Doxyhexal - nežiadúce účinky.

viera1107
27. jún 2020

Ahojte, na boreliozu a chlamýdie mi boli predpísané antibiotiká Doxyhexal na mesiac.. Užila som zatiaľ iba 4 tabletky, ale som po nich K. O... Som veľmi unavená a je mi na vracanie, máte niekto skúsenosti s týmto liekom? Mám ich vysadiť a požiadať o iné? Potrebujem to preliečiť, ale mesiac takto nevydržím.. 🤢😭 Ďakujem

tomaskovamaminka
27. jún 2020

@viera1107 tiez mi ich dr predpisal. Rano zjem len rozok, tabletku v troske vody rozpustim a po 2 hodinach probiotika , po jedle. Kavu s mliekom si mozem dat az 2h po atb, co teda je pre mna na figu. Tiez mi je po nich na vracanie. Ja mam atb na 20dni. Potom na kontrolu, dufam, ze uz to bude ok. Drz sa.

lenka_xy
27. jún 2020

@viera1107 ja som brala mesiac Doxyhexal, ale kvôli akné. Nemala som vôbec žiadne nežiadúce účinky, brala som k nim aj probiotiká. Ale ani vôbec nepomohli. Sú aj novšie a lepšie formy tetracyklínových ATB, ak ti nerobia dobre, tak nech ti predpíšu iné.

viera1107
autor
27. jún 2020

@tomaskovamaminka si po nich aj ospalá? Ja ledva stojím na nohách..

viera1107
autor
27. jún 2020

@lenka_xy tiež som si kúpila aj probiotiká, ale aj tak je mi zle..

rebekamarcusko
27. jún 2020

Ja ked som sa predtym bebajedla, som vracala. Raz som sa nestihala najest a dala som si tabletku, no poviem vam neboko mi vsetko jedno v aute, ked som soferovala a trebalo mi grcat. Musela som rychlo zastavit a vyvracat sa. Tiez som bola hrozne unavena a manzel dokonca musel ist na pohotivost lebo mal bolesti a mal uplne v kybli pecen. Ale odvtedy co som tieto nechutne antb dobrala nemam problem

katinka71
27. jún 2020

ja ich beriem casto lebo mam boreliozu uz 9 rokov,len na boreliozu naj zaberaju tieto ,mne predpisali ine a nemali ucinok ,ja mam strasne bolesti malych klbov podla toho viem ze ich potrebujem,ziadne slnenie,ziadny alhohol ani radler,a dodrzuj presne navod kedy ich brat,ja robim tazko fyzicky ,preto ked ich beriem nesmiem cvicit poritom, je to boj na dlhe trate

tomaskovamaminka
27. jún 2020

@viera1107 no asi po nich zrejme nie, ospaaale, unavenasom byvala aj pred tym, ale vecer nikdy neviem zaspat, rano musim vstavat, koli malemu, teraz bez kavy. Naviac som mala malo zeleza, co mi uz davnejsie zistil, musim si to dat znova vysetrit, a mam v plane sa objednat k endokrinegologicke.

eriksonka1234
27. jún 2020

@viera1107 ja som brala Doxyhexal 5 mesiacov, prvý mesiac bol ťažký, kým som si zvykla, cely čas mi krvacalo z hrubého čreva, a odvtedy na strašne bolia kosti, kĺby

bayuska
27. jún 2020

@viera1107 tiez sme ich mali :-/ nam pomahalo jedine najest sa, nie do plna ale ani neostat hladny, a take tazsie jedla (napr anglicke ranajky, zjedli sme z toho polu a druhu sme si nechali naobed) presne medzi 60-45minut pred branim tbl ... potom zobrat tbl a najlepsie relaxovat, najlepsie si aj pospat, vtedy aspon nie je zle. Uz si to velmi nepamatam, ale myslim, ze cca po 1-1,5h od zobratia tabletky zacinalo byt lepsie a uz potom bolo ok... ale bol to ten najdlhsi mesiac asi... drzim palce... mne dr povedal, ze to mam brat nalacno ale mne ani manzelovi to praveze nevyhovovalo, vtedy alebo ak sme zjedli len trosku niecoho alebo len nieco lahke, napr brokolicovu polievku tak sme vracali :( co som ale citala, tak vraj ani ten druhy liek co by mohli dat neni o nic lepsi, takze sme to neriskovali kedze sme si relqtivne nasli sposob ako to preckat.

