Doktor mi navrhol sterilizáciu

adka31
18. dec 2013

Čaká ma tretí cisársky rez, mám 38 rokov a teraz mi môj gynekológ na poradni navrhol, či by som nechcela sterilizáciu. Samozrejme, že ďalšie dieťa už neplánujeme /vek, pôrod SC/. Doteraz ma to ani nenapadlo, ale dal mi chrobáka do hlavy a rozmýšľam. Ale - kamarátka po sterilizácii aj tak otehotnela, takže až také stopercentné to asi nebude. Aký máte na tento zákrok názor??

luba28
18. dec 2013

@adka31 ja by som nerozmyslala,sice mam dve deti,ale tiez dalsie nechcem,len mna vtedy nenapadlo si to dat urobit ,....neni mozne,aby niekto otehotnel,je to trvaly zakrok ,...

teenne
18. dec 2013

Ahoj, ja som si ju dala urobiť pri treťom dieťati - z toho posledné dve SC. Vraj to je nezvratný zákrok, dali mi podpísať aj o tom poučenie. Stálo ma to 50€. Laparoskopicky to je vraj za 350€.
Ja som nemala nad čím uvažovať, pôrod bol už druhý veľmi rizikový a tretí bol ohrozujúci môj život 😢
Iný druh antikoncepcie nemôžem.
Je to tvoje rozhodnutie...
Krásne Vianoce a veľa síl!!!

babatkoling
18. dec 2013

Ahoj, ja mam kamaratku, ktora mala dvojicky, ked planovali druhe babo. Nemusim Ti hovorit, ako ju to zaskocilo a ani za svet uz nechce dalsie babo (maju este starsiu dcerku). Ona ide na sterilizaciu - podviazanie vajecnikov.
Ako bolo povedane - je to konecny zakrok, spojenie medzi vajecnikmi a maternicou je natrvalo prerusene, bola by si medicinsky zazrak, ak by si po spravne urobenej sterilizacii otehotnela 🙂
Skus sa spytat na moznost sterilizacie pocas cisarskeho - ked Ta budu mat otvorenu na stole, tak to mozu spravit bez toho, aby si musela ist naspat. Teda spon myslim, ze sa to da - najma ak budes mat planovany cisarsky.
Moja kamaratka mala neplanovany cisarsky - malunkavci sa vypytali na tento svet skor a nemala pri sebe svojho porodnika.
Ak si na 100% (1000% 🙂) presvedcena, ze dalsie babo nie - je to dobre riesenie. Ziadna antikoncepcia nebude potrebna - mozete si uzivat naplno bez obav 😀

luba28
18. dec 2013

@adka31 ano pri sekcii ti to urobia a budes mat 2v1,.... 🙂

mimiatomi
18. dec 2013

@adka31 ahoj aj som si pri druhom SC dala spraviť sterilizáciu. Kedže som vedela že aj druhý pôrod bude cisárskym a dalšie dieťa nechcem tak to spravila doktorka hned. Síce som platila cca 30 eur ale aspon to bolo 2v1 ako píše luba28. Potom je to už omnoho drahšie a znova musíš do nemocnice. Podmienka je aby si to mala na papieri aspoň 30 dní vopred (aspoň u nás to tak je) a ked pojdeš na príjem tesne pred pôrodom tak to nezabudni pripomenúť.

brumka
18. dec 2013

mne doktor tiez navrhol ale za 2t sa nestihli vybavit papiere tak sme to nechali tak a aj sme rozmyslali ze v mojom veku ci to nieje velky zasah ale uvazujeme za par rokov si to dat laparoskopicky, prvetehu nic moc, druhe bolo hrozne. podla mojho doktora tretie bude este horsie, myslym ze po 2sc tretie neplanujem, ale taka dusickami ostala ale v dnesnej dobe 3 deti to by chcelo vadsi byt+auto no je toho dost a ci riskovat moje zdravie neviem, moje druhe tehu bolo rizikove hlavne sposobene po velmi zlo sc a odflaknutom zasivani

adka31
autor
18. dec 2013

musim sa rozhodnut do buducej poradne, t.j. do 3 tyzdnov, potom budem v 36 tyzdni. ta kamaratka naozaj otehotnela, je to moja suseda, chlapec ma teraz 5 rokov, potom musela mat zle urobenu tu sterilitu. a hej, urobili by mi to pri cisarskom, povedal, ze to bude asi 20€. mam nad cim rozmyslat.

adka31
autor
18. dec 2013

este nieco, ako ste sa potom citili? nie inak? nemyslim len fyzicky, skratka ako to zenu ovplyvni? isto je to u kazdej individualne, ale aj tak ma to zaujima, dik

mamcucha
18. dec 2013

Ja som mala prvý cisársky, takže teraz keď sa nám zadarí otehotnieť, budem musieť ísť tiež cisarákom a ďalšie už neodporúčajú. Aj mne to môj gyn navrhol. bavili sme sa o tom s priateľom a povedal, že sa nemám dať ja, ale on. Odložíme spermie a dá sa sterilizovať. U chlapa je to menej komplikované a v prípade, že sa ešte niekedy v ďalekej budúcnosti rozhodneme mať ďalšie, bojovníci budú odložení... Inak som rada, že to navrhol. Už teraz sa necítim ako plnohodnotná žena a po tom zákroku by som bola na dne. 😒

ianitka
18. dec 2013
luba28
18. dec 2013

@ianitka odflaknuta robota,....svina ten doktor tak ohrozit zenu,....udala by som ho az by scernal,.....a este aj peniaze zobral,....fuuuj

ifkael
18. dec 2013

Tiez rozmyslam nad touto moznostou...

masinka
18. dec 2013

@adka31 mne to tiez navrhli pred 3 SC a odmietla som - pre mna to je prilis definitivne riesenie...
inac tu je jedna temicka -
https://www.modrykonik.sk/forum/porod/preco-povedat-nie-sterilizacii-2/ klasicky sa to cele zvrhlo, ale ak je pravda to v tom citovanom clanku cca v 3/4 prvej strany, tak asi by som skor poslala manzela na sterilizaciu, predsa len u chlapa je to mensi zasah.

jachacha
18. dec 2013

tak ale je rozdiel v sposobe, akym je sterilizacia vykonana, ked je to len podviazanie tak sa to po case moze spriechodnit, alebo je vajcovod pretaty a to uz sa nijako nespravi
@adka31

zuzkabeno
18. dec 2013

Pri cisárskom je to najľahšie pre teba aj lekárov urobiť a aj tá spoľahlivosť je dosť veľká. Keby som mala ísť na 3. sc, tak si to dám urobiť, ale nie je to 100%, tuším 98%. Nič na svete nie je 100%.

zabka1987
18. dec 2013

nooo tak baby moja kamoška otehotnela tiež keď jej vaječníky podviazali.... a zistila to až v 4mes alebo veď kto by to čakal ... ale bábo ejj vzali nakoľko rodiť pre ňu neprichádzalo do úvahy . stáva sa asi :-/

tilly
18. dec 2013

a nebolo by lepsie, keby podstupil chlap vazektomiu? chapem, ze pri sc by to bolo jednoduchsie, ale predsalen vraj je to vacsi zasah do zenskeho organizmu, ako vazektomia to muzskeho...