Diastáza priamych brušných svalov. Máte túto diagnózu?

jabadaba
24. apr 2009

Ahojte,

je tu niekto s takouto diagnozou? Ak ano, ako cvicite na posilnenie takto rozlezenych svalov? Nemam ani najmensiu chut na abdominoplastiku a chcem sa dat do poriadku prirodzene. Brchucho mi ani tak velmi nevisi, len ho mam dost ochabnute a svaly rozidene. Nie strasne, ale diagnoza tam je. ☹ Som nestastna.

majamat
29. jún 2013

@denka81 ani neviem. myslim, ze namam take pocity. no u kazdeho to moze byt ine.

corin
30. jún 2013

@marcelkatomas Držím palce, aby to bolo Ok, ináč ak máte baby natiahnutú a popraskanú kožu na mieste, kde sa reže, určite si najdite chirurga, ktorý tú kožu trochu skresá... lebo mne síce jazvu takmer vôbec nevidno, ale na nieste, kde sa nachádza sa mi tá koža krčí ešte viac. Asi ako keby tú 8 cm diastázu stahli na min. ale tých 8 cm kože sa mi "pokrčilo" okolo jazvy, kedže koža nie je dosť pružná, aby sa staihla :(

marcelkatomas
2. júl 2013

@corin dakujem velmi pekne, mne nastastie koza nepopraskala i ked brucho som mala akoby cakam dvojicky :D

marcelkatomas
2. júl 2013

@zajo245 drzim paste nech sa rychlo hoji, mne sa to uz riadne krati :( dufam ze sa to hojit bude dobre a bude vsetko ok

amisa
8. júl 2013

niekedy si lahnem na gauc a kuknem na to svoje brusko a ono ked mam trosku anpnuejsie svaly tak vyzera to akoby tam dieta robilo pohyby.. no to len moje roztahane brucho.. bola som na dovolenke a zapadla som emdzi tehotne..boal som tesne pred menzesom a vyzerala som akov t akom statocnom 5. mesiaci.. tiez rozmyslam este nad tretim..pockam si kim deti trosku odrasti aby som nemusela krana na rukach vlacit a mozno sa roykivem an to tretie apotom sup sup pod noz spolu s pruhom. Najviac ma ste ze rano to dokaze clekom slusne vyzerat,,ked ho zatiahnem ale vecer ci pred menzesom brutal..
@corin ta koza sa casom nepsravi.. to ti robili len bikinovy rez ci aj cez brucho po dlzke?

zajo245
9. júl 2013

@marcelkatomas jeejj, drzim moc palce ... urcite to bude super, ja sa uz tiez neviem dockat jesene 🙂 potom daj vediet, ako to ide, budem zvedavo cakat 🙂 drzim palce

corin
12. júl 2013

@amisa rez mám cez brucho, presne na mieste, kde som mala diastázu :(

amisa
12. júl 2013

@corin je o velmi vidiet? ako sa to hoji?

corin
12. júl 2013

@amisa Jazvu nie je takmer vôbec vidiet, ale tá koža okolo nej sa mi príšerne pokrčila... hojilo sa mi to dlhooo, mala som reakciu na stehy a pol roka som mala na vrchu jazvy malú hnisajúcu dierku, cez ktoru mi vyťahovali vnútorné stehy, čo sa ale stáva málokomu... no a keďže práve ja som mala tú česť, tak sa mi ako bonus tá dierka blbo zrástla a vyzerá ako druhý pupok :(. Ak to mám zhrnúť, rez cez brucho by bol OK, keby som mala kožu v poriadku, ak ju máš v mieste, kde sa reže natiahnutú a popraskanú určite chod na plastiku...alebo si nájdi chirurga, ktorý Ti z nej zreže, baby hore píšu, že su aj takí 🙂

