Dojčím, prekonala som stres a strácam vlasy

csina
7. jún 2013

prosím urgentne o rady a tipy na niečo, čo mi pomôže, ☹ som už zúfalá, vlasy mi odchádzajú celkom.... každé umytie, každé česanie ma stojí plné hrste vlasov a sú všade, vysávam denne a aj tak sú všade.. dala som sa už ostrihať s nádejou, že vlasy odľahčím a prestanú štrajkovať..ale nepomohlo..už mám asi len polovicu pôvodného množstva a to teda nie som nijaká vlasatica...presvitajú mi lysiny, vyzerá to strašne.... ☹ ☹ tento stav trvá niekoľko týždňov cca 6.... prežila som veľký stres, do toho dojčenie a brebdené noci s malinkým, kolotoč v domácnosti cez deň...telo začína dávať na známosť..že asi veľa...inak liečim sa aj na šž ale to už mám kompenzované liekmi dlhodobo a problémy už neboli... našla som nejaké prípravky v lekárni ale za hrozné sumy..je ich však niekoľko a tak ma zaujíma, či máte niečo overené..ďakujem za tipy.

snopkulka
7. jún 2013

Neviem, či by nebolo vhodnejšie poradiť sa s odborníkom... mne osobne veľmi pomohli tabletky REVALID, po pôrode mi húfne padali vlasy a toto ma doslova zachránilo, dajú sa užívať aj pri kojení 😉

eeffka
7. jún 2013

@csina ak mas platny pas a maly ma 4m tak usetri peniaze a cakaj, ja som tiez vyzerala kao taka chudera a presne viem o com pises, to nie je stresom ale hormonmi, preslo to a uz mam nove vlasy, trvalo to asi 8t a naozaj som myslela ze zostanem plesata.
Ostrihala som sa, nefarbila, velmi necesala (ako tot nic neriesilo ale aspon som tie vlasy nevidela) , zmyvala som 3x denne moje chumace... PRESLO TO!!!
mazala som si hlavu s Dixi ampulkami, asi 2e za 8ks? ako neviem ci pomohlo ale aspon daco... revalidy a spol, mi povedali kozna , obvodacka aj gyndoska, ze ..... ta viete hormony vitaminom neprebijete.
Drazim palce, ja uz mam nove vlasy, do roka som vyzerala sice kus jak debil bo mi rastli jezkovia a som kucerava ale uz e to OK

brumka
7. jún 2013

ahoj ja s tym bojujem 2 roky :( odvtedy co dcerka mala rok aj ked som po 15m prestala dojcit nelepisilo sa to uz som tolko toho vyskusala ved v tehu aj pocas dojcenia som brala vitaminy, aj navyse zinok a vapnik no nic, mne az s korienkami padaju ato sa stryham kazde 3m farbim mozno max 4x rocne ziadny fen, tuzidla laky nepouzivam vobec, tak som nanervy, kozna mi nevedela pomoct ani po vyse roku tak uz k nej nechodim nemam sa tam ako dostat ale som tiez na nervyy z toho

cicamica1980
7. jún 2013
Používateľ cicamica1980 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cicamica1980.

ja mam 3,5 mes babo a tiez mi pred 2 tyzdnami zacali brutalne padat vlasy. citala som si o tom a vraj su to hormony a ziadne vitaminy nepomozu. niekomu vraj padaju vlasy 2 meisace niekomu 5 mesiacov - individualne. musis iba vydrzat. ja som sa zmierila /ale tak je pravda, ze lysiny nemam/

eeffka
7. jún 2013

@cicamica1980 ja len na odlahcenie , este lysiny nemas 😀

ja som pri 1.dcere mala plesatenie 4t a tom mala bobky co bude, pri tejto druhej hadam 6t, ale brutal 4vlasy vo 2 radoch, brrr este ze som s detmi uz skoncila 😀

