Divný pocit v hlave

zuzulienuska
5. mar 2014

Ahojte posledných 6 mesiacov mám divný pocit v hlave. Neviem to presne opísať ale je to také ako by som nevnímala vôbec okolie,taká omámená ale nie je to doslova točenie hlavy, ako keby som mala na očiach silné dioptrické okuliare ktoré by som si dala dolu a mala by som s toho presne ten istý divný pocit.Ak si to cez deň nevšímam je to v pohode ale ak na to začnem myslieť tak je to strašné :( Neviem už čo mám robiť. Môže to byť s častých depresií, zo strachu? Chodím veľmi máličko von väčšinou doma a za počítačom neviem či náhodou to nemá dočinenie aj s krčnou chrbticou alebo nejaký pricviknutý nerv. Stravujem sa zdravo samá zeleninka ovocie. Mala som anémiu dosť dlho ale už som sa s nej vyliečila a krv mám v úplnom poriadku. Ak sedím alebo ležím a idem sa postaviť mám čierne pred očami tlaky na hrudníku doktorka povedala že nemôžem prudko vstávať s postele.Tlak mám pritom v poriadku.Tieto divné pocity nastali keď som mala nastúpiť do novej práce, určite poznáte ak idete do novej práce máte prvý deň nervozitu. Ešte pred robotou hneď prvý deň som bola u doktorky a mám tlak v poriadku. Treba to začať riešiť cez psychiatra? Za každé dobré rady ďakujem.

sashabb
5. mar 2014

@zuzulienuska problem bude asi tuna "Chodím veľmi máličko von väčšinou doma a za počítačom" .. takže zrušiť pc, resp obmedziť na minimum, začni chodiť von aby sa ti prekrvil mozog, daj si vyšetriť oči a keď to nepomôže tak psycholog/psychiater 😉

zuzulienuska
autor
5. mar 2014

Oči som si dala vyšetriť všetko mám v poriadku.

0silvia0
5. mar 2014

@zuzulienuska tlaky na hrudi ak máš zdravotné výsledky v poriadku by mohli značiť úzkosť, ak ešte dodávaš, že sa to začalo nástupom do novej práce. Ak si nevieš pomôcť sama, rozhovor so psychológom by mohol určite pomôcť. Poprípade skúsiť najprv sama si prečítať nejaké motivujúce knihy, získať iný pohľad na seba a na život, nebrať všetko príliš vážne. Treba sa naučiť získať nadhľad nad vecami a skutočnosťami, nad celým životom. A hlavne treba prijímať veci také, aké sú...

cerez
5. mar 2014

Dať si vyšetriť chrbticu. A súhlasím s @sashabb , úzkosť, strach, depresia PC len viac prehlbuje. Chce to ísť na vzduch, kontakt s ľuďmi, vyvetrať myšlienky, nazbierať energiu. To že sa zdravo stravuješ je len dobre, len sa treba aj rovnako starať o duševno - psychiku.
@zuzulienuska

sarinka123
5. mar 2014

Krcna chrbtica !!! Poznam to.

maskalinka
15. dec 2015

@sarinka123 prosim ta zmizol ti ten problem s krcnou chrbticou? dakujem

lina129
15. dec 2015

Zajdi k neurologovi - riesi problemy s chrbticou a pripadnym zaseknutym nervom... prave som to riesila, pichol mi par injekcii a citim sa o nieco lepsie... za strasne vela veci moze praca za PC a problemy s chrbticou...

maskalinka
17. dec 2015

@lina129 no ja som bola pri neurologicke, dala mi lieky na tie zavraty a poslala ma ma RTG krcnej chrbtice, lebo som pred tym nech tie zavraty zacali spadla na ruky na ceste, ale ona povedala, ze krcna je podla rtg v poriadku a nic ine samozrejme ma vysetrlila ale nic neistila ako uz sa citim lespie ale este to stale nie je ono, tak neviem ci cakat dalej, som trosku z toho zufala :(

lina129
18. dec 2015

@maskalinka urcite necakat... so zdravim sa nehazarduje, ak pocitujes problemy, tak sa nenechaj odbit a chod znovu k lekarovi. Urcite treba najst pricinu... mozes skusit este masaz.

sofia12428
30. jún 2020

@zuzulienuska ahoj mam podobny problem..tiez tak divne vidim a ked sa na to sustredim je to este horsie..je to velmi neprijemne obcas vidim dvojmo a velmi rozmazane..prosim vie mi niekto pomoct z coho to moze byt?moze toto byt z krcnej chrbtice?nasli mi ze tam mam sek v oblasti krcnej ch..ale neviem ani cvicenie nepomahaa..dostala som aj okuliare lebo som si myslela ze zle vidim..ale tie nepomahaju

marta1984
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
helianthuses
3. máj 2023

@zuzulienuska Dobry den preslo vam to uz po tych rokoch ? Ako sa citite ?