Dlhoročné vypadávanie vlasov bez zlepšenia, zlepší sa to niekedy?

smichaela24
7. okt 2019

Dobrý deň, prosím hlavne žienky s rovnakým problémom. Už dlhé roky ma trápi vypadávanie vlasov. Nie je to len pár vlasov, ide o stovky hlavne keď si ich umyjem a rozčešem, momentálne je toho veľa aj cez deň. Je to približne 5 rokov čo padajú, ťažko povedať. Zo začiatku som to neriešila, keď malo aj z čoho padať. Tiež som si myslela že je to len obdobie. Keď som to začala riešiť zistili mi silnú chudokrvnosť, 3 roky beriem na to tabletky, pred rokom som začala brať len železo bez predpisu/vitamíny keďže som už mala vyššie hodnoty. Avšak vlasy neprestali padať. Na začiatku roku som chodila na hrebeň ku kožnej, tiež žiaľ nepomohlo ... A až kožná ma poslala na vyšetrenie štitnej žľazy kde mi zistili zníženú funkciu, prvé 3 mesiace som brala euthyrox 25, potom ďalšie 3 mesiace na striedačku 25/50 A teraz dva týždne beriem 50 každý deň. Výsledky zo štitnej mám už v poriadku, hodnoty sú v norme, zdvihla mi tabletky na 50 len kvôli vlasom. Ale namiesto toho aby som bola šťastná že sú hormóny o.k. a má sa to zlepšovať tak sa mi zdá že padajú ešte viac...ZLEPŠÍ SA TO VÔBEC ? či sa s tým mám zmieriť...aby som nezabudla už 6 rokov beriem antiku MISTRA, celú vinu som dávala jej, ale každý jeden doktor (moja doktorka, kožná a gynekológ tvrdia že to nemôže byť z toho) dokonca som sa pýtala doktorky ku ktorej chodím na štítnu či ich nemám vysadiť, či sa to nebude "biť" s euthyroxom, vravela že určite nie ... ďakujem každej z Vás ktorá mi na to odpovie

spageta85
7. okt 2019

Mne padajú vyše 2 r už ich mám minimum cop keď si chytím tak plačem ...keďže viem aké som ja mávala vlasy krásne husté ..plačem pri cesani plačem pri umývaní myslím na to deň aj noc v noci sa budim a skúšam či ešte mám vlasy....vy čo vám padajú vlasy máte buď zistený anémiou či niečo so štítnou ja mám však VSE ok aj hormóny aj krvný obraz aj štítnu opakovane...kožná nepomohla len sa bezmocne pozerám ako o vlasy prichádzam dom nešťastná avšak nedokážem už nič robiť...

lana11
7. okt 2019

@smichaela24 ahoj a neskúšala si liečbu dusíkom? a ešte napríklad Forcapil? ale brať ho aspon 4 mesiace v kuse hm?

cyclo_danka
8. okt 2019

Príčinou vypadávania nie je testosterón, ale "dihydrotestosterón" (DHT). Liečba - pohľadajte si Minoxidil (na Slovensku pod značkou Neocapil), prípadne výživový doplnok Saw palmetto. Minoxidil mi super zabral, žiaľ dostala som naň alergiu. Saw palmetto som neskúšala.

kiwi3
8. okt 2019

@smichaela24 a v akom stave mas tie vlasy? naozaj ti zredli tak, ze by si mala lisiny? lebo ja si myslim, ze zeny casto zbytocne robia paniku. inak, ja to mam uplne ako ty. ako dieta som mala extremne huste vlasy a potom mi zacali cca aj v rovnakom veku, mozno aj trochu neskor, ako tebe dost padat. trochu mi z vlasov ubudlo, ale zase to nie je nic hrozne. vlasy su vsade, ked si ich cesem tak ani nehovorim. ked vysavam, tak ich je na malu parochnicku. ale fakt, ze mi ubudlo tych vlasov len trochu, mam normalnu hustotu vlasov. za den vypadne priemerne 60 vlasov (cize niekedy a niekomu aj viac), ak mas dlhe a tmave vlasy, tak ich je aj vidno. ale rychlo na ich mieste zacnu rast nove. tiez som vyskusala vselico, ale vysledok ziadny, ale nemyslim si, ze to je realne, ze zrazu pri sprchovani nic nevypadne.

beruska.jk
8. okt 2019

Ahoj, ja mám vyoperovanu štítnu žľazu od 16 rokov. Dovtedy som mala neskutočne husté vlasy, odvtedy padajú - už je to skoro 20 rokov. Nezávisle na tom, akú dávku euthyroxu beriem a aké mám výsledky. Lekári to neriešia, toto nie je život ohrozujúci prejav ochorenia, bolo mi povedané. Chápem Ťa, tiež mi dlho trvalo, kým som si na to zvykla. Zväčša na jeseň vypadaju a potom začnú vyrastať nové, rastú rýchlo. Momentálne beriem vitamíny Epicrin, tie sú na podporu rastu nových, lebo som po pôrode a vypadali fakt masívne.