marcelkatomas
15. júl 2013

@katkavv ahoj , tak uz mam operaciu uspesne za sebou a som uz konecne doma. bola som tam od stredy do dnes, lebo mi stale odtekala z vyvodu krv :( ked to zhrniem tak to bolo vsetko v pohode, aj bolest sa dala vydrzat ak neratam tie injekcie do bruha ;( Dufam ze sa jazva bude hojit dobre a ostane len tenka ciarocka, doktor dodrzal vsetko co slubil aj pupok mi nechal tak som rada, to bola prva vec na co som sa pytala ked som sa prebrala :D Najhorsie bolo pre mna tam tak dlho byt, posledne dva dni som uz bola velmi smutna a nedockava kedy uvidim tie moje detvaky ;) Tento prvy tyzden bude asi narocny kedze deti mali na mna deficit a keby sa dalo tak si ma rozpolia na dve polky 🙂)) ale som stastna ze som uz doma...

marcelkatomas
15. júl 2013

@zajo245 ahoj tak operacia uspesne zvladnuta, uz len dufat ze sa jazva bude dobre hojit 🙂 Vsetko sa to dalo zvladnut, bolest nebola nejaka hrozna len ten cas bez deti bol najhorsi :(

veronikaitali
15. júl 2013

ahojte kocky aj ja mam diastazu a aj pupocny pruh ,bola som s tym uz u chirurga caka sa na posledne sono a podla toto mi presne povie ake velke rozpatie to ma.ale uz mi vraveli ,ze mi to budu robit laparoskopicky a aj sietku vkladat cez to,cize ziaden rez.....mate to niektora robene takto?dakujem

zajo245
15. júl 2013

@marcelkatomas jeeejjj super, gratulujem moc, a akos a citis? mozes sa hybat, ci je to namahave? a kolko si bola bez deti? teda ako dlho si bola v nemocke? a je vidno nejaky vysledok uz teraz, ci este je to skoro? 🙂 no drzim moc palce a skore uzdravenie 🙂 som zvedava, ako rychlo budes OK a posli potom nejaku fotku pred a po 🙂 teda ak mozes. ... 🙂 super, uz sa neviem dockat jesene 🙂

marcelkatomas
16. júl 2013

@zajo245 ahoj, no citim celkom fajn len malo oddychujem lebo vsak to sa ani neda pri dvoch detoch aj ked manzel pomaha a aj teta chodi kazdy den mi navarit a tiez pomoct ;) ja totiz neviem len tak lezat ked mi tu pobehuju deti. az teraz som si lahla co isiel manzel zas vonku s deturencami. co sa tyka hybania tak nemozem sa len tak zohnut musim si stale davat pozor aby som sa dvihala z lahu a sedu tak ze sa otocim na bok. brucho mam este opuchnute a tak mi robi problem nosit ten pas, snazim sa ho nosit aspon par hodin ale akonahle si lahnem alebo sadnem musim si ho dat dole. bez deti som bola 5dni (uplne na zblaznenie, ale telefonovala som si s nimi a posielali mi mms), do nemocnice som nastupila v stredu a v pondelok rano som isla domov. foto nemam ale teraz vyzera brusko vacsie ako ked som tam, isla, tiez som zvedava kedy budem fit, cvicit vraj mozem najskor tak za 2 mesiace. Co mi neskutocne luto je ze ked maly place tak si ho nemozem zobrat na ruky a poriadne ho potulkat, jedine co mozem je si klaknut a tak si ho jemne pritulit a starsia dcerka ta je opatrna a tej vacsinou staci hladnaknie ;) no drzim ti paste nech to mas uz za sebou

marcelkatomas
16. júl 2013

@corin ahoj, prosim ta ked si bola po zakroku tiez si mala to brusko o nieco vacsie? teda opuchnute? kedy ti to splaslo lebo ja si ani ten pas nemozem poriadne zapnut a tak ho nosim len par hodin a aj to len ked stojim alebo chodim, akonahle si sadnem alebo lahnem tak ho nevydrzim mat. dik

corin
16. júl 2013

@marcelkatomas Ahoj v juni pred rokom... no ano, na druhý den po OP mi zacalo opúchať a nemohla som dýchať, sestrička mi musela odlepit obvaz a prelepila mi to len tak lahko, aby ma to netlacilo a potom sa mi pravidelne trhali lepiace pásky tým,a ko mi stále rástlo 🙂 Stahovací pás som nosila doma len týžden, mala som pocit, že ked sa postavím brucho sa mi vyleje von 🙂 Potom sa mi jazva zapálila, tak so už nosiť nesmela...pár dní som este mala blbý pocit, ale nejako som to rozchodila. Po dalšom týždni, to už bolo v pohode.

