Diastáza priamych brušných svalov. Máte túto diagnózu?

jabadaba
24. apr 2009

Ahojte,

je tu niekto s takouto diagnozou? Ak ano, ako cvicite na posilnenie takto rozlezenych svalov? Nemam ani najmensiu chut na abdominoplastiku a chcem sa dat do poriadku prirodzene. Brchucho mi ani tak velmi nevisi, len ho mam dost ochabnute a svaly rozidene. Nie strasne, ale diagnoza tam je. ☹ Som nestastna.

gabusiki
27. nov 2015

@bobaska6 ja som pisala, ze by som pockala. Mne to prasklo 3 mes. Po operacii. Lebo presne male babo. Teraz bude mat maly 3 roky tak sa to uz da, ale aj tak trpim ze ho 5 tyzd. Nedviham, este to vyzaduje, mam ale na to lidi 🙂 ja odporucam odlozit pokial sa da. Ale tato druha mamina pise ze isla 6 mes. Dieta mala. TAK zalezi individualne. Aj ako sa to bude hojit . Zvaz. 🙂

gabusiki
27. nov 2015

@bobana99 aha tak to mas potom super aj esteticky. Dakujem davam teda tomu 2 tyzdne, hadam to povoli. ;)

andreyca
27. nov 2015

@bobana99 Kto a kde Ta operoval? Ja som teraz po sekcii cca 8tyzdnov. Neviem sa casovo rozhodnut, kedy podstupit operaciu a ku komu ist.

jabadaba
autor
28. nov 2015

@sunemey ahoj, dikes za tip. Zatial musim zaklopat, ze sa mi to ako tak casom upravilo. Naucila som sa zatinat brusne svaly cielene tak ,ze mezera medzi nimi sa zceli a zmizne a zrejme to malo ziadany efekt. Diastazu mam uz len minimalnu. No samozrejme cvicit treba, brusakom sa vyhybam, snazim sa posilovat sikme brusne svaly. Panvove dno je dobry napad, nieco si o tom pozistujem. Tie kegelove cviky sa mi totiz nejak nepozdavali ako efektivne.

Pa, prajem pekny vikend. 🙂

kvietok173
28. nov 2015

@jabadaba ahoj a aké cviky na šikmé brušné cvicis? Dakujem

bobana99
29. nov 2015

@andreyca mňa v Komárne operovali...ja by som tomu dala ešte čas...8 týždňov po cisárskom to je ešte krátky čas

andreyca
29. nov 2015

@bobana99 Nechcem to unahlit, urcite tak skoro nepojdem. Komarno nemam daleko. A ktory MUDr. ta operoval? Zozbieram si informacie a nazory a rozhodnem sa. Urcite by som vsak tu operaciu mala podstupit. Prevys som mala uz po prvej sekcii a teraz to je asi este horsie, ale este "sa formujem".

bobana99
30. nov 2015

@andreyca MUdr Eduard Csekes,pošlem ti aj tč. 035/7713123,0903769341...mne núkal tuším za 160 ewri aj odstránenie toho previsu ale ja to nemám také hrozné takže kašlem na to, pravda je že som sa bála tej bolesti ako po cisárskom..to som ešte nemala ten pás tak som nevedela že sa dá si takto pomôcť....ale aj tak ako hovorím nemám to také strašné tak kašlem na to...určite by ti aj on poradil ešte počkať..netreba to unáhliť najmä ak bábo kojíš...drž sa.Ingrid

andreyca
30. nov 2015

@bobana99 Dakujem Ingrid. Kojim malinkeho a urcite by som chcela co najdlhsie. Prekonzultujem to teda aj s doktorom Csekesom. Inak ta bolest odradza aj mna, navyse po tomto cisarskom bola dost intenzivna...az som si hovorila, ze toto by som uz nedala. Len pri pohlade na to brucho...idem do tej operacie. Tak asi taky rocik tomu dam. Potom dam vediet, ked sa s doktorom spojim kvoly konzultacii, co a ako by mi odporucil (rozsah operacie). Andrea

tinika
30. nov 2015

@andreyca ak este planujes dieta nechod do toho kamoska bola a sa jej to rozpada bude musiet ist zase

bobana99
30. nov 2015

@andreyca táto operácia sa s cisárskym nedá zrovnávať..teda to sú moje pocity..jasné že prvé tri štyri dni som to cítila viac ale s cisárskym sa to nedá zrovnávať...prízvukujem aj preto že som mala ten pás..je to neskutočná pomôcka a keby som o takomto niečom vedela tak si ho určite dám hneď po cisárskom...čiže...toto bolo oproti cisárskemu malina..vôbec by som sa toho nebála...a samozrejme je dosť možné že aj ,alebo hlavne vďaka dobrému chirurgovi

tinika
30. nov 2015

@bobana99 no neviem pri cs mas rezane len troska a pri tomto ti rozrezu brucho pocelej sirke a este aj smerom hore, ja som tak počula ze laparo zlčnika je malina a mala som 3sc a poviem ze kazda jedna bola malina proti tomu ako mne bolo zle a to aj dve sc boli dost des čo sa tyka dychania a hybania som nevladala dlho prejst bo som sa strasne zadychala a krutila sa mi hlava ale pohoda proti tomu

bobana99
30. nov 2015

@tinika ale nie...mám od pupka hore +-9cm jazvu

tinika
7. dec 2015

no kočky ani som nezačala cvičit a uz som aj skončila nakolko pani chcela za 10 hodin cvičenia 200e a zrazu chce 300e a ja teda nekradnem :( dost ma to nastvalo lebo sa mi to nezda fer zmenit zrazu len tak cenu a nie o malu sumu, takze som tam kde som bola s tym ze uz mesiac necvičim bo som čakal an toto cvičenie a uz som mohla mozno najst niekoho ineho kto sa tomu venuje. kočky neviete kto sa tom ueste venuje?