vanilka3
8. okt 2019

Mala somten isty problem ako autorka prispevku, vzdy som mal krasne, hustr, kucerave vlasy, avsak postupne zacali chradnut a velmi vypadavat. Teraz mam vlasy extremne riedky. Nedavno sa u mna prislo na diagnozu Celiakia, cize som na bezlepkovej strave a az teraz sa mi vzhladom na roto ochorenie zacina spamätavat tenke crevo a prijma viac zivin a mineralov, vitaminov, ... . A teraz mi uz vlasy tak hrozne nepadaju. Proces zahustenia bude trvat trochu dlhsie, ale hlavne len nech zase nepadaju.
Inak len tak pre zaujimavost, moj endokrinolog mi vravel, ze vlasy so stitnou zlazou nemaju nic. Ze preco by mi mali kvoli stitnej zlaze vypadavat vlasy. A nezartoval. Chvilu som sa s nim o tom natahovala, ale bezuspesne, tak.som.zobrala kartu a odisla :/

smichaela24
autor
8. okt 2019

@spageta85 ja som na tom podobne akurát to že si raz poplačem ale to už je skôr rev, inokedy ponadavam a inokedy mavnem nad tým rukou a sa s tým zmierim ... Keď som chodila ku kožnej na hrebeň tak som si až 3 krát všimla po umyti zlepšenie ale teraz mi to príde skôr také že sa to horší ...ty máš všetko v poriadku no a ja by som mala mať už tiež a namiesto zlepšenia zhoršenie ?? Už mi len ostava vysadiť antiku, to je moja asi posledná záchrana ale keďže po vysadeni viac padajú tak budem mať asi dosť nepríjemné obdobie ... A priateľ vlastne tiež 😀

smichaela24
autor
8. okt 2019

@cyclo_danka ten Neocapil by som skúsila ale nie je príliž mastný? Lepkavý? Chcela by som sa vrátiť ku Alpicortu, ten je na predpis a aspoň som si kvôli nemu nemusela neustále umývať vlasy, keď je to možné snažím sa čo najmenej ... A asi keď je na predpis tak by mal byť aj účinnejší ako Neocapil nie ? Inak mne žiadny špeciálny šampón z lekárne nepomohol, Plantur, klorane, teraz skúšam Milvu ...

laurita285
9. okt 2019

@smichaela24 neocapil je vyslovene mastný a na dht blokatori si treba dať urobiť pečeňové testy pred liečbou aj počas...

spageta85
9. okt 2019

@smichaela24 Píšeš že si chodila koznej na hrebeň to je čo prosím ťa? Mne kožná dala iba alpicort nič silnejšie asi není a teda aj sa zdalo že pomáha ale asi iba placebo

salonka22
9. okt 2019

Ahoj, ja som na tom podobne, všetky vysledky dobre, ale vlasy padaju nonstop, kam sa pozriem, tam vlas, prejdem si rukou, ostanu mi v nej... Uz 3-4 roky. Kozna le ln predpisuje sajraty, chemiu, ale ja chcem vediet PRECO padaju. Mam niecoho malo, nedostatok? To nikto neriesi. Minoxidil nechcem, vlasy, co z neho narastu, po dobrati aj tak vypadnu. Uz sa pomaly zmierujem s tym, ze je to genetika, mojej mame v 30 dost padali vlasy a v 40 sa to este zhorsilo. Takze si ficim na instagrame na hashtagoch hairloss a alopecia a chystam sa na svoj prvy hair topper. Pre mna je to stale lepsie riesenie ako natierat si na kozu nejake farmaceuticke srajdy.

xima
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
xima
9. okt 2019

A neskusala ste niektorá Marbo? Mne zatial jedine toto pomohlo, a to som uz vyskusala vsetko mozne aj nemozne co je na trhu..

simca06022011
9. okt 2019

@smichaela24 dajú sa kúpiť aj prípravky so zelezom čo nezaťažujú žalúdok. Ooytaj sa v lekárni.. teraz čo mám neviem ako sa volá, predtým som mala super železo.