bettypo
7. jún 2013

Mne pomohol sampon anaphase od firmy ducray - z lekarne

gabikkas
7. jún 2013

@csina
ahoj, nic nove pod slnkom 🙂 toto je bezne, ako pisala eeffka, okolo 4m zacinaju padat vlasy pri kojeni, je to bezny stav...aj u nas to bolo tak, neboj, ono sa to spravi aj bez liekov...mú mna to tak bolo pri oboch detoch a takto vo velkom, ja uz som si bala aj hlavu umyvat, a o cesani ani nehovorim...teraz ma mala rok a na hlave sa mi vlnia male vlasky co vyrastaju hufne, tak to vyzera dost komicky, vlasy sitahnute v cope a vrch hlavy vyrastajuce vlasy 🙂 detto ako eeffka pisala....
... ale ak by si predsa len chcela, tak je taky krem na vlasy - thermal, manzel ho mal na kuty a pomohlo mu to. http://www.mojalekaren.sk/thermal-krem-na-vlasy...

dadka75
7. jún 2013

Skús revalid, je to malý zázrak...

lienka2407
7. jún 2013

Urcite odporucam Forcapil kamoska mala ten isty problem a pomohol jej velmi ja ho uzivam tiez nieco vyse mesiaca a vysledky uz vidno 🙂

mamahanky
7. jún 2013

@csina mne po porode tiez padali presne ked mala mala 4 mesiace...potom to preslo a rastu mi nove vlasy....je to smiesne vyzeram ako slniecko ....podla mna treba vydrzat a nepchat do seba zbytocnosti....snad len nejaky vitamin...

danka2105
7. jún 2013

@csina Ja som tiez po porode pouzivala Forcapil,aj ked dojcim a vrelo odporucam, je to na tri mesiace, no po dvoch mesiacoch mi prestali padat vlasy. Tiez som myslela ze budem plesata a to mam velmi huste vlasy. Teraz mi rastu na niektorych miestach uz nove vlasy...takze neboj su to hormony, to prestane. Drzim prsty.

ematko29
7. jún 2013

@csina utekaj ku kožnej,tá ti nasadí iniekcie ,určite pomôžu

cicamica1980
7. jún 2013
Používateľ cicamica1980 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cicamica1980.

@eeffka nestras ma🙂))) prinajhorsom zacnem nosit capice a klobuky🙂))

skeptik
7. jún 2013

Vlasy padaju po porode od troch (vtedy to zacina) do 6 mesiacov, je uplne jedno co si na to das alebo nedas, nic to neovplyvni, je to hormonalna zalezitost. Nema to nic spolocne ani s kojenim.

lucinocka
7. jún 2013

@csina mne pomohlo sa ostrihat uplne nakratko, z ldhych vlasov, teraz nepadaju.. :D ja som na to nemala nervy moje pramene sa valali po celom byte

luisa1197
7. jún 2013

ahoj..ja som mala presne ten istý problém, vlani na jeseň, malý mal tiež asi 4 mesiace...to množstvo vypadaných vlasov bolo neuveriteľné a to mám celý život veľmi riedke a jemné vlasy, takže som z toho bola zúfala (staršiu dcérku som tiež dlho kojila a vlasy mi nepadali vôbec)..v lekárni mi poradili kúru na vlasy Anaphase (je vhodná aj počas dojčenia), v balení boli malé ampulky Anastim, jedna na týždeň, 3x týždenne som si to vtierala do pokožky, balenie mi vydržalo presne 2 mesiace a vlasy som si zmývala šampónom tej istej značky. Výsledky som spozorovala ku koncu tej kúry, vlasy mi padali čoraz menej, dnes už nepadajú vôbec (malého stále kojím) a narástlo mi mnoho nových, s čím som fakt ani nepočítala, takže som s tým bola veľmi spokojná a rozmýšľam ešte nad jednou takou kúrou..Za to balenie a šampón som dala niečo cez 40 eur, už si presne nepamätám, je to dosť, ale mne to naozaj pomohlo. Tak držím palce..

lujza123
7. jún 2013

@csina ten 4 mesiac po porode je to uuplne normalne..aj ja som plzla ...byt vyzeral akokeby tam byva bernardin...vsade nejake vlasy. Ja som vtedy napriek mojmu presvedceniu ze umelinu nikdy zacala jest vitaminy pre tehotne aa dojciace matky..