gabusiki
7. dec 2015

@tinika neviem odkial.si ale dopocula som sa teraz ze v SNOP sa venuju aj diastazam aj cviceniu ale doplaca sa 15 eur. Maju vycerpane limity do februara. Takze tam sa chod opytat. Ja teraz tam budem chidit ale uz po operacii

tinika
7. dec 2015

@gabusiki to je kde? no 15e či 300e za 10 dni tak to je rozdiel a 15e za kazdy den cvičenia? to je polovica toho čo som mala zaplatit ja teraz :D ale to je asi v blave ja som na opačnom konci :(

gabusiki
7. dec 2015

@tinika ano vBa :(

tinika
7. dec 2015

@gabusiki :( sak to ze tu nie je nik len to čo som mala ist :(

kvietok173
7. dec 2015

@tinika ahoj 🙂 mozno tie ktoré pôjdu by mohli pár cvikov popísať? Pripadne dať kontakt na cvičiacich a urcite je nejaká cesta 😉

tinika
8. dec 2015

@kvietok173 jo len spravne dychanie cez telefon sa nenaučime cviky som nasla nejake aj na nete snad zvladnem len vies dohlad niekoho kto sa rozumie aspon na začiatku by bol fajn :D

kvietok173
8. dec 2015

@tinika ale veď hej ☹. Budeme hľadať spoločne 😉

gabusiki
8. dec 2015

Ja osobne si myslim ze by to mala zvladnut skusenejsia aj stana fyzioterapeutka. Ja na tvojom mieste by som isla do vacsieho strediska , nemocnice, tam sa objednala na rehabilitacnu amb. K doktorke, ta ta kompletne vysetri a odporuci cvicenie. Ono treba cvicit na cely korzet pri diastaze trpia aj chrbtove svaly aj chrbtica. Tam ti aj mozu poradit kto sa vo Vasom meste venuje tomuto. Fyzioterapeuti sa medzi sebou uz trocha póznaju kto sa comu venuje.
@tinika

vedorka
8. dec 2015

som z celkom velkeho mesta, ale fyzioterapeutov na diastazu je malo, obvolavala som ich a pytala sa... dost tazko sa hladaju, len preinfo

tinika
8. dec 2015

@gabusiki to bolo prve čo som robila, hladala fyzioterapeuta, nasla som jendu ta ma vysetrila, potvrdila dala dva cviky a uz ani kontrola nič :((

svetlusska
8. dec 2015

@vedorka v tomto mas pravdu..ja som za jednou bola..som sice z maleho mesta..ale tak prva otazka po tom co som jej povedala kvoli comu som prisla bola..boli vas to?po odpovedi ze nie..ze mi to prekaza skor esteticky zhodnotila asi tolko ze tak skusime troska pocivict a tot vsjo...zhodla sa natom istom naco aj moj gynekolog a milion clankov tu na nete..ze ak sa chcem disatazi zbavit tak jedine operacne..
@gabusiki ano cvicit treba ale musis byt v tom troska zbehlejsia a hlavne ovladat tie cviky..predtym ti ich ale musi niekto ukazat...mne tak doktorka este povedala ze ak sa cviky cvicia zle tak sa to moze zhorsit.vsetci davaju od toho ruky prec pokial ti to nerobi zdravotny problem...
@tinika fuf tak to som prekvapena ze take palky si dala ved to mam za 40 hodin mozno aj tu operaciu (teda ked nato nejako nasporim no) :( uff

kvietok173
9. dec 2015

Inak Zienky mne sa Diastaza zhoršila lebo som vačšinou sama doma a dvíham deturence a domácnosť však to poznáte 🙂 ale teraz v poslednej dobe nosievam pas a ked ho mam cez den tak ak si spomeniem povtahujem brucho ako keby som mala tie úzke rifle co chcem zapnúť 🙂. A mam pocit ze je to lepšie. Mozno keby som prestala nosiť pas ze sa to zhorší??? Ale dala som si záväzok vydržať a nosiť a vydržať co najdlhšie a uvidíme lebo pod nôž sa mi nechce ísť 🙂. Krásny den všetkým s týmto "estetickým" problémom. Tak potom aj zuby su tiez esteticky problém ??? A pritom sa vraj nás stať tak o nás stará ☹ aaaaaaaa ☹

tinika
9. dec 2015

@svetlusska no len operacia ti to neriesi uplne, ak mas stale zle drzanie tela a zlozviky tak sa ti moze vratit aj potrhat sietka a to vsetko
@kvietok173 ja nenosim vobec bo mi vadi :(

kvietok173
9. dec 2015

@tinika aj mne vadí ☹ ale vadí mi aj brucho takze volím mensie zlo ☹

lucka527
9. dec 2015

@tinika ahoj vsimla som si ze si z PO lajkni si na. Fb realfit tam mali nejakke atretko ohladom diastaz a mam pocit ze sa tomu venuju su to fitnestreneri

tinika
9. dec 2015

@lucka527 vdaka