viera1107
autor
27. jún 2020

Skúsim si vypýtať iné lieky, už som vyvrátila raňajky aj ľahký obed je už tam.. Čo je to za svinstvo? Nikdy som nemala problémy s antibiotikami..

zuzka251
27. jún 2020

@viera1107 žiadne iné p.o. tetracyklíny nie sú dostupné, len doxycyklín. a užíva sa S JEDLOM a treba ho dobre zapiť vodou, lebo dráždi pažerák a nelíhať si po ňom a vyhýbať sa slniečku.

falbala132
27. jún 2020

ja som brala na ureaplazmy 20 dni vo februari, a v pohode, nemala som ziadne tazkosti a nastastie aj zabrali.

viera1107
autor
27. jún 2020

@zuzka251 dávala som si ich s jedlom.. Aj vody som veľa pila..

baska311
27. jún 2020

My sme ich tiež brali s priateľom a nemali sme žiadne ťažkosti... dávali sme si ich tesne pred obedom

majamat
27. jún 2020

ja som mala na chlamidiu Azitromycin ( Azitrox, Sumamed ). su to 3-dnove ATB, ale musela som brat 5 baleni, prve 2 balenia naraz a to tak, ze prvy den 2 tbl, potom 1tbl denne, cize na 5 dni. potom do konca tyzdna pauza, dlasi tyzden 3 dni po sebe 1tbl a 4 dni pauza a potom takto rovnakoeste dalsie 2t.

po case vysledky na chlamidiu negativne. aj po dlhej dobe.

lienocka2808
27. jún 2020

@viera1107 ospala si z boreliozy, nie
z atb. Treba vydrzat a preliecit. Mne doxy robil neskutocne bolesti zaludka. Vzdy pred tym nieco zjedz. A hlavne vydrz s uzivanim.

tomaskovamaminka
30. jún 2020

@viera1107 Ahoj, uz lepsie, alebo si si dala predpisat ine? Ja sa stale trapim.

viera1107
autor
30. jún 2020

@tomaskovamaminka ahoj, včera mi vymenili antibiotiká lebo som sa ešte aj vysypala na ramenách.. Dnes idem na prvú dávku tak dúfam, že budú lepšie.. Nemala som nikdy takýto problém s liekmi, boreliozu mám chronickú (cca 20 rokov čo si pamätám, že som mala kliešťa) .. Už mi ju raz liečili, chlamýdie sa mi pridružili za posledný rok akurát neviem kde som ich mohla chytiť 😁..

monika811995
10. aug 2020

Dobry den mám strašne problemi ešte neviem či mám boreliozu na 100% čakám na výsledky s krvy beriem na 10dni doxy ale čo tu čítam to vážne môže byť chronické že aj 20r borelioza keď ju máte ako sa cítite zdravo? Celý život potom treba brať niake lieky ? Dá sa s toho vyliečiť? Ja mám horúčky mala som dosť kliestov aj 7 za den keď sme chodili a hryby a strašne ma bolia svaly a za ocami mám tlak že sa nemôžem ani obzrieť a teraz ma začali strašne bolieť kríže neviem vôbec čo mi je a strašne sa bojím. Jedny výsledky s krvy mi došli a mala som slabý zápal v krvi . Výsledky na boreliozu mi prídu o 2 týždne čo mám robiť iba čakať. Ešte na slabine pri nohe sa mi spravila hrčka ktorá má boli.

alexandra2468
10. aug 2020

@viera1107
Ahoj. Ja som ich tiez brala.
Takisto som nikdy nemala problem s atb, tak som neverila, ze tieto su vraj agresivne 😃
No po prvej tabletke som zvracala 3h a cely den mi bolo zle. Otras.
Ale potom pri dalsej som si uz davala pozor, tak som sa najedla ako nikdy, mastne veci, maso, vsetko co sa dalo som zjedla. Potom uz som nezvracala, len mi bolo tak akoze blbo, ale dalo sa.
Drzim palce.

sunnybaby15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katinka71
14. jún 2021

@sunnybaby15 stale sa mam lepsie a horsie casy,chodim na testy kazdy rok,ked uz citim neznesitelne bolesti malych klbou na ruke ,viem ze musim ist na testy ,nasadia mi antibiotika,potom je to lepsie a tak dookola

sunnybaby15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katinka71
14. jún 2021

@sunnybaby15 ano mam pozitivne stale ale ked mam tie bolesti klbou tak mam zvysene hodnoty a prave vtedy nasadzuju antibiotika

sunnybaby15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenculienka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz