Dajte tipy na recepty na domáce prvé kaše.

miruschkar
4. júl 2019

Ahojte dievčatá chcela som Vás poprosiť o dáke rady a recepty na domácej kase. Viem, že dnes na trhu existuje milión značiek od sunaru až po hipp ale chcela by som skúsiť aj domáce. Mame pól roka a kázala nám doktorka pomalicky zavádzať lepok. Mame začiatku ale vraj s viacdennú kašou a ostatne. Aké robíte vy? Z ryže? A recepty. Sme na Um 🙂

lindusss2016
4. júl 2019

@miruschkar zacni s psenovou, ryzovou, neskor pridaj ovsenu, kukuricnu, jahly... to na zacistok urcite staci, ale moznosti je kopec. Instantne kase by som nedavala vobec (ok, uznavam, ze na dovolenke je to mozno dobra volba), ale urcite nie na kazdodenne jedenie, neobsahuju vela zivin, casto je v nich pridany cukor

miruschkar
autor
4. júl 2019

@lindusss2016 a ako sa varia prosím? S um? A ešte sa aj po nej dokrmuje?

margaretka_
4. júl 2019

@miruschkar my varime iba vo vode. Aj ked ja dojcim. Normalne varim ryzu do makka, a potom mixujem a vodu davam podla potreby. Ked varime zo psena, tak si ho pred tym meliem na jemne vlocky, na vlockovaci. Kukuricnu sme robili z polenty.

lindusss2016
4. júl 2019

@miruschkar ja som kojila, kase som nikdy nevarila s mliekom. Az teraz, ked su starsi, tak obcas spravim kukuricnu kruoicu normalne s kravskym. Ale inak varim kase normalne vo vode. Z vlociek varis vyse pol hodiny, potom mixnes. Pseno sparis horucou vodou a zalejes asi 1 cm nad a varis, kym ti voda nevyprcha. Ryzu treba preplachnut a na noc namocit do vody, potom varit uplne do makka. Aby to nebolo uplne bez chute, povarim s kasou vzdy aj ovocie, nvm, ake mate uz zaradene, ale jablcko urcite neublizi, popripade popucit banan do toho, ale postupne mozes pouzit hocico, hrusku, broskyne, marhule, ja davam, co mam doma. Moji su uz velki sice, ale kase jeme na ranajky kazdy den, urcite lepsie ako chlebik s maslom. Casom mozes robit rozne mixy, ja uz pridavam aj kadejake semiacka (lan, sezam, tekvicove, slnecnicove), oriesky, susene ovocie (napr.hrozienka, figy, datle), kokos, mak, co ma napadne proste, kazdy den trosku obmienam a su super a detom stale chutia. Vy este mate cas, zacni opatrne takymi jednoduchymi a postupne skusaj, pridavaj ingrediencie

jaja23
4. júl 2019

@miruschkar ja som napr. Len uvarila ryžu, nechala trochu viac vody a rozmixovala. Alebo keď bolo malo vody, tak som pridala a o chutila som ju napr. Banánom. Alebo som rozmixovane ovsené vločky zaliala vriacou vodou a nechala postáť. Potom som ich ešte pasirovala, lebo malému vadili tam kúsky. A tiež o chutila, väčšinou banánom, lebo ten má malý rad. A teraz mu skúšam pohankovu robiť do mliečka, ale to mam od nomina kašu.

anulienkalenka
21. júl 2019
Používateľ anulienkalenka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od anulienkalenka.

ja som tiež myslela že začnem variť, ale nakoniec sme šli na dovolenku, tak som rovno kúpila a už sme pri tom zostali. Tak zatial kupovana 🙂

sonka1981
23. júl 2019
Používateľ sonka1981 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od sonka1981.

@anulienkalenka Ahoj, ktorá kaša vyhovovala? Ja mam 6. mesačného chlapčeka.

anulienkalenka
24. júl 2019
Používateľ anulienkalenka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od anulienkalenka.

vieščo dávala som nočné kašičky, tie mi prišli zatial naj 🙂 sunar.sk/kasicky-na-dobru-noc

sonka1981
25. júl 2019
Používateľ sonka1981 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od sonka1981.

@anulienkalenka Ďakujem, ja som práve nevedela že su aj priamo určené na noc, to je pre mňa novinka