Dlhodobrý problém s močom

vanesa1994
29. máj 2022

Ahojte kocky. Mám dlhodobý problém s mocom. Raz som nato bola preliecena atb ,ale vysledky stále zle. Naposledy v marci som mala v moci prítomné leukocyty, erytrocyty,baktérie-záplava,epitelie-zaplava. Bol poslany aj na kulitvaciu tam bol negativny. Nic ma neboli nemam pálenie v moči ani nic. Dnes som si robila domáci test a zas vsetko zvysene plus krv v moči. Trpim chudokrvnostou . Príkladam foto, vopred ďakujem za rady. Este doplnim bola som aj u urologa, cievkoval ma ,tiez videl krv v moči mala som dobrat atb,prisla som na kontrolu ku nemu a nerobil uz nic potom

mogaa
29. máj 2022

tieto papieriky sú na nič....smerodatný je laboratórny rozbor moču....ATB sa nasadzujú len v prípade ťažkostí - t.j. zvýšená teplota, bolesti pri močení, rezanie, pálenie, stále chodenie na WC....krv v moči pokiaľ nešlo o cievkovaný moč je otázna, lebo môže ísť o zlatú žilu, prasknutú cievku v močovej trubici......baktérie sa pokiaľ nie sú ťažkosti neriešia, síce môžu vyvolať zápal ak ich je veľa ale telo si s nimi dokáže poradiť, sami o sebe nepredstavujú riziko....ak mávaš častý zápal močových ciest - včetne príznakov - lekár ťa pošle podľa ostatných výsledkov k urológovi alebo na nefrológiu......pokiaľ ale nie sú iné ťažkosti - bolesť pri močení, teplota, pálenie - tak sa to nerieši...krv v moči sa rieši len ak sú zvýšené aj iné obličkové parametre či už v moči alebo v krvi

vanesa1994
autor
29. máj 2022

@mogaa ďakujem pekne,neskutočne si ma ukludnila a dakujem za odpoved 🙂 krv mam v poriadku ,bola som na usg oblieciek tam je tiez všetko v poriadku. Ďakujem ti mooooc 🙂))

mogaa
29. máj 2022

@vanesa1994 no nám toto hovoril urológ, lebo mama mala vždy v moči krv a baktérie, internistka jej vždy napísala ATB....potom nás poslala urologovi a ten sám hovoril že bežne braný moč nemá veľkú výpovednú hodnotu - treba cievkovaný a ak nie sú ťažkosti tak sa to nerieši....pootm mama chodila aj na nefrologiu tam mávala baktérie v moči aj rok, to sa nijako neriešilo lebo nemala ťažkosti a ostatné výsledky boli ok