poriadne zatiahnem druhym pasom a idem hore s hlavou...

co sa tyka pasu, moj tiez este vydrzi ale uvazujem ze by som mozno lepsie vyzerala keby som mala dva a nevtrcalo by mi vsetko z hora zdola...

bamartinka
28. dec 2011

@jabadaba ahoj, aj ja ju mrchu jednu 🙂 mam a porodila som za sebou 2 deti. Tiez mi lekar povedal, ze sa to neda uplne upravit, ale vraj cvicenim aspon popravit. Este mi ani neodporucal operaciu, vraj ju nemam velku, a uvidi sa, ci mi bude postupovat alebo nie. Uz mam trojrocnu prvu dceru a ked sa najem alebo napijem, vyzeram ako tehotna. Ale to bude asi aj tou slaninkou. Boal som sportovy typ, ale pri mojom podozreni som brucho necvicila, a ked mi ju chirurg diagnostikoval, prestala som uplne 🙂. Prave sme si s muzom dali zavazok, ze od noveho roka zaciname 🙂 Ale napriek peknym dcerkam a mojej skoro v pohode postave (som nizsia a v podstate chuda), mi to hrozne prekaza a ked ma to chyti, tak som z toho aj dost deprimovana. Ale ja sa zatnem a uvidim 🙂

bamartinka
28. dec 2011

@romea ahoj, citam vsetky prispevky doradu, tak ak uz mas odpoved, tuto necitaj 🙂 Mne chirurg poradil prave cvicenie sikmych brusnych svalov, ktore mozu pomoct trochu posunut tie priame k sebe. A myslim, ze ked som tak niekedy chvilu cvicila, trochu to pomohlo. Ale nemala som vydrz...zatial 🙂

bamartinka
28. dec 2011

baby, citala som prispevky nejako cudne prehodene, tak moje prispevky su trochu mimo 🙂 Ale ako som citala o tom, ako cvicite, dooost vas obdivujem. Ja taketo brucho nechcem, na operaciu nechcem, ale neviem sa donutit tieto cviky. Zda sa mi to narocne, dlho to trva 🙂 a hlavne, uz mam taku slaninu na bruchu, ze si myslim, ze najprv musim zhodit ju a potom ma vyznam toto cvicenie. No horor. A kedze nevidim riesenie, tlacim teraz oplatky s medom ☹

zopka
29. dec 2011

Čaute. 🙂
Nejako ste sa rozpísali. 🙂 Tak aj ja pridám:
@lenkauh veru aj mne sa tie headlifty zdajú od veci 😉 ale zatiaľ ich cvičím. Neviem, či dobre, ale ešte ma to neomrzelo. 😀 Určite si pri cvikoch nič nepredstavujem (ako káže Julie T.) - nechce sa mi. A cvičím to podobne ako ty, @lenkauh, takto: v ľahu 10x stiahnem brucho (z 5.do 6.polohy-na rozohriatie) a potom sa nadýchnem do brucha (poloha 1), stiahnem ho (do polohy 6), zdvihnem hlavu a položím ju (pri stiahnutom bruchu) a takto 30x (čiže: brucho poloha1, brucho poloha6, hlava hore, hlava dole). To striedanie pásu hore, dole a v strede tam má byť, ale ja na to trochu zabúdam a mám ho celých 90 headliftov v jednej polohe. 😒 Zo začiatku som aj ja tak robila, ako @lenkauh , že som zdvihla hlavu a počítala do 30, ale ani som to nevládala, tak som si kukla DVD, že ako to tá Julie cvičí. Žiadnych 30 malých kmitov na začiatku tam podľa mňa nie je.
Ja som si do knižočky popísala dátumy, tak mi vychádza, že 18 týždňov cvičenia by som mala skončiť 19.marca a potom aj ja skúsim odložiť pás a necvičiť, že čo to so mnou urobí.

@katakata ja mám 167cm a tiež 70kg (vážim sa každú sobotu, tak na Silvestra to bude asi strašné číslo -po Vianociach 😝 ) a chcela by som schudnúť tiež aspoň na 60. Pred manželstvom som mávala 55-57kg, ale k tomu sa asi už nedostanem. ☹
Inak, ďakujem za ponuku pri objednávaní druhého pásu, ale mne kamoška v Anglicku kúpi, keď budem chcieť a ani nie som z BA, tak ja sa nebudem pripájať ku spoločnej objednávke.

