Dokáže mi Norehisteron zastaviť menzes, keď mám špinenie?

katarina2424
15. aug 2017

Krásny deň prajem, chcela by som sa spýtať a zároveň poprosiť o vašu radu. Zajtra odchádzam na dovolenku a tak ako každý rok mi vychádza menštruácia v čase dovolenky. Túto menštruáciu by som mala dostať presne o týžden v rozpestí od utorka-štvrtka nakoľko ju mávam pravidelnú rozhodla som sa že budem užívať tabletky norethisteron na oddialenie menzesu a mala som to v pláne brať od zajtra no včera ráno keď som vstala som zbadala že mám na papiery slabé špinenie žiadna krv len špinenie tak som sa rozhodla že si prvú dávku tabletky dám no stále rozmýšlam či tieto tabletky užívať aj naďalej či mi samotné krvácanie ešte dokážu zastaviť alebo už je neskoro a menštruáciu dostanem. Nemáte s týmto podobným niektorá skúsenosti? lebo nerada by som si zbytočne dávala do tela škodliviny keď to nepomôže. Ďakujem pekne vopred za každú radu 🙂

bona_dea
15. aug 2017

ja mám s tymito tabletkami veľmi zlé skúsenosti.
Predmenštruačný syndróm som v priebehu užívania mala asi o sto percent horší než obvykle. Naliata som bola tak, že som mala problém zapnúť rifle, neustále bolesti hlavy a veľká ospalosť, tiež ma vkuse bolelo brucho ako na menzes.
Vykašli sa na taký hormonálny bordel, urob si zásobu tampónov a smelo na dovolenku.
Ja som tento rok na dovolenke tiež dostala menzes. Pol dňa som si odtrpela v posteli v kŕčoch a popoludní už hor sa na bicykel brázdiť po horách 😀
A zvládla som to v mega teple, každý deň sedieť cca 35 km na bicykli....

lilyianka
15. aug 2017

@katarina2424 ja som tiez jednu dovolenku stravila na noretisterone a v pohode...sice som bola nafuknuta ako pred ms ale inak ok....myslim ze sa uziva 2x denne a myslim,ze ak si si dala tabletku uz pri spineni tak by ms prist nemal

sabina_es
15. aug 2017

Ja norethisteron tiez neodporucam. Mam s nim zle skusenosti. Ja som bola tiez strasne naliata a to nielen jeden mesiac. Ja som bola strasne dlho zavodnena plus som mala po nom silnu menstruaciu co som predtym nemala. Je to bordel. Ja by som to do seba uz nepchala

emasss111
16. aug 2017

ja som ho brala, keď mi menzes vychádzal rovno na moju svadbu....a úplne v pohode...žiadne nežiaduce účinky, žiadne nafuknutie..šaty som mala na telo a zapla ich v pohode 🙂
a myslím si, že tie lieky sa berú aj na zastavenie krvácania....tak ja by som ich na tvojom mieste asi začala brať....lepšie ako tampónovať voľakde na pláži 🙂

bona_dea
16. aug 2017

@emasss111 áno, umelé hormóny sú vždy lepšie ako tampón :D

sabina_es
16. aug 2017

@emasss111 vseobecne su lieky svinstvo. Ja do seba nevopcham ani ibalgin a nie to este takeho hormonalne lieky. Keby mi to nenakaze lekar kvoli operacii, urcite by som si to len tak nedala. Ako, je to kazdeho osobna vec,to je jasne, ale radit tu, ze je to lepsie ako tamponovat na plazi je odveci.😀

ibrunova
16. aug 2017

@katarina2424 Je už neskoro, už ich neber, mne sa to stalo, ja som ich aj napriek tomu brala, ale aj tak som dostala a hrozne silnú mrchu. Keď som ich začala brať skôr, bolo všetko v poriadku, žiadne vedľajšie účinky, ale takto už nie..

