Drobné svrbivé vyrážky na nohách

jednorozec99
14. aug 2018

Ahojte chcela by som sa spytat asi 3 dni mam na nohach take drobne male ruzove vyrazky asi 6 svrbia hlavne vecer myslela som si ze je to komar ale neico take ale ma to aj oco mama aj brat a presne na nohach neviete s coho to mozs byt ? Komar to neni vyzera to inak take mensie to je

kobz
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
eva8
15. aug 2018

ploštoce vraj štípu na nohách, ale to by vyrážky pribúdali

tralalala13
15. aug 2018

Treba ísť ku kožnému lekárovi, ploštica to určite nie je. Mohla by to byť ružienka, spôsobuje ju baktéria streptoccocus pyogenes a je chytľavá a príznaky sú červene svrbivé fliačky. Ak to chytili už aj ostatný členovia netreba hľadať ktorá masť zaberie, treba navštíviť rovno lekára. Ten človek študoval školu min 11 rokov, vie lepšie zistiť čo vám je ako modrý koník 🙂

jednorozec99
autor
15. aug 2018

Mame to len na nohach a mama to nechce riesit

eva8
15. aug 2018

@jednorozec99 ešte mi známa povedala, že oni mali také blšky zo psa, vraj prešli na nich, bola som prekvapená, že aj to sa dá, no neviem kde ich štípali, ale mali z toho tiež svrbiace vyrážky.

tralalala13
15. aug 2018

@jednorozec99 veď ono sa to môže vyskytovať len na nohách 🙂 práve min týždeň som to riešila, tiež to mal jeden človek len na nohách a ani nemal sprievodné príznaky ako horúčky a pocity prechladnutia. Je to na vás, v každom prípade ak je to ruzienka sama neprejde

jednorozec99
autor
15. aug 2018

Keby to bola ruzienka tak by to bolo po celom tele si myslim

eva8
15. aug 2018

@jednorozec99 môže to byťnejaký exém? Prechádzanie sa po tráve - najaká bylina, alebo po vode - sinice či iná pliaga
Ak budú pribúdať, zašla by som ku kožnej

jednorozec99
autor
15. aug 2018

Prvy sme to maly vsetci 4 len na nohach no oco rano vstal a povedal ze uz ma aj 2 na rukach

tralalala13
15. aug 2018

@jednorozec99 nie nebolo 🙂 verte mi poznám minimálne 2 prípady kedy to bolo len na nohe

tralalala13
15. aug 2018

@jednorozec99 treba ísť s tým k lekárovi určite

jednorozec99
autor
15. aug 2018

Povedala som to mame tak ona si stoho nerobi nic

cammille
15. aug 2018

@tralalala13 ze ruzienka sama neprejde? 😃 A ako sa teds lieci?
Ruzienka vzdy prejde sama, maximalne sa mozu tlmit symptomy. A pokial by jedinym symptomom bolo zopar vyrazok na nohe...tak ako lekar pomoze ? 😃
@jednorozec99 k lekarovi by som sla, len ak by sa to vyrazne zhorsilo, telo si s 90% chorob poradi samo😊

tralalala13
16. aug 2018

@cammille ružienka sa lieči antibiotikami, keďže ju spôsobuje baktéria 🙂 ako pozerám vy ste veľmi veľký odborník na liečbu a priebeh ochorení, minimálne sa to zhoršilo v tom že to má skoro celá rodina a prešlo im to aj na iné časti tela ako nohy. By ma zaujimalo ako by prešlo 90% chorôb samých od seba... dajme tomu obezita, vysoky krvný tlak, cukrovka, nedajbože rakovina alebo vírus HIV a kopu dalších... ktorých nie je 10% 🙂 ako si niekto môže dovoliť povedať bez toho aby tie vyrážky videl že to nič nie je a netreba s tým ísť lekárovi? Veď to si ani sám mudr nedovolí ;) či ste dr. House v ženskom prevedení rozumiem camile ;)

pebu
16. aug 2018

@tralalala13 ruzienka je virusobe ochorenie!!! Si hodte do googlu a hned sa zobrazi ze virus. Co tu trepete a zavadzate ze bakteria a antibiotika!! Ale sranda ze sa hrate na odbornicku vy 😂😂😂😂

tralalala13
16. aug 2018

@pebu áno uvedomila som si že to je rubeolla vírus, mala som na mysli RUŽU a tá sa antibiotikami lieči

tralalala13
16. aug 2018

a pôvodca je strepotkokus pyogenes 🙂

tralalala13
16. aug 2018

@pebu nemusíte sa mojim názorom smiat len preto že som neni odborník, aj vy si googlite informácie keďže ste mi sama poradila že to Google píše 🙂 každý sa mýli ak je mojou jedinou chybou že sa pani snažím pomôcť a nepodceňovať jej príznaky ako to robí 90% modrého koníka ktorý si mysli že je väčší odborník ako lekári, tak musíte uznať že to moc na smiech nie je.

cammille
16. aug 2018

@tralalala13 ruzienka je virusove ochorenie, nelieci sa ATB😉
Obezita - pohyb a uprava stravy
Vysoky KT - pohyb, uprava stravy, menej stresu, viac spanku a oddychu...

eva8
16. aug 2018

došlo k omyu pri názve ochorenia. To je podstatná chyba, no vyriešila sa. Lekár je odborník, tam treba hľadať pomoc.
@jednorozec99 keď mama je proti návšteve lekára, ty sama návštevu lekára už zvládneš, tam hľadaj pomoc, nie tu. Nemusí to byť nič, ale môže

jednorozec99
autor
17. aug 2018

A brat to ma horsie po celej päte na nohe zajtra vam to odfotim

pebu
17. aug 2018

@jednorozec99 necitala som ostatne komentare, ale nemoze to byt choroba ruky,nohy,usta? ..je to virusove ochorenie,prenosne.

jednorozec99
autor
17. aug 2018

Tak to to vyzera

eva8
17. aug 2018

aj bradavičky sú prenosné - vírus
môžu byť na päte, všade

anuci2005
24. apr 2020

@jednorozec99 zistili vám čo to je??? Podobne trapi aj mňa v noci to neskutočne svrbí.. 😓

monikaa13
6. máj 2020

@anuci2005 môže to byť aj svrab. Ale niekedy si ho aj kožní lekári mýlia s nejakým ekzémom... (môj prípad, ale mne to začalo na rukách, až neskôr na nohách)... Treba zistiť, či to má ešte niekto v rodine, stačí aj, že sa často škrabe, nemusí mať očividné príznaky... A každopádne k doktorovi.

natty0987
25. júl 2023

Ahojte aj ja mám niečo podobné dnes som si to pozrela môžte mi poradiť z čoho je to som zufala