@bamartinka si ma pobavila s tými oplatkami. 😀 Ja som si dala teraz večer tiež na posilnenie pred cvičením asi 4 čokoládky (alebo viac?) zo stromčeka. 😀 Ale myslím, že môžeš cvičiť aj s tukom na bruchu. Neviem, kedy by som sa ja dostala k týmto Tupler-cvikom, keby som chcela čakať na schudnutie. Tak radšej najprv riešim diastázu a postupne snáď aj zbytočný tuk vyriešim. 🙂

lenkauh
29. dec 2011

baby, vy ste perfektne 😀 , tak ja som si vcera zmyslela, ze nieco upeciem a o siedmej vecer som vypekala jablkovy kolac a pagace!!! A samozrejme som ich aj nalezite ochutnavala 🙂 🙂 🙂
Takze tiez sa tesim na vahu po vianociach... Ja mam normalne okolo 60 kg, snazim sa drzat pod sestdesiatku (mam 167cm), ale je to vecny boj. Stale sa kontrolujem, par dni sa utrhnem z retaze a uz mam kilo hore 😖 Ja totiz milujem sladkosti, nielen kekse a cokolady, ale aj sladke hlavne jedla, ako buchty na rozne sposoby, zemlovky, slize a vsetko sladke! Tak potom sa zle udrziava hmotnost. Moje schudnutie po porode bolo vydrete ( z 75 na 58) a udrziavam to velmi tazko 😢 No co uz.
Inak, @zopka, ja tiez koncim niekedy v polovici marca, tak odhalime pravdu spolu 😀

jabadaba
autor
29. dec 2011

@bamartinka mi hovor, ja som z toho tiez obcas riadne rozhodena. Ano, presne vtedy ked sa aj ja najem, tak vyzeram ako tehotna v piatom siestom mesiaci. Je mi z toho smutno. Byvala som stihla, pevna s plochym hladkym bruchom a teraz toto. Navyse mam podozrenie na herniu pupka, neni mozne, aby som ho mala stale taky vyvaleny. Ty to mas ako? Mas aspon pupok vtiahnuty? Aj som si objednala ten pas s cviceniami, pas sice obcas zalozim, ale k cvikom som sa este nedostala. 😒

katakata
29. dec 2011

@zopka tak tych stahov pri headliftoch je len 10 ja zijem v tom ze 30 tak ich furt robim 30...toto som myslela tymi malymi kmitmi......tak to je dobra sprava...ze toho nemam az tolko cvicit 😉 no musim asi znova pustit dvd, som si to nejako sama vymyslela

@lenkauh ja som vcera tiez vypekala vecer, metrovy kolac..hmmm tiez som poochutnavala cosi...tak ty mas idealnu vahu...kiez by som sa na 60 dostala aj ja...ale tak ja som este len 7 mesiacov po porode..riadne chudnut zacnem az ked prestanem kojit

alienka73
29. dec 2011

@jabadaba tak tu herniu na bruchu spolu s diastazou mi dnes potvrdil jeden chirurg ☹ . Sla som za nim prave kvoli tejto diskusii a tomu clanku v Mama a ja a sla som sa len utvrdit alebo vyvratit tu moju diastazu a nakoniec je to aj hernia! 😖 . A to pritom moj pupok je skor taky krater nie vypuklina , preto som nechapala ze mi raz pred pol rokom jedna dr povedala ze mam herniu. No zaroven povedala, ze mam na to cvicit a ze ked sa to neupravi tak sa uvidi, ci operacia.... Toto mi nedavalo logiku tak som si vravela, ze sa asi pomylila a je to diastaza. No ale uz to mam potvrdene, su to obe pliagy,t akze mna asi operacia neminie. Je tu niekto kto ma toto zoperovane? Vraj je pooperacny stav , teda ten kriticky, co si treba dava pozor a nedvihat iba tyzden! Sa mi to nezda, ale radsej tomu uverim, lebo neviem kto by sa cele mesiace venoval mojim detom....Drzim vam palce pri cviceni. A este info co som sa dnes dozvedela, doplaca sa este aj za tu herniu...!

katakata
29. dec 2011

@alienka73 a nemozes dat foto ako tvoje brucho vyzera? moj pupok je tiez taky vselijaky a tiez mam pod nim dost velku dieru...no neviem ci aj ja nenavstivim chirurga...

poleva
29. dec 2011

@alienka73 koľko to stojí?

alienka73
29. dec 2011

presne si nepamatam tu cenu ale za herniu mi tusim vravel ze sa doplaca nieco kolo 59 eur a za tu diastazu kolo 600 eur, asi zalezi aj od poistovne lebo sa ma pytal aku mam poistovnu. Foto neskor...

bamartinka
29. dec 2011

@jabadaba pupok mam asi normalny, taku isti dierku ako predtym, len je na vydutom a makkom bruchu. nA vahu som sa uz dlhsie nepostavila, idem terza, pockajte (ale to som zjedla balik trubiciek a zopar kolacikov). Tusim, som sa prestala uplne kontrolovat 🙂 No, moja vaha nehovori nic katastrofalne (48,6 - ale som krpec asi 159 cm ☹) Keby aspon tych 160!!!! 🙂 Cize okrem nejakeho tuku na stehnach a zadku (ten sa mi skor zaokruhlil) a trochu na rukach a chrbte (moze byt este niekde inde? 🙂 ) Mam mega brucho. Stvu ma tie brusaky, niekedy som si ich vedela denne odcvicit a bola som spokojna. Ozaj, zumbu mozem v pohode? Asi ano, co? A este by som chcela s muzom hrat squash... Ale to dychacie cvicenie... ja uz len ked to u vas citam, tak som z toho jelen a myslim, ze si to neviem zapamatat. To ste cvicili s knizkou pri sebe, aby ste vedeli co mate robit? Ja som niekedy davno zacala s kegelovymi cvikmi (lebo mam problem aj dole ☹ ) ale vydrzalo mi to asi 2 dni...