zajo245
17. júl 2013

@marcelkatomas jeej tak moc držím palce, výdrž, uz o chvíľku bude dobre. A plné tá chápem ze pri 2 deťoch sa toľko nedá odpočívať tak vyuzi každú voľnú chvíľku ;) aj to pomojkanie si potom vynahradite ;) no živo sa viem vcítiť do tvojej situácie. ;) este sa chcem spýtať ty máš rez dole či vertikálne hore? No skore uzdravenie prajem a nech uz si fit. ;)

poleva
27. júl 2013

@marcelkatomas ajoj ja idem v utorok na operáciu a štvrtok by som mala byť už doma,prečo si bola tak dlho? hm

marcelkatomas
28. júl 2013

@poleva ahoj, tak drzim paste ;) ja som bola dlho preto ze z vyvodu my islo este vela krvy, inac by som tiez isla po takej dobe ako ty. nastastie sa mi to hoji dobre, ak mozem odporucit tak si nasad wobenzym (je to sice drahy liek, ale na hojenie je velmi dobry) ja ho uzivam - 3xpo 10tabliet prvych 7dni,potom 3x5tabliet 7dni, 3x3tabliet 7dni no a natieram si to Dermatixom (neviem ci som mala stastie na kontrole ale predpisal mi to chirurg a doplacala som len 0,17eur, inac to stoji 44eur - myslim ze sa to ale bezne nepredpisuje, len som sa ho pytala cim by som si to mohla natierat aby sa mi to dobre a pekne zahojilo). Tak sa drz a rychle zotavenie

poleva
28. júl 2013

@marcelkatomas dakujem,a nenapíšeš mi v skrátke ako to prebiehalo? robili ti klystír?? aký si mala vývod?? nestraš,hm...ten wobenzym mám,len mi príde čudné,že až toľko tabliet,treba jesť,hm

marcelkatomas
29. júl 2013

@poleva prvy den si len prisla a vecer ti dali tabletku na spanie, co na mna zaucinkovalo asi do 5minut, takze pri telefonete s muzom som rozpravala ako pripita :D druhy den som len cakala kedy pridem na rad ja, este mi davali infuzku ale co v nej bolo to uz neviem, ja mavam velmi nizky tlak tak mozno preto, tusim ze este pichali injekciu do bruha na zrazanlivost krvi ci co (ktoru potom dostavas kazdy den kym si tam), pravdaze som uz nemohla jest od vecera predchadzajuceho dna, klystir nedavaju 🙂, a vyvod som mala z brucha na odtecenie krvi ale to bolo v pohode nemusis sa bat, len tam sleduju kolko ti odteka krvi z rany a ked je vsetko v pohode tak to vyberu na druhy den a sup ides domov. co sa tyka wobenzymu tak vobec netusim preco az tolko tabliet ale rana sa mi skutocne hoji velmi dobre, dokonca aj moja sestra hovorila ze sa mi to hoji neskutocne dobre (ona je zdravotna sestra) tak neviem ci to tym alebo je to len nahoda, neboj nic ani nebudes vediet a budes mat po a potom uz len davat pozor aby si nic nedvihala tych 6tyzdnov nech sa ti to dobre zhoji.

majamat
29. júl 2013

@marcelkatomas
@poleva wobwnym ma proste take davkovanie. tu mozete popozerat http://www.wobenzym.sk/verejnost/informacie-o-l...
uz som pocula aj ze wobwnzym nezabral. tazko povedat, ake je poriadne drahy.