dagaz
16. aug 2017

@bona_dea pokial si si dala prvu tbl uzivaj dalej. Menstr.by nemala prist aj ked predmenstr.syndrom bude. Aspon u mna teda bol a ovela intenzivnejsi ako normalne. Sice ms nedosla ale celu dov.som behala na wc lebo som mala pocit ze uz dosla. Zle ani nespavost som nemala. Po vysadeni tak cca na 3 den dosla ms. 10O krat silnejsia ako v normalnom cykle..20x bolestivejsia. Ale dalo sa prezit. Odvtedy som to uz nikdy neuzila😂

emasss111
16. aug 2017

@sabina_es @bona_dea
ja som iba vyjadrila svoj názor, nakoľko sa autorka na niečo opýtala...ja nikomu nič neprikazujem....zato, že vy s týmto liekom nemáte dobré skúsenosti...neznamená, že druhé ženy ich nemajú 🙂
veď sa jedná o pár tabletiek.....ja lieky tiež totálne odmietam....antibiotiká som brala naposledy na základke....ale ja osobne dosť krvácam, mávam nie najlepšie stavy pri menzese a teda áno, radšej si dám tých pár tabletiek hormónov ako by som si dovolenku užiť nemala, lebo ja osobne by som si ju počas menzesu určite neužila 😒
tie lieky som brala raz v živote, nakoľko som svadbu musela plánovať dlhodobejšie...ale dovolenku si vždy plánujem tak, aby som krámy nemala...ale samozrejme, nie vždy sa to dá 🙂
mimochodom, dlho sme sa s mužom snažili o bábo, nedarilo sa....a hneď v ten cyklus po dobratí týchto podľa vás totálne škodných liekov sa nám podarilo bábo splodiť...možno náhoda a možno nie 😉

sabina_es
16. aug 2017

@emasss111 jasne,ja nazor ineho respektujem. Nemyslela som to vobec v zlom. Ja som reagovala v podstate len na tu poslednu vetu, ze je lepsie si dat norethisteron ako tamponovat na plazi. Hovorim je to kazdeho osobna vec, ale aj tak si myslim ze je norethisteron skodlivy, a vy co ste nemali ziadne vedlajsie ucinky mozte byt len rady.

maciatkolulu
16. aug 2017

@katarina2424 nemusis sa bat, raz za cas sa nic nestane, ani ja a ani najstarsia dcera sme ziaden problem nemali, raz som ho brala prave kvoli dovolenke a uplne bez problemov a teraz kvoli cyste a tiez bez problemov a dcera 1.x teraz kvoli dovolenke a uplne ok, podla mna sa nesmies bat, bud si presvedcena, ze to bude k a uzijes si dovolenku, prides domov, vysadis a do par dni mas menzes a vsetko bude ok, alebo sa budes bat, ze ti nieco spravi, co moze aj ibalgin napr😉 alebo budes dovolenkovat s manzesom a tamponom.... vyber je na tebe, za mna, bez obav🙂 a peknu dovolenku

emasss111
16. aug 2017

@sabina_es tak brať umelé hormóny dlhodobo neveští nič dobrého...ale raz za čas (to znamená raz v priebehu niekoľkých rokov) nemôžu urobiť nejakú veľkú škodu v tele...určite by som tieto lieky nebrali niekoľkokrát do roka, pravidelne...to nie....ale dva tri razy v živote isto neublížia 😉

1lenka_
24. jan 2024

Ked citam co citam tak to radsej stornujem celu dovolenku a nie, aby som nespavala pre otazku ci si tieto lieky nasadit ci nie, Je to totalny chemicky humus ( negativne skusenosti od zien prevladaju) ako antikoncepcia, niekto sa v zivote z vedlajsich ucinkov nedostane alebo to trva mesiace az roky viem podla seba ked na sebe driem uz dlhodobo. Nechcem byt pokusnou krysou alebo dufat v stastnu loteriu, ze ja budem ta, ktorej to neuskodi a nebude mat po vysadeni po dovolenke problemy ako citam u inych, to radsej vyskusam tie tampony samozrejme bio nie vyrobene lepidlom a inym shitom alebo ak mi ma byt zle pred odchodom tak to radsej stornujem, lebo nejde len o to, ze prasok na bolest zaberie, ale to nepohodlie, to nemoct si naplno vsetko uzit. Ach!!! A to som planovala ako hlupa, ze svoje dni mat nebudem a prave naschval mi meskaju ked mam o 3 dni cestovat takze nikdy tie rozumne nehadzte vinu na seba, ale na toho tzv. kretenskeho stvoritela celych zenskych dni!!!