jabadaba
autor
29. dec 2011

@alienka73 no tak to si ma nepotesila, budem mat asi rovnaku diagnozu. 😖 Pupok mam vykluty von, ale pod nim riadnu dieru ked si tam nahmatam. Kurnik. Ako to, ze sa za to doplaca? To uz co je? Tak narkomanom sa liecba preplaca, ale zene znicenej tehotentsvami a porodmi to nepreplatia cele? To uz je iny absurdistan! No nic, po Novom roku si zajdem na chiru aj ja a prekonzultujem co a ako. Herniu cvikmi zrejme neovplyvnim. A Ty by si si dala operovat aj tu diastazu? Lebo to je riadne rozsiahla a narocna operacia s dost dlhou rekonvalescenciou. Ja uz som sa o to totiz zaujimala, citala som o tom co to je vlastne zac. 😝

jabadaba
autor
29. dec 2011

@bamartinka na tie klasicke brusaky pozor pri diastaze. To skor treba tie sikme svaly na bruchu spevnovat. Tak neviem, zumbu podla mna asi ano, ved to je vlastne tanec s prvkami cvikov. Ja ju napr. nemozem kvoli vyskocenej platnicke, to mi neodporucali kvoli prudkym pohybom. Akoze fasa....co uz ja mozem, ze ano. Ma to rozculuje. Tehotenstvom k trvalej invalidite, asi tak. 😢

Ozaj, ja som este ziadne dychacie cviky nerobila, len zopar krat v ramci rehabilitacie kvoli tej platnicke a tam mi tiez spomenuli vhodnost tychto dychani pri diastaze, ale uprimne, prd si z toho pamatam, navyse som mala znacny problem dychat tak ako mi hovorili, pretoze ja som dychacha a dycham uplne nespravne podla nich. No tak sa zrazu preonac po celozivotnom nespravnom dychani.

jabadaba
autor
29. dec 2011

@zopka presne s tymi chirurgami si to kapla. Tiez mam dojem, ze tu akosi niet zaujmu vobec zenam s tymto pomoct inak, len radikal drastak operacia! 😠 Napr. ma zaraza, ze nikto zenu na taketo nieco pocas poradni neupozornuje, ani po porode. Proste dlabu na zeny. Sak co, porodili, splnili si svoje biologicke poslanie a ze vyzeraju ako ovajdane pupkane, no boooze! Ja napr. som rodila prve dieta v Kochu, mali sme sice poporodnu gymnastiku, prisla nejaka sestra akoze precvicit nas po porode, vtedy som ja s hrozou kukala na svoje brucho co za hreben mi tam vybehol, pytam sa jej ze co to ma pre boha znamenat, ze to isto nie je v poriadku ani par hodin po porode a ona len aaaaale, to je v pohode! No jasne!!!!! Ziadne upozornenie, ze pozor to je diastaza, pozor necvicit brusaky a pod. Nic, seru tu s prepacenim na zenu. Sorry, som sa zas rozohnila. 😝

alienka73
29. dec 2011

@jabadaba v tomto s tebou absolutne suhlasim, presne aj ja mam takyto pocit, sme na totalne poslednom mieste! 🙄

alienka73
29. dec 2011

Inac mne pri porode dvojiciek na to brucho aj pozerali a cosi si aj povedali medzi sebou, ze vidite toto a toto ale tak ja som sa nemala cas a chut vypytovat, muz si nepamata tak som nastvana, ze hlavne ze oni si to povedali a ja neviem absolutne nic. 🙄

jabadaba
autor
29. dec 2011

@alienka73 je to tak a je to velmi smutne alenka.

alienka73
29. dec 2011

Alebo na gynde, preco na to tam neupozornia? Ja som to moje brucho komentovala aj na prehliadke po roku po porode a gyndoska ze mi ukaze to jej a ze to ani nerodila, lebo nie je najchudsia no ale tak sorry , to naozaj nikto nevie o diastaze??? Ved ja som s tym bola aj na rehabke za lekarkou a tiez ani slovo, dokonca vylucila herniu a o diastaze nic, tak teraz co si mam o tom mysliet? A este vravela ze mam cvicit nieco ako aerbic, proste nieco kde precvicim cele telo a nie iba nejake partie. som z toho blba, kazdy nieco ine.

zopka
29. dec 2011

Teraz uvažujem, že možno tí doktori o diastáze fakt nič nevedia. Moja 50-ročná gyn-doktorka mi povedala, keď som sa jej pýtala po 2.pôrode na svoje brucho, len že je to daň za materstvo a nič viac. O diastáze mi povedala len mladá doktorka, čo myslím, že pol roka pred mojim pôrodom skončila školu. Asi sa to len teraz začali na fakulte učiť. 😅

alienka73
30. dec 2011

moje slubene foto...