smichaela24
autor
9. okt 2019

@kiwi3 každý jeden čo ma pozná a mu to nie je blbe mi to povie že čo sa stalo, aj kolegyne čo so mnou robia 4 roky tak vravia že je to vidieť, že som mala predtým husté vlasy. Už mám dosť výrazne boky a hlavne nad čelom toho dosť ubudlo a presvita to k pokožke. Dokonca keď si prehodim vlasy na bok tak je to škaredšie lebo sa mi spraví vlnka z par vlasov. Ja si uvedomujem že vlasy padajú a že po umyti je toho omnoho viac ale toto už nie je zdravé...tak ako píšeš tiež som to nemala také hrozné aj keď padali ale momentálne som teraz tak na tom že ak sa mi aspoň nepodarí to KÚSOK zlepšiť tak tam o dva tri roky skoro nič nebudem mať

smichaela24
autor
9. okt 2019

@vanilka3 tak pán doktor je asi jediný človek na zemi čo tvrdí opak ... dobre ste spravili

smichaela24
autor
9. okt 2019

@spageta85 je to hrebeň ktorý vyžaruje UV svetlo. Chodila som na to tri mesiace. Postupne, najskôr 3 krát do týždňa na 3 min. Pri konci liečby sa chodi raz do týždňa na tuším 8 až 12 min. Spolu to bolo tuším 35 krát, už si nepamätám...tiež som pri tom používala alpicort F, vtedy keď som tam bola 12ty krát tak som videla zlepšenie, ale to som už začala brať hormóny na štítnu a ku konci liečby ma to už nebavilo lebo som videla že je mi to nanič... akurát čo som po česaní pozbierala vlasy a vyhodila do koša. Ale ľudia si to pochvaľujú, lenže asi taký človek musí mať problém s pokožkou a nie tak ako ja.

smichaela24
autor
9. okt 2019

@salonka22 treba zistiť tú štítnu a železo, to je základ. U mňa to genetika nebude našťastie...je to možno tou antikou, ale keď ju vysadim a nepomôže to tak už potom neviem...

smichaela24
autor
9. okt 2019

@xima marbo vôbec nepoznám

smichaela24
autor
9. okt 2019

@simca06022011 Globifer forte beriem teraz, ten je super. Predtým ferofolgamu, tá je na predpis ale je nedostupná...začala som ju brať potom čo som odmietala do seba pchať Maltofer...z toho ma neustále preháňalo, najhoršie obdobie to bolo... len problém je v tom že ferofolgama nie je a bola na predpis a obsahovala 100mg zeleza a globifer volne dostupný a má tuším len 18mg, ale je to prvé železo z ktorého niesu takmer žiadne problémy. A stojí 15€ 40 tabletiek čo je dosť ... ak nemáte anémiu ale mali by ste brať železo tak ho odporúčam. Lenže ak by som išla na krv a mala by som zle výsledky tak by mi nestacil a musela by som začať brať svinstvo z ktorého by som síce nebola chudokrvná ale bolo by mi takmer nonstop zle ...

salonka22
9. okt 2019

@smichaela24 ja som bola (ako samoplatca) na vysetrenie Ss a vsetko ok. Zelezo tiez v norme

lana11
9. okt 2019

@smichaela24 uz som ti písala liečbu dusíkom si nemala?? Je to veľmi účinne že vraj.Nestojí to nič musí ťa tam odoslať kozny lekár.

monikakralik
9. okt 2019

.

smichaela24
autor
9. okt 2019

@lana11 nemala ale nie je to príliž drastické na pokožku hlavy? Nevypaluju sa s tým bradavice ?

lana11
10. okt 2019

@smichaela24 nemyslím si, lekári vedia čo robia síce nie stále :D Ale viaceré dievčatá mi vraveli že toto im zachranilo vlasy, dokonca vlasy viditeľne zhustli.Neplatíš za to nič, skús sa opýtať kožnej lekárky čo ti povie...

simca06022011
10. okt 2019

@smichaela24 nie velmi suhlasim, ja som zelezo nemala v poriadku a mne tie volnopredajne pomohli, jamieson som dobrala prednedavnom, teraz mam zelezo od Barnyes (?? neviem ci sa tak vola ta znacka presne) a mne to veru staci. Z maltoferu bolo kazdemu zle.. ja to na sebe aj citim ked vynecham napr. tyzden, neskutocne som unavena vtedy.

smichaela24
autor
10. okt 2019

@lana11 aha, no dobre, skusim sa na to spýtať

smichaela24
autor
10. okt 2019

@simca06022011 ale ja som nebola na tom tak že by som železo nemala v poriadku, ja som bola na tom tak že sestrička bola zhrozená a čo mám veľmi milú a príjemnú doktorku tak tá ma tak ľutovala že som sa zľakla či neumieram 😄 mala som veľmi nízke hodnoty. Mne skoro 2 roky trvalo kým som mala dobre výsledky, ale keďže som ich mala už cez čiaru tak som na predpis vysadila a začala brať globifer a už po pol roku som mala výsledky tak na pol. Bolo to este v norme ale doktorka mi vravela aby som železo nevysadila

biba12
13. feb 2021

@vanilka3 ako Vam zistili celiakiou prosím Vás? Z krvi či gastroenterológ? Bývalo Vám aj zle? Dakujem