marcelkatomas
29. júl 2013

Ahojte dievcata, chcem sa spytat tie co ste uz po operacii diastazy brucha ze kedy ste zacali cvicit a hlavne ake cviky. Ja som sice zatial len necele 3tyzdne po operacii a viem ze este potrva kym budem moct cvicit, len by som rada vedela co dalej a ci vam to brusko splaslo do normalu. Ja ho uz mas sice mensie ale stale tam este je, neviem ci to je este opuchnute alebo to uz budem musiet len cvikom dat dole ;) vopred dakujem za reakcie

poleva
30. júl 2013

@marcelkatomas dakujem 🙂 mne asi budú robiť klystír a mám to v papieroch napísané,hm.....koľko trvala operácia??

marcelkatomas
30. júl 2013

@poleva a ako ti to idu robit, lebo mne to robili na normalnej chirurgii nie na plastike. operacia trvala cca hodinu, mne nedavali ani sietku lebo vraj to nebolo treba, len zosili svaly a urobili pruh a tiez trocha z koze zobrali, nastastie pupok mi nechali - na tom som trvala.

veronikaitali
30. júl 2013

@marcelkatomas ahoj aj mna by mali operovat pupocny pruh+diastaza len mam 10 mesacnu dcerku a je zvyknuta len na mna tak sa bojim ako to zvladne bezo mna ...zatial to odkladam mozno na jar...len mi je cudne,ze vsetky vas rezali a mne to budu robit laparoskopicky a aj sietku mi budu vkladat......po akej dobe si zacala tak nozmalne fungovat?dakujem

marcelkatomas
31. júl 2013

@veronikaitali ahoj, no to veru pockaj kym bude chodit a ked ti uz sama vylezie na postel a zlezie. Neviem preco tebe to idu robit laparoskopicky, ale urcite je to lepsie ako keby si mala byt rozrezana ;) Ja som sa aj snazila aby mi to spravili laparo ale vraj sa to neda, no co uz ja do toho tak nevidim ale som rada ze mam za tym a pomaly sa mi brusko dava do normalu. Tak normalne som zacala fungovat asi az po dvoch tyzdnoch, zavisi od toho co myslis normalne fungovat, lebo stale este nemozem nic tazke nosit ani dvihat minimalne 6tyzdnov po operacii a aj potom si stale treba davat pozor, takze maleho si chcem naucit vyliezt do kocika lebo predsa len je dost tazky. A aj domace prace som viac menej presunula na manzela, vcera som akurat prvy krat vysavala a myslela som si ze v pohode ale az take v pohode to nebolo, takze aj tak to musel dokoncit nakoniec manzel ked prisiel z prace. Lahke domace prace ako je varenie, vyvesanie pradla, zehlenie atd. urcite zvladnes ale uz to fyzicky narocnejsie by som nechala tak, nestoji to za to aby si si tu ranu narusila ;) Ale tazko posudit u teba, kedze to bude laparo, sama uvidis. Drzim paste a nech sa to dobre a rychlo hoji ;)

veronikaitali
31. júl 2013

@marcelkatomas aha ok,dakujem.......akurat vcera sa mi stalo ze som sa prehla do zadu len tak troska a tvar brucha sa mi uplne zmenil v strede po celej dlzke som mala taky spic a na bokoch vobec nic........vyzeralo to hrozne az som sa toho zlakla........len neviem pochopit co to bol pruh alebo ta diastaza :( potom ma aj brucho trocha bolelo :( boze uz by som to chcela mat z sebou vyzeram strasne 57 kg nohy ako pavuk a obrovske brucho ......a trapne otazky ci cakame druhe :( aj tak dakujem a nech sa ti to rychlo hoji

1236jara
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
poleva
1. aug 2013

@marcelkatomas ajoj uz som 4 hod.po operacii,klystir mi nerobili,mala som dierku velku 1 cm,ale mam aj diastazu,svaly,koza vsetko natiahnute, najlepsia by mi vraj bola plastika brucha ak to chcem riesit z estetickej stranky,hlavne ze mam po tom,dnes len caj budem mat,zajtra domov,dik za rady