Diastáza priamych brušných svalov. Máte túto diagnózu?

jabadaba
24. apr 2009

Ahojte,

je tu niekto s takouto diagnozou? Ak ano, ako cvicite na posilnenie takto rozlezenych svalov? Nemam ani najmensiu chut na abdominoplastiku a chcem sa dat do poriadku prirodzene. Brchucho mi ani tak velmi nevisi, len ho mam dost ochabnute a svaly rozidene. Nie strasne, ale diagnoza tam je. ☹ Som nestastna.

maca_p
18. mar 2014

@amisa asi 2 mesiace. poctivo. ja aj v tom pase, ten som asi po 6 tyzdnoch dala dolu

jabadaba
autor
18. mar 2014

@maca_p 😀 dobry nazov a vystizny. Ako sa zotavujes? Nohu si uz citis?

light1908
18. mar 2014

Ahoj,

ja som mala taku diagnozu. Nosila som poporodny pas 6 tyzdnov. Najhorsie bolo to ze som voobec nevedela ze take nieco existuje, a po dvoch tyzdnoch od porodu som zacala cvicit brusaky🙂 lebo to bolo napisane na tom poporodnom pase co som si kupila. V navode boli poukazane dost narocne brusaky a napisane bolo ze odporuca sa zacat s tym co najskor po prorode...tak som cvicila kym nahodne som sa niekde nedocitala o diastaze a cekla som seba ci to mam, a mala som 3,5 palca dieru v bruchu.... s cvikmi som hned prestala a chvala bohu sa to dalo dokopy, robila som na to zas ine cviky))) asi 3 mesiace mi to trvalo. teraz uz super

sunset
18. mar 2014

@maca_p jej dakujeeeem, ani som nevedela 🙂

maca_p
18. mar 2014

@jabadaba stale ma to taha, ale nic vazne. asi je to uz len mentalny blok, lebo aj citim to tahanie a asi by to chcelo uz pohnut ritou 😀
stehno si necitim, mozem si na nom hasit cigarety 😀 - to by som bola frajerka v nejakom sadomaso klube 😎 😀

elilly
18. mar 2014

dievcata chcem sa spytat, nosite tie pasy? mne moj lekar pas zakazal, ze si tym oslabim aj to malo svalov, ktore mi este funguje a budem uz bez pasa neschopna stat .. co vy na to? nosite ich stale? alebo len obcas? diky

maca_p
18. mar 2014

@elilly ja som ho nenosila, az ked som sa pripravovala na operaciu. a potom v case rekonvalescencie po opke. teraz uz len pri velkej namahe, alebo pri silnom kasli 🙂

elilly
18. mar 2014

hmmm .. a pre tu operaciu si sa rozhodla, lebo sa to cvicenim nezlepsovalo, alebo to co pisu viacere, ze pocas cvicenia OK, ale hned po vynechani je brusko zas tak ako na zaciatku? ☹

amisa
18. mar 2014

@elilly ani ja som nenosila pas, lekar mi povda to iste.. ze omnoho lepsie sa hoja a aj siju svaly co suv kondicii. Nosila so pas len rpi velkej namahe a ked ma bolel pruh. Inak po operacii nenosim skoro vobec, iba stahovacky a teda ked periem stahovacky som ho mam.

@elilly ano mam stim skusenosti..ked som mala par dni bolavy pruh.. chvilku super a potom este horsie

jabadaba
autor
19. mar 2014

@maca_p no fasa s tym stehnom. Poriesia Ti to nejako ci hodili na to bobek? Na toto si daj bacha, aby Ti noha nezacala puchnut. Mama ma po komplet operacii panvy problem s nohou, tiez najprv necitliva, potom opuch a je z toho lymfedem. 🙄 Pekne si to ries v zaciatoch. A tu stuhnutost Ti verim, ze moze byt aj ako blok, clovek sa boji, Ja by som bola asi vyklepana dobre dlho, ale asi to treba len prekonat.

Joj baby, @amisa, ako vam uprimne zavidim, ze ste sa odhodlali a mate to za sebou. Uz sa len dobre zahojte a mate to v kapse!

Idem to ja este skusat cvikom, svaly na bruchu mam ako handricky, tak s nimi skusim nieco spravit a snad sa dostavi vysledok. Ak nie, potom naberiem asi kurz operacia.

@elilly n enosila som ten pas pravidelne. Skusala som v zaciatkoch co som si ho objdnala, ale ja som lajdak a potm som sa s nim ani necitila dobre. Neviem, mozno ma priôlis zvieral. Plus tiez som si niekde vycitala, ze to skor svalom este viac napomaha zleniviet.

maca_p
19. mar 2014

@jabadaba toto sa nelieci. nerv proste uvolnili a musi sa sam zregenerovat po celej dlzke od stehna ku kolenu. to je na dlho. ale nemyslim, ze by ho prisil schvalne... proste sa to stava... ☹

jabadaba
autor
20. mar 2014

@maca_p ach takto, no nech sa Ti to da dohromady poriadne a cim skor. No jo, stava sa, ci by sa malo netusim...ale je to pomerne casta komplikacia ako som tak citala o masivnych brusnych operaciach. Aj kvoli tomuto mam z operacie obavy...

