Diastáza priamych brušných svalov. Máte túto diagnózu?

jabadaba
24. apr 2009

Ahojte,

je tu niekto s takouto diagnozou? Ak ano, ako cvicite na posilnenie takto rozlezenych svalov? Nemam ani najmensiu chut na abdominoplastiku a chcem sa dat do poriadku prirodzene. Brchucho mi ani tak velmi nevisi, len ho mam dost ochabnute a svaly rozidene. Nie strasne, ale diagnoza tam je. ☹ Som nestastna.

gabusiki
6. apr 2016

@tuppe diastaza nie je v pupku to je najskor hernia-pruh co popisujes.

vedorka
7. apr 2016

aha co som nasla: cvicim stale ten prvy cvik pocas celeho dna a mam to lepsie🙂
http://www.mamou-stylove.cz/2015/04/17/pro-mamy...
celkovo treba dodrzat viacere zasady: byt vystreta v stoji, ajvsede, proste pocas celeho dna si davat pozor na zatiahnute brucho a vystrety chrbat. a tak sa aj zohybat. a brucho zatahovat dovnutra do stredu, ako do pupku. cize nie tak, aby rebra isli von! musi ist vsetko zatiahnut dnu k chrbtici. a to drzat co najdlhsie. a opakovat cely den 🙂

alexiss27
7. apr 2016

@vedorka to je presne to video co som uz odporucala 🙂 tiez si myslim ze to pomaha len pri vacsej diastaze je potrebne mat pas cez brusko pri ciceni aby tie svaly nesli od seba ale k sebe...

vedorka
7. apr 2016

@alexiss27 hej, ja uz nemusim pas, citim to presne a viem ich uz ovladat a stahovat vedome 🙂 aj v stoji
hlavne je to spravne zatahovanie brucha dovnutra, dlho som na to prichadzala ako ich stahovat dnu a drzat

orro
7. apr 2016

@bluka2 Ahoj uz som bola vcera off 😴💤 ..popravde bola som taka vystresovana z toho ze som nevnimala detaily, ale ukazal mi kde bude rezat, od vrchu po pupok, tam spravi pruh, a diastazu zosije zhora po pupok 😣 ..a musim do celkovej anestezy, len tej sa bojim na zakroku

orro
7. apr 2016

@bluka2 a este pri vysetreni prvom mi povedal ze po porode som mala nosit pas spevnujuci, no nevedomost... 🙁

adush123
7. apr 2016

@vedorka a ake je spravne vtahovaniebrucha? Lebo ja vtahujem klasicky co najviac ku chrbtici a dycham. No ci je to ok netusim

bluka2
7. apr 2016

@orro No super, to som ani ja nikdy nepocula

bluka2
7. apr 2016

@orro Jaj uz vidim aj 1. komentar, dakujem. Drzim palce, kedy to mas? Daj nam potom vediet!

vedorka
7. apr 2016

@adush123 ja som na to prisla intuitivne, cosi som o tom precitala a skusala. tiez neviem ci to robim dobre, ale asi hej, zmensuje sa to

vedorka
7. apr 2016

hlavne vtahuj cele brucho, aj vrch brucha, cize rebra dnu, aj zatni pri tom vsetky vnutorne svaly co najviac

tinika
7. apr 2016

@orro vsak to ze nevedomost ja 3x taku chybu urobila

orro
7. apr 2016

@bluka2 2.5. ..ok

daphne16
7. apr 2016

zienky, tato fyzioterapeutka to cvici individualnou formou, ma velmi dobre vysledky 🙂 http://rehabwomen.sk/

bluka2
7. apr 2016

@daphne16 A v BA nieco take nie je? Hned by som sa k nej objednala

bluka2
7. apr 2016

@vedorka Mne to intuitivne vyhovuje tak, ze stiahnem brucho tak, ze tie svaly akoby co najviac k sebe, brucho pod rebra ale zaroven aj aktivujem panvove dno (stiahnem tie svaly dolu). Az s tym poslednym krokom sa to citi "spravne", zaujimalo by ma, ci to aj je... To robim vzdy, ked napr. idem niest kocik po schodoch.

