Dojčenie a moja únava

valkira86
27. jún 2012

Ahojte maminky, chcem sa Vás opýtať, prípadne vypočuť si Vaše skúsenosti, máme synčeka budúci štvrtok má 4 mesaice zatial je plne dojčený , v noci mi krásne spí ...celú noc, málokedy sa zobudíme aj to vždy len nad ránom ..Má 8 kg, ja v posledných dňoch citím hrozné bolesti kľbov, neviem ho už ani udržať poriadne na rukách a dnes to vyústilo do teploty, chcem sa opýtať či nemáte skúsenosti s podobným prblemom, myslím si že je to kvoli tomu že mi malý beria veľa živín za posledných 6 dni pribral presne 1 kg....

stvura
27. jún 2012

@valkira86 jasne, dojcenie je namaha na ludsky organizmus, zasa ale az nie taka...ak sa spravne stravujes (vyvazena strava), mas urcite pohyb s dietatom tak sa nic nedeje...zrejme nejaky virus alebo budes jednoducho len chora. Nasad si vitaminy, hlavne C-ko. Ak sa pozries do temy dlhodobe dojcenie, su tam i kocky co dojcia 6ty rok...to by nas unavenych bolo extra vela (inac ti zavidim ze ti v noci spi, moje ani jedno 😉 , dojcim v noci dve deti 😎 )

strapco13
27. jún 2012

@valkira86 dojcenie neunavuje...skor starostlivost o dieta a pod...ale to co popisujes mi pripada skor na virozu
ak sa to bude opakovat..daj si spravit vytery, ASLO z krvi, zapalove parametre..a ak nieco je tak preliecit adekvatne
nosenie na rukach je velmi narocne..skus pouvazovat nad satkou alebo ergonosicom..menej namahave na chbticu, ruky mas volne
ale treba ako pise @stvura zdravo, vyvazene a pestro sa stravovat, ziadne diety, blbe obmedzenia a pod

ajca123
27. jún 2012

@valkira86 ja uz koji cez dva roky v kuse a nie som unavena 🙂
Len mi viac vypadavaju vlasy...
Treba brat vitamíny
Pekne pribera maly 🙂
Ked maly ukončí 4mesiac môžeš začať prikrmovat 🙂
My uz začali lebo lekárka nám to prikazala

xlucia
27. jún 2012

@valkira86 pokial nemas virozu, treba ist rozhodne reumatologovi. daj si naprv spravit krv u obvodaka a podla vysledkov dalej.
vela krat sa napr. reumtoidna artritida prejavi kratko po porode, lebo tehu to spusti v tele

poleva
27. jún 2012

@valkira86 kde máš presne bolesti ? ja som kojila len mesiac a momentálne chodím po ortopedii s klbami,mám strašné ,bolesti,klb na ľavej nohe,celá noha mi v noci trpne,strašnééé

strapco13
27. jún 2012

@poleva to by som videla na zaseknuty nerv, ci vyskocenu platnicku..chcelo by to rtg, CT, MR ..proste nejako zobrazit co je pod povrchom /mozes pri dojceni bez problemov/

dari226
27. jún 2012

no krasne ked ti prespi,ja take stastie nemam a aj ked prave nechce papat v kuse sa zobudi ze chce cumlik.
to kojenie tak skus v polohe po lieziacky tam ho drzat nemusis alebo vankus na kjenie je tiez dobra vec,pocas celeho kojenia by sa maly brat aj nadalej vitaminy ktore si brala v tehotenstve(napr.femibion) a vela pomoze aj magnesium uvolni svaly a aj na nervy je to dobre 😉

danusskaaa
27. jún 2012

@ajca123 co beries na tie vypadavajuce vlasy? lebo aj ja mam ten problem... presne dva tyzdne porozujem, ze mi nenormalne padaju vlasy... uz som z toho zufala! chcem zacat brat zinok /kamoske pomohol/! nepripisovala som to kojeniu, ale stretla som sa uz s viacerymi nazormi, ze to moze byt pricina. kojit chcem aj nadalej, len nechcem byt plesata 😢 😢 😢

mercy253
27. jún 2012

presne ten isty problem som mala, hrozne bolesti klbov a kosti, myslela som,že sa zblaznim z tých bolesti. nevladala som nic udržat v rukách, cele noci som nespala.mali sme už aj termin u ortopeda, ale akonahle som prestala dojcit, tak to prestalo, odvtedy to neriesim a je po tom už 4 mesiace.podla mna mi malý bral živiny a minerály, ktore som už nestihala brat doplnkovo.

strapco13
27. jún 2012

@danusskaaa vypadavanie vlasov..v tehu je zastavene a potom kolo 3 mesiaca po porode to vlasy dobehnu..cize neboj neplesivies..prejde to..len to posobi strasne, kedze vypadavuj zrazu aj tie co by vypadli za beznych okolnosti plus tie co nevypadali v tehu 😖
a nezalezi na tom ci kojis, ci nie..deje sa to proste po porode
zinok moze pomoct, rovnako plnohodnotna pestra a zdrava strava..cize ziadne diety, obmedzovania a pod
ak je problem vaznejsi /ze ostavaju hole miesta/ treba nastivit kozneho, ORL, vylucit loziska infekcie v tele, nedostatok vitaminov a adekvatne preliedcit /tym nemyslim len atb, ale aj podpora imunity, vitaminy a pod/

monikamajova
27. jún 2012

@valkira86 ahoj,tak toto sme riešili všetky mamičky,čo dojčili a aj neskôr keď sme chodili na plávanie s detičkami..pokiaľ máš výsledky ok,tak je to len prechodné,ako prišlo,tak aj odišlo..hlavne veľa oddychuj a čo je dôležité okrem kvalitnej stravy- veľa vody..a ešte môžeš ísť aj na medovú masáž,síce 2 dni budeš unavená,ale malo by ti potom povoliť...odskúšali sme viaceré.

danusskaaa
28. jún 2012

@strapco13 tak zatial nemam hole miesta, ale fakt padaju nenormalne. uz sa ich bojim aj cesat, aby som ich nevytahovala. skusim ten zinok, lebo stravu mam pestru. jedine co nejem su strukoviny a kapusta, lebo mala to neznasa dobre. inak vseko srotujem a neobmedzujem sa. dufam, ze to coskoro prestane.dakujem za radu

snehuliena
28. jún 2012

@danusskaaa Aj mne padali valsy tak neskutočne, že som mala vyslovene depky. ☹ Začalo to dva mes. po pôrode. Kúpila som si v lekárni forcapil vitamíny, používala som žihľavový šampón + žihľ. vlas. vodu a cca do dvoch mesiacov bol vidieť veľký rozdiel, vlasy padali omnoho menej, no a za dva-tri týždne začali rásť vlasy znova. Neboj sa, prejde to, len nestresuj. Viem o čom hovorím. 😉
@valkira86 kĺby ma tiež bolia, nevládzem vstať, či sadnúť si bez toho, aby som sa nepodoprela. Bola som aj na vyšetrení, vraj nemám žiadny zápal. Dostala som tip na vitamínový výž. doplnok, tak skúšam. Beriem len od včera, tak žiaľ ešte nepomôžem. Ak už budem vedieť, tak sa ozvem. Napíš aj ty, čo máš nové. Zatiaľ držím palce. 😵

valkira86
autor
28. jún 2012

Všetkým maminkám dakujem za rady a odpovede...