melesmeles
7. jún 2013

nestresuj aj ja som mala pelsiny, tiez som bola vydesena z toho ze budem uplne plesata a uz mi vlasy dorastaju. neboj, urcite to prejde. je to hormonmi. ja som pouzivala klorane sampon proti vypadavaniu vlasov.

csina
autor
8. jún 2013

ďakujem kočky za všetky príspevky a tipy, určite niečo z toho skúsim...púredsa len, už nie som najmladšia a tretie bábo, tak si to vyberá svoju daň... predtým som tiež mala popri dojčení o nejaký ten vlas menej, ale teraz je to naozaj brutál.. hádam sa to ešte podarí zvrátiť, bo takto na jeseň budem úplne bez vlasov....

anjelicek26
8. jún 2013

@csina - ono od porodu trebalo jest jod, zelezo, vitaminy ... potom nevypada nic. Neviem, ci teraz este nieco pomoze :(

pingu1
8. jún 2013

@anjelicek26 poznas nejake vitaminy, co to vsetko obsahuju? lebo teraz mi vobec nepadaju vlasy a po prvom tehu mi straaaasne padali.

anjelicek26
8. jún 2013

@pingu1 - ja mam vsetko osobitne, beriem femibion, jod a zelezo. Mne brali aj v porodnici krv a odporucili mi tuto kombinaciu minimalne tri mesiace po porode... kym sa telo zregeneruje, inak sa to odzrkadli na unave, vlasoch, nechtoch...po malej mi padali vlasy strasne, po malom ani chlp (brala som vitaminy pre dojciace matky) a teraz sa uvidi...

pingu1
8. jún 2013

@anjelicek26 jeeej ty si prave porodila. gratulujeeeem. femibion? ktory? lebo jeden je pre prvy trimester a druhy pre druhy trimester. ci mylim sa?

anjelicek26
8. jún 2013

@pingu1 - uz ma drobcek tyzden 🙂 Strasne to uteka 🙂 Beriem ten pre druhy a treti trimester 🙂

sendy182
8. jún 2013

@csina ak ti môžem poradiť zájdi za kožnou...... 🙂 .............určite doplniť vitamíny zinok,selén,vápnik,železo,horčík.......oddych.....vyvážená strava.......vitamínové zábaly na vlasy.......možno zmena značky kozmetiky

amouramour
8. jún 2013

bohuzial ten 4 mesiac je v tomto taky kriticky...aj mne presne vtedy padali najviac, ostava len vydrzat a potom narastie kopec novych🙂

natalinkaco
9. jún 2013

@csina mne veľmi pomohli homeopatiká, teraz mám momentálne vlasy hustejšie ako kedykoľvek predtým

radka1303
9. jún 2013

Ahoj! byvaleho priatela sestra,pouzivala revalid a pomohlo jej to je to sampon,stoji okolo 7 eur(v lekarni),ak chces vyskusaj 🙂 pomohol aj mne a to som mala uz vzadu na hlave skoro plesinku ☹ podla mna je to jeden z tych lacnejsich prostriedkov ktore mozes vykusat,ku koznej by som sla az v krajnej nudzi lebo zvycajne ti "vyrabuju" penazenku a aj tak ti to nepomoze ☹ ...teda nieje to tak vzdy ale co pocuvam od kamosiek tak bohuzial...a inak ten sampon je dobre pouzivat kazdy den min 2-3 mesiace...ja mam dlhe huste vlasy a vydrzal mi asi 3 tyzdne jeden kus 🙂 a teraz sa tych hustych vlasov neviem zbavit 🙂 ale som im rada 🙂

radka1303
9. jún 2013

som si vsimla ze @dadka75 ti to tiez poradila 🙂 naozaj skus to vyskusat presne viem o com si pisala ja som si tiez pri cesani vycesiavala chumace ☹ a ked som vstala prve co som robila je ze som zbierala vlasy po poduske.... ☹ a inak zmenila osm aj hreben...ziadna kefa ani nic podobne...len obycajny hreben ma dva rady zubov a nechodim spat s morkou hlavou a nedavam si vlasy do gumicky ak to nieje treba...vela takychto veci pomaha k tomu aby si mala vlasky krajsie,zdravsie a mala si ich viac, aj pocas kojenia 🙂