Dojčenie a žiadna menštruácia 2 roky po pôrode

knihomolka2
10. máj 2015

Ahojte mamy, ktore ste dlho dojcili a nedostali ste menstruaciu. zaujimalo by ma, pri akom velkom obmedzeni dojcenia ste tu menstruaciu dostali. S manzelom by sme sa uz chceli snazit o druhe dieta. Do konca aprila som dojcila hadam aj kazdu hodinu (aj v noci), teraz uz len 2, max 3krat za den, v noci vobec. Na zaklade vasich skusenosti, myslite, ze taketo obmedzenie staci alebo mam dcerku odstavit uplne? Dakujem

michaela.g
10. máj 2015

Ahoj, mne zacala menstruacia po 2.5 roku ked som dojcila uz len rano...

fra
10. máj 2015

@knihomolka2 myslím, že organizmus sám vie, keď budeš pripravená a vtedy to bude, toto je veľmi individualna vec ... čo sa mna týka- pri prvom dieťati som MS dostala už po 2 a pol mesiaci od porodu a dieťa bolo pritom plne dojčené, veľakrát vo dne aj v noci- no a po treťom to bolo až po vyše 2 rokoch- tiež som ešte dojčila a niekoľkokrát denne a aj v noci - takže asi by som to kvoli tomu neznásilnovala, určite to čochvíľa príde, ale ak sa vám (myslím dokopy- tebe aj dieťaťu) dojčí dobre, tak by som to nechala tak ako vám vyhovuje

bonaqa2013
10. máj 2015

ja som dostala menzes rok po pôrode.

malabiba
10. máj 2015

@knihomolka2 môžeš otehotnieť aj tak 🙂

junova
10. máj 2015

@knihomolka2 Ja dojčim 21 mesiacov po pôrode a menštruáciu ešte nemám.

majoska
11. máj 2015

Ja som 13mesiacov po porode a zatial ziadny menzes

lienka2407
11. máj 2015

ja dojcim sice teraz uz odstavujem,maly ma rok a este som nedostala,niekde som citala ze najvyssia tvorba prolaktinu je medzi jednou a siestou hodinou ranno teda ak obmedzis nocne dojcenie menstruacia dorazi tak ci tak

knihomolka2
autor
12. máj 2015

@lienka2407 to som nevedela, dakujem za info

dadulka256
12. máj 2015

existuje stránka www.poradnagynekologa.sk tam ti gynekolog na všetko odpovie skús tam