Diastáza - zhoršený stav po jej zlepšení

anavianavi
9. nov 2021

Ahojte,
Chcela by som poprosiť o rady a overené odporúčania na odbornú pomoc s diastazou brušných svalov.

Som 2.5 mesiaca po druhom pôrode. Cvičiť som začala 1 týždeň po pôrode s dýchacími cvičeniami a pokračovala som neskôr s cvičeniami určenými na diastazu.

Po pôrode som si namerala diastazu ca. 2.5 palca. Po mesiaci cvičenia som si namerala 0.5 palca.
Cítila som, že sú moje brušné svaly silnejšie, a tak som pokračovala s rovnakými cvikmi so zvýšenou intenzitou. Napr. kým predtým som pri cviku na chrbte, nohu ponizila do polovice, teraz ju znížim až k zemi.
Momentálne mám diastazu nad pupkom ca. 3 palce a pod pupkom 2.5 palca.

Cvičím 5x do týždňa, 40 min, z toho ca. 15 min na diastazu. Všetky cviky na diastazu robim na chrbte a sú to variácie dvíhania nôh. Dbám na to, aby bol chrbát na zemi. Na začiatku som si naštudovala ako cvičiť správne.

Netuším, čo robim zle. No stav mojej diastaza sa zhoršuje, čo neteší vzhľadom na vynaložené úsilie.

Ocením každú radu a kontakt na odbornú pomoc.
Ďakujem

anjelicek26
9. nov 2021

5x v tyzdni 40 Minut 2,5 mesiaca po porode. Nezda sa ti, ze trosku tlacis na pilu? Diastaza je beh na dlhu trat a prehnanym cvicenim sa horsi... Nechaj pozriet chirurga na to, bez toho by som moc nespekulovala.

anavianavi
autor
9. nov 2021

@anjelicek26 na diastazu cvičím len 15 min, zvyšok času venujem zvyšku tela. Nerobím žiadne narocne cviky a len toľko koľko mi momentálny stav dovolí.

kiki68
9. nov 2021

@anavianavi problem moze byt v tom co robis medzi tym. Ako sa zdvihas z postele, ako nosis dieta, nosenie v nosici, je tam vela pohybov, co mozu Tu snahu doslova zakopat

zara1357
Autor odpoveď zmazal
Zobraz