Dishydróza

katkaluky89
5. apr 2018

Prosím vás urobili sa mi od minulého týždňa takéto púpence s nejakým sekrétom vo vyrážke mám hrozné prsty páli to a veľmi bolí. Čo to môže byť, čítala som o dishydróze čo je prepuknutie ďalšieho štádia atopického ekzému..čo by ste odporučili. Dávali mi Bactroban ale po hodine som to musela zmyť. Teraz používam Sudokrem len na ukľudnenie. Prosím normálne rady, žiadne zhadzovačky. Ďakujem za všetky rady

lus83
5. apr 2018

Nedavno mi kozna lekarka povedala, ze dihydroza sa urobi vtedy, keď je človek vycerpany. Ale liek nespomenula.

katkaluky89
autor
6. apr 2018

@lus83 dakujem ja to mam take neviem co stym uz

nakupy11
6. apr 2018

@katkaluky89 na dishydrozu sa pouziva Locoid mlieko,na predpis

zana124
6. apr 2018

Toto mám aj ja už dobrých pár rokov. Prvýkrát to mala sestra v puberte, potom sa to vyhadzalo mne ako 16 ročnej. Ruky som si máčala v hypermagáne. Odvtedy sa mi to pravidelne vracia, rovnako aj sestre. Skúšala som všetko, nejako mi nič nepomohlo. Pálenie a to hrozné svrbenie som vždy tie dva týždne vydržala. Naposledy som si to hneď pri prvej vyrážke vykusila a ten sekrét vytlačila. Dala alpu a nespravila sa mi odvtedy žiadna ďalšia. 😃 Ale nepovažovala by som to za liečbu. 😄 Inak... Vraj to je aj zo stresu. Pozerám, že ty to máš už dosť rozšírené, tak dúfam, že ti niekto poradi, lebo keby si sa mala radiť mojou skúsenosťou, tak máš ohlodané celé prsty. Držím palce, je to nepríjemne. 😐

katkaluky89
autor
6. apr 2018

@zana124 dakujem za radu uz dnes to mam raz tolko toho na rukach a prsty su opuchnute a noc je najhorsia

katkaluky89
autor
6. apr 2018

@nakupy11 dakujem 🙂

janage
13. apr 2018

@katkaluky89 ahoj u nas prepuklo v omnoho horsej verzii. Komplet ruky dlane, prsty, aj chodidla. Vyse dvoch tyzdnov antibiotika, hypermangan zabaly. Ked sa pluzgiere zosupali objavili sa nove. Nepomahali kortikoidy ani protopik. Pomohli kupele v morskej soli 3x denne a skin cap krem. Teraz kombinujem s kawar bahnom.

janage
13. apr 2018
katkaluky89
autor
13. apr 2018

@janage ahoj mne dala masticku Locoid postupne to mizne len si necitim bruska na palcoch hnusne sa to lupe bola som na koznom tak sa mi spravila ta dishydroza a este k tomu agresivmy ekzem po celom tele tie rukysa mi polepsili po tej masticke ale tu zmizlo a na tele sa robi este viac uf

katkaluky89
autor
13. apr 2018
janage
14. apr 2018

@katkaluky89 tak nám ani kortikoidy proste nič nezaberalo - veľmi sme sa trápili. Až atb celkovo. Na nohách podozrenie že ideme do psorky. Ale výborne reaguje na morskú soľ kawar, skin cap, a bahno kawar úplne top. nohy už stačí vitella ictamo. Existujú ešte TOMESA centrá - iečba slanou vodou plus UV ak predpíše kožiar dopláca sa minimálne. Skús pozrieť.

janage
14. apr 2018

Všetko som ale konzultovala s kožnou. Malá musela preč zo škôlky, konzultácia na imunológii.

janage
14. apr 2018
janage
14. apr 2018

Dnes by nikto nepovedal, že jej niečo bolo, ale musíme mastiť každý deň, pravidelne kúpele a pri prvom náznaku zhoršenia bahno. Ale sme bez kortikoidov. Predtým sme mali zlatého stafylokoka, tiež des, keď som vysadila kortikoidy do troch dní bola v pôvodnom stave. Na čisto začervenané miesta bez pľuzgierov sa nám výborne osvedčila vittela ictamo - čo je biely ichtamol so zinkom - určená pre deti. Kupujem veľké balenie cez net. Najhorší je ten pocit keď nič nezaberá a stav sa zhoršuje. Držím palce. Je to beh na dlhé trate.

janage
14. apr 2018

@katkaluky89 a tú necitlivosť spôsobujú práve kortikoidy - myslím že aj v letáku je uvedená a tuším by sa to malo stratiť. Viem si predstaviť čo prežívaš, mne malá plakala a ja s ňou. A to mám doma ešte 12 ročnú ekzematičku a už sme preskákali kde čo takže sa nerúcam pri každom zhoršení a novej vyrážke 🙂

katkaluky89
autor
14. apr 2018

@janage ten kawar je super bozinku toto je horsie ako moje nastastie nohy to este nemaju no uvidim