julinkaz
7. apr 2016

@vedorka super cviky 😉

vedorka
7. apr 2016

@bluka2 ano, tak nejak to robim aj ja. ale nie iba pri namehe, ale kedykolvek si na to spomeniem, ci uz sedim, ci lezim, stale to tak vtahujem a drzim co najdlhsie

vedorka
7. apr 2016

@daphne16 ano, je zial z Kosic a iba tam cvici a inak iba prednasky.... to iste je Iva Fis z Ostravy aha:
http://iva-mmt.blog.cz/1405/cvicim-core-a-ne-se...

tinika
8. apr 2016

@daphne16 a aj velmi "dobre" ceny :D este pred par mesiacmi tam mala cenu 200e kym bola na prednaske u nas, ked sme uz mali začat cvičit zvysila cenu na 300e a to nemala chodit ku mne domov ale ja za nou niekam nechcem robit zlu reklamu, konečne začala davat na stranku fb aj fotky ze vidno vysledky ale kolko zien si moze dovolit vysolit 300e za 10h cvičenia? a potom dalsie a dalsie? teta asi zabudla ze nie je v bratislave kde ludia zarabaju viac :D ja ked poviem klientovi ze mi ma paltit za učto 30e mesačne tak sa tvari ako by som mu celozivotne uspory brala a to ručim za svoju pracu 10r.... ale je na kazdej babe ako sa rozhodne, ak maju baby x -krat viac na operacie, tak aj 300e na cvičenie vediat dat :D

tinika
8. apr 2016

este aj cestovne naklady si dava preplacat ako pravnička :D:D by som chcelav idiet či vsetko zdanuje a plati take dane ked aj naklady si pokryje prijmom :D

kvietok173
8. apr 2016

@tinika no ked som spocitala vsetko so vsetkym vychadza na 390 eur a to si veru kazda z nas nemoze dovolit ☹.

vedorka
8. apr 2016

no zial fyzioterapeutky si vela pytaju na hodinu... preto sa trapim s tym cvicenim sama... ale aspon cosi som stiahla a leta sa tak uz nebojim

tinika
8. apr 2016

@vedorka moja berie 12e za hodinu :D tak je to vela? ked rehab pyta 30?

vedorka
8. apr 2016

@tinika aj to je dost, 🙂 inak ide skor o to, ze rehab sa venuje iba tomu a ma presne overene cviky co funguju... Ja som presla viacero fyzioterapeutiek a viem ze tapu v tych cvikoch a strielaju ich naslepo.. preto som to zavrhla..

tinika
8. apr 2016

@vedorka tato moja vie čo robi a robi mi komplex aj skoliozu aj zle drzanie tela atd a vie o tej rehab ze robi prednasky bo sme sa o tom bavili predtym čo som bola u jednej diagnostikovat diastazu ta asi velmi o tom sajn nema dala mi dva cviky o dychani ani fň a ani kontrola nič či to robim spravne tato je so mnou hodinu kontroluje či spravne dycham a cvičim ano aj 12e je dost ale je to menej ako 30 a tiez menej ako operacia a riesit to musim

alcahelca
9. apr 2016

ahojte žienky, prosím Vás, tie čo ste s diastázou mali aj pruh, prišli ste na to samé...či až doktor zistil? Ďakujem

siska53
9. apr 2016

@alcahelca doktor. 🙂 ja som ani netusila..

vedorka
9. apr 2016

@alcahelca doktorka obvodna po 16 rokoch co som o nom netusila. 🙂 maly pruh v pupku je ok
diastaza ide ruka v ruke s pruhom

mysicka2222
10. apr 2016

ahojte. je tu z vas niekto kto ma skusenost s vyriesenim diastazy aj len cisto na chirurgii? mne to doporucil lekar vzhladom k tomu ze uz aj pri dychani ma boli brucho a mam diastazu od oblasti zaludka az pod pupok. bojim sa takeho riesenia. vraj by mi tam davali sietku. dost sa toho bojim. dakujem