nelinka158
7. apr 2014

@merienka1 Prosim.ta ako vstavat a zdvihat babo aby sa to neotvaralo dakujem

merienka1
7. apr 2014

nelinka, musíš si vždy ľahnúť na bok, najskôr dať na zem nohy a potom vstávaš trupom. viac menej zároveň, aby ťa to nebolelo. to zacítiš, že sa to neotvára, vtedy to nebolí.

maminakatka
28. apr 2014

ja som po operacii prietrze brusnej steny ,pupocnikova hernia .Odoperovali ma a po 3 mesiacoch to "ruplo" opat ,cize mi operovali znova ☹ ,to mi uz dali sietku .nejdme citat prispevky spatne ,len sa opytam ,je tu niektora z vas ,ktora po operacii pupocnikovej hernie ,znovu otehotnela??

kiarunka
29. apr 2014

@mia.k ahojte, chcela by som vediet ake cviky sa robia pri diastaze na doma aby sa nemuselo podstupit operaciu, prosim poradte mi mailom, na sziszi007@azet.sk za kazdu radu vopred dakujem Siska

lolitkamtc
29. apr 2014

@leila120 pas ti moze predpisat ortoped,chirurd,fizioterapeut .Mas to na recept a platis °0,17€,inak platis 20€.Odporucam ist za chirurgom on ti poradi,pomoze po propade inam odporuci,Ja som si tiez myslela ,ze pas mi pomoze a prd 🙂 mam diastazu na 10cm,herniu a ovisnutu kozu takze cakam na termin operacie.Musim este zhodit zo 7 kg,20 mam uz dole. Pas vraj nie je nic moc,pretoze sa svaly naucia ,ze ich drzi nie co ine a povolia 🙂

marikac
29. apr 2014

jaj, nie som rada,ze tu diastazu mame, ale som rada,ze nie som v tom sama....ved uz mi je do placu z toho....ako nejaka "chora zena" pokukujem po ostatnych mamickach s kocikmi....a ako vidim, to trciace brucho ostalo uz iba mne 😠 😠

siska53
29. apr 2014

@maminakatka ja som sice neotehotnela po operacii,ale druhe dieta som s nou donosila.. Pytala som sa po operacii, ze ci je problem dalsie pripadne otehotnenie,dr.mi povedal,ze on problem nevidi.. Ale mozno je to individualne.
@marikac ja som po porode 2roky a stale vyzeram ako v 4.mesiaci..

jankabublinka
30. apr 2014

@lolitkamtc Presne moj problem,tiez sa chystam na operaciu 😒

amisa
30. apr 2014

@siska53 aj mne vravel doktor.. ze po nejakom dlchso case minimalne rok ale po dvoch troch rokoch by to nemal byt problem, ze by to malo drzat. Ze v najhorsom pripade da sa to zoperovat znovu, ale malo by to drzat. Prasknut to moze to nik nezaruci , tak isto ako ti nik nezaruci ze to nepraskne. Ale su lekari ktori vyslovene varuju pred otehotnenim. Ale tak jedina moznost 100%neotehotniet je celibat 🙂a ktora to z nas podstupi, ked uz sme take fesandy ? 🙂

marikac
30. apr 2014

@siska53 ja som po druhom pôrode,a cca vyzerám na 4-5 mes.už sa ma aj pytaju,či som znovu tehotna.robíš s tym nieco?

siska53
30. apr 2014

@marikac nie. Len,chodim,cvicit pilates. Pruh mi zoperovali,ale tu diastazu som odmietla,si dat operovat kvoli dlhej,rekonsvalescencii a to si pri drobcoch dovolit nemozem.
ale,su tu na,koniku,cviky na to urcene,aj,som,si och dakde skopirovala..no len,dopracovat sa k cviceniu a kazdy den...
a ja som,tiez po druhom porode.
ty nieco robis? Ci este nie?

dana_l
1. máj 2014

takze to mam oficialne od doktorky potvrdene. mam diastazu ale len malu. hned pri pupku. 😝 som si myslela ze tam asi je ale nejako dufala ze sa mylim ☹ 😠
tak teraz ozaj len tie specialne cviky na spevnenie brucha nech ju nezhorsim

marikac
1. máj 2014

@siska53 nie,nič nerobim.ale vyhrala som liposukciu v jednej súťaži,tak pôjdem snáď.nie je to operacný zakrok,novinka na trhu.cvičiť pri 2 drobcoch sa mi nepodarí.som rada,že sedim niekedy..ale musim už nieco robit

siska53
1. máj 2014

@marikac to,mi o tom,hovor! Nastastie mi chodia nasi pomahat,takze ak sa da,raz do tyzdna idem,cvicit(alr uz sa stalo,ze aj 2m.nic). Ja,musiminak posilnit svalstvo hornej casti chrbta,to mi poradil,maser,raz za cas sa idem dat vymasirovat a vraj mam cvicit aj s detmi,on tak rovil,lrn ja ked si lahnem na zem,ze idem,cvicit,tak minimalne mala sa na mna hodi. A teda moje deti su na mna doat tazke,ja mam,cca 43,syn takmer 18 a smdcerka 11kg,takze nosit ju nie je pre mna lahke. Ostatne svalstvo mam,ok,len tie brusne svaly plus horna cast chrbtice.

marikac
2. máj 2014

43 kg?@siska53

mia.k
2. máj 2014

@marikac vieš prosím ťa hodiť nejaký link na tú liposukciu? Zaujímalo by ma, že čo je to zač, ked sa to neoperuje. Dík.